Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Covidová diktatura se odhaluje: Neslýchaná arogance moci v Itálii. Neočkovaní nesmějí do práce. Imigranti bez jakýchkoli dokladů dostávají vše zadarmo. Občané Itálie bez covidového pasu jsou odsouzeni zemřít hlady?

Covidová diktatura se odhaluje: Neslýchaná arogance moci v Itálii. Neočkovaní nesmějí do práce. Imigranti bez jakýchkoli dokladů dostávají vše zadarmo. Občané Itálie bez covidového pasu jsou odsouzeni zemřít hlady?

11. 10. 2021

Tisk článku

Eliseo Bertolasi líčí děsivé poměry v Itálii, kde covidový diktát již překračuje všechny meze tolerance, a nabádá lidi, aby se vzepřeli vládě a bojovali za uloupenou svobodu

Italská vláda vyloučila od začátku srpna neočkované osoby z většiny forem společenského života. Byli postaveni na stejnou úroveň jako vyděděnci (neobčané). Nyní se lze svobodně cítit a pohybovat pouze se „zeleným pasem“, což je jakýsi druh zdravotního pasu, který se v Itálii honosí anglickým názvem „green pass“ a lze ho získat pouze po dvou dávkách vakcíny.

Od 6. srpna je „neočkovaným“ lidem zakázán vstup na většinu veřejných míst, jako jsou kavárny a restaurace, tělocvičny, muzea, výstavy a venkovní stadiony, veřejné akce...

Od 1. září se zákaz vztahuje také na letadla, trajekty, vlaky a meziregionální autobusy, univerzity (učitelé, zaměstnanci a studenti) a školy (učitelé). Od dubna se vakcína stala povinnou pro všechny lékaře a zdravotnické pracovníky.

Zrušení práva na práci

Nyní se v příběhu objevil nový zvrat. Ustanovený pořádek zavedený legislativním dekretem schváleným Radou ministrů se týká všech italských zaměstnanců – 23 milionů lidí. Dekret ze dne 15. října v podstatě stanoví: Nemáte zelený pas? Nesmíte na pracoviště, a tudíž nedostanete žádnou mzdu. Vyhláška však uděluje „zelenou“ těm, kteří si namísto očkování, aby mohli do práce, raději zaplatí každých 48 hodin test na covid. Málokdo si pochopitelně takové náklady může dovolit. Podle ministra zdravotnictví Roberta Speranzy je zelený pas také nástrojem svobody – jaká ironie...

Italům něco takového připadá naprosto šílené, když článek 1 ústavy jejich země říká: „Itálie je demokratická republika založená na práci. Svrchovanost patří lidu, který ji vykonává způsobem a v mezích ústavy.“

Přesto bude od 15. října v Itálii právo na práci záviset pouze na vlastnictví „zeleného pasu“. A zdá se, že i odbory jsou s vládou solidární.

Z čeho ale budou žít lidé, kteří nedostanou plat? Jak uživí své rodiny? Zatímco každý migrant, který přijde na italské pobřeží, samozřejmě bez zelené propustky (nemá ani doklady), má zaručený veškerý komfort. A pro vlastní občany, kteří nebyli očkováni, neplatí žádná práva ani záruky! Takže svévolné opatření, které má lidi chránit před onemocnění koronavirem, je nechá zemřít hladem?

Čtěte ZDE: Skutečný teror v Itálii: Sebevražda v přímém přenosu? Bez Zeleného pasu jste otrok. Do vězení také kvůli LGBT. Zradili i Salviniho lidé. Krachu hospodářství už nejde zabránit. Pád na dno jako předobraz zničení EU i ČR?

Protest proti aroganci moci

Premiér Mario Draghi v rozporu s pravdou o vakcínách říká: „Když se nenecháte očkovat, onemocníte a zemřete. Nebo: nejste očkovaní, nakazíte jiného a ten zemře.“ Jinými slovy, tato slova rozdělují italské občany na ty „dobré“ – očkované – a „špatné“, kteří jsou ochotni záměrně šířit nemoci jako přenašeči moru a smrti.

Takový postoj vlády přilil olej do ohně a podnítil vzájemnou nevraživost, která se mezi lidmi rozhořela po několika měsících omezení, jež narušovala jejich každodenní život.

Mnozí lidé, kteří se rozhodli nechat se očkovat ne proto, aby se ochránili před „nebezpečným virem“, ale aby se vyhnuli riziku ztráty zaměstnání. Nadále jsou však i tací, kteří se rozhodli udělat vše, co mohou, aby ochránili svá práva, nevystavili se experimentální vakcíně a mohli vést normální život. Každou sobotu se ve velkých italských městech: Římě, Miláně, Padově, Veroně, Turíně a mnoha dalších, rozrůstá protestní hnutí „No Green Pass“. Protestující se domáhají svého práva na důstojný život, na studium, na práci, na to, aby mohli uživit svou rodinu, aniž by museli být vydíráni očkováním, nebo se alespoň svobodně rozhodnout, zda se nechají očkovat, či nikoli.

Protestující vyzývají vládu, aby byla opatrnější při používání vakcín, které jsou stále ve fázi experimentů. Vakcíny, které ve skutečnosti nejsou vakcínami ale genovými séry vyvolávajícími mnoho komplikací a hrozivých vedlejších účinků.

Pryč s covidovými nacisty

Úmrtí na „náhlé onemocnění“ po očkování se již neevidují a kvůli zavedené cenzuře médií se o nich nelze nic dozvědět. Ale kdokoli si tyto děsivé informace může zatím ještě najít na internetu.

Mezitím protesty, které začaly na konci července, nejenže neutichají, ale naopak se rozrůstají, jak je vidět pouhým okem, když sledujeme rozšiřování lidské „řeky“ na protestních pochodech. Provládní média o těchto demonstracích samozřejmě neinformují nebo ve svých zprávách hovoří pouze o několika stovkách „pomatených odmítačů“ .

Spontánní a masový charakter protestů však nelze nadále ignorovat – bez stranických vlajek kromě státní vlajky a s rozhodně všestrannou směsicí účastníků. Všem je společná touha hájit svá ústavní práva, která vycházejí z článku 21 italské ústavy, který stanoví právo demonstrovat, a z článku 32 ústavy, který říká, že „nikdo nesmí být nucen podrobit se určitému léčení“.

Mimochodem, během velké demonstrace, která se konala 25. září v Římě, se k protestu připojila i vysoce postavená policistka Nunzia Alessandra Schilirová. Prohlásila, že „zelená propustka“ je nezákonná, a zdůraznila svou povinnost protestovat na obranu ústavy, na kterou jako policistka přísahala.

Všechny pozabíjet mRNA vakcínami

Přibližně 11 milionů Italů ve věku 12 let a více, tedy téměř 20 % populace, ještě nedostalo první dávku vakcíny. Přitom podmínkou pro „zelenou propustku“ jsou dvě dávky (stejného typu nebo různých typů). Je příznačné, že tyto mRNA vakcíny byly okamžitě "podmíněně" uznány Evropskou agenturou pro léčiva (EMA), zatímco ruské vakcíny nikoli.

Proto ti, kteří si vzali dvě dávky ruské vakcíny, nemohou v Itálii se „zelenou propustkou“ počítat čili budou mít stejná omezení jako neočkovaní. To je i případ mnoha občanů Republiky San Marino, kteří se rozhodli pro ruskou vakcínu Sputnik-V.

Je zřejmé, že opatření proti koronaviru, která Itálie přijala ve vztahu k Rusku, nemají nic společného s ochranou veřejného zdraví. Rusové přijíždějící do Itálie zde nesmějí zůstat déle než 5 dní a v případě delšího pobytu musejí podstoupit povinnou desetidenní karanténu. Můžeme se ptát, proč jen pět dní, a ne třeba týden, který by pomohl italskému cestovnímu ruchu se zotavit? Pokud je člověk nakažený, žádné pětidenní omezení na tom nic nezmění.

Celá záležitost se „zelenými pasy“ a všemi souvisejícími restriktivními opatřeními je pouhým vydíráním, jehož cílem je donutit lidi podrobit se experimentu s hromadným očkováním experimentálními látkami. A proto je jedním z nejviditelnějších hesel na demonstracích „Jsme lidé, ne pokusní králíci“. Na protestních shromážděních se také skandují hesla proti premiérovi Draghimu: „Svoboda“, „Žádný zelený pas“, „Ruce pryč od dětí“.

Čtěte ZDE: Covidový teror v Austrálii: Sanitární fašismus musí být nastolen. Ověřené gestapácké metody se rozšíří do celého světa. Střílení, bití a zastrašování lidí na denním pořádku. Čeká nás vskutku báječná totalita

Ve jménu totalitní demokratury

Tváří v tvář tomuto autoritářskému omezování svobod a práv „očkovaní“ i „neočkovaní“ chápou, že situace stále více připomíná frašku a že „zelená propustka“ nic s pandemií nenadělá. V sázce totiž není jejich zdraví, ale jejich svoboda a práva svobodných občanů. Pro Italy je „zelený pas“ ve skutečnosti přechodem od demokracie k diktatuře, přesněji řečeno k „demokratuře“, což je obludná směs autoritářských a diktátorských rysů. 

Mario Draghi je šestým nezvoleným předsedou italské vlády od rezignace Silvia Berlusconiho v roce 2011. Nezvoleným v tom smyslu, že ani on, ani dalších pět kandidátů na šéfa vítězné koalice či strany se nedostalo k moci na základě výsledků voleb.

Jedinou stranou, která se staví proti tomu, aby se z neočkovaných stali "podlidé", je pravicové „Italské bratrstvo“, které v posledních měsících zvýšilo svůj rating ve většině statistik a pohybuje se již kolem 20 procent.

Mít svobodný názor je přitom již trestné. Například proti řediteli jedné školy ve Ferraře, který přirovnal „zelený pas“ k Osvětimi a byl za to suspendován, již bylo zahájeno kárné řízení. Na Facebooku zveřejnil zprávu, v níž vzpomíná na Osvětim pomocí fotomontáže se slovy „Zelená propustka osvobozuje“ (parafráze známého nacistického „Arbeit macht frei“).

Největší nebezpečí dnes spočívá v tom, že je snadné si na tuto novou „normalitu“ zvyknout, přestože je iracionální, absurdní a destruktivní. Na něco takového si zvyknout nesmíme, natož se s tím smířit: musíme se vzepřít a bojovat! To je názor mnoha Italů.

Letošní podzim v Itálii bude horký. Vláda se bude snažit všemi prostředky srazit na kolena každého, kdo se brání její totalitní vůli. Pokory se však sotva dočká.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky