Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hovory s Václavem Klausem. Co s českou politikou?
Popisek: Hovory s Václavem Klausem | Autor: Ondřej Höppner

Hovory s Václavem Klausem. Co s českou politikou?

12. 6. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud Konzervativní občanské sdružení Akce D.O.S.T. pořádá v pondělí 17. června 2013 přednášku prof. Ing. Václava Klause, CSc. na téma: Co učinit s českou politikou a ekonomikou?

Václav Klaus, zakladatel institutu nesoucího jeho jméno, přednáší na prestižních konferencích a seminářích v zahraničí. V přednášce pro Akci D.O.S.T. si jeho názory na současnou politickou a ekonomickou situaci bude moci nyní pozorně vyslechnout i domácí publikum.

Vzhledem k tomu, že v nedávném televizním rozhovoru kritizoval Václav Klaus činnost vlády a jím založené ODS pod vedením Petra Nečase a že nevyloučil kandidaturu do Evropského parlamentu s případným novým politickým subjektem, je dost dobře možné, že se v "Hovorech" nevyhne ani otázce svého dalšího politického působení.

 pp

Na téma zásadního - paradigmatického - obratu, jehož je podle něho v české politice třeba, promluvil Václav Klaus také ve své knize "My, Evropa a svět". "Mám vnitřní jistotu, že je nezbytné organizovat opozici proti dnes převládajícímu evropskému či obecněji západnímu ekonomicko-sociálně-ekologickému modelu a proti potlačování role národního státu. A proti lidem, kteří jsou nositeli těchto myšlenek," definuje v ní prezident "úkol dnešní doby".

Akce D.O.S.T. prezidenta Klause coby nejvýraznějšího českého konzervativního politika po řadu let veřejně podporovala, neboť představoval jednu z posledních účinných hrází proti rozmáhajícímu se sociálnímu inženýrství i tunelování české státní svrchovanosti. 

pp

Hovory s prezidentem Václavem Klausem bude moderovat předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín, jenž byl jedním z účastníků nedávné neveřejné debaty Institutu Václava Klause věnované otázce absence idejí v politice.

Občanské sdružení Akce D.O.S.T. vystupuje na podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti. Odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity. Věnuje se proto vzdělávací a popularizační činnosti, pořádá kulturní akce i veřejná shromáždění a happeningy. V neposlední řadě také monitoruje případy možného porušování práv a svobod občanů a poskytuje obětem takového porušování potřebnou právní pomoc a podporu. Ve svém působení vychází z textu Manifestu D.O.S.T. ze dne 7. listopadu 2007 a na něj navazujících aktivit.

pp

Tagy článku

Doporučujeme

Záhada pootočené hlavy: Život, nebo smrt. Nic není náhoda. Nejmenoval se Trumpův vrah náhodou Kozák? Má se teď usmiřovat?  Platil by ČT nemravné poplatky? Pootevřel nezdařený atentát i pro nás okno příležitosti?

Záhada pootočené hlavy: Život, nebo smrt. Nic není náhoda. Nejmenoval se Trumpův vrah...

Plán jestřábů NATO jak rozpoutat válku: Mobilizace. Všichni Ukrajinci na frontu. Vojska NATO na Ukrajinu. Putin nesmí vyhrát. Chystají generálové v Kyjevě zradu a kapitulaci? Situace eskaluje každým dnem. Bude se rukovat i u nás?

Plán jestřábů NATO jak rozpoutat válku: Mobilizace. Všichni Ukrajinci na frontu. Vojska...

Na začátek stránky