Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Sionistická zvěrstva šokují svět: Izrael zaútočil na křesťanskou nemocnici v Gaze bombou JDAM. Upálené ženy a děti žalují. Obětí může být až 3000. Arabský svět ve varu. Izraelským lžím o raketě Islámského džihádu nikdo nevěří

Sionistická zvěrstva šokují svět: Izrael zaútočil na křesťanskou nemocnici v Gaze bombou JDAM. Upálené ženy a děti žalují. Obětí může být až 3000. Arabský svět ve varu. Izraelským lžím o raketě Islámského džihádu nikdo nevěří

18. 10. 2023

Tisk článku

Milan Novický přináší děsivé zprávy z Palestiny, kde po včerejším útoku na nemocnici v Gaze se celý muslimský svět postavil do jednoho šiku, takže celý konflikt dále eskaluje: o jeho skutečných příčinách a možných vyústěních si dnes od 18 hodin bude povídat Petr Hájek s Michalem Svatošem ve vysílání Protiproud TV

V úterý večer mluvčí ministerstva zdravotnictví v Gaze oznámil, že izraelský útok na baptistickou nemocnici Al-Ahli v pásmu Gazy zabil více než 500 lidí. Palestinský prezident Mahmúd Abbás vyhlásil za oběti třídenní smutek. Podle ministerstva zdravotnictví většinu zavražděných tvořily ženy a děti.

pp

Čtěte ZDE: Izraelské letectvo útočí na letiště v Sýrii: Cílem úderu se stal Damašek i Aleppo. Izraelská agrese v Sýrii povede k větší eskalaci na Blízkém východě. Operace v Gaze je íránská past. Zapojí se Damašek a Teherán do konfliktu?

Důkazy svědčí o použití americké bomby JDAM

Izraelský televizní kanál i24 zároveň uvedl, že prvotní vyšetřování izraelské armády vede k domněnce, že výbuch v nemocnici způsobil neúspěšný start rakety Hamasu. Izraelská armáda rychle obvinila z tragédie skupinu Islámský džihád.

Jenže to je málo pravděpodobné a důkazy hovoří o opaku. Útok na nemocnici byl totiž pravděpodobně proveden americkou bombou JDAM. Video porovnává zvuk padající bomby JDAM se zvukem útoku na nemocnici v pásmu Gazy. Připomeňme, že Spojené státy nedávno dovezly velkou dávku takových bomb do Izraele.

Srovnání mezi zvukem bomby JDAM vyrobené v USA a zvukem úderu na nemocnici Al-Ahli v Gaze. Zvuk přesně odpovídá. Jde o jeden z jasných důkazů, že šlo o izraelský nálet za použití bomby JDAM americké výroby, nikoli zbloudilé rakety islámského džihádu

Mrtvých mohou být až 3000

Palestinské ministerstvo zdravotnictví odhadlo počet civilních obětí jen při tomto jediném útoku na více než 500, ale počet obětí se dále zvyšuje - a bude se zvyšovat. Stejně jako dramaticky narůstá nenávist mezi Araby a Izraelci. Bude stále obtížnější zabránit velké válce na Blízkém východě.

Reportér televize Al-Džazíra (v Izraeli je teď zakázaná) informoval, že při útoku na nemocnici Al-Muamdani Izrael použil speciální typ bomby, která způsobuje tisíce střepin. Jenže stovky vysídlených obyvatel Gazy se uchýlily právě na nádvoří nemocnice, protože si myslely, že takové místo bude i ve válce bezpečné. Počet obětí izraelského útoku vysokoaktivní bombou na křesťanskou nemocnici v Gaze by se tak mohl zvýšit na 2 000 až 3 000 obětí, protože spousta lidí je stále pod troskami. Ve stejné době Izrael opět zaútočil na záchranáře, kteří z trosek vynášeli zraněné a mrtvé.

Rusko a Spojené arabské emiráty (SAE) po útoku na nemocnici v Gaze požádaly o urgentní zasedání Rady bezpečnosti OSN.

SLEDUJTE: Protiproud TV ve středu 18. 10. 2023 od 18:00 odvysílá další rozhovor Petra Hájka s bezpečnostním expertem Michalem Svatošem. Tentokrát vedle unikátních informací a analýz z války Západu proti Rusku na Ukrajině bude hlavním tématem drama na Blízkém východě a pravděpodobné scénáře dalšího možného vývoje, protože v této oblasti nyní hrozí střet všech zainteresovaných velmocí. 

Pořadu bude jako obvykle věnován článek zde na protiproud.info.

Nejbrutálnější útok v historii konfliktu

Situace rychle eskaluje. Jde o nejbrutálnější útok na civilisty během celého konfliktu na Blízkém východě.  Izrael proto rychle obvinil z tragédie skupinu Islámský džihád. Jenže tomu nikdo nevěří a v palestinských městech a v Jeruzalémě dost možná začalo povstání. Do ulic vyšly tisíce lidí. Všude je slyšet střelbu. V Džaníně, Nábulusu a Ramalláhu dochází ke střetům mezi Araby a izraelskými bezpečnostními silami – policie proti demonstrantům již zcela otevřeně používá střelné zbraně.

V muslimských zemích sousedících s Palestinou vypukly další protesty. Lidé vyšly do ulic v Bejrútu a v Ammánu. Před izraelskými ambasádami se shromažďují davy. Demonstrace probíhají také v Turecku, v Egyptě, v Tunisku a v Sýrii.

Do toho přijel dnes do Izraele americký prezident Biden. Situace začíná být dramatická. Očekává se s napětím mimořádné prohlášení libanonského Hizballáhu

SLEDUJTE: Protiproud TV ve čtvrtek 19. 10. 2023 od 17:00 vysílá v přímém přenosu rozhovor Petra Hájka s Ladislavem Jaklem - také na téma rovněž dramatických výsledků voleb v sousedním Polsku. 

Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Palestinská ministryně zdravotnictví May Kaile apelovala na OSN, mezinárodní humanitární organizace a všechny země světa s výzvou k záchraně palestinského lidu před genocidou, kterou proti civilistům vedou izraelské úřady.

Prezident Abbás vyhlásil třídenní smutek za oběti izraelských náletů na nemocnici Al-Ahly v pásmu Gazy a „za všechny palestinské mučedníky." Současně nařídil stáhnout vlajky na půl žerdi na znak smutku nejen za oběti bezprecedentního izraelského útoku nad nemocnicí, ale za všechny civilisty, kteří zemřeli v důsledku izraelského psychotického vraždění v Gaze.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Izraelské zvěrstvo odsoudil také prezident Erdogan

Tvrdě reagoval také turecký prezident Erdogan: „Ostřelování nemocnice, ve které byly ženy, děti a nevinní civilisté, je posledním příkladem izraelských útoků, které byly zbaveny nejzákladnějších lidských hodnot. Vyzývám celé lidstvo, aby podniklo kroky k zastavení tohoto zvěrstva, které se událo v Gaze a nemá v historii obdoby. ”

Izraelští občané, kteří jsou na území Turecka, musí okamžitě opustit tuto zemi, což potvrdila izraelská Rada pro národní bezpečnost: "Vzhledem k pokračujícímu nárůstu hrozeb vůči Izraelcům v zahraničí se varování o cestování do Turecka zvýšilo na nejvyšší úroveň – 4. stupeň. Všichni Izraelci v Turecku by měli odejít co nejdříve ze země."

Nálady dokonale ilustruje titulek o Izraeli na obálce nového vydání tureckých provládních novin Yeni Şafak: "Tento teroristický stát musí být zničen"

pp

Pokus o normalizaci na Blízkém východě, který by prezidentu Bidenovi vytvořil image mírotvorce a silného politika, zjevně selhává. Je zřejmé, že po katastrofě takového rozsahu bude obtížné zabránit tomu, aby muslimské společnosti emocionálně a politicky neexplodovaly. Rychle roste i napětí mezi migrantskými elitami v Evropě, stejně jako rostou sympatie autochtonního elektorátu k Palestině. Polarizace ve všech dimenzích narůstá téměř do biblických rozměrů.

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

Izraelská genocida poškodí USA i EU

Černá labuť, které se všichni obávali, je tady: Biden se navzdory všemu nebude moci vzdát Izraele a Spojené státy se automaticky stanou ještě větším nepřítelem globálního Jihu. V EU narůstá chaos ohledně podpory nebo odsouzení Izraele, což může dále zvýšit rozsáhlou krizi této již dlouho kolabující bruselské organizace.

Pokud začnou na tomto pozadí střety a nepokoje mezi domácím a islámským obyvatelstvem a do věci se ostře v loží policie a armáda k jejich potlačení (snadno si lze představit i tanky ve 20. pařížském obvodu), v západních evropských metropolích vypuknou pouliční boje.

4000 amerických námořníků (a dvě letadlové lodi) jsou sice již u pobřeží Izraele, ale to není dostatečná vojenská síla. Spíše jsou to rukojmí. Pokud by chtěl situaci zvládnout, musel by Washington nasadit půlmilionovou armádu. Na to ale dnes nemá.

Řízený konflikt? Tak sledujme, do jaké míry dokáží architekti násilí na mnoha místech světa kontrolovat počínající válku všech proti všem.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí. Pokrokové obcházení zákona je u nás už na denním pořádku. Společenský úpadek v přímém přenosu. Zničit rodinu. Rakušan si to už ohlídá

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí....

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky