Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
ČT a Peking: Pokračujeme v bohapusté propagandě. V čem jsou žvásty Železného nezákonné? Stále si to ještě platíme. Dojde lidem trpělivost? Čína taková a Čína maková

ČT a Peking: Pokračujeme v bohapusté propagandě. V čem jsou žvásty Železného nezákonné? Stále si to ještě platíme. Dojde lidem trpělivost? Čína taková a Čína maková

18. 2. 2022

Tisk článku

Petr Štěpánek na příkladu jednoho moderátora ukazuje, v čem je jednání našeho veřejnoprávního média tendenční a zavrženíhodné

Den co den neopomene moderátor hlavní zpravodajské relace Události veřejnoprávní České televize Jakub Železný sdělit divákům, respektive poplatníkům České televize, že „zimní olympijské hry se konají v totalitní komunistické Číně“. Nejsem zdaleka jediný, koho to tahá za uši, a nejsem zdaleka jediný, kdo si myslí, že Česká televize se prostřednictvím Jakuba Železného den co den ocitá mimo koridor zákonnosti, ve kterém by se měla pohybovat.

Dle zákona o České televizi (483/1991 Sb.) jsou hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání zejména „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ a „přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky“. 

Ale nejen to. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání (231/2001 Sb.) provozovatelům vysílání rovněž ukládá, aby ve svém programu poskytovali „objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů“. A pozor, pak je v zákoně také tahle věta: „Názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru.“

A jsme u jádra věci. Informací je, že se olympijské hry konají v Číně. Jaká ta Čína je, zdali komunistická, kapitalistická, totalitní, demokratická, autoritářská či jakákoli jiná, to už je hodnotící komentář. A hodnotící komentáře na stejnou věc mohou být různé. Právě tomu se říká názorová pluralita a veřejnoprávní televize by svým divákům měla nabízet pestrou škálu názorů, aby si svůj finální úsudek vytvořili sami.

Namísto toho ale Jakub Železný – a není v tom zdaleka sám – den co den servíruje divákům pouze svůj vlastní názor, pouze svoji jednostrannou propagandu. A činí tak navíc přímo ve zpravodajství. Ba dokonce to cpe i do upoutávky na sportovní zpravodajství.

Čtěte ZDE: Žumpa jménem Newsroom ČT24: Máte jiný názor? Jste odporná kreatura. Chcete se za vlastní peníze nechat pozvracet redaktory? Vyznamenání od Zemana je cejchem smrti. My, kdo pamatujeme bolševika...

Nikdo Železnému nebere právo na vlastní názor, ale ta televize není jeho. A nepatří ani českotelevizním zaměstnancům. Ta televize je Železného úplně stejně jako moje, jako vaše, jako vašeho souseda, jako kteréhokoli občana České republiky. A právě proto také existují obecná pravidla, co, jak a kdy na veřejnoprávní obrazovce prezentovat, aby nikdo nemohl televizi veřejné služby zneužívat k propagandistickému šíření pouze svých vlastních názorů. Jenže právě tahle pravidla na Kavčích horách dlouhodobě nedodržují.

A jen tak mimochodem, o Číně můžeme tvrdit ledacos, ale říkat o ní, že je to komunistická země, je naprostá pitomost. Zatímco komunismus definuje především společenské vlastnictví výrobních prostředků, v Číně bují v ekonomickém slova smyslu ten nejtvrdší kapitalismus. Ono je to zkrátka o dost složitější, ale na to umanutý, zacyklený, popletený propagandista Železný kašle. Za naše peníze zneužívá své exkluzivní privilegované moderátorské postavení. A není na Kavčích horách zdaleka jediný.

Na tenhle nešvar upozorňuji dlouhodobě, dokonce jsem v této věci již v minulosti podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. A nejsem v tomhle názoru zdaleka sám. Nedávno na totéž upozorňoval mediální analytik Štěpán Kotrba. Kouzelné je, že zatímco já se na svět koukám spíše zprava, Kotrba je celoživotní levičák. Přesto se v téhle věci shodneme. Proč? Protože ctíme stejná pravidla. Ne tak Česká televize, ne tak Rada pro vysílání. Před mojí stížností strčila hlavu do písku.

Jenže právě tohle flagrantní zneužívání veřejnoprávního zpravodajství k bohapusté propagandě je to, co České televizi dříve či později zláme vaz. Lidé už toho mají dost. Až přeteče pohár, odmítnou tenhle propagandistický moloch financovat.

Zdroj.

¨
Tagy článku

Doporučujeme

Svoboda liberálů podle Orwella: Lež je pravda, válka je mír. Hnali by fialoví u nás i stoletého Kissingera před soud? Sprosté slovo diplomacie. Ztracené děti přibývají. Smetiště dějin. Sexuální deviace jako norma pokroku. Hurá!

Svoboda liberálů podle Orwella: Lež je pravda, válka je mír. Hnali by fialoví u nás i...

Provokace a hazard Západu vrcholí: F 16 kyjevským nacistům. Překročí USA Rubikon?  Piloti NATO budou startovat z Polska a Rumunska. Západ se tak přímo zapojí do konfliktu. Je jasné, co to bude znamenat. Kolik času ještě zbývá?

Provokace a hazard Západu vrcholí: F 16 kyjevským nacistům. Překročí USA Rubikon? Piloti...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky