Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Nechutný plakát s mrtvým Putinem: Mrhání státními prostředky. Osobní džihád ministra Rakušana. Inspirace nacisty, komunisty a ISIL. 73 000 korun pro kamarády z PR. Proč si to vrchní cenzor nepověsil za své na svůj barák?

Nechutný plakát s mrtvým Putinem: Mrhání státními prostředky. Osobní džihád ministra Rakušana. Inspirace nacisty, komunisty a ISIL. 73 000 korun pro kamarády z PR. Proč si to vrchní cenzor nepověsil za své na svůj barák?

19. 11. 2022

Tisk článku

Zdeněk Koudelka šel po stopě obludné instalace na budově ministerstva vnitra pohledem právníka, proto se obrátil s otázkami na tuto orwellovskou instituci, a dostal zajímavé odpovědi, z nichž cosi podstatného vyvozuje

Vyvěšení plakátu s mrtvým Vladimírem Putinem mezi naší a ukrajinskou vlajkou teď nehodnotím politicky, ale jako mrhání stáními penězi. Proto jsem podal tři dotazy na Ministerstvo vnitra. Ředitel kabinetu ministra Lukáš Hendrych mi musel odpovědět.

pp

1.     Co to stálo?

Jakou částku Ministerstvo vnitra zaplatilo za výrobu a instalaci plakátu s V. Putinem na budově ministerstva v Praze na Letné?

Odpověď: Celkové náklady na pořízení koláže činily 73.326,- Kč včetně DPH. V této částce je zahrnuta rovněž instalace a deinstalace koláže.

2.     Kdo na tom vydělal?

Jaká firma provedla výrobu a jaká instalaci tohoto plakátu?

Odpověď: Výrobu i instalaci provedla společnost Mowshe s.r.o., IČ: 25703005, Školská 24, 110 00 Praha 1.

3.     Zákonný důvod, proč to ministerstvo dělalo?

V rámci jaké zákonné působnosti Ministerstva vnitra jakožto ústředního správního úřadu došlo k výrobě a instalaci tohoto plakátu?

Odpověď: Koláž byla vyvěšena v rámci působnosti ministerstva v oblasti veřejného pořádku a dalších věcech vnitřního pořádku a bezpečnosti ve vymezeném rozsahu.

pp

Čtěte ZDE:  Poplašná (dobrá) zpráva: Rakušan se pověsil (na Kachlíkárnu)! Odporný plakát je jeho zosobněním. Nevzdělaná knihovnice a jeden vyděšený vojenský policajt. Což takhle dát si Solženicyna? Za Říši, Chvilkaři! S vámi do pekel!

Trapné vytáčky

První dvě odpovědi jsou konkrétní. Třetí odpověď jsou pindy úředníka, který nechce přiznat pravdu. Zákonná působnost je dána konkrétními ustanoveními zákonů. Buď lze uvést ustanovení zákona, nebo takové ustanovení zákona neexistuje, pak v takové oblasti nemá ministerstvo vydávat státní peníze. Vyvěšení plakátu se samozřejmě bezpečnosti občanů a veřejného pořádku netýkalo.

Výroba a instalace plakátů pro účely propagace politických názorů ministrů není součástí zákonné působnosti ministerstev. Placení plakátu Ministerstvem vnitra hodnotím jako zneužití státních peněz a moci. Je to mrhání státních prostředků v době, kdy nás vláda obrovsky zadlužuje. Pokud chtěl Vít Rakušan vyjádřit svůj politický postoj, měl výrobu plakátu zaplatit ze svého a vyvěsit si jej na svůj barák.

pp

Čtěte ZDE: Hovory na pravici: Za názor do basy. Jak se bránit zvůli novodobých cenzorů? Prorocká slova Manifestu. Stop nové StB! Je třeba svrhnout režim. Otevřený dopis Akce D.O.S.T. ministru vnitra

Dle tradic německých nacistů

Ministerstvo vnitra porušilo zásadu, že se musí s majetkem státu nakládat hospodárně a že prostředky jakéhokoliv úřadu lze vynaložit jen na jeho zákonnou působnost. Ministr Rakušan nás tak vrátil před rok 1989, kdy z rozpočtu státních orgánů byla placena stranická propaganda. V době před rokem 1989 jsme různé velké plakáty a agitační transparenty viděli často na budovách státních orgánů.

Konečně - tuto "velkou tradici" započali němečtí nacisté, kteří propagandu vnímali jako součást činnosti státních orgánů a měli i Ministerstvo propagandy. Myslel jsem, že tato doba skončila listopadem 1989. Avšak ministr a předseda vládního STANu Rakušan se těmito praktikami zjevně inspiroval.

Na názor má pan Rakušan právo jako každý jiný občan. Ovšem jako každý jiný občan musí své politické názory vyjadřovat a šířit za své peníze. Jestliže Rakušan pro vyjádření svého názoru využil (přesněji zneužil) budovu státního orgánu, je to nemravné.

Tím spíš, že tento politik chystá cenzurní zákon, jímž chce omezit svobodu projevu jiných občanů. A nejen chystá. Už máme smutnou zkušenost s protiprávním vypnutím vládě nepohodlných webů v únoru 2022.

Může si opravdu, bez ohledu na zákony, dělat  - nejen s našimi penězi - co si právě zamane?

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky