Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Digitální gulag: Kdy se dočkáme zrušení hotovosti? Nástroj dohledu Velkého bratra. Gatesova nadace má napilno. Překrásný nový svět s Indií na čele? Nejdokonalejší orwellovská totalita reálnou hrozbou

Digitální gulag: Kdy se dočkáme zrušení hotovosti? Nástroj dohledu Velkého bratra. Gatesova nadace má napilno. Překrásný nový svět s Indií na čele? Nejdokonalejší orwellovská totalita reálnou hrozbou

7. 8. 2020

Tisk článku

Valentin Katasonov rozkrývá globální finančně mocenské struktury a činnost nadace Billa Gatese usilující o totální dohled nad zredukovanou lidskou populací pomocí povinně bezhotovostního platebního systému

Kvůli takzvané pandemii COVID-19, která začala letos v zimě, se americký miliardář Bill Gates stal mužem roku. Na povrch ještě víc vypluly jeho úspěchy a plány v oblasti všeobecného očkování a digitální identifikace lidstva.

Nadace Billa a Melindy Gatesových, která byla založena v roce 2000, je považována za největší charitativní nadaci v USA s aktivy 50,7 miliard dolarů. Během dvaceti let své existence nadace utratila 54 miliard dolarů na různé charitativní projekty. Většina z těchto projektů je zaměřena na budování „báječného nového světa“. Populace budoucí společnosti by měla být drasticky snížena pomocí vakcín vyvinutých s přispěním Gatesova fondu. Zbytek bude žít v elektronickém koncentráku.

Hlavní přínos Billa Gatese k vytvoření „nové světlé budoucnosti“ spočívá v tom, že jeho nadace se zabývá řešením problému digitální identifikace lidí. V roce 2017 vytvořil Gates „partnerství ID2020“, jehož se účastní OSN a její specializované orgány, nevládní organizace a mocné obchodní struktury (Microsoft, Accenture, Cisco Systems, Pricewaterhouse Coopers). Úkolem sdružení je do roku 2030 provést úplnou digitální identifikaci světové populace. Z dokumentů ID2020 se dozvídáme, že program klade zvláštní důraz na digitální fixaci člověka při narození (v porodnicích) a během hromadného očkování v čase pandemie.

Za zrušení peněžní hotovosti

Existuje však ještě jedna oblast činnosti nadace Billa Gatese, o níž se mluví jen zřídka. Aktivně se účastní kampaní za vytěsnění hotovosti z peněžního oběhu. Je to logické: dokud budou existovat hotovostní peníze, zůstanou v budovaném elektronickém koncentračním táboře díry, kudy mohou „vězni“ unikat. Hromadění peněz v hotovosti a smlouvy postavené na „cash“ transakcích se mohou vymykat dohledu „Velkého bratra“. Pokud všechny peněžní operace budou bezhotovostní, kontrola nad lidmi bude úplná. A ti obyvatelé koncentračního tábora, kteří nebudou žít a myslet tak, jak Velký bratr potřebuje, mohou být snadno odříznuti od svých bankovních kont a bezhotovostních plateb se zřejmými následky pro takovéto „disidenty“.

V roce 2012 nadace Billa Gatese zahájila vytvoření „partnerství BTCA – Better Than Cash Alliance“. Vyhlášenou misí této aliance je „urychlit přechod od hotovosti k digitálním platbám po celém světě.“  Sídlo aliance se nenachází jen tak někde, ale v budově sekretariátu OSN v New Yorku, ve 26. patře proslaveného mrakodrapu. Výkonnou ředitelkou aliance je australská dáma Ruth Goodwin-Groenová. Partneři v alianci jsou velmi významní a dnes je jich pětasedmdesát:

První skupinu tvoří přední nadnárodní a mezivládní organizace: Fond pro rozvoj kapitálu OSN (United Nations Capital Development Fund – UNCDF); Rozvojový program OSN (United Nations Development Programme – UNDP); Populační fond OSN (United Nations Population Fund – UNFPA) ; Sekretariát OSN (United Nations Secretariat); Světový potravinový program (World Food Programme) a několik dalších.

Ve druhé skupině jsou mezinárodní finanční instituce: Evropská banka pro obnovu a rozvoj (European Bank for Reconstruction and Development); Meziamerická rozvojová banka (Inter-American Development Bank) a mimo jiné také Světový spořitelní institut (World Savings Banks Institute), což je mezinárodní bankovní asociace, která spojuje 109 členů z 92 zemí světa a zahrnuje přibližně 7 000 spořitelen a maloobchodních bank se sítí 209 000 poboček a filiálek po celém světě.

Třetí skupina zahrnuje mezinárodní nevládní organizace. Většina z nich sídlí v USA, obvykle ve Washingtonu DC nebo v New Yorku: Clintonova rozvojová iniciativa (Clinton Development Initiative); Světová banka žen (Women's World Banking); Katolická služba pomoci (Catholic Relief Services) atd.    

Ve čtvrté vystupují soukromé společnosti: Gap inc. (USA); Grupo Bimbo (Mexiko);  H&M (Švédsko); Inditex (Španělsko); Marks & Spencer (Velká Británie); Mastercard (USA); Visa (USA); The Coca-Cola Company (USA); Unilever (Velká Británie) a například Světový fond pro kakao (World Cocoa Foundation), což je aliance čítající asi stovku společností, včetně takových gigantů, jako je Nestlé a Mars, Inc.

Pátou skupinu tvoří vlády států: Afghánistán, Bangladéš, Benin, Kolumbie, Dominikánská republika, Etiopie, Ghana, Fidži, Jordánsko, Keňa, Indie, Libérie, Malawi, Mexiko, Moldavsko, Nepál, Pákistán, Papua Nová Guinea, Peru, Filipíny, Rwanda, Senegal, Sierra Leone, Uruguay, Vietnam. Celkem 25 států. Seznam členských států se každým rokem rozrůstá. Ve výše uvedeném seznamu jsou vesměs rozvojové země, ale Spojené státy americké implicitně figurují v Gatesově alianci BTCA prostřednictvím Agentury pro mezinárodní rozvoj (The United States Agency for International Development – USAID).

Čtěte ZDE: Smrt svobody: Rychle a tiše. Vadí ti migrantské násilí? Budeš bez peněz! Zřídí Mastercard výbor pro kontrolu nepohodlných? Další nástroj totality v pohybu. Co čeká Tommy Robinson? Neziskovky a jejich nové trofeje

Překrásné nové peníze

V roce 2018 vyšla kniha známého německého ekonoma a novináře Norberta Heringa s názvem „Překrásné nové peníze“ (parafráze k antiutopii  Aldouse Huxleyho  „Konec civilizace aneb překrásný nový svět“). Kniha odhaluje roli Gatesovy aliance BTCA při organizování kampaní proti peněžní hotovosti na úrovni OSN, dalších mezinárodních organizací a jednotlivých států. Hlavním motorem kampaně je Nadace Billa Gatese. Aliance směřuje své úsilí do zemí třetího světa. Tam je snadnější uspořádat „bezhotovostní ráj“ než v zemích „bohatého severu“. V ekonomicky vyspělých zemích existuje bankovní infrastruktura, která se vyvíjela po mnoho desetiletí a dokonce i staletí, zaměřená na práci s hotovostí. Mnoho rozvojových zemí, zejména těch nejchudších, takovou infrastrukturu postrádá. Tam můžete rychle a levně zřídit bezhotovostní peněžní oběhový systém tak, že rozdáte mobilní telefony domorodcům a naučíte je používat speciální platební aplikace. Západ je obecně konzervativnější a obezřetnější k myšlence vytvoření bezhotovostního ráje. Například v Evropě jsou velmi připoutáni k hotovostním bankovkám Němci. Tentýž Norbert Hering podal žalobu na německý stát, který zavádí pravidla, podle nichž mohou němečtí občané provádět platby vládním institucím, včetně daní, pouze bezhotovostními příkazy. 

V roce 2015 napsal Seth Mason článek o zlověstných plánech BTCA, v němž přesvědčivě ukázal, že tato aliance buduje společnost v duchu antiutopie George Orwella „1984“. Srovnává organizátory aliance se spiklenci, kteří se v dávném roce 1910 shromáždili na Jekyll Islandu ve státě Georgie. Tato historie je podrobně popsána v mnoha knihách. 

Tehdy skupina vlivných bankéřů při tajném setkání probírala plány na vytvoření centrální banky v USA. O tři roky později se tato banka objevila pod názvem Federální rezervní systém USA (FED). Byl to fakticky revoluční převrat, kvůli němuž se američtí občané stali vazaly malé hrstky bankéřů – akcionářů amerického FEDu. 

Aliance BTCA koncipovaná Billem Gatesem a jeho komplici bude mít stejně tragické následky. A nejen pro Ameriku, ale pro celý svět: „Jejich skutečným plánem je finanční nátlak a vládní dohled ... Řada finančních institucí, jako CitibankVisa a Mastercard, ze zřejmých důvodů energicky podporuje BTCA. V bezhotovostním světě budou tyto organizace dosahovat zisky nejen v počáteční fázi prodejem elektronických platebních zařízení a účtováním poplatků za každou transakci, ale také ve finální fázi, kdy bude každý nucen ukládat své výdělky a peněžní prostředky do jejich depozit,“ píše Mason

Indie coby pokusný králík

A ještě publikace z roku  2016, pod níž je podepsán Don Quijones, španělský novinář a spisovatel. Článek se jmenuje „Proč je miliardář 'filantrop' Bill Gates posedlý zrušením hotových peněz v Indii“. Popisuje indickou měnovou reformu z listopadu 2016. Málokdo ví, že Bill Gates byl jedním z jejích inspirátorů. Podstata reformy byla následující: předseda vlády Módí se rozhodl stáhnout z oběhu bankovky v nominální hodnotě 500 a 1 000 rupií, což představovalo téměř 90% peněžní zásoby v hotovosti. 

Bylo rozhodnuto udělat to rychlostí blesku během několika hodin. Předseda vlády chtěl porazit stínovou ekonomiku a přinutit všechny občany k přechodu na bezhotovostní peníze a bezhotovostní platby. Tato akce vyvolala finanční a ekonomický chaos v zemi. Spotřeba výrazně poklesla. V provincii, v níž dominují malé a střední podniky, které pracují především za hotové, se ekonomika zcela zastavila. A v předvečer reformy se jakoby náhodou ocitl v Indi Bill Gates na setkání s vysokými představiteli státu. 

Když byla operace bleskově dokončena, americký miliardář neváhal a vyjádřil svou spokojenost: „Celý svět se vzdá hotovosti, ale je velmi obtížné předvídat přesný čas těchto událostí pro každou konkrétní zemi ... Všechny střípky se spojují ... Myslím, že za několik let se Indie stane přední digitální ekonomikou ...,"  řekl indickému předsedovi vlády. A po reformě v roce 2016 začaly centrální banky a komerční banky v Indii aktivně „digitalizovat“ mnoho svých operací a objednávaly si k tomu pomoc společnosti Microsoft (původně exkluzivní domény Billa Gatese).

Čtěte ZDE: Good Club: Nejmocnější spiknutí dějin? Gates již ovládá světovou farmacii. Očkováním proti Covid-19 k planetárnímu otroctví. Soros nechybí. Depopulace na pořadu dne. Hvězdná chvíle nejnovějšího klubu elitářů

Digitální koncentrák

Co se týká aliance BTCA, Don Quijones uvádí následující charakteristiku: „Seznam členů BTCA zní jako „Who is who“ nejmocnějších společností a institucí na světě. Patří mezi ně Coca Cola, Visa a Mastercard, fond a banka newyorkské Citi, Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID), World Savings Banks Institute zastupující 7 000 maloobchodních bank a spořitelen po celém světě, Ford Foundation, Clinton Development Initiative a úžasná abecední polévka organizací v rámci OSN... Největší význam v BTCA mají vlády členských států, protože v konečném důsledku budou právě ony formovat nebo dokonce obcházet zákony a tradiční postupy ve svých zemích, aby urychlily přechod od hotovostních k elektronickým platbám. V současné době je v BTCA 18 vlád, z nichž všechny zastupují rozvojové země a představují tak nejdůležitější laboratoř pro testování bezhotovostní ekonomiky.“

Bill Gates a další bojovníci za „světlou bezhotovostní budoucnost“ vidí země třetího světa jako zkušební cvičiště; poté, co si na něm ověří příslušné technologie, začnou je zavádět do zemí „bohatého severu“.

Aliance BTCA úzce spolupracuje s „Globálním partnerstvím G20 pro zabezpečení finanční integrace“ (The G20 Global Partnership for Financial Inclusion – GPFI). To je platforma, na níž se scházejí zástupci skupiny G20, aby diskutovali o finančních otázkách. Na podzim roku 2020 se v Rijádu uskuteční další summit G20. Jednou z klíčových otázek v Rijádu bude digitální měna. Aliance BTCA prostřednictvím GPFI ovlivňuje přípravu programu a závěry summitu. 

Budování světového elektronického koncentráku je v plném proudu.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky