Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na řídící centra. Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na "řídící centra". Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

3. 6. 2022

Tisk článku

Rafael Rafaj varuje před přehlížením zatím nejvážnější reakce Moskvy vystavené hrozbě přímého napadení ruského území americkými raketami rukama kyjevského režimu

Rusko vidí v dodávkách nových amerických zbraní riziko vzniku konfliktu s USA. Takto zní reakce Moskvy na rozhodnutí Bílého domu dodat Ukrajině špičkové a mimořádně ničivé zbraňové systémy v podobě raketových salvových zbraní. Nejde přitom o první upozornění směrem k západním státům, dodávajícím zbraňové systémy na Ukrajinu.

Pokud si řeknete, že nic nového ani na jedné straně, máte pravdu jen částečně. Varování Spojeným státům je totiž jen na první pohled podobné těm, jež Rusko vysílalo již několik měsíců až let - ještě před vznikem konfliktu směrem k USA a Ukrajině.

pp

Čtěte ZDE: Zase o krok blíž apokalypse: USA umístí na bojiště raketomety HIMARS. Proč? Severodoněck jako Mariupol. Nacisté obklíčeni v průmyslové zóně. Rusko zahajuje jaderné cvičení. Spoléhá Fiala na vyhlášení válečného stavu?

Chyba či záměr?

Ani Kyjev, ani Washington však tato bezpečnostní upozornění Moskvy nebrala vážně. A zjevně to byla chyba. Stejnou chybu nyní – možná dokonce záměrně – jen v mnohem vážnějším, fakticky globálním rozměru, dělají opět Spojené státy.

Pokud bychom bezpečnostní strategii a zejména logiku Ruska považovali za standardní v každé situaci, přiložili ji ke každé situaci stejným metrem a vzali bychom v úvahu příklad Ukrajiny, pak hrozí otevřený konflikt mezi Ruskem a USA, do kterého Američané zatáhnou i své spojence.

Západ zjevně přestal nejen správně dekódovat vysílané ruské signály, ale co je ještě horší, jako by přestal brát vážně Ruskou federaci jako takovou. Nepředpokládám, že ve Spojených státech nemají dostatek analytiků a specialistů na ruský svět, mentalitu a ruskou geopolitiku. Ve hře je tedy jen jedno hrozivě vypadající vysvětlení.

pp

Čtete ZDE: Být, či nebýt: Nálada se mění i v USA. Nejen Kissinger, teď také NYT. Nejde o Ukrajinu, ale nastolení NWO. Zelenský už Západ unavuje. Jak zabránit světové válce? Mír má ještě šanci

Donbas je spojenecký, Krym ruský

Hlavní argument amerického prezidenta Joe Bidena, že dostal příslib, že Ukrajina nepoužije nejmodernější americké raketové a zbraňové systémy vůči ruskému území je mírně řečeno relativní (a to už vůbec nemluvíme o tom, jak lze věřit "čestnému slovu" od Zelenského). Záleží totiž na interpretaci, co která strana konfliktu považuje za „ruské území“. Pojmy „ruské území“ a „území Ruské federace“ se totiž nemusejí shodovat.

Právě to může být jablkem sváru a vzniku konfliktu. nedozírných rozměrů Stačí, aby ukrajinské síly vystřelily z amerických salvových raketometů HIMARS na území Luhanské nebo Doněcké lidové republiky, jejichž nezávislost na Kyjevu Moskva uznala a bere je jako území obývané etnickými Rusy - a je požár na střeše.

Ještě horší scénář by nastal, kdyby ukrajinská armáda použila americké zbraňové systémy na ostřelování Krymu, který – podobně jako území Donbasu – považuje Kyjev za ukrajinské, nikoli ruské území.

Po reakci z ruské strany už nebude čas na vysvětlování pojmů, ani pozic. (Moskva jasně sdělila, že použití těchto zbraní bude znamenat drtivou odvetu na "řídící centra". Ta však už dnes zdaleka nejsou jen na Ukrajině) Pokud se tedy na poslední ruské varování bude Západ v čele s USA dívat (nejspíš záměrně) nadále jen svýma a ukrajinskýma očima, zaděláváme si na problém nesrovnatelně větší než zatím byla (mimořádně opatrná) vojenská operace Ruska na Ukrajině.

pp

Čtěte ZDE: Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

Nekompatibilní pojmy jako signál počátku konce civilizace?

Stačí si porovnat interpretaci aktuálního konfliktu: Zatímco Západ umanutě hovoří o „invazi, napadení a válce“ (ačkoli válku oficiálně nikdo nevyhlásil), ruská strana trvá na termínu „speciální operace“ kvůli demilitarizaci a denacifikaci popřevratového kyjevského režimu (napojeného na Washington), který pro ni představuje reálné bezpečnostní riziko.

Zjevně při různých interpretacích nejde jen o propagandu a vedení informační války, ale toto "nekompatibilní" pojmosloví má hlubší kořeny a vážnější významy (informuje minimálně o tom, že obě strany stojí na zásadně odlišných východiscích).

Už otevřené angažmá USA v celém konfliktu nemá v moderních dějinách obdoby, a potvrzuje tak fatálně riskantní vedení zástupné války Washingtonu proti Moskvě na cizím území s cizí armádou americkými zbraněmi: faktickými i ekonomickými.

Ignorovat poslední opravdu mimořádně silné a již zcela jednoznačné signály Ruska a nedekódovat je (nedopatřením či záměrně) správně, je víc než jen podceněním situace. Doslova hazardem na úrovni vypuknutí třetí světové - tentokrát jaderné - války. 

V této kritické situaci balancující na hraně další existence celé civilizace je dobré vzpomenout si na radu řeckého filozofa Aristofanése:

„I nepřítel nám dá často dobrou radu“.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky