Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Trump ještě neprohrál: Občanská válka nevyhnutelností? Americká ústava demokracii odmítá. Politici loutkami oligarchů. Vystoupí Texas z unie? Budou anulovány falešné volby? USA čeká osud SSSR. Svět se otřese

Trump ještě neprohrál: Občanská válka nevyhnutelností? Americká ústava demokracii odmítá. Politici loutkami oligarchů. Vystoupí Texas z unie? Budou anulovány falešné volby? USA čeká osud SSSR. Svět se otřese

21. 12. 2020

Tisk článku

Thierry Meyssan se zamýšlí nad hlubšími souvislostmi vyhroceného boje o Bílý dům v zemi, která je "omylem" považována na vzor demokracie

Problém není v tom, kdo bude zvolen prezidentem USA, ale jak dlouho se podaří oddalovat občanskou válku. Země není rozdělena volbou mezi narcistickým Trumpem a starcem Bidenem – rozděluje ji základní kulturní otázka, která byla položena vlastně už na počátku jejího vzniku.

Spojené státy nezadržitelně směřují k rozpadu a občanské válce. Jsme na pokraji katastrofy, která byla předpovězena před třiceti lety?

S rozpadem SSSR ztratilo „americké impérium“ svého zapřisáhlého nepřítele, ale zároveň ztratilo smysl existence. Pokus George W. Bushe a Billa Clintona vdechnout zemi nový život prostřednictvím globalizace obchodních vztahů vedl ke zničení střední třídy v USA a téměř na celém Západě. A George W. Bush a Barack Obama, kteří se pokoušeli nastolit po celém světě novou formu monetárního kapitalismu, uvízli v syrském písku.

Je příliš pozdě napravovat chyby. Pokus Donalda Trumpa opustit imperiální politiku a zaměřit se na zvýšení domácí poptávky sabotovaly elity oddané puritánské ideologii otců poutníků. Nastal okamžik, kterého se obával už Richard Nixon a jeho poradce pro volební kampaň Kevin Phillips – Spojené státy jsou dnes na pokraji rozpadu a občanské války.

To není výplod pouhé fantazie. Mluví o tom mnoho pozorovatelů v USA i ve světě. Nejvyšší soud ve Wisconsinu prohlásil, že dovolání Donalda Trumpa ohledně volebních podvodů je nepřijatelné, avšak nikoli z právních, ale z politických důvodů – údajně „otevírá Pandořinu skříňku“.

Ukradené vítězství

Oproti lživým představám, kterých je plný světový tisk, prezidentovo dovolání, pokud by bylo posuzováno na základě zákona, by muselo uspět, ale z pohledu politických souvislostí by Trumpovo vítězství vedlo k občanské válce. Navíc konflikt zašel tak daleko, že rozhodnout na základě politických zřetelů, bez ohledu na právní podstatu, by znamenalo také občanskou válku.

Prezidentské volby by neměly být prezentovány jako obvyklá rivalita mezi Demokraty a Republikány. Donald Trump nikdy nebyl ve službách Republikánské strany. Vzal volby útokem během prezidentské kampaně v roce 2016. Trump není iluminát, ale stoupenec Andrewa Jacksona (americký prezident v letech 1829-37) – a ten byl ve skutečnosti ideologem „konfederace“.

Už není možné tvrdit, že Donald Trump v době, kdy byl v roce 2016 zvolen prezidentem, nereprezentoval většinu svých spoluobčanů. Svým jménem zajistil vítězství tisíců kandidátů v místních volbách a nyní měl ve srovnání s rokem 2016 o několik milionů hlasů více.

 

Čtěte ZDE: Pátá kolona v extázi: S Kavárnou ruku v ruce prapory revoluce. Kdo u nás fandí loutce amerických bolševiků? Fiala ještě fialovější. Není vměšování jako vměšování. Touha po svobodě se zadusit nedá. Dva hlasy rozumu

Republikánská ústava

V Evropě se nikdo neodvažuje vyjádřit své představy o aktuálním dění, pokud se liší od ideologie vyjádřené vzorem demokracie – USA. Prolistujte si však americkou Ústavu, zabere vám to jen pár minut, a uvidíte, že suverénem v ní není lid, ale federální státy. Její hlavní tvůrce Alexander Hamilton napsal do Federalist Papers, že jeho cílem je nastolit režim podobný britské monarchii, ale bez aristokracie a hlavně bez demokracie.

Tato ústava vydržela dvě století jen díky deseti kompromisním dodatkům (Listiny práv). Dnes je však každému jasné, že ty karty jsou cinknuté. Samozřejmě, daný systém je tolerantní, ale umožňuje vládu oligarchie. Ve Spojených státech jsou téměř všechny zákony rozpracovány nátlakovými skupinami a málo záleží na tom, kdo bude zvolen do Kongresu nebo do Bílého domu. Politické garnitury jsou pouze kouřová clona, která maskuje skutečnou moc v pozadí. Lobbistické skupiny analyzují všechna rozhodnutí politiků a každoročně vydávají zprávy svědčící o jejich poslušnosti.

Evropané, kteří stále uznávají USA jako demokratickou zemi, nepřestávají tvrdit, že prezidentské volby jsou právem a záležitostí voličů. To je však naprostá lež. Ústava s lidovou volbou prezidenta nepočítá – prezidenta volí kolegium volitelů jmenovaných guvernéry. Guvernéři postupem času začali organizovat tajné hlasování před tím, než nominovali kandidáty do kolegia volitelů. Některé státy, ale ne všechny, to vnesly do své ústavy. Ve výsledku Nejvyšší soud USA nemohl pro Trumpa nic udělat, jako v případě rozhodnutí o uznání vítězství George W. Bushe nad Al Gorem na základě zjištěného počtu hlasů. Dal jasně na srozuměnou, že volební podvody v jednotlivých státech unie jsou mimo jeho kompetenci.

Donald Trump by mohl volby v roce 2020 vyhrát, pokud by Spojené státy byly skutečně demokratickou zemí. Ale prohrál, protože v USA vládnou oligarchové a politická třída ho odmítla.

Povstání proti tyranii

Jacksonisté, zastávající se demokracie, nemají jinou možnost, než se chopit zbraní, což jasně stanoví druhý dodatek Ústavy. V původním smyslu tohoto dokumentu jim právo občanů Spojených států na získávání a nošení zbraní umožňuje vzbouřit se proti vládní tyranii, jako tomu bylo ve vztahu k britské monarchii. Takový byl původní smysl kompromisu z roku 1989 a podle většiny z nich se vytratil z obecného povědomí.

Generál Michael Flynn, který krátce zastával funkci Trumpova poradce pro národní bezpečnost, vyzval k pozastavení ústavy a vyhlášení stanného práva, aby se zabránilo občanské válce. Pentagon, v jehož čele stojí generál jmenovaný odstupujícím prezidentem, je v plné pohotovosti.

Pokud jde o Donalda Trumpa, ten řekl, že se obrátí na texaský soud ve věci podvodů při místních volbách. Texas je jedním ze dvou států, které založily vlastní samostatnou republiku ještě před vstupem do USA. A při vstoupení do unie si zachoval právo na opětovné vystoupení. V roce 2009 pohrozil texaský guvernér Rick Perry, že tohoto práva využije. Myšlenka na osamostatnění je v Texasu dodnes živá. Místní Kongres právě zvažuje návrh zákona o referendu na odtržení státu od USA, který navrhl republikán Kyle Biedermann.

Rozpad Spojených států amerických by mohl být stejně rychlý jako rozpad SSSR. Svého času to předpovídal moskevský profesor Igor Panarin. Americký novinář Colin Woodard provedl analýzu na základě nových demografických údajů. Podle jejích závěrů může být země rozdělena na 11 nezávislých států v závislosti na jejich kulturním založení.

 

Čtěte ZDE: Banánová republika USA: Úchylná morálka plodí úchylný režim. Biden jako posel barevné revoluce. Osud Rusů v postsovětských státech. Projde ponížený bílý muž uchem jehly? Temná budoucnost Ameriky

Budou anulovány prezidentské volby?

K již zmíněným problémům se přidávají žaloby proti zákonodárným sborům dvaceti států, které přijaly zákony v souvislosti s epidemií Covid-19 a umožnily konání voleb v rozporu s jejich vlastními ústavami. Budou-li tato dovolání korunována úspěchem, bude nutné anulovat nejen prezidentské volby, ale také volby do místních samospráv (poslanci, šerifové, soudci atd.).

Nicméně fakta, na která se žaloby odvolávají v Texasu a dalších státech, nebude možné prověřit, dokud nezasedne Federální volební rada. Texas, stejně jako jiné státy, kde se takováto dovolání připravují, a ovšem i státy, které neuznávají výsledky hlasování, se nebudou moci zúčastnit jmenování nového prezidenta Spojených států.

A v případě anulování voleb bude muset o budoucím prezidentovi rozhodnout Kongres, kde mají puritáni menšinu a většina náleží Jacksonovcům.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky