Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Američtí jestřábi tlačí svět do 3. světové války: Dalších 100 miliard Kyjevu? Hlavní média už připravují Američany: Jaderný útok na USA? Netřeba se bát! Stačí sejít do sklepa a schovat hlavu! Z blázince rovnou do vlády či do médií...

Američtí jestřábi tlačí svět do 3. světové války: Dalších 100 miliard Kyjevu? Hlavní média už připravují Američany: Jaderný útok na USA? Netřeba se bát! Stačí sejít do sklepa a schovat hlavu! Z blázince rovnou do vlády či do médií...

17. 1. 2023

Tisk článku

Philip Giraldi varuje před zoufalou snahou Bidenovy administrativy eskalovat konfrontaci s Ruskem i za cenu vyvolání jaderné války, na kterou již média hlavního proudu začala americkou veřejnost připravovat

I když si člověk zvykl, že vláda Spojených států se chová iracionálně v obrovském měřítku a vůbec se nestará o to, co se děje s průměrným občanem, který nepatří k voličům Demokratické strany, stále může být překvapen přesněji řečeno šokován.

Krátce před koncem roku 2022 se v mainstreamových médiích objevil článek, který byl široce rozšířen. Jeho titulek, v původní verzi pro Business Insider, zní: „Jaderný útok by s největší pravděpodobností cílil na jedno z těchto šesti amerických měst – ale podle expertů není žádné z nich na něj připraveno.“ Těmito městy podle něj byly New York, Washington, Los Angeles, Chicago, Houston a San Francisco.

Příprava amerických občanů na jadernou válku

Článek se snaží poskytnout informace a rady, které by umožnily přežít jaderný útok, a opakuje komentáře několika „odborníků“ na krizové řízení a „veřejné zdraví“, podle nichž by jaderná válka byla sice katastrofou, ale ne nutně koncem světa. Člověk by měl být připraven. Poznamenává, že tato města by měla problémy s poskytováním záchranných služeb zraněným.

Čtěte ZDE: Konec legrace: Absurdní "instrukce" Newyorčanům. Způsob, jak dobít ty, kteří přežijí jaderný úder? Chce Biden pomocí ruských raket vylidnit Ameriku? Velký reset s tím počítá. Co nestihly vakcíny… My jsme mnohem blíž

Zmíněné městské aglomerace již také nemají určené protiatomové kryty, které by chránily lidi před radiací. Článek je plný moudrých rad a postřehů, a klade si řadu otázek včetně této: „Dokážete si představit, že by veřejný činitel udržoval budovy pro protiatomové kryty, když je trh s nemovitostmi tak napjatý?" Nebo ještě lepší rady z příručky pro plánování jaderných detonací Federální agentury pro řešení mimořádných událostí (FEMA), která je určena pro běžné občany ve městě, jež bylo zasaženo atomovou bombou: „Zalezte dovnitř, zůstaňte uvnitř a schovejte hlavu." Senátor Ron Paul se ptá: „Zbláznili se? Chovají se, jako by jaderný útok na Spojené státy byl jen další nepříjemností, kterou je třeba naplánovat, jako při ledové bouři nebo hurikánu."

V článku se uvádí, že těchto šest měst by bylo hlavním cílem, protože jde o centra důležité infrastruktury. Výbuchy bomb by podle autorů zabily statisíce nebo dokonce miliony Američanů a mnoho dalších by zemřelo na radiaci, ale nepokoušejí se vysvětlit, proč by Rusko s relativně rozumným vedením chtělo rozpoutat jadernou válku, která by potenciálně zničila planetu. Také seznam měst, na něž se tito "odborníci" zaměřují, je sám o sobě přinejmenším zvláštní.

Velkoměsta? Spíš vojenské cíle

Rusko by jistě v první řadě zaútočilo na vojenské a vládní cíle, aby omezilo možnou odvetu a zároveň ochromilo schopnost Bílého domu a Pentagonu velet a kontrolovat situaci. Mezi takové cíle by patřily San Diego i Norfolk, kde sídlí americká atlantická a tichomořská flotila, stejně jako různé základny strategického velení letectva a podzemní evakuační místo federální vlády v Mount Weather ve Virginii.

pp

Čtěte ZDE: Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na "řídící centra". Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

Člověk si vzpomene na první léta studené války, v nich se americké vlády snažily přesvědčit veřejnost, že jaderná válka je nějakým způsobem zvládnutelná. Byly to časy, kdy nás, děti na základní škole, cvičili v tom, abychom se při vyhlášení poplachu schovávali pod lavicemi. Herman Kahn byl v té době nejznámějším zastáncem šílené ideologie, že Spojené státy mohou přežít nemyslitelné, tedy jadernou válku. Kahn, vzděláním fyzik, se stal zakládajícím členem záhrobního neokonzervativního Hudsonova institutu, který bohužel stále existuje.

Kahn, který za druhé světové války sloužil v americké armádě jako nebojový telefonista, začal kariéru jako vojenský stratég v RAND Corporation. Podporoval politiku tzv. odstrašování a tvrdil, že pokud Sovětský svaz uvěří, že Spojené státy mají zničující schopnost druhého úderu, pak Moskva nezahájí nepřátelské akce. Vysvětloval to ve známém článku nazvaném „Povaha a proveditelnost války a odstrašování“. Sověti měli věřit, že i dokonale koordinovaný masivní útok by vyvolal takovou míru odvety, která by je rovněž zničila. Svou představu o „vítězné“ jaderné výměně Kahn rovněž vyslovil v knize O termonukleární válce z roku 1960, pro kterou je často uváděn jako jedna z inspirací pro titulní postavu klasického filmu Stanleyho Kubricka - Dr. Strangelove.

Cvoci v USA získávají nejvyšší posty ve vládě a v médiích

Zveřejnění článku na Business Insideru, který se zabývá chladnou diskusí o možnosti přežití jaderné války, naznačuje, že cvoci zde v USA opět opouštějí psychiatrické léčebny a získávají nejvyšší posty ve vládě a médiích. I když člověk stále doufá, že se v Bílém domě nakonec někdo nějak probudí a uvědomí si, že hluboká temná propast, do níž my, Američané, právě padáme, si žádá změnu kurzu a skutečný reset, ve vládní temnotě je vidět jen málo denního světla.

pp

Čtěte ZDE: Temný Advent 2022: Jak daleko jsme od jaderné války? Co jsou ruské zbraně založené na "nových principech"? Kyjev pere peníze západním vládám. I Fialovi? Proč jsme druhá nejhorší země světa hned po Nikaragui? Začal to Havel...

Moje obavy se týkají zejména propletených vztahů, které udržují naši zemi v permanentní válce, přestože od konce studené války v roce 1991 žádný potenciální protivník Spojené státy neohrožoval. Nyní se zdá, že federální vláda pěstuje nebezpečné vztahy, aby ospravedlnila výdaje na obranu a postavila národ na pokraj katastrofy. Současná snaha Spojených států oslabit Rusko a Čínu, aby si udržely svůj vlastní „mezinárodní řád založený na pravidlech“, zahrnuje takové pokrytecké a z hlediska mezinárodního práva zcela nezákonné anomálie, jako je pokračující vojenská okupace části Sýrie s cílem zabránit vůdcům této země v přístupu k jejich ropným polím a nejlepší zemědělské půdě.

Nedávné vyšetřování humanitární agentury OSN zjistilo, že syrský lid v důsledku toho a sankcí uvalených USA, které Bidenova administrativa udržuje v rozporu s veškerým rozumem a lidskostí, trpí a mnozí dokonce i hladoví.

Zástupná válka hrozí přerůst v jadernou

V současné době je však ze všech aktivit nejproblematičtější (ještě více než hrátky s Izraelem) angažmá USA v zástupné válce vedené proti Rusku na území Ukrajiny, která kdykoli může přerůst v jadernou, pokud někdo třeba jen v nesprávný čas mrkne. Zkorumpovanému režimu prezidenta Zelenského byly poskytnuty miliardy dolarů přímé pomoci a další miliardy v podobě zbraní vyřazených z arzenálů v Evropě a USA, zatímco Zelenskyj nadále usilovně pracuje na dalším podojení Washingtonu a jeho zatažení do hlubší války - tedy v přímé konfrontaci s Moskvou.

Podle některých názorů již tato válka začala, protože USA a jejich spojenci se snaží nejen ochromit ruskou ekonomiku, ale současně se zbavit prezidenta Vladimira Putina. V Rumunsku vedle Ukrajiny se nyní nachází americká 101. výsadková jednotka, která má strašit Kreml, přičemž Pentagon nedávno připustil, že část amerického vojenského personálu se již na Ukrajině nachází - jakkoli je to v rozporu s popíráním mluvčích Bílého domu. Britové rovněž odhalili, že část jejich elitních speciálních jednotek je již na místě.

A nyní jsou tu zprávy, že brzy budou na cestě další američtí vojáci. Údajně proto, aby „sledovali zbraně“ poskytované Zelenskému, mezi nimiž budou baterie raket Patriot americké výroby. Některé z nich by mohly být dokonce umístěny v Polsku, v členském státu NATO. Prý aby poskytovaly vzdušné krytí nad západní Ukrajinou, což je z pohledu Ruska přímé ohrožení jeho území. Proto už také varovalo, že takový krok by znamenal, že se USA a jejich spojenci „fakticky stali stranou“ války na Ukrajině a že tento jednoznačný válečný akt bude mít „následky“ - tedy další eskalaci.

pp

Čtěte ZDE: Operace vypínač: Putin už "americkou" kyjevskou juntu nemíní šetřit. Strádající Moskva lituje. Je ale na nich, jak zatlačí na mír. Proti ruským raketám již není obrany. Pubertální nápady s bezletovou zónou jsou cestou k jaderné válce

Velká válka už fakticky začala

Mise vojáků „stopařů“ může být reakcí na zprávy, že zbraně poskytnuté NATO byly Ukrajinci korupčně prodány nebo předány třetím zemím. Několik podobných amerických iniciativ by vedlo k další rychlé eskalaci konfliktu (při pohledu na Američany vracející se domů v pytlích na mrtvoly). V tuto chvíli naštěstí Rusové jednají zdrženlivě, a zatím se nezaměřují na „poradce“ NATO a USA, kteří na Ukrajině působí.

Je velmi pravděpodobné, že Spojené státy daly předem „zelenou“ nedávným útokům řízenými střelami, které Ukrajina provedla proti cílům hluboko uvnitř Ruska. O těchto útocích Bílý dům prohlásil, že Ukrajina má „povolení“ zaútočit na Rusko, čímž v podstatě přiznal Zelenskému právo činit veškerá rozhodnutí a vést válku, kterou USA z velké části financují: Prostě recept na katastrofu.

Ukrajina nyní dostává veškeré zpravodajské informace nejvyšší úrovně jak od USA, tak i od dalších států NATO. Útoky na Rusko ukazují, že ukrajinská armáda k nim dostala souřadnice cílů, což by bez USA bylo nad možnostmi Ukrajiny, která nedisponuje žádnými možnostmi satelitního sledování. Pokud se Bílý dům podílel na této eskalaci konfliktu, byl to velmi nebezpečný krok, který Moskvu přímo vybízí k odvetě.

Porazit Rusko i za cenu jaderného konfliktu

Někteří idioti ve Washingtonu (většinou z řad Demokratů-neoconů) stále považují válku proti Rusku za něco jako křížovou výpravu za světovou svobodu. Rick Newman, přední finanční sloupkař Yahoo, si všímá, jak „se rozpočtoví jestřábi v Kongresu zdráhají vyhovět žádosti prezidenta Bidena o dodatečnou pomoc Ukrajině ve výši 38 miliard dolarů, která má pomoci porazit Rusy“. A uzavírá: „Mají pravdu. Třicet osm miliard je málo. Ať je to padesát miliard dolarů. Nebo dokonce 100 miliard. Čím více, tím lépe, dokud nebude práce hotova.“

Válečnický Rick zjevně tak docela nechápe, že Rusko dalo jasně najevo, že pokud by mělo být Západem na Ukrajině poraženo, sáhne k jaderným zbraním. A zdá se, že to nechápe ani Kongres ani Bílý dům, přičemž jak republikánská, tak demokratická strana zapomínají na reálné nebezpečí, kterému nyní "zničehonic" čelí americký lid.

Ti šílenci v tom jedou opět: Jaderná válka? Jistě! Stačí se schovat do sklepa, pokud nějaký máte, a schovat hlavu.

Autor je výkonným ředitelem Rady pro národní zájmy (Council for the National Interest)

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky