Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Útok na Nord Streamy: USA se prý svěřily Německu již před třemi týdny. Berlín ale mlčí. Takhle hluboko jsme v americkém zadku? Ti Rusové jsou ale rafinovaní! Válka začala pod hladinou moře. Co přijde teď? K zemi hleď!

Útok na Nord Streamy: USA se prý svěřily Německu již před třemi týdny. Berlín ale mlčí. Takhle hluboko jsme v americkém zadku? Ti Rusové jsou ale rafinovaní! Válka začala pod hladinou moře. Co přijde teď? K zemi hleď!

29. 9. 2022

Tisk článku

Pavel Šik komentuje zničení jediných dvou cest, jimiž se do Evropy ještě mohl dostat ruský plyn a má za to, že tím válka Spojených států (už ne jen) proti Rusku dostává další katastrofickou dimenzi

Musím se přiznat, že jako věčný optimista jsem stále doufal v rozum Evropy. Doufal jsem, že v určitém okamžiku, když se některá rozhodnutí v hospodářské válce ukážou jako nesmyslná, silné státy Evropy jako Německo a Francie se spojí a v zájmu zachování Evropy jak ji známe a evropského hospodářství i zaměstnanosti řeknou dost. Doufal jsem, že přehluší Uršulu, přestanou kritizovat Orbána a tiše mu dají za pravdu, uvolní sankce a přijde zásadní tlak na mír a obě válečné strany. 

Pak přišlo zničení Nordstreamu... a já si říkal, možná je to tady... 

...Tohle přece Němce musí naštvat. Tohle je překročení červené linie a Německo bouchne do stolu. Sice ten plynovod nebyl v provozu a ani zcela nepatřil Němcům, ale všichni věděli, že jde o pojistku německého hospodářského motoru (a i o pojistku ČR) v případě, že selžou jiné dodávky, v případě, že se LNG ukáže jako hospodářsky smrtelná varianta skrze jeho ceny a v případě, že lidé vyjdou do ulic jak o tom mluvila Bearbock. 

Včera jsem napsal...

Ale dnes ráno mě můj optimismus přešel. Zpráva o vojenském útoku "na plynová zadní vrátka" Německa spadla na hlavním zpravodajském portálu Tagesschau (hlavní německá televize ARD) až na sedmou pozici. Na sedmou pozici? Útok na takovéto strategické zařízení? Pokud by někdo vyhodil do vzduchu strategickou atomovou elektrárnu, také by to bylo na sedmé pozici v hlavním zpravodajství? 

Ve zprávě jsou potvrzeny exploze, všichni se shodují, že šlo o útok, Báňský úřad Stralsund vyloučil přirozenou cestu poškození (zemětřesení, posuvy půdy). 

Čtěte ZDE: Síkelova zima se blíží: Pošleme své děti do promrzlého pelechu? Lockdowny i bez covidu? Je Fialova vláda "jen" neschopná? Nebo naopak dobře plní zadaný úkol likvidace? Velký reset chudoby a totality. Necháme si to líbit?

Uvádí se v ní také, že podle německého Spiegelu prý americká CIA před několika týdny "varovala" německou vládu před možnými útoky na plynovody v Baltském moři. Tomu se sakra říká ohlášená sabotáž! Najednou měl tu zprávu v pondělí někdo ze Spiegelu na stole. Aha. Kde se vzala? Německá vláda se prý k takovým věcem nevyjadřovala, stojí v té zprávě.

A samozřejmě u Tagesschau ve zprávě přispěchá neznámý norský vojenský vědec a námořní důstojník Tor Ivar Strömmen a sdělí, že za nejpravděpodobnější vysvětlení považuje ruskou sabotáž. Zároveň dodá a znovu zdůrazní, že jediným možným viníkem je Rusko. 

Sakra, to žádný německý vojenský analytik neměl čas nebo nechtěl takovou kravinu dny po výbuchu do médií říct? Tor už stál několik dní v Norsku připravený i s hotovou zprávou. 

A jako nepřímý důkaz se udává, že plyn už zase letí v ceně nahoru, aby čtenář mohl odhalit motiv. Aha, Rusko má zájem na vysokých cenách plynu a tak si vyhodí do povětří svůj plynovod za 10 miliard euro! To, že hlavním dodavatelem plynu do Evropy jsou nyní USA a právě oni potřebují vysokou cenu plynu, jinak se jim celý ten frackovací byznys nevyplácí, ve zprávě nenajdeme. To, že Rusko Evropu podle médií a politiků už měsíce skrze plyn vydírá, ale nyní už prakticky nemůže, tam také nestojí.

A já si říkám, aha, tak Rusko. Jemu nestačí, že má v ruce ventil, kterým plyn pouští. Radši plynovod zničí, aby náhodou ze soucitu, až v zimě budeme pálit parkety, protože na plyn nebudeme mít peníze, ten plyn do Německa ve slabé chvilce nepustilo. To celé dává fakt ohromnou logiku. Taky vám to připadá tak logické? 

Můj optimismus mě nadobro opustil. Francie i Německo mají své hlavy tak hluboko v americkém zadku, že cítí, co měl Joe k snídani. 

Čtěte ZDE: Zločin č. 2: Že nečekaná energetická krize? Ne, všechno je to plán! Sociální inženýři z Bruselu i z Prahy tvoří další lockdown. Teď klimatický. Jak "zploštit křivku" bez covidu? Brzy další nouzák? Smeteme je dřív, než nás vypnou?

...a dnes dodávám

Dočetl jsem se, že prý na jeden výbuch a zničení potrubí Nordstreamu bylo potřeba ekvivalent výbušniny ca 100 kg TNT. Výbuchů bylo několik. Takže to asi nebyla parta nadšenců z Kyjeva.

Vidlák, kterého jsem mohl konečně poznat, měl včera jednu krásnou poznámku: "Vidlácky by mě zajímalo, na co jsou nám experti, kteří nám do očí tvrdí, že Rusové musejí udělat sabotáž na plynovodu někde poblíž Dánska, když by totéž mohli udělat podstatně blíž u svých břehů?"

To je dost dobrá připomínka vzhledem k tomu, že NS má celkem 1230 km, ale k výbuchům došlo 100 - 150 km od Německa u dánského ostrova Bornholm a tudíž ca 1000 km od Ruských břehů. I přesto, že asi třetina plynovodu jde naprosto volným mořem mimo výsostné vody, je pro Rusa výhodnější přijet až do výsostných vod dánského ostrova, protože ..... no prostě jo.

Co z toho všeho ale pro nás plyne? Pokud si sami Rusové - jak tito "experti" tvrdí - zničili své vlastní potrubí s cca 300 kg TNT sami, naprosto přehlíženi poměrně hustou aktivitou amerických a NATO vojenských plavidel a letadel, můžeme být vlastně v klidu. Podvodní i pozemní kabely nebo plynovody jsou v bezpečí a světová válka nezačíná.

Čtěte ZDE: Téma voleb: Protektorátní vláda žene zemi do krize a do války. Fiala kašle na nás i na zákony. Almužna ožebračeným. Německá past. Řešení je prosté, ale vláda zrádců ho nechce (nebo nesmí?). Dostane rázný voličský vzkaz?

Pokud ale naši slovutní experti propagandisticky mlží, tak jak správně upozornil včera Štěpán Kotrba, pod mořskou hladinou nejsou jen plynovody z Ruska do Německa, ale i např. plynovody z Norska do Holandska, Německa, Británie, Dánska a Polska nebo plynovody z Alžírska do Španělska a Itálie. Nebo spojení elektrické sítě třeba mezi Francií a Anglií tzv. HVDC Cross-Channel, Německem a Norskem, Polskem a Švédskem. A i další desítky optických kabelů spojující třeba Evropu s USA na kterých jsou závislé burzy, banky, finanční trhy, SWIFT nebo jen internet. Už jste třeba někdy slyšeli o podmořském kabelu Tat-14 nebo Marea? 

Ale v pohodě, experti říkali, že si to Rusové vyhodili do luftu sami. Všude je sice spousta ruských ponorek a dalších lodí a různě se vynořují tuhle u Itálie, předtím mezi Británií a Irskem. Ale klid experti přece říkali, že je to šrot a Rusko je vojensky neschopné.

Tak nakonec jsem se podíval i dnes na německý portál Tagesschau a asi to tak v pohodě není. Možná si přečetli, co Štěpán včera psal, každopádně hlavní zpráva má název: Jak bezpečná je podvodní infrastruktura?

Plynovody, elektrické rozvody a obří internetové kabely leží na dně oceánů - staly se novým cílem kyberzločinců a nepřátelských států, varují bezpečnostní experti EU a NATO.

Dejte si film "Don't look up" (K zemi hleď), pokud jste ho ještě neviděli.

Já si ho včera musel pustit znovu.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky