Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Podivný Advent nejen v katolickém Polsku: Americké tanky zaujímají pozice v Pobaltí.  Herculesy přistávají v Záporoží. Film „Jak zahynul boeing“ přinášíme s českými titulky

Podivný Advent nejen v katolickém Polsku: Americké tanky zaujímají pozice v Pobaltí. Herculesy přistávají v Záporoží. Film „Jak zahynul boeing“ přinášíme s českými titulky

17. 12. 2014

Tisk článku

Václav Danda na konkrétních faktech a dokumentech připomíná, že přípravy na vojenský konflikt s Ruskem dále v tichosti probíhají, ačkoli oficiálně všichni mluví o mírovém řešení ukrajinské krize

Mezinárodní situace dále houstne, a to navzdory snaze části evropských elit přece jen trochu šlapat na brzdu. I přes prohlášení západoukrajinského prezidenta Petro Porošenka o připravenosti na mírová jednání a začátku nesmělého stahování těžkých zbraní z některých částí frontové linie, napětí ve skutečnosti dále eskaluje.

pp

Jediný rozdíl je v tom, že o válečných přípravách hlavní média téměř neinformují, nebo jen okrajově. To by nás ale nemělo ukolébat, spíše naopak. Především Spojené státy přijímají jeden válečný zákon za druhým a nic nenasvědčuje, že by si Amerika uklidnění situace přála.  

pp

Čtěte ZDE: Cynická hra na vyšetřování pokračuje: Pilot Dmitro Jakacuc na věčné dovolené? Objednal si zločin Kolomojskij? Kruh důkazů se stahuje. Překryje úsilí o pravdu něco mnohem horšího?

Čtěte ZDE: Státní terorismus Washingtonu: Kongres přijal zákon – záminku pro válku s Ruskem. Obama jen přihlíží. Arogance a lži: Havlistické metody „pravdy a lásky“ po americku

Vyšetřování neskončilo, proto máme zapomenout

V této souvislosti se stále hlasitěji hovoří o „velké provokaci“, která se má někdy po Novém roce stát záminkou k dalšímu kolu dramatické eskalace napětí. Bude kromě jiného vytvořena také proto, aby dala zapomenout: První takový pokus, sice splnil své poslání, ale nakonec nevyšel zcela tak, jak jeho strůjci zamýšleli. Vyšetřování, které má odhalit viníka tragédie sestřeleného boeingu nad Ukrajinou, půjde pochopitelně do ztracena. O to důležitější je, aby každý, kdo nechce být ve vleku mediálních manipulací, měl dostatek nezávislých informací k vlastnímu úsudku.  

V minulých dnech jsme přinesli filmový dokument, „Jak zahynul boeing“ který natočil známý ruský televizní publicista Andrej Karaulov. Dokumentu ale mohli plně porozumět pouze ti naši čtenáři, kteří ovládají ruský jazyk. Proto dnes přinášíme tento zásadní film již s českými titulky. I čeští diváci se tak mohou zúčastnit nezávislého vyšetřování sestřeleného boeingu MH 17. Opravdu nebude ztrátou času se s ním seznámit.

Přípravy jedou naplno

O tom, že příští rok bude pro „východní tažení“ pod vedením elit Nového světového řádu rozhodující, není prakticky sporu. Zákon na podporu Ukrajiny, který uplynulý týden přijal Kongres Spojených států prolomil poslední dosud dodržované tabu: Umožňuje zahájení dodávek moderních zbraní na východoukrajinskou frontu. Za slovy o připravenosti k mírovým jednáním tak ve skutečnosti probíhají další přípravy na eskalaci konfliktu a vojenskou konfrontaci s Ruskem.

Obavy zvyšují i zprávy o rozsáhlých přesunech vojenské techniky ze západní Evropy do Pobaltí. K hranicím mezi Lotyšskem a Ruskem míří vlaky s americkými tanky a obrněnými transportéry. V Lotyšské  železniční stanici Dalbe byl nafilmován vlak s desítkami amerických tanků a další bojovou techniku – necelých 300 kilometrů od ruských hranic. Vezl nejméně 38 bojových vozidel a další těžkou techniku. Součástí kontingentu jsou i kontejnery, vyprošťovací a lékařská vozidla či vozy s municí.

V Záporoží na Ukrajině o víkendu přistály americké transportní letouny Hercules s neznámým nákladem. Z letadel údajně vyložili množství kontejnerů. Rozvědka domobrany Donbasu zaznamenala rovněž zvýšenou leteckou aktivitu transportních i stíhacích letadel a také útočných a víceúčelových vrtulníků na území kontrolovaném ukrajinskou armádou, zejména v Kramatorsku a Čugujeve, kam se z Dnepropetrovska převáží obrovské množství vojenského materiálu a techniky. Podle ruských médií zase do Čugujeva přišla skupina vojáků NATO, zejména z Polska.

Některé zprávy přicházející z Ukrajiny naznačují, že se chystá další protiruská provokace. V Kramatorsku jsou podle těchto zpráv ukrajinské tanky a obrněná vozidla vybavena ruskými státními znaky a poznávacími značkami. Kolona těchto „vozidel pod cizí vlajkou“ byla spatřena i na silnici vedoucí ke Slavjansku.

Podivný Advent

Oficiálně se hovoří o mírových jednáních, ale přípravy na konflikt mezitím pokračují na plné obrátky. Pokud jde o náš region, tak pochopitelně nejvíce v sousedním Polsku. To nakoupilo od Spojených států pro svá letadla 40 střel typu vzduch - země, které po odpálení z letadla dosáhnou vzdálenosti až 370 kilometrů. Jde o nejmodernější zbraňové systémy, za které Polsko – vzhledem ke svým baltským přístavům, které jsou  důležitým nástupištěm případné intervence – zaplatilo už více než 250 milionů dolarů - a další investice do vyzbrojování plánuje v nejbližší době.

"Nikdy v historii jsme neměli tak moderní zbraně,“ prohlásil ministr obrany Tomasz Siemoniak na letecké základně Krzesiny. Varšava získá od zbrojařské firmy Lockheed Martin dalších čtyřicet střel AGM-158 JASSM, které jsou schopny nést hlavice o váze až 450 kilogramů. Polská armáda těmito útočnými zbraněmi vybaví své stíhačky F-16.

Zvláštní Advent v převážně katolické zemi.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina! Olympiáda jen pro hodné zvané. Vyloučí nás? Utkají se jen A a B týmy Švýcarska? Místo soutěžení dohoda. Budou v USA před volbami střídat?

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina!...

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Na začátek stránky