Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Oteplování, nebo třeba ochlazování: Jak manipulovat strachem nejen kovidovým. Korporace chtějí vládnout. Komické nápady globálních miliardářů. Úplatní vědci jim kryjí záda. A nám jde o krk

Oteplování, nebo třeba ochlazování: Jak manipulovat strachem nejen kovidovým. Korporace chtějí vládnout. Komické nápady globálních miliardářů. Úplatní vědci jim kryjí záda. A nám jde o krk

13. 4. 2021

Tisk článku

Viktorie Nikiforová na dvou protichůdných a po sobě následujících mýtech o změnách klimatu ukazuje, jaké katastrofální následky pro nás má světový oligarchát mocných korporací

V roce 2004 obletěl světová plátna hollywoodský trhák Ronalda Emmericha „The Day After Tomorrow“ (Den poté). Bylo v něm všechno, pro co mnozí vyhledávají katastrofické filmy: perfektně natočené scény masového umírání lidí a gigantických destrukcí, melodramatický příběh, nádherná hudba a hrdinské vítězství nad průšvihy ve finále.

Na film „Den poté“ se dá se zájem koukat i dnes, ale je "ideově" zastaralý a lze ho dokonce považovat za „toxický“. Problém je totiž v tom, že ukazuje katastrofu, která zničí lidstvo v důsledku globálního - ochlazení. Film je založen na knize „The Coming Global Superstorm“ – před 30 lety bylo podobných knih o tom, jak planeta zamrzne, celý vagón a malý vozík k tomu.

Není náhodou, že se dnes do řad bojovníků proti globálnímu oteplování získávají děti a mládež. Starší lidé si velmi dobře pamatují, že hlavním hororovým příběhem 70. a 90. let byla „nová doba ledová“. A medializovala ho ta stejná vydavatelství a televizní kanály, které nás dnes děsí údajným oteplováním klimatu.

Nová doba ledová

Téma vzniklo koncem šedesátých let a bylo propagováno se stejnou intenzitou jako dnes. The New York Times, 1969: „Zbývá nám dvacet let.“ The Guardian, 1974: „Doba ledová se blíží zrychleným tempem.“ Brzy zajde všechno obilí a my nebudeme mít co jíst. Ale ještě dříve zůstaneme bez pitné vody. Benátky se potopí, Maledivy se potopí, New York coby Nová Atlantida se ponoří na dno oceánu. Do roku 2000 bude celá planeta pokryta ledem.

A co na to věda? Ta byla v první linii a objevovala stále nová a nová naprosto nepopiratelná „vědecká“ potvrzení, že globální ochlazení bude rychlé a strašlivé: „Všichni zemřeme.“

Vědci psali monografie, pořádali semináře a obraceli se na vlády: „Vážený pane prezidente!“ napsal v roce 1972 prezidentovi Nixonovi významný činitel Brownovy University. „Jelikož vím o vašich obavách o budoucnost celého světa, musím vás informovat o <...> vysoké pravděpodobnosti globálních klimatických změn v rozsahu, s jakým se civilizované lidstvo dosud nesetkalo ... Ochlazování postupuje rychle ...

„Globální ochlazování“ se okamžitě stalo zbraní ve studené válce. V té době Sovětský svaz rekordním tempem rozvinul svůj ropný průmysl a začal těžit zemní plyn. A Západ trpěl nárůstem cen ropy, jaké mu v roce 1973 diktovaly arabské země.

Ruští komunisté zatím volně těžili ropu na Sibiři a dokonce ji prodávali do celého světa. Prezident Nixon nabádal Američany k úspornosti – doplňovat palivo do automobilů obden, nejezdit na dálnici rychleji než 100 kilometrů za hodinu, udržovat teplotu v domě na osmnácti stupních a méně cestovat letadlem.

Mýtus o globálním ochlazování jednoduše a jasně ospravedlňoval potřebu zmocnit se přírodních zdrojů v SSSR. Je nespravedlivé, když mají Rusové v zimě teplé domovy, ale Američané ne.

Odnoží této legendy se později stala „jaderná zima“. Svět pokrytý radioaktivním popelem a smrtícími mraky, ruiny velkoměst, v nichž se plouží mutanti, „dopisy mrtvého člověka“ a nic víc. „Jaderná zima“ byla úspěšně využívána k politickému tlaku na Sovětský svaz a požadavku na jednostranné snížení jaderného potenciálu a všemožné ústupky. A kde jsou všechny ty děsivé příběhy dnes?

Čtěte ZDE: Nevídaná vzpoura: Insider globalistů přiznal lži o globálním oteplování. Omluva světu za hororové scénáře. Nevyslyšené hlasy. Ozve se svědomí ostatních "strážců planety"? Jedna vlaštovka jaro nedělá

Opak: globální oteplování

V roce 2006, pouhé dva roky po premiéře filmu „Den poté“, byl na filmovém festivalu v Cannes uveden dokument „Nepříjemná pravda“. Jeho inspirací, sponzorem a protagonistou byl představitel významného amerického politického klanu a bývalý americký viceprezident Al Gore. Následující rok získal za film Nobelovu cenu. „Pravda“ byla – z ničeho nic – taková, že všechny naše problémy pramení naopak z globálního oteplování.

A jako na povel začaly The New York Times a The Guardian, CNN a BBC roztrubovat novou urgentní agendu americké administrativy. Lidská činnost prý vede ke zvyšování emisí oxidu uhličitého do atmosféry. To má za následek oteplování. Oteplování je špatné. Proč? Neptej se. U námořnictva se takové hladké otočce říká „čelem vzad“.

A znovu jsme se dozvěděli, že „všichni zemřeme“. V roce 2009 dal britský princ Charles lidstvu osm let. V roce 2013 The Guardian odhalily světu, že Arktida za dva roky roztaje.

Na to při rozdávání těch správných grantů vždy ochotní ti správní vědci radostně přispěchali do služeb nové agendy. Opět semináře, konference, projevy k prezidentům. To vše vedlo k tomu, že přední země podepsaly Kjótský protokol a Pařížskou dohodu o klimatu, ačkoli mnoho významných odborníků mýtus o globálním oteplování stále ostře odmítá.

Kladivo na konkurenci

Nový americký mýtus, stejně jako legenda o globálním ochlazování, má čistě ekonomickou logiku. Jde o další pokus zničit konkurenci. Je velice jednoduché označit pšenici a plyn z Ruska jako zboží s „uhlíkovou stopou“, vytlačit je z trhu a namísto nich nasadit vlastní.

A geopolitický fundament globálního oteplování zcela otevřeně formuloval „klimatický král“ John Kerry:

„... Žádná vláda nebude schopna vyřešit tento problém (klimatu) sama ... Řešení přijde pouze ze soukromého sektoru ... Úkolem vlád je vytvořit všechny podmínky pro soukromé vlastníky ... Za to budeme bojovat jako o život.“

Jednoduše řečeno, suverénní vlády se vyzývají, aby se vzdaly svých pravomocí ve prospěch soukromých společností. Jako například společnost „Heinz“, jejíž dědičkou je manželka Johna Kerryho.

Nároky jsou kladeny prakticky na všechny světové ná vlády. Pokárat vládu je oblíbeným koníčkem miliardářů. Nicméně majitelé korporací, kteří se dnes nabízejí jako světoví vůdci, nedávno prokázali naprostou nekompetentnost.

Čtěte ZDE: Temná mysl Billa Gatese: Covidový mág se naplno zapojil do podvodu s údajným oteplování klimatu. Už zcela nezakrytě požaduje konec civilizace. Vzdejte se masa, cestování a přímé lidské komunikace! Svět patří jen vyvoleným!

Miliardáři blbější politiků 

Například Elon Musk slibuje, že za několik let zruší jazyk jako komunikační prostředek. Mormonský miliardář Trevor Milton aktivně propaguje vodík jako nové módní palivo – jeden z nejvýbušnějších plynů na světě.

Bill Gates financuje exotické projekty v boji proti globálnímu oteplování. Plánuje (jak jsme o tom nedávno informovali, pozn. PP) vyslat tisíce letadel, aby do atmosféry vypustily tuny křídy. Tato clona před námi zakryje Slunce a na celé Zemi se zajisté ochladí. Sice nic nevyroste a nebude co jíst, ale oteplování se zastaví, není-liž pravda? Ne, nejde o vtip, tento a podobné projekty vážně posuzují například vědci z Harvardské univerzity.

Nápady dnešních miliardářů působí jako komické hlouposti. Ale co až se těmto lidem skutečně podaří uchvátit moc nad světem? Pak nebude do smíchu nikomu.

To vše je třeba připomenout v předvečer dalšího velkolepého klimatického summitu naplánovaného na tento měsíc. Američané vědí, jak proměnit jakoukoli myšlenku ve zbraň hromadného ničení. Včetně staré dobré myšlenky na ochranu přírody.

A je úplně jedno, jestli globálnímu ochlazování či oteplování. Strach je osvědčená metoda všech tyranů.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly jako za vraždou JFK? Je tu i shodná motivace? Bankéři hrají o vše. Nepotřebují Trumpa živého. Rozhodli již v březnu. Přijdou další pokusy?

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly...

Na začátek stránky