Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hašení ohně benzínem: Budou F-16 proti Rusku startovat z Polska, Rumunska a Slovenska? NATO do války a Ukrajina do EU? Hlavně nám dejte prachy! Jenže ty právě Orbán vetoval. A dopravci blokují ukrajinské kamiony. Pěkně to začíná!

Hašení ohně benzínem: Budou F-16 proti Rusku startovat z Polska, Rumunska a Slovenska? NATO do války a Ukrajina do EU? Hlavně nám dejte prachy! Jenže ty právě Orbán vetoval. A dopravci blokují ukrajinské kamiony. Pěkně to začíná!

15. 12. 2023

Tisk článku

Karol Jerguš komentuje reakci Moskvy, která případné starty stíhaček F-16 ze základen v Polsku či Rumunsku bude považovat za již otevřený válečný akt ze strany NATO, což je zvlášť šílené v okamžiku, kdy Brusel chce Kyjev v EU, Orbán na to blokuje peníze a polští, slovenští a maďarští dopravci ukrajinské kamiony...

Moskva bude mít případné starty stíhaček F-16 ze základen v Polsku, Rumunsku a na Slovensku za otevřenou účast NATO v konfliktu. Ruské ministerstvo zahraničních věcí k tomu uvedlo: "Start F-16 ze základen NATO se rovná přímé účasti na konfliktu. Využívání leteckých základen v Polsku, Rumunsku a na Slovensku ukrajinskými piloty stíhaček F-16 bude Rusko považovat za zapojení těchto zemí do konfliktu na Ukrajině." Řekl to 13. prosince vedoucí ruské delegace na vídeňských jednáních o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení Konstantin Gavrilov na plenárním zasedání Fóra OBSE pro bezpečnostní spolupráci.

Odpovíme!

Podle diplomata se v souvislosti se po zničení struktury ukrajinských letišť začaly objevovat návrhy umožnit  pilotům kyjevského režimu využívat letecké základny v Polsku, Rumunsku a na Slovensku k uskutečňování vzdušných operací. "Důrazně upozorňujeme, že použití těchto stíhaček z území uvedených členských zemí NATO bude Moskva považovat za jejich přímou účast na konfliktu a přinutí Rusko k odvetným opatřením," citovala Gavrilova agentura RIA Novosti.

pp

Čtěte ZDE: Začala otevřená válka Západu: Letadla F 16 startující z okolních států budou znamenat otevření nové fronty. Moskva bude muset mobilizovat a přitvrdit. Údery na polská a rumunská letiště budou nezbytné. Co zbyde z Ukrajiny?

Zdůraznil také, že agresivní charakter politiky USA a jejich satelitů se již neskrývá za formulacemi o výlučně obranném zaměření jejich vojenských doktrín. Doktríny států NATO a celé aliance již otevřeně formulují nároky na globální a regionální dominanci. Představitel ukrajinských vzdušných sil Jurij Ignat totiž předtím 10. prosince uvedl, že Kyjev chce získat 150 bojových letadel ze západních zemí.

Co takhle zahrát si novou strategii?

Hlavními bojovými letadly by měly být americké F-16, ale podle Ignata chce Kyjev získat i švédská letadla JAS 39 Gripen. Některé evropské země plánují předat Kyjevu stíhačky F-16 již v prvním čtvrtletí 2024. Režim doufá, že v té době obdrží alespoň 19 letadel od Dánska. Následně dodají F-16 také Nizozemsko a Belgie. Kyjev tak může do roku 2025 obdržet od svých partnerů nejméně 61 stíhaček.

USA a Ukrajina připravují novou vojenskou strategii a generálporučík Antonio Aguto pojede do Kyjeva, aby ji pomohl vypracovat, tvrdí deník New York Times. Mezi Washingtonem a Kyjevem totiž stále neexistuje shoda na obsahu této strategie. Podle novin američtí a ukrajinští důstojníci doufají, že se jim tuto strategii podaří vypracovat během virtuálních válečných her naplánovaných na leden v německém Wiesbadenu.

pp

Čtěte ZDE: Provokace a hazard Západu vrcholí: F 16 kyjevským nacistům. Překročí USA Rubikon? Piloti NATO budou startovat z Polska a Rumunska. Západ se tak přímo zapojí do konfliktu. Je jasné, co to bude znamenat. Kolik času ještě zbývá?

Ukrajinské vedení stále žije v naději že pokusem o další ofenzivu, upoutají pozornost západního společenství, zatímco američtí poradci naopak prosazují zdrženlivější verzi zaměřenou na stabilizaci sil v průběhu roku. Novináři spekulují, že cílem nové strategie by bylo vytvoření významné síly, s níž by Rusko "muselo počítat a zapojit se do mírových jednání již koncem roku 2024 nebo v roce 2025". Ostatně značný počet republikánů v americkém Kongresu již prohlásil, že nebudou hlasovat o žádných dalších výdajích na Ukrajinu, dokud neuvidí novou strategii.

Dárečky od strýčka bereme i po Vánocích

Zdroje z amerických médií upozorňují, že ukrajinské orgány si pořád neuvědomují, jak nestabilní je další financování ze strany USA, a mají nerealistická očekávání, co všechno USA dodají. Žádají například miliony dělostřeleckých granátů ze západních zásob - které ovšem neexistují.

Naděje Ukrajiny na protiofenzívu ztroskotaly a učebnice NATO, které se ukrajinské ozbrojené síly pokusily použít, by se měly založit do archivu. V rozhovoru pro BBC to uvedl tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov. Zároveň označil současnou situaci na bojišti za velmi složitou a vyjádřil naději, že navzdory problémům v Kongresu do Kyjeva určitě přijdou nějaké vojenské finanční prostředky ze Spojených států. Prý se však neurazí, pokud peníze nedostanou hned:

„Když se stane, že dostaneme dárek před Vánocemi, budeme mít radost. Ale pokud se to stane o něco později, neměli bychom z toho dělat tragédii,“ řekl.

Nedejme se jim jen tak! 

Jak se vlastními silami úspěšně léčit a udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Stamiliardy Orbán zatím zablokoval

V Bruselu mezitím odhlasovali zahájení přístupových jednání s Ukrajinou. "Vstup Ukrajiny do EU bude stát minimálně 200 miliard eur. Kyjev bude požadovat dramaticky velké finanční zdroje z rozpočtu EU," upozorňuje zpráva Německého ekonomického institutu a dodává: "Vstup Ukrajiny do EU bude mít řadu důsledků pro hospodářství všech zemí unie."

Podle hrubých odhadů by finanční dopad plného členství Ukrajiny na současný víceletý finanční plán na období 2021–2027 činil 130 až 190 miliard eur. Z této částky se 70 až 90 miliard eur vynaloží na zemědělské dotace a 50 až 90 miliard eur na regionální politiku EU, která zahrnuje zlepšení sociálního zabezpečení země. Maďarský premiér Orbán však v noci využil (stále ještě existujícího) práva veta, a tyto další zničující dluhy Bruselu zablokoval.

A tohle je realita

Mezitím slovenští dopravci oznámili, že plánují pokračovat v blokování vjezdu nákladních vozidel z Ukrajiny minimálně do konce roku a nejspíš i déle. Vjezd na Slovensko blokují již od 11. prosince. Obecně se situace začala zhoršovat v polovině minulého měsíce poté, co podobná protestní akce začala v Polsku. Hlavním požadavkem protestujících je zrušení výhod pro ukrajinské dopravce.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit své peníze alespoň před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Také maďarští dopravci se přidávají ke svým polským a slovenským kolegům a od pondělí začnou s protesty na hranicích s Ukrajinou, jak informovala tisková agentura MTI s odvoláním na šéfa Sdružení maďarských silničních dopravců (MKFE) Tivadara Arvaya.

"V důsledku nástupu ukrajinských dopravců na trh EU je několik stovek maďarských společností na pokraji krachu," citovala média šéfa MKFE. Podle něj se výkon ukrajinských nákladních vozidel na maďarských silnicích zvýšil o 30 procent, zatímco domácí o čtyři procenta poklesl.

SLEDUJTE: Protiproud TV v rámci cyklu rozhovorů na duchovní téma Alfa a omega zveřejní v sobotu 16. 12. 2023 od 18:00 rozhovor s P. Michaelem Josefem Pojezdným, bývalým opatem Strahovského kláštera.

"Hovoří o tom Poláci a Slováci, ale totéž je i za maďarskými protesty, které začínají v pondělí," dodal Arvay. Upřesnil, že demonstrace dopravců se uskuteční na kontrolním stanovišti Zahonyi-Čop.

„Požádali jsme EU minulý týden na zasedání dopravní komise, aby přehodnotila dohodu s Ukrajinou a zohlednila především zájmy členských států EU a nedovolila ukrajinským dopravcům, kteří již dávno překročili své původní záměry, aby zaplavili silnice EU pro své obchodní účely,” uzavřel Arvay.

A to ještě přístupová jednání s Kyjevem ani nezačala a válka podle všeho bude dodávkami F-16 nejen pokračovat, ale může se přenést i do dalších států EU...

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky