Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Evropský soud pro lidská práva: Cenzura je v pořádku. Dětský úsměv se zakazuje! Odrazoval by totiž matky od potratů. Eugenika v 21. století. Zákaz svědomí. Tak vypadají ony slavné evropské hodnoty a nediskriminace v praxi

Evropský soud pro lidská práva: Cenzura je v pořádku. Dětský úsměv se zakazuje! Odrazoval by totiž matky od potratů. Eugenika v 21. století. Zákaz svědomí. Tak vypadají ony slavné evropské hodnoty a nediskriminace v praxi

18. 9. 2022

Tisk článku

Luca Volonté informuje o dalším hanebném usnesení takzvaného Evropského soudu pro lidská práva, které dokonale ilustruje, do jakého "hodnotového světa" tato nadnárodní instituce ve spojení s vládami vede státy EU (a proč je například Maďarsko nyní na pranýři kvůli údajnému nerespektování "hodnot EU")

Děti a dospělí s Downovým syndromem se nemohou usmívat nebo vypadat šťastně, ani když jsou. Taková je radikální eugenická doktrína francouzského státu, kterou schválil Evropský soud pro lidská práva.

Znepokojivé rozhodnutí z 1. září dává důvod vládě, aby se postavila proti videu vysílanému v televizi nadací Lejeune. Ta chtěla uklidnit těhotné ženy ohledně přijímání dětí s Downovým syndromem. Takto se inscenuje praktická eugenika.

Narušování svědomí

Celý evropský kontinent se již nejméně dvacet let vysmívá, pošlapává lidskou důstojnost a mystifikuje, v zájmu mocenských lobby.

To, co se stalo ve Francii, a co si následně v gestu děsivé samolibosti dopřál štrasburský soud (ESLP), však dalece přesahuje jakoukoli předvídatelnou zlobu. Případ, kterým se ESLP 1. září odmítl zabývat, a dal tak francouzské vládě za pravdu, se týkal krátkého videa "Drahá budoucí maminko." Video vytvořili příznivci dětí s Downovým syndromem ve spolupráci s Nadací Jérôme Lejeune, jedním z předních světových výzkumných a asistenčních center pro lidi s Downovým syndromem.

Inkriminované snímky začínají citací e-mailu od těhotné matky, která žádá o radu: "Čekám dítě. Zjistila jsem, že má Downův syndrom. Mám strach: jaký život bude mít moje dítě." Následují vzkazy 15 dospělých a dětí s Downovým syndromem, kteří v různých jazycích, klidní a usměvaví, ujišťují ustarané matky: život s Downovým syndromem může být šťastný a naplněný.

Veřejný zájem?

V roce 2014 vydal francouzský vysílací úřad za "vlády" socialistického prezidenta Françoise Hollanda varování, v němž tvrdil, že video "narušuje svědomí žen, které se v souladu se zákonem rozhodly pro jiný osobní život" (tedy pro potrat). Třem televizním stanicím, které video odvysílaly, byl zaslán dopis s pokynem, aby ho již nevysílaly v čase vyhrazeném pro "zprávy veřejného zájmu", což vedlo k cenzurnímu příkazu.

Čtěte ZDE: Vraždící pilulka: Zločinem proti zločinu. Kdo se zastane zabíjených maličkých? Lidovci určitě ne. Pro pravého katolíka nevolitelní. Kdo je tady kretén, pane Zdechovský? Včera holocaust, dnes babycaust. Prodej plášť, kup si meč!

Autoři filmu a nadace Lejeune se obrátili na televizní stanice, aby video znovu odvysílaly, ale nedostali kladnou odpověď. Stručně řečeno: Děti s Downovým syndromem nesměly být viděny šťastné. A pokud byly, a jejich život to dokazoval, neměly tím odrazovat budoucí matky od toho, aby šly na potrat.

Film paradoxně získal několik ocenění (2 zlaté a 2 stříbrné lvy) na Mezinárodním festivalu kreativity v Cannes a od Art Directors Club of Europe a od roku 2014 je hojně sdílen po celém světě. Jen na YouTube byl zhlédnut více než 8,4milionkrát.

Nadace Lejeune proto napadla cenzurní dopis francouzského úřadu, ale "soudy neshledaly ve stanovisku úřadu žádné právní pochybení". Nadace se proto rozhodla podat dovolání k Evropskému soudu pro lidská práva a nechat se zastupovat organizací ADF International. A nyní tento Soudní dvůr (údajně pro lidská práva!) neshledal v cenzuře porušení práva na svobodu projevu.

A to navzdory skutečnosti, že nakonec i francouzská vláda uznala - jak v rámci vnitrostátního řízení (2014-2017), tak před Soudním dvorem v průběhu roku 2022 - že dopis vysílacího orgánu neoprávněně "významně ovlivnil chování televizních kanálů tím, že je vyzval, aby se v budoucnu vyhnuly vysílání předmětného sdělení". 

Konkrétně soud rozhodl, že nadace Lejeune nemůže tvrdit, že je "obětí" ve smyslu Evropské úmluvy o lidských právech, protože video bylo před zásahem francouzského orgánu několikrát odvysíláno. A aby fraška byla dokonalá, soudní dvůr prý neshledal dostatečné důkazy o přímé souvislosti mezi cenzorským dopisem vysílacího úřadu, a následným odmítnutím televizních kanálů film znovu odvysílat.

Čtěte ZDE: Soros útočí na Nejvyšší soud USA: Každého ochránce života vyloučit ze společnosti! Co nejvíce ilegálů pro vítězství ve volbách? Liberálové se vztekají. Oslava demokracie na Den nezávislosti? Klasik: Je třeba tasit meč

Eugenika v praxi

Jinými slovy: hrozba cenzury, která vedla k jednoznačné autocenzuře televizí, prý není jasnou "korelací" mezi dopisem a následným jednáním. Rozhodnutí Soudního dvora prohlásit stížnost nadace Lejeune za nepřípustnou, tak vysílá dvojí signál evropským vládám: Mohou vyvíjet nátlak - přímo nebo prostřednictvím prostředníků - aby ve veřejném prostoru umlčely hlasy normálně žijících lidí s Downovým syndromem. Současně tímto skandálním rozhodnutím Soudní dvůr zmocňuje práva k přímému či nepřímému odsouzení každého, kdo by se pokoušel o hlubší zamyšlení nad důvody lidského života - například vyhlídkami na šťastný život dětí s Downovým syndromem.

"Toto rozhodnutí je nejen zklamáním. Také velmi názorně vypovídá o tom, jak se u soudů zachází s  oficiálně vyhlašovanou úctou k nejzranitelnějším osobám," řekl Jean-Marie Le Méné, předseda nadace Lejeune. "Jde o výraz kultury diskriminace. Proč normálně žijící děti a dospělí s Downovým syndromem nesmějí být slyšeni a viděni?" 

Rozhodnutí mělo široký ohlas (Le Figaro) a vyvolalo ve Francii velký rozruch nejen v katolických médiích (Famille Chretienne), ale také na internetových stránkách organizací zabývajících se lidmi s postižením. Řekněme si to naprosto jasně:

Ve 21. století je to stejné jako ve století dvacátém: války, antikřesťanství, epidemie a mnoho podobných totalitních a smrtících ideologií.

Především však - praktická eugenika.

(Eugenika je zrůdný sociálně inženýrský směr, jenž hledá metody, jak umělým způsobem "zlepšit" lidský "genetický fond" - což velmi názorně předváděla například Hitlerova Třetí říše, pozn. PP)

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Covidová a vakcinační lež: Hlavně pryč s pravdivými příběhy a důkazy! Na černé listině už i humor. Vědomá cenzura pravdy. Jen dostat do lidí smrtící jedy. Placeno vládami z daní. Lež: Hlavní západní hodnota. Univerzity v čele.

Covidová a vakcinační lež: Hlavně pryč s pravdivými příběhy a důkazy! Na černé listině...

Rozdělme a vydrancujme Rusko: Žití v iluzi o Západu. Američany nezajímáme. Opravdu nemá Moskva důvod k odvetě? Chcete ruské vojáky v Praze? Pošlete ty naše na Ukrajinu. Budeme znovu patřit do východního bloku? Je už nakrájeno?

Rozdělme a vydrancujme Rusko: Žití v iluzi o Západu. Američany nezajímáme. Opravdu nemá...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky