Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Tálibán v očích kavárny: To je zase keců! Co slyšel Ahmad od Násira? Nejen naši špioni jsou na baterky. Tlumočníky ani tlumočnice nedáme. Hřib už stele postele. Pravda a láska pro Kábul. Za trest vás neuznáme!

Tálibán v očích kavárny: To je zase keců! Co slyšel Ahmad od Násira? Nejen naši špioni jsou na baterky. Tlumočníky ani tlumočnice nedáme. Hřib už stele postele. Pravda a láska pro Kábul. Za trest vás neuznáme!

25. 8. 2021

Tisk článku

Lu Lina sumíruje řadu brilantních výkladů dramatického vývoje v Afghánistánu od našich novinářů a politiků

O Afghánistánu nevím prakticky nic. Stejně jako 99,99 % těch, co nám teď pomocí záplavy mediálních hovínek vysvětlují, co se tam stalo, proč se to stalo, a co bude určitě dál. Tak báječný materiál jsem nemohl nechat ladem. 

Krátký geopolitický úvod: Afghánistán je chudá a hornatá asijská země, ve které v středověkých podmínkách žije bohabojný lid, jenž se tradičně věnuje válčení mezi sebou, ignorováním marných pokusů vlád vládnout a pěstování opia. V době, kdy neválčí mezi sebou, válčí posledních cca 170 let, a mimořádně úspěšně, s nejrůznějšími okupanty. Fousatí negramoti tak postupně porazili a zesměšnili největší velmoci – Velkou Británii, Sovětský svaz a nyní USA. Společně s Vietnamci jim tak v tomto oboru patří světový primát. Není moc věcí, co bych jako Čech těmto dvěma národům záviděl, ale tohle fakt jo.

Můj názor na oficiální důvod nyní již ukončené operace „Trvalá svoboda“ je ten, že Afghánci nikdy nikoho nenapadli a nikdy nešířili terorismus. Teroristé z 11. září nebyli Afghánci a Afghánistán s tím neměl nic společného. Takzvanou Al-Kaidu, která byla hlavní záminkou agrese, původně stvořili, vycvičili a financovali sami Američané. Většina útočníků byli Saúdové a Bin Ládin se skrýval v Pákistánu. Ovšem Saúdská Arábie a Pákistán jsou američtí spojenci, že. Takže jako obětní beránek byl prostě vybrán Afghánistán. Což mi vždycky přišlo, vzhledem k jeho historii, jako opravdu výborný nápad. Co, proboha, čekali?

Jediné, co Afghánci zjevně chtějí je, aby se do nich nikdo furt nemontoval. A nepokoušel se je nějak společensky upgradovat. Jako společnost jsou sice tak asi tisíc let pozadu za Evropou, to je fakt, ovšem komu žalovati. Nikoho soudného proto nemůže překvapit, že se i k liberální demokracii postavili zhruba stejně jako by se k ní asi stavěla křesťanská Evropa 11. století. Kdo chce o Afghánistánu vědět víc, nechť vynechá ČT a spol. a zaměří se na zdroje, co o něm fakt něco vědí. A i v tom případě pečlivě vybírat.

Teď už ale slíbená afghánská hovínka:

Není násilné vstupování jako násilné vstupování

A začneme právě ČT a poslancem Vojtěchem Pikalem, který sice včera u rozhlasu moc hezky hovořil o okupaci sovětské, nicméně následně z něj vypadla (cca 0:35) zajímavá myšlenka vztažitelná i na Afghánistán. Cituji: „…ta věc, kterou je třeba si nést do budoucnosti, že prostě vstupovat násilně zvnějšku do vnitřních politických procesů cizího státu prostě není správně.“ 

Velice inteligentní názor, který podepisuju. Jediné, co mi na tom vadí je fakt, že jsem si nevšiml, že by Piráti někdy vystupovali proti okupaci Afghánistánu či alespoň proti naší účasti na ní. Protože to byla okupace, úplně stejná jako ta sovětská u nás, a NATO i my konkrétně jsme přece přímo učebnicově vstoupili násilně zvnějšku do vnitřních politických procesů cizího státu. Protože se nám afghánské procesy nelíbily stejně, jako se Sovětům nelíbily v roce 1968 ty naše. Takže jak, Pikale? Platí ten tvůj blábol univerzálně, nebo účel světí prostředky? 

A to se vyplatí

Co mně osobně se moc líbilo, bylo to, jak platné byly obecně Západu a konkrétně nám tajné služby, které státy zřizují a štědře platí právě proto, aby taková překvapení nestávala. Kde byla CIA a ten dalších milion amerických tajných služeb? Kde byl český Úřad pro zahraniční styky a informace? Nebyly za 20 let schopni získat zdroj informací? A nejenže tajné služby nám byly úplně k h...u, ale dokonce ještě šířily dezinformace. Co naši netuším, ale příkladně ty americké nedávno věštily, že prozápadní kolaborantská vláda vydrží nápor Tálibánu ještě měsíce až dokonce roky. K čemu nám jsou takoví špioni na baterky?

Čtěte ZDE: Kupředu levá: V zimě se zahřejeme láskou k Bruselu. Komu věří Češi? Ploty proti migrantům už jsou v pořádku. Zemanova pravda o novinářích. Tálibán to myslí dobře. Kde jsou jelimani z ČT?

Vyhnali nás, za trest je neuznáme

Čeští politici jsou zajedno v tom, že Česko vládu Tálibánu neuzná. Hm. Když jme po 28. říjnu 1918 založili republiku, přičemž jsme předtím svrhli starý režim, a posléze se násilím vypořádali s tou částí společnosti, která ji nechtěla (například Němci, Maďaři) a vnutili jim svojí vizi, nikdo takové ofuky nedělal. Když se z občanské války, násilí a brutality zrodilo Kosovo, stát rovněž plný pro Evropu potenciálně nebezpečných lidí, mohli jsme se s uznáním přetrhnout. Fakt se bavím. A nejzábavnější je Jurečka. Afghánci by museli dát jasné „záruky v oblasti dodržování lidských práv s důrazem na postavení žen“. Neřikej. Sem si nevšim, že bys tímtéž podmiňoval naše diplomatické styky třeba se Saúdskou Arábií, Pákistánem či s palestinskými Araby. Ačkoliv v oblasti lidských práv a důrazu na postavení žen jsou na tom velice podobně jako tálibánský Afghánistán.

Vesele o vážných věcech

I paní Petra, co sleduje perskou televizi, se pochopitelně k Afghánistánu vyjádřila. Zvolila lehkou a sarkastickou formu. Je to velice vtipné. Ruský velvyslanec v Kábulu si prý teď určitě lebedí. Za padlé vlády „všude vládl chaos, nepořádek, všichni kradli, země byla sužována korupcí“, a Tálibán zavede pořádek. Jestli zavede pořádek nevím, ale že všude vládl chaos, nepořádek, všichni kradli a sužovali zemi korupcí je prostě fakt.

Paní Petra dále tepe skutečnost, že islámský Tálibán zavádí islámské právo. No, a co by měl zavádět? Liberální demokracii říznutou homosexualismem? Islámské právo je v řadě zemí, se kterými se kamarádíme, a z těch si paní Petra kozy nedělá. Taky nepřímo uvádí, že ruský velvyslanec je typický ruský alkoholik, což by mohlo sypat písek do soukolí jejich vztahů. Asi ho zná osobně. K tomu jen dodám, že rozhodnutí Ruska nehysterčit a zachovat diplomatické vztahy s Kábulem mi přijde jako poměrně inteligentní. Mimochodem, proč není paní Petra, statečná a rázná novinářka, co nejde ani pro facku daleko teď jako zpravodajka v Kábulu? Mohla by sklízet sólokapry. Málokdo tady má lepší kvalifikaci. A když se nebála do Čečenska…

Ambasádu jim nedáme, radši ji zbouráme!

Apropos, diplomaté. Můj názor je ten, že v zájmu české republiky bylo, aby český velvyslanec zůstal na místě. Jako zůstal třeba v Sýrii. A ne za mediálního potlesku a medailového deště prchat jak ze Stalingradu s českou vlajkou na hrudi a aplikovat za sebou spálenou zemi. Sice to působí famózně v médiích, ale zemi to rozhodně neposloužilo. Kolika velvyslancům už Tálibán v Kábulu uřízl hlavu? Pokud to celé ovšem bylo součástí vládní strategie nemluvit s Afghánistánem tak dlouho, dokud ho tím brutálním tlakem nedonutíme uskutečnit průmyslovou a sexuální revoluci, tak potom pardon, to se velice omlouvám.

Kábulské ženy a jejich touhy

Kábulské ženy nechtějí burky,“ píšou Hovinky. Velice relevantní informace. Pochopitelně nevylučuji, že nějaké procento, spíše však promile afghánských žen nechce nosit burku, ale vzhledem k malému množství nebudou asi moc směroplatný. Nějakej průzkumek s koláči by nebyl? Ten bych fakt rád viděl. Já zas nechci nosit respirátor a vládnoucí režim to taky nezajímá. Jde o součást náboženství a fertig. Takovéhle bláboly mi navíc v situaci, kdy se západní oděvní firmy předstihují, kdo nabídne muslimským ženám fajnovější burkiny, přijdou poněkud z cesty.

Co Tálibán všechno ovládl

Taky se hodně řeší, že Afghánistán má velké zásoby nerostného bohatství, které teď „ovládl“ Tálibán. Asi nejlepší byla tištěná iDnes, která vyplodila článek s titulkem „Tálibán ovládl nerostné bohatství za bilion dolarů.“ Fakt ovládl, jo? Jakože ho někomu vzali, jo? No, to je opravdu hrozný, že Afghánci budou po vyhnání okupantů o svém majetku zase rozhodovat sami. A iDnes pokračuje v krasojízdě, sice placeně, ale titulek stačí: „Čína lační po afghánském nerostném bohatství.“ Hrůza, viďte. Chudáci Afghánci, budou muset lithium do baterek prodávat draze Číňanům, který u nich kvůli tomu postaví infrastrukturu za miliardy dolarů. Katastrofa. Ale trochu mne uklidňuje, že po něm nelační alespoň nikdo ze Západu.

Čtěte ZDE: Afghánské fiasko z nadhledu: Rusko a Čína si mnou ruce. Válka je u konce. Tálibán nastoluje udržitelnou suverénní vládu. Kdo jej povede? Důsledky do budoucna. Kdo a proč rudne vzteky? Dojde někdy ke konsenzu?

Hřib nikdy nezklame

Praha nabídne uprchlíkům z Afghánistánu městské byty. To je dobře. Takhle by jen zbytečně zely prázdnotou, když každý pražský domorodec už byt má.

Tlumočníci

Asi málokdo neslyšel o takzvaných afghánských „tlumočnících.“ Oficiální terminologií „spolupracovníci“ české armády. Z hlediska naprosté většiny Afghánců tedy okupantů. Jak jim říkají sami Afghánci netuším, ale vzhledem k našim domácím zkušenostem hádám, že to asi nebude nic lichotivého. Soudím taky, že pod eufemismus „tlumočník“ se vešlo ledacos. Za prvé mi jich přijde nějak moc a za druhé, vojáci určitě nepotřebovali jen tlumočit. Potřebovali jistě i informace například. Třeba o Tálibánu. Jak rychle postupuje, co plánuje a tak. Takže se nám za ty peníze fakt vyplatili. Mimochodem, ta fotka, jak v Praze z letadla vystupujou „tlumočníci“ a ženská část je komplet zahalená, ta pobavila. Nemají tihle Afghánci milovat naši liberální kulturu? Jak to, že jejich jistě již emancipované ženy ty symboly diskriminace nejpozději hned po nástupu do letadla nesundaly?

Ahmad říkal, že Násir mu říkal, že jeho bratranec říkal

Suverénně největší podíl z celku afghánských mediálních hovínek ovšem zabírají informace o brutalitě Tálibánu. Třeba jak nahání chudáky kolaboranty, odřezává jim kůži a láme kosti a když je nechytí, pobije alespoň příbuzný. Ano, to je možný. Ale silně pochybuju, že jde o masovou a řízenou záležitost. To za prvý a za druhý, znám své pappenheimské. Z článků často přímo vyplývá, že tyto informace pocházejí takřka bez výjimky ze zdroje jedna paní povídala. O několika nezávislých zdrojích si můžeme nechat leda zdát. A já si umím celkem dobře představit, že ti, co je šíří, mají právě na tomto typu informací nějaký zajímavý osobní zájem. Vycházím přitom ze zkušenosti, že během každé války se přesně tohle vždycky děje, vždycky to má nějaký konkrétní účel přičemž vůle prostě jen informovat jím není, a vždycky se později ukáže, že většinou šlo o účelové bláboly. Viz třeba občanská válka v Sýrii a proslulé Asadovo chemické útoky na děti. A nemusíme ani chodit tak daleko. Jak civilizovaně se třeba u nás naložilo s mnoha Němci v roce 1945?

Když se objeví duha

Tohle sice není hovínko, ale protože z mainstreamových producentů hovínek o tom pěkném počinu kulturní výměny nikdo ze záhadných důvodů neinformoval, tak to sem dávám. Zároveň se tím omlouvám panu Jaklovi za to, do jaké společnosti jsem jeho střízlivý text díky tomu umístil. Kábulské ambasády USA a Velké Británie v červnu vyvěsily LGBT+ symboly. Výborný nápad. A jeden z náznaků, proč to tam asi dopadlo, jak dopadlo. Velice by mne zajímalo, jestli tyto země vyvěšují duhové vlajky i v Iráku, Saúdské Arábii, Kataru, Ománu, Pákistánu či Kuvajtu.

Závěrem své fundované analýzy situace v Afghánistánu bych už jen rád dodal, že první náznak, že sovy nejsou tím, čím se zdají být, jsem kdysi získal, když se na sociálních sítích objevily záběry, jak afghánské děti zuřivě házejí na projíždějící americké vojáky kameny.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky