Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Švédsko na kolenou: Extrémní vývoj migrantského násilí. Ztráta kontroly nad městy. Mučení obyvatel ve jménu Alláha. Umírají i děti. Laboratoř multikulturalismu? Kostely a hřbitovy. Důrazné varování i pro nás

Švédsko na kolenou: Extrémní vývoj migrantského násilí. Ztráta kontroly nad městy. Mučení obyvatel ve jménu Alláha. Umírají i děti. Laboratoř multikulturalismu? Kostely a hřbitovy. Důrazné varování i pro nás

3. 10. 2020

Tisk článku

Judith Bergman přináší další zprávy a komentáře ze Švédska, které se vlastní vinou již dočista hroutí pod imigrantským násilím

Situace ve Švédsku se nyní zhoršila natolik, že švédská policie 29. srpna 2020 zveřejnila prohlášení nazvané "Extrémně závažný vývoj současného násilí". V prohlášení se uvádí:

"V poslední době došlo k závažným incidentům a násilným činům spojeným s kriminálními sítěmi, při nichž bylo několik lidí zavražděno, a další byli vážně zraněni..."

"Ve Stockholmu byli minulý týden zavražděni dva lidé a v Göteborgu se zločinecké skupiny pokusily demonstrovat svou moc šikanováním vozidel vjíždějících do některých čtvrtí. Začátkem srpna byla zavražděna nevinná 12letá dívka... [během incidentu mezi gangy] a v jiných částech země dochází ke konfliktům mezi různými zločineckými sítěmi. Narůstá také počet dalších bezohledných zločinů. V pátek večer došlo například k násilné výtržnosti v Malmö, při níž bylo zraněno několik policistů..."

Šéf Švédské policie Anders Thornberg potom pronesl něco, co znělo jako žádost o pomoc od občanské společnosti. Řekl: "Švédská policie je momentálně v těžké operační situaci. Jde nám nyní o to, aby se celá společnost postavila za Švédskou policii."

"Budeme i nadále bojovat proti organizovanému zločinu všemi nástroji, které máme k dispozici. Na řešení současné situace se ale musí podílet i všechny pozitivní síly ve švédské společnosti, ať už jde o úředníky měst a občanskou společnost, policejní složky a v neposlední řadě samozřejmě i širokou veřejnost. Policie musí zajistit, aby byli zločinci zatčeni a postaveni před soud. Zločinci musí zmizet z našich ulic a náměstí, aby nedocházelo k dalším bezohledným zločinům..."

"Každodenní stres, kterému mnoho policistů ve své práci čelí, je znepokojující a velmi únavný. Pracujeme intenzivně, nepřetržitě, ale i přes všechno naše úsilí extrémní pouliční násilí pokračuje. Policie slouží 24 hodin denně, 365 dní v roce "Nevzdáváme se a neustupujeme, ale nynější situace je velmi stresující."

Policejní prohlášení se nezmínilo o dvou chlapcích, kteří byli na hřbitově poblíž Stockholmu znásilněni, mučeni a téměř pohřbeni zaživa. Tento ohavný zločin dále rozšířil rostoucí počet takzvaných "trestných činů ponižování". Při těchto trestných činech je oběť nejen okradena, ale také násilně ponížena, aby tak pachatel nad obětí prokázal svou moc. K dalšímu takovému "ponižujícímu zločinu" došlo například v Göteborgu v říjnu 2019, kdy zločinecký gang přinutil svou oběť líbat vůdci gangu nohy, zatímco členové gangu scénu natáčeli. Potom muže kopali do hlavy, dokud neztratil vědomí.

Čtěte ZDE: Švédsko: V “citlivých oblastech” zní Kalašnikovy. Země je ve válce s migranty. Proč bojuje jenom jedna strana? Společnost problému nerozumí a neřeší jej. Co na to vláda? Z Malmö nový Bejrút. Stále náš vzor?

"Švédsko ztrácí kontrolu nad svým územím," řekl nedávno švédský publicista Ivar Arpi dánskému deníku Berlingske Tidende.

"Tyto ohavné zločiny a ponižování souvisí s kulturou ghetta... Novináři o tom neradi píšou, politici o tom nechtějí mluvit a odborníci se toho nechtějí ani dotknout. A zároveň o tom všem panuje všeobecná nevědomost."

Při nepokojích v Malmö 28. srpna 2020 přibližně 300 lidí pálilo pneumatiky, vystřelovalo rachejtle a házelo kamení na policii. K nepokojům došlo u Rosengardu, takzvané "zranitelné oblasti", osídlené hlavně imigranty. Na videozáznamech zveřejněných na sociálních sítích výtržníci vykřikovali "Alláhu Akbar" a "Židé, nezapomínejte na Chajbar (Khaybar), Mohamedova armáda se vrátí!" Byl to odkaz na masakr chajbarských Židů, kterého se dopustil prorok Mohamed a jeho souvěrci roku 628. Chajbar se nachází na území dnešní Saúdské Arábie. V reakci na nepokoje vydala Rada švédských židovských obcí prohlášení, ve kterém se praví:

"Bohužel toto nebylo poprvé, co dav skandoval podobné výhrůžky vůči Židům v Malmö. Rada švédských židovských obcí považuje tento incident za mimořádně závažný a vyzývá policii a další odpovědné orgány, aby jednotlivce, kteří se dopustili podněcování k nenávisti k etnické skupině, stíhaly."

Podle švédských médií byly tyto nepokoje reakcí na spálení Koránu na jednom předměstí a na kopání do Koránu na hlavním náměstí v Malmö. Tyto protiislámské provokace provedli stoupenci malé dánské protiislámské strany Stram Kurs (Tvrdý postoj). Lídr strany Rasmus Paludan předtím se svými protiislámskými demonstracemi procestoval Dánsko.

Paludanovy veřejné akce jsou často "představení s Koránem". V něm buď Korán zahazuje, spálí ho nebo ho obloží slaninou. Do Malmö pozval Paludana švédský pouliční umělec Dan Park, který byl již v minulosti usvědčen z podněcování k nenávisti vůči etnické skupině. Paludan byl policií zastaven na švédských hranicích a byl mu odepřen vstup do země. Podle švédské policie mu byl na dva roky oficiálně zakázán vstup do země.

"Jsme přesvědčeni, že jeho přítomnost ve Švédsku by ohrozila naše základní společenské zájmy," uvedl Mattias Sigfridsson, úřadující policejní šéf města Malmö. Na otázku, zda rozhodnutí není v rozporu se svobodou projevu, Sigfridsson odpověděl:

"Vidíme to přesně naopak. Děláme maximum pro ochranu našich existujících demokratických hodnot. Veřejné shromáždění, které jsme dnes zakázali, by ohrozilo bezpečnost a pořádek."

"Myslím, že ne já, ale ti, kdo reagují na to, co dělám, představují společenskou hrozbu," řekl Paludan švédským médiím. Rozhodnutí týkající se zákazu Paludanovy demonstrace bylo potvrzeno švédským správním soudem. Soud uvedl, že svoboda shromažďování a demonstrace jsou ústavně chráněnými právy, a proto existuje velmi omezená možnost demonstraci zakázat. Hrozba nepokojů spojených s Paludanovou demonstrací byla však natolik závažná, že odůvodňovala zákaz této demonstrace. Ke spálení Koránu došlo navzdory rozhodnutí soudu a byla to tedy nezákonná výtržnost. Tři lidé byli zatčeni a obviněni z podněcování k nenávisti, údajně za to, že v centru Malmö kopali do Koránu jako do míče.

Na göteborském předměstí Angered si postavil jeden zločinecký gang kontrolní stanoviště a obsadil je maskovanými ozbrojenými muži, kteří kontrolovali totožnost lidí, kteří chtěli do této čtvrti buď vjet, nebo ji opustit. Podle deníku Berlingske Tidende postavil zátarasy gang soustředěný kolem rodiny Ali Khan, který se zabývá finančními podvody a dalšími trestnými činy. Řádění členů tohoto klanu bylo policii nahlášeno více než dvěstěkrát, ale policie musela téměř všechny případy uzavřít, protože gang soustavně vyhrožuje obětem a svědkům svých činů, aby proti němu nesvědčily.

Nedávno uviděl učitel ve škole Lövgärdes v Göteborgu dva ozbrojené muže pohybující se před školou a informoval policii. Když policie dorazila, byli ozbrojení muži již pryč. Když se učitel vrátil večer ze školy domů, byl unesen a surově zbit.

Čtěte ZDE: Arabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje! Vystěhování z vlasti? Na programu mísení ras. Žádný chalífát, ale socialismus. Co na to muslimské gangy? Jednoho dne také u nás?

Ulf Kristersson lídr hlavní švédské opoziční Umírněné strany (Moderaterna) nyní žádá, aby trestným činem bylo již samotné členství v kriminálním gangu.

"Jenom letos zemřelo kvůli napadení nožem a přestřelkám gangů několik dětí," napsal Ulf Kristersson ve svém příspěvku na Facebooku.

"Na hřbitově v Solně byli tento víkend po celou noc vystaveni hrozným zvěrstvům dva chlapci. A hned v úterý byl poté, co kontaktoval policii, unesen a zbit jeden učitel v Göteborgu."

"To, co nyní zažíváme téměř denně, není normální - ani pro Švédsko, ani pro Evropu. Téměř všichni, co zde žijeme, to víme. Tento vývoj ničí ve Švédsku občanskou důvěru a soudržnost. Surové násilí ohrožuje náš společenský systém. Kriminální gangy terorizují obytné oblasti a zabíjejí děti i dospělé, kteří se tam náhodou vyskytnou. Staví si kontrolní stanoviště a šikanují lidi v jejich každodenním životě. Chovají se jako teroristé - a musíme tedy proti nim zakročit plnou silou naší demokracie. Přijatá opatření musí být tvrdá a musí skutečně vést ke změně. Polovičaté zákroky jsou nanic."

"Švédsko by mělo začít tím, že trestným činem udělá již samotné členství v kriminálním gangu a stejně tak členství v jakékoliv teroristické organizaci. Policii by potom takový zákon poskytl právní opodstatnění k tvrdému zákroku proti aktivitám, které jsme viděli v posledních dnech v Göteborgu, jako je stavění zátarasů na silnici nebo pořádání setkání, kterých se účastní několik zločineckých gangů."

Kostel Västra Skrävlinge v Malmö byl nedávno sedm nocí po sobě zvandalizován. Okna byla vymlácena a sochy byly rozbity na kusy, včetně sochy Ježíše. Pachatelé jsou neznámí. Strana Švédští demokraté požádala Švédskou církev, aby se situací v Malmö hlouběji zabývala. Švédští demokraté ve svém prohlášení uvedli:

"Nedávno jsme byli svědky vandalismu v kostele Västra Skrävlinge a systematického vandalismu na našich hřbitovech. Jsme přesvědčeni, že jde o závažný problém, kterým se musí Švédská církev zabývat. Bohužel mezi určitými skupinami obyvatelstva existuje nenávist vůči naší křesťanské kultuře a Švédská církev v Malmö nesmí být pasivní, když je naše křesťanské kulturní dědictví ničeno."

 Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných potřeb, ne podle Beka. Je smyslem ještě větší frustrace dětí? Báječný plán jak úspěšně zhnusit školu. Odmala proti přirozenosti

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných...

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Na začátek stránky