Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ze Slovenska zazněl hlas svobody: Neslétli se jen globalisté. Vlastenci z parlamentů několika zemí jasně: Brusel není Evropa. Nedáme si vzít suverenitu, tradice a prosperitu! Jsou nás milióny! Diktaturu nakonec porazíme!

Ze Slovenska zazněl hlas svobody: Neslétli se jen globalisté. Vlastenci z parlamentů několika zemí jasně: Brusel není Evropa. Nedáme si vzít suverenitu, tradice a prosperitu! Jsou nás milióny! Diktaturu nakonec porazíme!

31. 5. 2023

Tisk článku

Karel Bek přináší zprávu a prohlášení z konference proti globalismu konané na Slovensku, jejímž účastníkem byl též poslanec českého parlamentu za SPD a spolupracovník Protiproudu Jiří Kobza

V době, kdy se na Slovensku koná konference Globsec sponzorovaná zbrojními firmami, které ze své podstaty nemají zájem na míru, proběhla v tichosti, bez zájmu médií, další konference, která se konala rovněž na Slovensku. 

Milan Uhrík o tom informoval na sociální síti: "Zárodek obrovské spolupráce vlastenců v Evropě! Společně proti globalismu!" Takto nadějeplné titulky dal Uhrík svému textu. Zájem korporátních médií se mu však samozřejmě vzbudit nepodařilo. "Do Bratislavy dnes přijeli poslanci polského Sejmu, české Sněmovny, německého Bundestagu, belgického a rumunského parlamentu a také z Katalánska. Sešli se, aby odmítli nesmyslnou a nebezpečnou politiku EU a globalismus," napsal Uhrík.

Jeho další slova znějí střízlivěji: "Nenechte se mýlit, EU není Evropa! A Slovensko není jen Globsec, Naď a Čaputová. Jsou to miliony lidí, kteří chtějí žít normální a svobodný život." Včera Uhrík uspořádal tiskovou konferenci, na které oznámil setkání vlastenců a patriotů z různých částí Evropy, aby "prezentoval, že nejen globalistický pohled je jediný možný, a že nejen globalisté mají právo prezentovat své názory v médiích". Žádné mainstreamové médium s Uhríkem zjevně nesouhlasí.

Čtěte ZDE: Arcibiskup Vigano: Svrhněme globalisty! Vytvořme Antiglobalistickou alianci. Osvoboďme zotročené občany a národy. Pryč se satanisty Sorosem, Schwabem a Gatesem. Rusko jako poslední bašta křesťanské civilizace. Kristus zvítězí!

Setkání se symbolicky konalo v den zahájení Globsecu, a nazvali ho Konference proti globalismu. Účastníci se shodli na kritice EU. "Evropská unie není Evropa a odmítáme, aby se tyto dva pojmy zaměňovaly.

Jsme Evropané, jsme pro evropskou spolupráci, ale pro spolupráci, která bude ekonomicky výhodná pro všechny zúčastněné a nebude sloužit diktátu nadnárodní moci," řekl Uhrík. "Společně odmítáme evropskou duhovou agendu, zelenou agendu a podobné politiky, které ničí evropskou ekonomiku. Odmítáme globalistickou agendu, nadvládu nadnárodních korporací, zavádění digitální cenzury, omezování hotovosti nebo digitální špehování občanů." Odmítnutí se vztahuje i na nadvládu Světové zdravotnické organizace. Uhrík poté přečetl text společného prohlášení:

Pro Evropu, proti globalismu!

EU byla založena jako sdružení suverénních, nezávislých národních států a demokracií, které společně usilují o mír a prosperitu svých občanů. V posledních letech se však EU od těchto cílů vzdaluje a mění se v politickou sílu, která se snaží potlačit naši suverenitu, naše svobody a změnit naši kulturu a životní zvyky. Namísto služby občanům začali unijní představitelé hájit zahraniční globální a korporátní zájmy. Evropská unie není Evropa. Naši občané nepotřebují superstát vedený globalisty a federalisty, kteří tvrdí, že v našich životech potřebujeme více Evropy - čím myslí Brusel.

Ve skutečnosti potřebujeme lepší Evropu, kde budou chráněna základní práva evropských občanů a respektována suverenita členských států. Stojíme zde jednotní a odhodlaní spolupracovat ve shodě na vytvoření lepší budoucnosti pro naše země. Odmítáme současné směřování Evropské unie a progresivně-liberální ideologii, která likviduje evropskou civilizaci a kulturu. Odmítáme takzvanou zelenou politiku, která je jen nástrojem ke zničení průmyslu a prosperity členských států. Odmítáme politiku, která hledá protivníky a nepřátele, místo aby hledala partnery a příležitosti ke spolupráci.

Čtěte ZDE: Davoská slezina: Co na nás globalisté nachystali? Léta 2023 až 2025 budou ve znamení souběhu mnoha krizí. Nový háv Velkého resetu – Velké vynulování: Likvidace střední třídy, ožebračování bezmocných, hlad a bída s nouzí

Zasazujeme se o mír, svobodu, stabilitu a prosperitu. Nabízíme ochranu skutečných zájmů evropských států, ochranu našich občanů, našeho průmyslu a naší kultury. Vyzýváme k vyvážené a vzájemně výhodné hospodářské spolupráci mezi evropskými státy, která přinese prosperitu a bezpečnost našim občanům. Chceme s láskou a péčí chránit naši krásnou přírodu, ale bez poškození naší ekonomiky a konkurenceschopnosti. Nechceme naši původní evropskou rozmanitost proměnit v globální uniformitu. Skutečné rozmanitosti lze dosáhnout pouze ochranou našich hodnot, identity suverénních národních států a tradic. Když cestujeme do Flander, chceme vidět Flandry, když cestujeme do Polska, chceme vidět Polsko, když cestujeme do Německa, chceme vidět Německo atd.

Proto jsme přesvědčeni, že hlas každého národa je třeba respektovat. Proto trváme na ochraně našich hranic a odmítáme masovou migraci, která mění charakter Evropy. Jako lidé milující svobodu odmítáme totalitní a extremistické ideologie, včetně zelených, duhových a globalistických agend, které se snaží ovládat naše životy, rodiny a státy, včetně nadvlády korporací, nové pandemické smlouvy WHO nebo pokusů o odstranění hotovosti, cenzuru či digitální dohled.

Chceme vrátit Evropu Evropanům a chránit naše země. Věříme ve spolupráci. Jsme připraveni hájit skutečné zájmy Evropy, a nejsme v tom sami. V evropských zemích jsou nás miliony, kteří volají po změně, po zdravém rozumu a po obnově evropských civilizačních hodnot, hodnot konzervativních, křesťanských, rodinných a vlasteneckých, které byly po staletí základem evropské prosperity. Protože v tom je naše síla a to je naše poslání, ve kterém musíme uspět! A uspějeme! Stojíme zde jednotně za Evropu, jednotně proti globalismu. Čas na změnu nadešel.

Signatáři:

  • Milan Uhrík – europoslanec, předseda hnutí Republika
  • Grzegorz Braun – poslanec polského Sejmu (Konfederacja)
  • Steffen Kotré – poslanec německého Bundestagu (AfD)
  • Jiří Kobza – poslanec PSP České republiky (hnutí SPD)
  • Filip Dewinter – poslanec Vlámského parlamentu (Vlaams Belang), Belgie
  • Adrian Axinia – poslanec rumunského parlamentu (Aliance za sjednocené Rumunsko)
  • Enrique Ravello Barber – předseda hnutí Som Catalans, Katalánsko

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

V OSN jasně: Nemocnici zbořil Kyjev. Chyba, nebo záměr? Opakování Buči nevyšlo. Zfušované padělky totiž nelze použít. Ani Ukrajinci lžím režimu nevěří. Zelenského banda promarnila možná poslední příležitost zachránit si krk

V OSN jasně: Nemocnici zbořil Kyjev. Chyba, nebo záměr? Opakování Buči nevyšlo. Zfušované...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Na začátek stránky