Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Velký reset a násilné přerozdělení majetku: Covid je pouhá předehra. Do osmi let bychom neměli nic vlastnit. Vše bude sdílené. Cenná aktiva připadnou světovým korporacím. Pod rouškou dekarbonizace nám zakážou i maso?

Velký reset a násilné přerozdělení majetku: Covid je pouhá předehra. Do osmi let bychom neměli nic vlastnit. Vše bude sdílené. Cenná aktiva připadnou světovým korporacím. Pod rouškou dekarbonizace nám zakážou i maso?

1. 2. 2022

Tisk článku

Valentin Katasonov přibližuje plán globalistů na nový světový řád bez osobního vlastnictví, v němž vše od kapitálu po samotnou zemi bude patřit zlatému miliónu vyvolených elit

Plán „Velkého resetu“ ohlášený Klausem Schwabem předpokládá násilnou restrukturalizaci celého světového řádu, včetně majetkových vztahů.

Přípravy na tento plán začaly v roce 1971 založením Světového ekonomického fóra (WEF). V listopadu 2016 se na webových stránkách WEF objevilo krátké video a text s názvem „Osm předpovědí pro svět v roce 2030“. Stručně je uvedu:

  1. Zanikne instituce vlastnictví. Lidé se stanou pouhými uživateli různých předmětů.
  2. Pro výrobky s velkou uhlíkovou stopou budou stanoveny vysoké ceny. V globální ekonomice dojde k radikálnímu posunu směrem k průmyslovým odvětvím, která neprodukují skleníkové plyny.
  3. Globální dominance USA skončí. Světu bude vládnout více než jedna světová velmoc.
  4. V medicíně dojde k revolučním změnám. Zvláště důležitý bude přechod na široké používání „náhradních dílů“ lidského těla, které se budou vyrábět technologií biologického „tisku“.
  5. Spotřeba masa se omezí na minimum.
  6. Dojde k masovému přesunu lidí z jedné části planety do druhé.
  7. Dojde k posunu od starých západních hodnot k hodnotám novým.
  8. Začnou lety lidí na Mars.

Velice zvláštní výčet. Všech osm bodů stojí za podrobný rozbor. Od zveřejnění prognózy uplynulo více než pět let a některé body jsou dnes pochopitelnější. Začíná být jasné, že WEF v roce 2016 nezveřejnil prognózu, ale plán, který se již realizuje.

Zrušení soukromého vlastnictví

Dnes se zaměřím pouze na první bod prognózy WEF. Takto dánská poslankyně Ida Aukenová popisuje nový svět bez soukromého vlastnictví: „Všechny produkty se stanou službami. Nemám nic. Nemám auto. Nemám dům. Nemám žádné spotřebiče ani oblečení. Nakupování je ve městě roku 2030, kde si lidé oblíbili čistou energii a berou si, co potřebují, jen vzdálenou vzpomínkou.

Byl zaveden nový pojem „sdílená ekonomika“ (nebo „ekonomika sdílené spotřeby“). V angličtině se tento model vyjadřuje termíny sharing economy, collaborative consumption, collaborative economy.

V roce 2020 Schwab ve své knize „COVID-19: Velký reset“ bez skrupulí uvedl, že soukromé vlastnictví je anachronismus. V budoucí společnosti, která má být z velké části zavedena do roku 2030 a nazývá se „inkluzivní kapitalismus“ nebo „kapitalismus zainteresovaných stran“, se lidé budou muset dobrovolně vzdát „předsudku soukromého vlastnictví“.

Marx, Engels a Lenin svého času vyzývali ke zrušení soukromého vlastnictví výrobních prostředků, protože vlastnictví továren, závodů, přírodních zdrojů a dalších materiálních složek výrobních sil (výrobního kapitálu) umožňuje jejich vlastníkům vykořisťovat ostatní lidi. To je podstata kapitalistického vykořisťování a celého kapitalismu. „Soukromé vlastnictví je nakládání s cizí pracovní silou, přičemž dělba práce zahrnující privilegia zaměstnavatelů a útisk námezdních dělníků je negativním atributem soukromého vlastnictví,“ napsali Marx a Engels v „Německé ideologii“ (1846). Nikdy však nevyzývali k likvidaci osobního majetku.

 

Čtěte ZDE: Světová ekonomická krize: Druhá etapa Velkého resetu. Veškeré malé a střední podnikání musí být zničeno. Koronaběsy byly pouhou první etapou nastolení nového otrokářského řádu. Vše pod přísnou policejní a digitální kontrolou

Ekonomická aktiva korporacím

Schwab se soustředí právě na likvidaci osobního majetku, zatímco principiální otázku soukromého vlastnictví výrobních prostředků nechává stranou. Nikde nenavrhuje vyvlastnění závodů, továren, infrastruktury, pozemků a dalších hmotných i nehmotných aktiv velkému kapitálu. Koneckonců bez kapitálu není kapitalismu.

„Velký reset“ má naopak podpořit koncentraci kapitálu ve stále menším počtu rukou (průmyslových a obchodních společností, bank, finančních holdingů). Tomu se říká koncentrace a centralizace kapitálu. Již nyní tomuto účelu slouží „pandemie COVID-19“, která má jako kouřová clona zakrýt ničení malých a středních podniků. A ti, kdo mají nějaký cenný majetek, budou po bankrotu nuceni ho předat v rámci konkurzního řízení několika málo obchodním gigantům.

Jedním z hlavních cílů „Velkého resetu“ je „dekarbonizace“ výroby a hospodářství, která má údajně zachránit lidstvo před „teplotní smrtí“. I zde se jedná o „kouřovou clonu“, jejímž účelem je zakrýt zavádění „inkluzivního kapitalismu“. Dekarbonizace má na jedné straně zajistit likvidaci části výrobních sil na planetě. Na druhé straně by měla usnadnit převod nejcennějších ekonomických aktiv do soukromého vlastnictví světových gigantů. Žraloci požírají ostatní ryby.

Proč nám chtějí zakázat maso?

A tak začínají být lépe pochopitelné některé body plánu-prognózy WEF do roku 2030. Například pátý bod, který říká, že v blízké budoucnosti bude spotřeba masa omezena na minimum. Dnes někteří tvrdí, že maso zvyšuje riziko rakoviny, jiní doporučují vzdát se masa, aby se předešlo...těžkému průběhu onemocnění COVID-19, a další říkají, že dobytek produkuje hodně hnoje, který zase způsobuje „skleníkový efekt“. Bill Gates, Jeff Bezos a Richard Branson již investovali miliony dolarů do společností Nature's Fynd, Memphis Meats a dalších start-upů, které mají několik patentů na výrobu umělého masa.

Co se skrývá za laciným představením s názvem „Pryč s masem!“? Pouze to, že partička organizátorů „Velkého restartu“ se chce co nejrychleji zmocnit veškeré půdy na planetě. Chov hospodářských zvířat vyžaduje velké plochy půdy. Nejprve plochu pro pastvu zvířat. V dalším plochu pro pěstování krmiv. Podle The World Only se více než tři čtvrtiny zemědělské půdy na planetě využívají k chovu hospodářských zvířat nebo k pěstování krmiv pro zvířata (40 milionů km2), zbytek slouží k pěstování rostlin pro lidskou spotřebu (11 milionů km2). Právě pro těchto 40 milionům kilometrů čtverečních půdy využívané pro živočišnou výrobu se hraje ono divadýlko zvané „Pryč s masem“. Jde čistě o banální chamtivost vyvolených, o jejich touhu co nejdříve ovládnout rozsáhlá území planety. 

A to je pouze jeden příklad za všechny, jak podle plánu Schwaba a jemu podobných mají být miliardy obyčejných lidí připraveny o své majetky a vše bude předáno do soukromého vlastnictví „zlatého milionu“ – samozvaných příjemců výhod „Velkého resetu“.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky