Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Situace na ukrajinském bojišti: Zoufalé provokace demoralizovaných vojáků. Proč střílejí nazdařbůh? Dezerce a střídání pozic jako na mořské pláži. Plány na předvolební blitzkrieg. Dokdy bude Rusko trpělivé?

Situace na ukrajinském bojišti: Zoufalé provokace demoralizovaných vojáků. Proč střílejí nazdařbůh? Dezerce a střídání pozic jako na mořské pláži. Plány na předvolební blitzkrieg. Dokdy bude Rusko trpělivé?

20. 6. 2018

Tisk článku

Radim Lhoták přináší informace o poněkud absrdním počínání ukrajinské armády na frontové linii s republikami hájícími své právo na existenci

Internetový portál „Russkaja Vesna“ před týdnem zveřejnil přehled o válečné situaci v Doněcké lidové republice (DLR) na základě brífinku Daniela Bezsonova, mluvčího doněckých ozbrojených sil.

V posledních dnech zůstává intenzita ostřelování Doněcké lidové republiky stále stejná. Cílem ostřelování ukrajinskými militanty byly osady Dokučajevsk a Spartak, nad něž nepřítel za jediný den vystřelil 10 min kalibru 120 mm a použil zbraně pěchotní obrněné techniky. Ve směru Gorlovky stříleli ukrajinské jednotky z raketometů a ručních zbraní na osadu Zajcevo. 

Ve směru na Mariupol pak ostřelovali dvě osady – Cominternovo a Novolaspa, na něž vyrukovali s šesti tanky, obrněnou technikou, s granátomety a ručními zbraněmi. Ve sledovaném dni bylo zaznamenáno sedm případů porušení příměří ze strany ukrajinských formací na území DLR. V důsledku útoku na civilisty jednotkami 30. mechanizované brigády ukrajinské armády, který byl proveden na příkaz jejího velitele Garaze, byl ovšem zraněn pouze jediný obyvatel osady Alexandrovka.

Stříleli rovněž bandy z 36. pěchotní brigády ve směru obcí Talakovka a Kominternovo, kde poškodili elektrické vedení a bytovou výstavbu. 36. brigádě velel válečný zločinec Gnatov.

Pokračujeme v zaznamenávání důkazů o válečných zločinech ukrajinských teroristů proti civilistům z Donbasu. Každého z nich nemine zasloužený trest,“ uvedl Bezsonov na tiskové konferenci. 

Demoralizovaná armáda

Velení ukrajinských okupačních sil je nadále v rozkladu. Přispělo k tomu i průběžné podvodné jednání ze strany velitelů brigád ukrajinské armády. Ukrajinští velitelé zejména nehlásí opuštění frontových pozic svými vojáky pro personální úbytek v jejich jednotkách v důsledku dezercí.

Podvodů se dopouštěli především velitelé 30., 56. a 24. brigády. A když se vrátili na jednotlivé pozice, ukrajinská média tuto skutečnost interpretovala jako další úspěšný postup ukrajinské armády.

Zarážející je přitom fakt, že v zóně pod kontrolou 30. brigády vojáci po dezerci znovu obsadili sotva dvě třetiny ze všech ztracených území. To lze vidět na videu „vojenské televize“ doněckých separatistů, zatímco propaganda o ukrajinské armádě se snaží přesvědčit její vrchní velení o opaku.

O opouštění bojových pozic mluví i samotní ukrajinští vojáci a zveřejňují své rozčarování nad činností svých velitelů v sociálních sítích. Nicméně radikální militanti „Pravého sektoru“ a dalších ukrajinských nacionalistů se snaží bránit oddílům ukrajinské armády v ústupu. Z toho důvodu se objevují potyčky a přestřelky mezi ozbrojenými skupinami uvnitř samotné ukrajinské armády, jako tomu bylo například při ústupu vojáků 24. brigády z obce Žovanka.

Tak nekompletnost vojenských oddílů a dezerce vojáků z 30., 56. a 24. brigády vedly ke svévolnému a nekontrolovanému opuštění frontových pozic jejich jednotkami.

O případech rozkladu brigád se velení dozvědělo z opožděných zpráv nacionalistických jednotek. Takže už nebylo možné přijmout dostatečná opatření, aby nedošlo ke zbytečným ztrátám.

Čtěte ZDE: Současný Doněck: Spálená země nebo normální evropské město? Média versus realita. Stejné jako s Krymem a Sýrií? Dvojí metr pro americké zájmy. Pilná práce válce navzdory. Proč Ukrajina nechce mírové řešení?

Střelba na virtuální cíle

Vedle toho bylo na straně ukrajinských vojáků zjištěno nekontrolované plýtvání nákladnými řízenými protitankovými raketami. Kyjevské velení „protiteroristické operace“ bylo zděšeno úbytkem jejich zásob v muničních skladech. Z toho důvodu pracuje od 9. června ve skladech permanentní inspekce zřízená velením frontových formací „Sever“ a „Západ“ a čítající 65 pracovníků pověřených přepočítáváním raket.

Podle údajů muničního náčelníka majora Tverdochleba, který vede audit a sdílí s kolegy předběžné výsledky v okupovaném pásmu operace, chybí ve skladech až 65 procent těchto bojových prostředků. Závěry inspekce ukazují, že ukrajinští vojáci nekontrolovaně vystřelují tyto drahé zbraně, aniž by jejich použití mělo nějaký vojenský smysl a účinek. Jinými slovy střílejí „nazdařbůh“.

Není vyloučeno, že k ospravedlnění těchto neúčinných a zbytečných akcí natočili ukrajinští militanti výpravné video, které demonstruje zásahy pochybných staveb, jež označují jako kryty ruských oddílů. Na nich je možné spatřit 4 rakety vystřelené pronic zanic. Jen vířících prach. Přičemž střelba byla zacílena na neznámou stavbu, ruinu, jakých je na území pod kontrolou ukrajinské junty nepočítaně. připomeňme, že jedna raketa stojí 25 tisíc dolarů, tedy 100 tisíc dolarů vypálených do hromady sutin.

Je třeba poznamenat, že úmyslný podvod velitelů ukrajinských okupačních brigád nezůstal bez povšimnutí náčelníka ukrajinského generálního štábu V. Muženka. 11. června v Kramatorsku při poradě varoval velitele, že ponesou odpovědnost za svoje podvody, nemluvě o tom, že nemají situaci pod kontrolou.

Přes všechny tyto problémy se ukrajinská strana "v zóně protiteroristické operace“ setkala s delegací vedenou britským ministrem obrany Harrym Williamsonem . Řízení okupačních sil pochopitelně četné problémové momenty zahraničním "delegátům" neukázalo. Ukrajinská strana ovšem dál osnuje své poněkud šílené plány. Plánovala dokonce fingovaný útok separatistů proti Britům, k němuž mělo dojít v zóně 30. brigády u města Kurachovo. Po divadelním propadáku se zabitím a vzkříšením jednoho ze svých novinářů chtějí kyjevské úřady nyní zřejmě podnítit radikálnější „počiny“ k zostření situace na Donbasu.

Čtěte ZDE: Doba se mění: Lhát už se nevyplatí. Proč odsoudili Nizozemci Rusko za sestřelení MH17? Propaganda zašlých časů. Soud v Haagu za hranicí absurdity. Rozsvítí se v hlavách politikům? Muž tragického osudu

Zavelí Porošenko před volbami k bleskovému útoku? 

V současnosti důstojníci ukrajinské armády neskrývají panický strach před záměry vojenskoého a politického vedení Ukrajiny zorganizovat „blitzkrieg“ na Donbas. Prezident Porošenko a generálové z jeho okruhu si od toho slibují rychlé, byť okrajové, vítězství, aby před volbami vyvolali dojem o „počátku osvobození Donbasu.“  Takto se vyjádřil jeden z velitelů:

Z čistě vojenského hlediska je to možné. Ukrajinská armáda může obsadit například Gorlovku, pokud sem napře významné síly a zmobilizuje rezervy."

Podle jeho slov však „všichni uvažující důstojníci a generálové chápou, že pokud Rusko odpoví a zaútočí na Ukrajinu z opačného směru, nebo jen prostě znovu podpoří separatistická vojska jako v roce 2014, tak vše skončí opravdovou katastrofou.

A bude prý mnohem hůř, než v Ilovajském či Dolbacevském kotli z té doby.

Bude to připomínat situaci ze srpna roku 2008 v Jižní Osetii, kdy Saakašvili atakoval Cchinvali, načež nastoupila ruská armáda a Gruzínci málem ztratili celou zemi.

Může se také stát, že Moskva využije útok ze strany ukrajinské armády jako záminku, aby v odpověď zahájila zničující úder. A bylo by to pro ni výhodné. Proto je většina důstojníků štábu proti takovým nesmyslným plánům. Nikdo ale nemůže předvídat, co se v předvečer voleb vyklube z hlav nejvyššího velení, které ztrácí soudnost ,“ zakončil pesimisticky velitel.

V této souvislosti je příznačné, že i v ruských médiích se již množí názory, že válka na Ukrajině neskončí, pokud se do věci skutečně přímo nevloží ruská armáda.

Faktem je, že trpělivost a ponižování ruských obyvatel Novoruska má také své meze. Jejich země si konečně zaslouží mírový život bez vražedného chaosu produkovaného kyjevskou juntou. Absurdní akce mravně zcela rozložené ukrajinské armády se tak mohou kdykoli proměnit v operace, které opět otřesou mírem ve světě. Tragické předvolební vyhklídky prezidenta Porošenka se tomu mohou stát krvavou rozbuškou.


Tagy článku

Doporučujeme

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly jako za vraždou JFK? Je tu i shodná motivace? Bankéři hrají o vše. Nepotřebují Trumpa živého. Rozhodli již v březnu. Přijdou další pokusy?

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly...

Na začátek stránky