Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hrátky s jadernou válkou pokračují: Stane se záminkou severní Korea? Kdo vládne v Bílém domě? Trump šije kšiltovky. Pence chystá rakety. Šílenci z Washingtonu mají pré. Svět za tři dolary v tombole?

Hrátky s jadernou válkou pokračují: Stane se záminkou severní Korea? Kdo vládne v Bílém domě? Trump šije kšiltovky. Pence chystá rakety. Šílenci z Washingtonu mají pré. Svět za tři dolary v tombole?

24. 4. 2017

Tisk článku

Paul Craig Roberts jako bývalý člen Reaganovy administrativy žasne, čím se momentálně zabývá prezident-byznysmen Donald Trump, zatímco viceprezident a členové vlády na všechny strany chrastí jadernými zbraněmi

Během mé dlouhé washingtonské praxe jsem nezažil, aby některý z viceprezidentů učinil nějaké skutečně závažné mezinárodně politické prohlášení, nebo dokonce vyhrožoval válkou některé zemi. Dokonce ani sámneblaze proslulý Dick Cheney nesebral tuto roli slabému Georgi Bushovi mladšímu. Časy se mění: v uplynulých dnech  viceprezident Pence hrozí válkou Severní Koreji.

„Meč je připraven“, řekl Pence. Jako kdyby on byl nejvyšším velitelem amerických ozdrojených sil. Možná, že jím opravdu je...

Hlavně, že jede byznys

Kde je vlastně Trump? Jak usuzuji z mnohých mailů, které od něj dostávám, nejvíce ho zaměstnává marketing jeho prezidentování. 

Jakmile vyhrál prezidentské volby, začal mi chodit nekonečný zástup nabídek na koupi trumpovských kšiltovek, manžetových knoflíčků, hrnků na kávu, nebo také výzva, abych dal tři dolary za účast ve slosování, kde mohu vyhrát nějaká prezidentovat memorabilia. Poslední nabídka spočívala v šanci vyhrát „jednu z pěti osobně Trumpem podepsaných fantastických fotografií z historické a mohutně navštívené inaugurace“.

Pro Trumpa je zkrátka jeho funkce v Bílém domě primárně nástrojem pro vydělání balíku peněz. Pokud totiž jeho viceprezident, jeho poradce pro národní bezpečnost, jeho ministr obrany, zástupce USA v OSN či ředitel CIA řeknou, že chtějí někde rozpoutat válku, budou z toho další memorabilia, která se dají za tři dolary vyhrát v tombole. 

Čtěte ZDE: Falešná hra USA: I slepý ji prohlédne. Když jsou u kormidla šílenci. Polibek na rozloučenou dobrým vztahům s Ruskem. Nové cíle terorismu. Kam vede spolupráce s Washingtonem?

Reálná versus vylhaná hrozba

Jako důsledek Trumpova selhání řídit svoji vlastní vládu je zde tedy viceprezident Pence, který Rusku a Číně oznámí, že si USA na jejich hranicích možná střihne jadernou válku se Severní Koreou. A ještě je tak hloupý, že mu nedojde, že se to Rusku a Číně možná nebude tak úplně líbit. 

Washington tvrdí, že se bojí toho, že Severní Korea disponuje atomovými zbraněmi. Jenžee celý zbývající svět se mnohem mnohem více bojí toho, že atomovými zbraněmi disponují USA. A taky z toho, že jich mají takové množství. 

Mnohé průzkumy po světě doložily, že většina populace je mnohem více znepokojena ohrožením světového míru ze strany Washingtonu a Izraele - než ze strany Íránu, Severní Koreje, Ruska nebo Číny. 

Pence uvedl svůj výrok o připraveném meči formálním ujištěním, že „Amerika bude vždy především vyhledávat cesty míru“. Po Srbsku, Somálsku, Afghánistánu, Iráku, Libyi, Jemenu, Pakistánu a Sýrii jde o nejfalešnější prohlášení, jaké jen může učinit. Z americké perspektivy jsou to zkrátka vždy jen jeho oběti, které jsou bezohledné a provokující. Zatímco Washington je pochopitelně vždy bez špetky viny. 

Řekněme to jasně: Spojené státy usilujíé o válku, která by vyřešila jejich neřešitelné vnitřní problémy. Bude-li svět uvržen do Armageddonu, bude to Washington a nikoliv Severní Korea, Írán, Rusko nebo Čína, kdo zapříčiní konec života na Zemi. 

Jenže - koho to pak ještě bude zajímat?

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných potřeb, ne podle Beka. Je smyslem ještě větší frustrace dětí? Báječný plán jak úspěšně zhnusit školu. Odmala proti přirozenosti

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných...

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Na začátek stránky