Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Putinův ostrý a jasný vzkaz: Světový řád založený na hegemonii USA se hroutí. Sankční pec sebevražedně spálí EU. Kyjevský režim je nelegitimní. Rusko hájí své životní zájmy. Nenechá si už nic diktovat Západem. Nepotřebuje ho

Putinův ostrý a jasný vzkaz: Světový řád založený na hegemonii USA se hroutí. Sankční pec sebevražedně spálí EU. Kyjevský režim je nelegitimní. Rusko hájí své životní zájmy. Nenechá si už nic diktovat Západem. Nepotřebuje ho

9. 9. 2022

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší nejdůležitější pasáže z vystoupení Vladimíra Putina na ekonomickém fóru ve Vladivostoku, jež naše režimní média zaujalo jen vzkazem elitám EU z ruské pohádky ("...mrzni, mrzni, vlčí chvoste"), ač mířil k daleko podstatnějším sdělením, která se naše veřejnost nemá dozvědět

Prezident Vladimir Putin ve středu na Východním ekonomickém fóru (VEF) ve Vladivostoku mimo jiné sdělil, že sankce uvalené Západem na Rusko jsou krátkozraké, představují hrozbu pro celý svět a v konečném důsledku povedou ke zničení Evropy. Západu vzkázal, že Rusko už vzhledem k jeho velikosti není možné izolovat a Zelenského kyjevský režim označil za nelegitimní. V nejpodstatnějších částech svého vystoupení dále řekl:

pp

Světový řád pod vedením USA se hroutí

Západní země se snaží udržovat hroutící se světový řád, který je prospěšný pouze jim. Nutí národy světa žít podle „pravidel“, která sice samy vymyslely, ale současně je pravidelně porušují a neustále - ovšem pouze pro sebe - je mění podle toho, jak jim to v aktuální situaci vyhovuje. Spojené státy samy sebe prohlásily za něco jako zástupce Boha na zemi - a možná ještě víc.

Multipolární svět z pohledu Ruska musí být založen na normálním mezinárodním právu, nikoli na zvláštních pravidlech, která si pro své zájmy definují a vymýšlejí USA. Myšlenka mírového soužití za multipolarity je taková, že svět by měl být daleko spravedlivější, nikoli založený na diktátu jedné země, která veškerou politiku zakládá na své údajné nadřazenosti.

Zájmy ostatních zemí je třeba respektovat. Chovat se k nim jako k sobě rovným, bez ohledu na velikost, objem HDP nebo vlastnictví moderních zbraní. Je potřeba vycházet z principů mezinárodního práva, ne pravidel, která si někdo vymyslí a ostatním je diktuje. Na tom musí být založena stabilita světového řádu,“ řekl Putin.

pp

Čtěte ZDE: Vladimír Putin: Nový světový řád se globalistům zavést nepodaří. Padá jim na hlavu hospodářství. Děsí je sociální výbuch u nich doma. Prodlužováním bojů proti Rusku na ukrajinském válčišti to chtějí zamaskovat. Ale svět už je jinde

Sankční pec zničí toho, kdo ji vytvořil

Dosažená úroveň průmyslového rozvoje v Evropě, kvalita života lidí, sociální a ekonomická stabilita –  to vše je nyní vhozeno do spalující pece sankcí na příkazy z Washingtonu ve jménu takzvané euroatlantické jednoty. Ve skutečnosti je vše obětováno v zájmu zachování diktatury Spojených států. Rusko sankcemi nic neztratilo, pouze dále posílilo svou suverenitu.

Konkurenceschopnost evropských podniků strmě klesá - mimo jiné i v důsledku přerušení vazeb s Ruskem: „Nebude překvapením, pokud v důsledku toho evropský byznys jak na kontinentu, tak i na globálním trhu jako celku, převezmou a obsadí jejich američtí patroni. Ti se jak známo nikdy v ničem neomezují a nemají žádné zábrany při dosahování svého.

Západní země navíc „ve snaze vzdorovat běhu dějin“ podkopaly pilíře světového ekonomického systému: důvěra v dolar, euro a další západní měny se ztratila. Dokonce i spojenci Spojených států postupně snižují své dolarové zásoby a inflace ve vyspělých zemích Západu dávno překročila mnohaletá maxima. Západní země nabraly sebezničující kurz a vedou svět k bezprecedentní humanitární katastrofě, do slepé uličky hospodářské a sociální krize s nepředvídatelnými důsledky.

pp

Čtěte ZDE: Noemova archa světové ekonomiky: BRICS otevírá brány malým i velkým. Západ se zmítá v křeči. Přímé ztráty ze sankční komedie ho přijdou na 400 miliard dolarů ročně. Rolling Stones Vladimír a Dmitrij hrají nový rock’n roll

Obchod s obilím? Drzý podvod

Téměř všechno obilí vyvážené z Ukrajiny šlo do zemí EU, a ne do nejchudších zemí. Evropané nadále vystupují jako kolonizátoři a klamou nejchudší země. Dohoda uzavřená v Istanbulu se ukázala jako „další drzý podvod“ – téměř všechny potraviny vyvážené z Ukrajiny putují do zemí EU, zatímco nejchudší země byly jednoduše oklamány“.

Rusko může proto rozhodnout o přehodnocení dohody a omezit vývoz ukrajinského obilí do EU: „Určitě budu tuto otázku konzultovat s tureckým prezidentem Erdoganem.“

Světové ceny potravin nadále rostou kvůli omezením ruského exportu, která přetrvávají i přes formální stažení produktů a hnojiv ze sankcí: Omezení spojená s logistikou, s pronájmem lodí, s převodem peněz, s pojištěním totiž přetrvávají. Je zřejmé, že s tímto přístupem se rozsah potravinových problémů ve světě jen zvýší, což může vést k bezprecedentní humanitární katastrofě.

pp

Čtěte ZDE: Skutečná příčina války na Ukrajině: Nord Stream 2. Nesměl být spuštěn za žádných okolností. Nešlo jen o byznys. Hrůza z propojení Německa a Ruska je v USA přímo mystická. Rozděl a panuj – o to šlo

Rusko nemá problémy s exportem energií

Pokud Evropa nepotřebuje výhody, které dosud měla z dovozu ruského plynu, to nás netrápí. Máme svůj trh a jsou tu jiné země, které výhody ruského plynu od EU rády převezmou. Jestliže byl evropský trh s energií donedávna považován za přednostní, nyní jím přestal být.

Cenový strop pro ruský plyn, o kterém se v EU uvažuje, je „další sebevražedná hloupost, další netržní rozhodnutí, které nemá perspektivu“ a povede pouze k dalšímu zdražení tohoto paliva. Rusko nemá problémy s exportem svých energetických zdrojů. Víme, že náš plynovod pro Evropu je „o několik řádů konkurenceschopnější než zkapalněný plyn přivezený přes oceán“ - ale budiž.

Moskva nevyhoví politickým rozhodnutím, která jsou v rozporu se smlouvami: „Nedodáme vůbec nic, pokud to odporuje našim zájmům. Ti, kteří se nám pokoušejí něco vnutit, nejsou v pozici, aby nám diktovali svou vůli“.

Obvinění z použití „energetických zbraní“ kvůli situaci s Nord Stream "je jen další nesmysl“: Rusko je připraveno znovu spustit Nord Stream 1 i zítra, „ale neumožní to“ a pro zapnutí Nord Stream 2 „stačí stisknout tlačítko“.

Obecně platí, že Rusko spoléhá na „obezřetný a ekonomicky chytrý rozvoj těžby svých přírodních zdrojů“: suroviny vyrobené v naší zemi budou sloužit především k posílení ekonomické suverenity, protože těžební sektor je již plně chráněn „před nepřátelskými akcemi“.

pp

Čtěte ZDE: Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních "SS". Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď...

MAAE je ohledně Záporožské jaderné elektrárny pod tlakem

Ruská operace na Ukrajině je zrcadlovým obrazem toho, co se tam děje od roku 2014: „Nic jsme z hlediska vojenských operací nezačali, ale pouze se snažíme dokončit“.

„Zahájením vojenské operace jsme nic neztratili a neztratíme. Z hlediska zisků mohu říci, že hlavní akvizicí je posílení naší suverenity - a to je nevyhnutelný výsledek toho, co se nyní děje“. Přitom „určitá polarizace“ ve světě i v rámci naší země Rusku jen prospěje: „Všechno zbytečné, škodlivé a vše, co nám brání jít dál odmítneme a tempo rozvoje nabere na obrátkách“.

Zpráva MAAE o situaci v Záporožské JE je důvěryhodná: „Této zprávě určitě věřím. …Ano, inspektoři jsou samozřejmě pod tlakem, takže nemohou přímo říci, že ostřelování pochází z ukrajinského území, ačkoli je to jasná věc. Tvrzení, že Rusko ostřeluje samo sebe na ovládané elektrárně, jsou „jen kecy“;

Jsme připraveni třeba hned zítra přivést do jaderné elektrárny „kohokoli, včetně evropských či amerických novinářů.“

 

O postavení ruského obchodu

„Ruská podnikatelská komunita jako celek dnes prokazuje nejvyšší míru odpovědnosti vůči vlasti, občanům Ruska. Chci to poznamenat, a chci za to poděkovat.“

Pokud jde o ty podnikatele, jejichž účty a jachty byly ukradeny na Západě: Byli varováni před možnými důsledky. „Bylo by lepší, kdyby tyto lodě kotvily u nás, kdyby peníze neinvestovali do cizích aktiv, ale do rozvoje ruské infrastruktury. Nic by se neztratilo a z investovaných peněz by jim dál plynuly zisky".

„Rusko se vyrovnává s ekonomickou, finanční a technologickou agresí Západu: Obecně se ekonomická situace v zemi stabilizovala. Určité problémy přetrvávají „v řadě odvětví a regionů, v jednotlivých podnicích, které byly vázány na dodávky z Evropy nebo tam své výrobky dodávaly. Budeme pokračovat v podpoře těchto problémových odvětví: Je důležité i nadále činit rychlá rozhodnutí společně s byznysem a spouštět účinné mechanismy cílené podpory“.

„Rusko je suverénní stát, který má své národní zájmy.  Budeme vždy chránit svou nezávislou politiku a stejných kvalit si ceníme u partnerů ze zemí asijsko-pacifické oblasti.  Zde „není akceptována destruktivní logika sankcí“ a v centru obchodních vztahů stojí principy vzájemného prospěchu, což je „obrovská konkurenční výhoda regionu, záruka jeho dynamického, dlouhodobého rozvoje“.

pp

Čtěte ZDE: Skončil zástupný konflikt: Začala válka mezi NATO a Ruskem. USA operují již i na ruském území. Přejí si jadernou odpověď. Hlavní města Západu už brzy smetena z povrchu? Včera nemyslitelná 3. světová válka je již na dohled

Změna premiéra ve Spojeném království je „procedura vzdálená demokratickým principům“: „Lidé Velké Británie v tomto případě nemají šanci dosáhnout opravdové změny“. Jak bude Londýn pod novou premiérkou Liz Trussovou budovat či dále ničit vztahy s Moskvou, je na vládnoucích elitách této země: Naším úkolem je chránit naše vlastní zájmy. A budeme to dělat důsledně, o tom ať nikdo nepochybuje.

V této souvislosti evropským elitám vzkázal, že svými absurdními rozhodnutími způsobí, že jejich občané budou v jedenadvacátém století v Evropě trpět v zimě kromě jiného i chladem. A právě tehdy si "povzdechl":

„Jak se říká ve známé ruské pohádce: Mrzni, mrzni, vlčí chvoste.“

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky