Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Přepadovka kurátorů z Washingtonu v Kyjevě: Revize kvůli Kolomojskému? Zato praní špinavých peněz Bidenem na Ukrajině je OK. Zlodějny v USA se však oligarchovi mohou vymstít. Použije stvořitel Zelenského kompro ze šuplíku?

Přepadovka kurátorů z Washingtonu v Kyjevě: Revize kvůli Kolomojskému? Zato praní špinavých peněz Bidenem na Ukrajině je OK. Zlodějny v USA se však oligarchovi mohou vymstít. Použije stvořitel Zelenského kompro ze šuplíku?

13. 9. 2023

Tisk článku

Vladimír Kornilov si všímá bleskové návštěvy amerických protektorů minulý týden v Kyjevě a za skutečnou příčinu považuje zúčtování s oligarchou Kolomojským, který je v USA viněn z praní špinavých peněz, a protože Bidenovy černé kšefty na Ukrajině právě vyšetřuje Kongres - jde také o to ukrýt zbytky stop

Návštěva amerických kurátorů v Kyjevě minulý týden byla nečekaná a vyvolala řadu spekulací o cílech a důvodech příjezdu ministra zahraničních věcí Antonyho Blinkena a jeho pravé ruky Victorie Nulandové. Někteří kyjevští experti se dokonce domnívají, že přišli přesvědčit Ukrajinu na příměří s Ruskem.

Do Kyjeva kvůli Kolomojskému?

Samotné ministerstvo zahraničí vysvětlilo návštěvu záměrem prodiskutovat „současnou protiofenzívu a budoucí snahy o obnovu a rekonstrukci“. Toto prohlášení však neobstojí, protože každý chápe, že pověstnou „ukrajinskou protiofenzívu“, která se již změnila v úplný neúspěch, neplánuje a nekoordinuje Zelenskyj ani Blinken. Vše, co chtěli Američané vědět a říci o vojenských operacích, zaznělo na nedávno uskutečněném tajném setkání hlavního velitele ukrajinských ozbrojených sil generála Zalužného s americkým generálem Cavolim a britským admirálem Radakinem. Co by k tomu mohli dodat představitelé ministerstva zahraničí?

Kromě toho bychom neměli zapomínat, že šéf kyjevského režimu Vladimir Zelenskyj má v úmyslu v nejbližších dnech navštívit New York, aby se osobně zúčastnil zasedání Valného shromáždění OSN. Je nepravděpodobné, že by záležitost „budoucího oživení Ukrajiny“ byla tak naléhavá, že by Blinken nemohl počkat týden nebo dva, aby to prodiskutoval tam.

pp

Čtěte ZDE: Gang narkomanů a neonacistů ovládá Ukrajinu: Kyjevské elity braly drogy na večírcích Huntera Bidena. Washington dlouhodobě podporuje neonacisty v Kyjevě. Putin mluví se znalostí věci. Taktika Kolomojského a Zelenského přináší ovoce

Pokud zanalyzujeme ukrajinské zprávy z posledních dnů a zahodíme všechna témata, o kterých by Zelenskyj a Blinken mohli diskutovat ve Spojených státech, ukáže se, že zůstává jen jedna otázka: Osud oligarchy Igora Kolomojského, neboť události kolem něho se v posledních dnech rozvíjely rychlým tempem.

Korupce na Ukrajině je ze strany USA podporovaná

Není žádným tajemstvím, že skandální podnikatel, který přivedl Zelenského k moci, je již dlouho na sankčním seznamu USA. Je obviněn z praní finančních prostředků v hodnotě miliard dolarů, a to i prostřednictvím amerických bank.

Američané se obvykle klidně dívají na korupci svých zámořských chráněnců, s radostí ji podporují a často i organizují (jak tomu bylo v případě schématu Biden a „Burisma“, který právě vyšetřuje Kongres), ale dost tvrdě potlačují používání podvodných schémat cizinci ve Spojených státech. Přitom s radostí strkají prsty do těch prostředků, které se naivní podnikatelé snažili v Americe proprat (jak to bylo v případě bývalého premiéra Ukrajiny Pavla Lazarenka). Americká mafie netrpí zahraniční konkurenci na svém teritoriu.

Věnujme proto pozornost chronologii událostí. V posledních srpnových dnech byli ve Spojených státech byli předvoláni na kobereček šéfové všech tří hlavních „protikorupčních“ struktur Ukrajiny, které si Američané pečlivě vybudovali za účelem úplné kontroly nad kyjevskými elitami: Národní protikorupční úřad, Specializovaná protikorupční prokuratura a Vrchní protikorupční soud. Zůstali tam více než týden, a dokonce je přijal i samotný poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Bylo jasné, že Američané připravují na Ukrajině velmi vážnou operaci.

pp

Čtěte ZDE: Výnosný produkt Kolomojského: "Jsem loutkář a mistr Zelenského." Pohádková kariéra barového baviče. Už má skoro miliardu dolarů. Nejzkorumpovanější režim v Evropě. Platí Fiala z našich daní. Konto falešného idolu Západu bobtná...

Uvědomuje si to i Vladimir Zelenskyj: Naléhavě předkládá Nejvyšší radě návrh na přirovnání korupce k vlastizradě. Pokud tento návrh projde, tak již zmíněné „protikorupční“ orgány budou mít v dosahu jen případy drobných krádeží. Všechny „velké případy“ budou postoupeny výlučně orgánům, které kontroluje úřad prezidenta a zejména tajná služba SBU.

Trestní komando

A pak – týž den, kdy Sullivan "školí" své svěřence, „protikorupční úředníky“ – má Zelenskyj mimořádné setkání se svým bezpečnostním blokem, po kterém SBU demonstrativně „zadrží“ Kolomojského a přesune ho do vězení. Tím však zřejmě Zelenského tým narušil tajnou operaci pečlivě naplánovanou ve Washingtonu. Nezapomeňme, že na Ukrajině jsou ještě k dispozici další důkazy proti Bidenovi a jeho synu, které by rád získal i vyšetřovací výbor Kongresu v rukou republikánů. A proto jen pár dní na to, se Blinken a Nulandová najednou objevili v Kyjevě.

V této souvislosti stojí za to připomenout, že to není poprvé, kdy se tento pár z amerického ministerstva zahraničí ocitl na "trestní inspekci" v Kyjevě. Stalo se tak už v květnu 2021 a bylo to způsobeno i ostrými byznysovými akcemi Zelenského týmu, které nebyly koordinovány s Američany. Jeho pokus převzít kontrolu nad ukrajinským „Naftogazem“ a uzavřít případy krádeží právě Kolomojského v „Privatbance“ vedl ke stejně rychlé návštěvě, po které zůstal prezident Ukrajiny v šoku. Zelenskyj tehdy dokonce otevřeně vyjádřil lítost nad tím, že Blinken a Nulandová byli příliš zasvěceni do všech vnitřních záležitostí na Ukrajině. Poté, co dostal přes prsty, se bývalý komik rychle uklidnil, a už neprojevoval tak zjevnou neposlušnost.

SLEDUJTE: Rozhovor s Josefem Nerušilem, předsedou pražské SPD, bude Protiproud TV vysílat od 13. 9. v 18.00. Pořadu bude věnován jako vždy i článek zde na protiproud.info.

Plný šuplík kompromitujících materiálů?

Zelenskyj si nyní uvědomil, jak smrtelné nebezpečí na něj číhalo. Druhořadá herecká šmíra, která se dostala k moci jen jako „Kolomojského projekt“, ví lépe než kdokoli jiný, jaké usvědčující důkazy o něm oligarcha vlastní. Nakonec i současné stíhání miliardáře týkající se výběru soukromých fondů v zahraničí může a mělo by být osobně propojeno s loutkovým prezidentem a celým jeho nejbližším kruhem: Takzvaný „Pandora Dossier“ odhalil přesvědčivé důkazy, že Zelenského offshore společnosti byly v letech 2012 až 2016 využívány právě na tyto účely.

Můžeme si představit, co je uloženo v šuplících Kolomojského a Zelenského - a jak to lze ve správný čas použít. „Mluvící hlava“ zhrzeného oligarchy, poslanec Alexander Dubinskij přímo varuje, která schémata Zelenského od jeho patrona uniknou, pokud skončí za mřížemi v Americe. Je jasné, že tento varovný signál vyslal na přímý pokyn Kolomojského - pro výstrahu Zelenskému.

Koho strhne oligarcha sebou?

Jak napsal Machiavelli, vládci, kteří se takovými stali „milostí osudu, závisí výlučně na vůli a bohatství těch, kterým vděčí za svou moc, stojí a padají na silách, které jsou mimořádně nestálé a rozmarné“. Zelenskyj se o to už dlouho pokouší, ale zatím neví, jak se těchto pout zbavit.

Krédo Kolomojského spočívá ve frázi: „Život je supermarket. Vezměte si, co chcete. Ale pokladna je u východu před vámi.“ Čím více se smyčka kolem tohoto dobrodruha stahuje, tím jasněji chápe: „U pokladny“ přichází čas zúčtování i pro něj.

Zjevně však nehodlá zaplatit cenu sám. Koho strhne s sebou?

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Na začátek stránky