Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Strýček Sam opět zasahuje: Velvyslanec Schapiro se schází se Zemanem bez Zemana. Chce „převychovat“ Rusy, nebo nás? Nebude nutno „vyměnit“ nejprve Američany?

Strýček Sam opět zasahuje: Velvyslanec Schapiro se schází se Zemanem bez Zemana. Chce „převychovat“ Rusy, nebo nás? Nebude nutno „vyměnit“ nejprve Američany?

1. 12. 2014

Tisk článku

Břetislav Olšer si všímá skutečného „pověření“ nového amerického velvyslance, který v Brně právě rozjíždí další „pražský Majdan“, a spekuluje o tom, zda přijdou USA o svůj „Krym“

Je to politická pakultura; ruští a čínští údajní špióni jsou hlavní náplní každoročních zpráv BIS, ale američtí agenti jsou nám zcela lhostejní. Vrchní státní zástupce Pavel Zeman právě jednal s americkým ambasadorem Andrewem Schapirem, obsah schůzky tají. Velvyslanec odevzdal své pověřovací listiny prezidentu Miloši Zemanovi koncem září. A hned prý; navyšujte rozpočet na obranu. O týden později odjel do Brna na schůzku s nejvyšším státním zástupcem P. Zemanem (a prokurátory Bradáčovou, Ištvanem a plukovníkem Šlachtou, pozn. red.).

Náprava dle Schapira

O čem spolu v brněnské restauraci Rialto jednali, není určeno ke zveřejnění; ambasáda USA schůzku nekomentovala vůbec. Můžeme jen spekulovat, možná ve fázi, kdy teče Spojeným státům nejen ve střední Evropě do bot, poslal Obama do Česka svého spolužáka, co se jeho židovská matka narodila v ČSR, že snad Čechy zlomí a přivede je zpět do náruče pravdoláskové. Bílý dům je podle něj ve zmatku; Češi kopou za Putina. Tvrdí však, že chce Česko odnaučit korupci.

PP

Myslí si jako americký Žid, že je vyvolený ne před Bohem, ale před lidmi, a kam že přijde, tam zdobí. Mladý úspěšný muž, sebevědomý a drzý. Bez pokory. Hlásá, že slova mají moc a je prý nešťastné, když byť třeba bezděčně Češi přihrávají Rusům propagandistický materiál, nebo že jim dávají příležitost si myslet, že mohou vrazit mezi Evropany klín. Schapiro nechce Rusy trestat, ale změnit jejich chování, prostě převychovat. Jak americké. Na své přednášce na českém ministerstvu zahraničí dodal další direktivní slova, abychom nenechali nikoho vykládat, že sankce nemají dopad, že je zapotřebí razantní akce, a to všech zemí společně. O razantních akcích mluvívají islamisté. Je ekonomické vydírání ta správná cesta...?

USA ve smrtelné křeči

Máme si ale nechat radit od těch Spojených států, co dluží, kam dohlédnou, a jimž právě na tisíci místech, nyní už i v Kalifornii, se sype dům na hliněných nohách? Vzbouřilo se na dvě stě měst, přibývají další a nevypadá to, že by se situace uklidňovala, spíš naopak. Od Atlantiku až po Pacifik, nejen New York na ulicích hořel, na Manhattanu lidé proráželi policejní zátarasy, v Kalifornii zase stříleli po policistech raketami a lehali si na křižovatkách. Ferguson to začal před dvěma měsíci. Rasismus vůči Afroameričanům je pouhých kopáním v křeči smrtelně zraněného koně…

Stačí si poslechnout a podívat se na zpravodajství CNN a BBC. A též ruské televizní stanice a psaná média se shodují se zprávami renomovaných západních zpravodajských stanic; na jejich záběrech je jasně vidět, že se zdaleka nebouří jen černošské obyvatelstvo, ale i bílí občané.  Zazněl i vzkaz z Fergusonu do Washingtonu – náš boj není proti rasismu; celý americký národ je proti vládě a policii. Amerika dokonce tvrdí, že neprotestuje z rasových důvodů, ale proti zlovůli americké policie a úřadů. Proti politice USA vedené proti vlastním občanům. Také nelze přehlížet, že se bouří především dělníci; že by americký sen a systém údajné demokracie nebyl zdaleka tak růžový, jak je nám cenzurovací ČT účelově podsouváno....?

PP koláž

Čtěte ZDE: Obamova přestavba Ameriky: Prezident řádí v Bílém domě. Na jihu hoří ulice. Ilegální přistěhovalci slaví. Amerika už není stát, ale mamutí nákupní centrum

V Americe to zkrátka žije; na jaře vypukl skandál; nemocné a trpící veterány amerických válek lékaři z Úřadu pro záležitosti veteránů nechávali čekat měsíce na ošetření, aby ubylo „zbytečných“ pacientů bez peněz. Mnoho z nich nepřežilo. V létě hranice s Mexikem přešlo přes šedesát tisíc dětí a mladých lidí ze Střední Ameriky. Pohraniční stráž nula... Následně ochranka Bílého domu vpustila do výtahu s prezidentem Obamou ozbrojeného příslušníka místní bezpečnostní služby, který měl hrozivou kriminální minulost. V září přelezl útočník ozbrojený nožem plot Bílého domu, vzal to přes Severní trávník, prošel odemčeným předním vchodem prezidentovy rezidence, přemohl policistku a teprve ve Východním pokoji ho zpacifikoval agent tajné služby. Prezident odjel pár minut předtím…

Dvojí pověření amerického velvyslance

Známé rčení, že jediná země, kde nemůže být revoluce, jsou Spojené státy, jelikož jako jediné u sebe nemají velvyslanectví USA. Praha se o tom přesvědčila v minulých dnech, kdy byla plná dvojjazyčných transparentů. Některé byly jenom anglicky, např. portréty s Václavem Havlem anebo Ronaldem Reaganem. Každá demonstrace, která je Američany sponzorovaná nebo koordinovaná, má na transparentech dvojjazyčné nápisy, aby zahraniční média neměla potíž s jejich překlady v rámci zřetelné propagandy; americká ambasáda znovu prokazuje, že koordinuje i demonstrace proti Zemanovi k výročí 17. listopadu. Rovněž krabice s „červenými kartami“, jež byly účastníkům nabízeny, byla prokazatelně z americké ambasády…

A že se pražské velvyslanectví USA snaží, to dokázalo i dalším jucháním na Hradčanském náměstí. A zpoza oceánu se nechal slyšet i americký senátor John McCain byl velmi znepokojen postojem českého prezidenta Miloše Zemana vůči Rusku a jeho prezidentovi Vladimíru Putinovi. Západ by měl podle McCaina, co byl podporovat zločince na Majdanu, dodávat Ukrajině zbraně. A Maruška ze Smíchova, která byla u bombardování Bělehradu, mu jen přikyvovala. Co by dělal svět, kdyby zjistil, že má Rusko jako USA na dvacet tajných věznic v Afghánistánu, v iráckém Abú Ghrajb, na Guantánamu, v Polsku, Pákistánu, Jordánsku a nejnověji i na Ukrajině, všude tam, kde neplatí americké pokrytectví, že mučení je proti lidským právům…

Andrew Schapiro odevzdal své pověřovací listiny prezidentu Miloši Zemanovi na konci září. O týden později se vydal do Brna na schůzku s nejvyšším státním zástupcem.  Vrchní státní zástupce Zemanův úřad o inkriminované schůzce neinformoval, ačkoli v podobných případech k jednáním se zahraničními hosty vydává tiskové zprávy. V těch se třeba dočteme o návštěvě ruských nebo srbských prokurátorů, soudců italského nejvyššího soudu, ministra spravedlnosti z Vietnamu nebo čínských studentů. Zmínka o velvyslanci Spojených států ale chybí. Na dotaz České justice mluvčí NSZ Petr Malý schůzku se Schapirem potvrdil, odmítl ale sdělit, kdy a kde se konala a o čem oba muži hovořili. Na zveřejnění detailů údajně neexistuje veřejný zájem.

Ambasáda pod vedením Andrewa Schapira plánuje zintenzivnit spolupráci s českými nevládními organizacemi na tomto poli, bude propagovat transparentnost a chystá i zvláštní grantový program, který má podpořit občanskou společnost v zemi při potírání tohoto nešvaru. Ale pozor: Schapiro chce rovněž napomoci prohlubování obchodních kontaktů mezi Spojenými státy a Českou republikou hlavně v oblasti jaderné energetiky; rozšíření jaderné elektrárny Temelín tak možná vyhraje americko-japonská společnost Westinghouse. Soutěž byla sice zrušena, ale jde to i bez konkurzu. Podobné hrátky totiž začaly na podzim 2007, kdy zadala vláda bez výběrového řízení firmě AMI Communications zakázku na Informační kampaň k protiraketové obraně.

PP koláž

Čtěte ZDE: Pátá kolona Washingtonu v Praze: Dočkáme se od ní reprízy „bratrské pomoci“ z roku 1968? Pravda o lži. „Pan Radar“ opět v plné práci. Začínají se nás bát

ODS a radar: podivné propojení

Pro některé neustále platí, že co je americké, to je nejlepší. Dnes si členové ODS, když uslyší dvě slova: americký radar, připomenou začátek konce své politické strany. Všichni z české levice děkují americkému radaru, jak to umně zařídil. Všichni víme, která bila, když šlo o americký radar a jednou ze zmíněných šesti skupin byla firma Pan Solutions, jejímž strategickým partnerem byla firma Dutko Worldwide Prague, tedy česká pobočka amerického lobbistického podniku Dutko Worldwide. Rozpočet na výstavbu radaru v ČR činil přibližně 4 miliardy dolarů, což je asi 72 miliard Kč. Na stavbě se měly podílet zbrojní koncerny Boeing, Lockheed Martin, Nortrop Grumman a Raytheon, které jsou či v minulosti byly klienty Dutko nebo společností ve skupině AMI.

Na tom všem by nebylo nic divného, pokud by lidé, spojení s Dutko Worldwode Prague nebo s firmami skupiny AMI, neměli příliš silné vazby na ODS… Například bývalý jednatel pražské pobočky Dutka, Alexandr Vondra, je nyní místopředsedou vlády pro evropské záležitosti a senátorem za ODS. Jde o jednoho z nejhlasitějších zastánců radaru. Jana Marcová, tehdy jednatelka Dutka a jedna ze tří spoluvlastníků skupiny AMI, byla v minulosti poslankyní a mluvčí ODS. a vládní koordinátor pro protiraketovou obranu Tomáš Klvaňa v minulosti pracoval pro Pan Solutions, dnes je hostujícím profesorem New York University. Jeho asistentka Lucie Mrázová byla až do doby, než přijala toto místo, jednatelkou Dutka. Navíc seděla ve vládní Komisi pro rozvoj Brdska, která rozhodovala o “přídělu peněz” brdským obcím v okolí radaru.

(Co je na tom všem rizikově amerického? A co třeba, když si bývalý velvyslanec Česka v USA Vondra vysloužil medaili za zásluhy od ”National Endowment for Democracy” (NED). Za co asi…? A co že je tato “National Endowment for Democracy”, neboli Národní nadace pro demokracii? Jeden ze zakladatelů NED Allen Weinstein k její činnosti dosti výmluvně uvádí: „Mnoho z toho, co my dnes děláme, dělala před 25 lety tajně CIA…”)

PP koláž

Čtěte ZDE: Americká ikona svobody naléhavě varuje prezidenta Zemana: Spojené státy se v Praze pokusí o převrat! Dovolujete si příliš. Myslíte snad, že demokracie znamená nezávislost země?

Konzultant Pan Solutions Alan Hopp byl bývalým tajemníkem senátního klubu ODS a konzultant Pan Solutions Vratislav Janda pracoval jako zástupce ředitele odboru bezpečnostní politiky na ministerstvu zahraničí, kde byl vedoucím oddělení NATO. A ještě konzultant Pan Solutions Petr Plecitý, jenž byl zahraničním poradcem ODS a ještě v době, kdy již pracoval u Pan Solutions, byl zastupitelem za ODS na Praze 4 a kandidoval za ODS do Europarlamentu. Opět nic neobvyklého, nicméně by se skutečně mělo zjistit, zdali je pravda, co uvádějí na webu www.nenásilí.cz, a v kladném případě se nedá nic jiného konstatovat než fakt, že všichni zainteresovaní jsou vedení spíše než snahou o protiraketovou obranu našeho státu o vlastní nadstandardní živobytí.

Přijdou USA o svůj Krym?

Češi však dělali potíže navzdory písni Vlasty Parkanové “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…” Tak se na to šlo z druhé strany; taktika a strategie. Přišlo údajné prohlášení amerického ministra obrany Roberta Gatese o tom, že Pentagon nevylučuje možnost rozmístit prvky protiraketového štítu přímo v Rusku. Při slyšení v americkém Kongresu uvedl, že perspektiva spolupráce s Ruskem na protiraketové obraně se “poněkud zlepšila” v důsledku rostoucího znepokojení ohledně Íránu v Moskvě. Prý měl Gates také prohlásit, že mezi nabídkami, o nichž se jedná, je umístění radarové stanice či střediska výměny informací přímo v Rusku. Napsal deník Kommersant.

Některá ruská média za takovými slovy vidí rozpočtové problémy Pentagonu, kterému prý chybějí peníze i na vybudování štítu v Česku a Polsku, a proto je nutná spolupráce s Ruskem. “Bez pomoci Moskvy zůstane americká protiraketová obrana jen drahým projektem,” usoudil vládní list Rossijskaja gazeta. Zmínky o možnosti postavit prvky amerického štítu v Rusku prý “mohou být dílčími prvky velkého obchodu mezi Ruskem a USA ohledně rozmístění protiraketové obrany ve východní Evropě”.

Inu. zatelefonoval Obama a bylo po radaru, iluzích starostů Brdska a to všechno má na svých bedrech dnes Andrew Schapiro; pokud ovšem se Fergusonský Majdan nezvrtne a USA náhodou nepřijdou o Texas... Třeba, jako Ukrajina o Krym...

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými na teroristickém státu. Věda podlehla korupci. Podle zájmů nových protektorů. Vědí, co činí. Začínají mít strach. Převrat? V nedohlednu...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými...

Na začátek stránky