Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Šíří se pandemie vakcinační totality: Perzekuce nebo rovnou pět let basy? Nulová tolerance vůči neočkovaným. Kupředu po vzoru USA? Kavárna hýká nadšením - zavádí to totiž její prezident. Kdo oponuje, je... třídní nepřítel!

Šíří se pandemie vakcinační totality: Perzekuce nebo rovnou pět let basy? Nulová tolerance vůči neočkovaným. Kupředu po vzoru USA? Kavárna hýká nadšením - zavádí to totiž její prezident. Kdo oponuje, je... třídní nepřítel!

6. 8. 2021

Tisk článku

Jan Bartoň komentuje přitahování šroubů pod záminkou boje proti neexistující koronavirové pandemii a připomíná, že není důležitý obsah pravidel, nýbrž pouze to, kdo je vydává

Americký prezident Joe Biden nařídil povinnost vakcinace pro federální zaměstnance. Neočkovaní zaměstnanci budou muset nosit roušky a podrobit se pravidelnému testování. 

Pod titulkem Federal workers could face 5 years in prison if they lie about being vaccinated against COVID-19: report uveřejnil server Business Insider zprávu o podmínkách dalšího fungování federálních úřadů USA. Pokud zaměstnanci odmítnou očkování proti covidu, čeká je každotýdenní testování na covid, povinnost nosit roušky a zákaz pohybu. Každý zaměstnanec musí podepsat prohlášení o tom, že je očkován. Pokud by se zjistilo, že toto prohlášení neodpovídá pravdě, může být za lhaní federálním úřadům provinilec poslán až na 5 let do vězení.

Proces odpovídá dlouhodobé praxi amerických úřadů při shromažďování údajů o svých zaměstnancích, když nepravdivé informace o své osobě jsou důvodem pro ukončení pracovního poměru. U covidu je to opepřeno možností jít až na 5 let do basy.

Zpátečka

Progresivní americká média, tedy CNN, The New York Times, The Washington Post, Insider, Politico, již oznámila „nulovou toleranci k neočkovaným“. CNN současně oznámila, že již propustila tři své zaměstnance, protože přišli do práce neočkovaní. Neočkovaní totiž mohou podle „nulové tolerance“ pracovat pouze online formou a nesmějí docházet do práce. Podobné příkazy o povinné vakcinaci vydaly úřady i v jiných státech, například ve Francii. Ve Francii platí povinná vakcinace pro zaměstnance ve zdravotnictví a sociálních službách. V Rusku vydaly nařízení o povinné vakcinaci některé úřady v Moskvě také.

Z hlediska výše uvedeného lze proto považovat prohlášení Andreje Babiše, že jeho vláda nikdy nevydá nařízení o povinné vakcinaci, jako přinejmenším „zajímavé“. Jak ale připomínají komentátoři ve Francii, Macron od zahájení vakcinace na počátku roku 2021 se vždy zapřísahal, že bude pouze a jenom dobrovolná. Když začala čísla očkovaných stagnovat, bez skrupulí hodil zpátečku a nařídil povinnost vakcinace a vstupy na akce pouze pro očkované. Ihned po tomto oznámení se 2 miliony polekaných Francouzů zapsaly k očkování.

Ve světě, ale i u nás, tak diskriminace neočkovaných pokračuje jako pandemie. Zdůvodňuje se to všelijak. V USA však existuje i jiný svět. Někteří guvernéři států americké unie za Republikánskou stranu již vydali nařízení, které vylučuje povinnost nošení roušek. Bidenova administrativa v této záležitosti udělala docela slušný kotrmelec. Biden nejprve umožnil osobám po očkování sejmout roušky. Nyní ale progresivní média přišla s „novinkou“, že takzvaná „virová nálož“ je u očkovaných i neočkovaných stejná, a média tak podpořila Bidenovo rozhodnutí o návratu roušek. Bidenova administrativa tvrdí, že očkovaný či neočkovaný, je to jedno a oba mohou přenášet vir. Je zajímavé, že naopak izraelské studie po prvních zkušenostech s vakcinací (Izrael byl zejména na jaře velmi napřed před ostatními státy) tvrdily, že přes stejnou „virovou nálož“ jsou očkovaní lidé mnohem menším zdrojem nákazy, a to zásadně. A hle - nejsou.

Čtěte ZDE: Sanitární diktatura: Ve světě i u nás rychle přituhuje. Proti Australanům armáda. Bouří se Francie i Německo. Povolení před pochodem na Bastilu? Budeme svým věznitelům líbat ruce?

Třídní nepřátelé

Jak připomínají i britské poznatky, v okamžiku, kdy významně vzroste procento očkovaných, se mezi pozitivními případy infikovaných objevuje stále větší procento očkovaných. Platí prý ale, že u očkovaných je násobně menší riziko těžkého průběhu infekce. Velká Británie má za sebou již dva týdny rozvolnění a žádné zásadní zhoršení epidemie v Británii nenastalo.

Situace v USA je tak poplatná politice Demokratické strany. Biden ostatně prohlásil při své inauguraci, že bude naslouchat vědeckým poznatkům. A tak naslouchá a nařizuje. Ještě v květnu věřilo ve správnost jeho covidové politiky 65 % respondentů, na počátku srpna je to jen 53 %, tedy docela slušný sešup dolů. Celková důvěra k Bidenovi podle stejného průzkumu klesla mezi květnem a počátkem srpna ze 49 % na 46 %. O tom se ale u nás moc nepíše, protože tyto zprávy v progresivních médiích nejsou na prvním místě. Spíše se o nich vůbec nepíše. 

Nejhůře z toho ale vychází americká demokracie obecně. Kdyby podobné nařízení vydal Donald Trump, The Washington Post by s jistotou psal o diskriminaci neočkovaných a o dalším upevňování režimu silné ruky. Právě takzvaná progresivní média se stala hlásnou troubou jedné strany - a kdo jim oponuje, je třídní nepřítel.

Cosi to připomíná...

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Repríza po sto deseti letech: Měl atentát otevřít třetí dějství téže války? Jak svést vraždu na Putina? Maličkost! Trump přežil. Plán útoku na Rusko polomrtvý? Ještě to nevzdávají. Vzkaz nepodvoleným: „Boj!“

Repríza po sto deseti letech: Měl atentát otevřít třetí dějství téže války? Jak svést...

Oděsa zvedá hlavu: Město centrem odporu proti násilným odvodům. Hoří auta verbířů. Pět jen za páteční noc. Informace pro ruské rakety a drony. Tradice partyzánského hnutí proti nacistům opět ožívá

Oděsa zvedá hlavu: Město centrem odporu proti násilným odvodům. Hoří auta verbířů. Pět...

Na začátek stránky