Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Další zločin Zelenského junty: Kyjev sestřelil ruské dopravní letadlo. Proč vraždil vlastní ukrajinské válečné zajatce? Kdo chce zavřít kanál pro výměnu? Žádné vyjednávání s Ruskem. O ničem. Stáli za útokem Britové?

Další zločin Zelenského junty: Kyjev sestřelil ruské dopravní letadlo. Proč vraždil vlastní ukrajinské válečné zajatce? Kdo chce zavřít kanál pro výměnu? Žádné vyjednávání s Ruskem. O ničem. Stáli za útokem Britové?

25. 1. 2024

Tisk článku

Vasilij Stojakin se zamýšlí nad útokem na ruské dopravní letadlo převážející ukrajinské zajatce k výměně a dochází k závěrům, že útok byl naplánován, aby zastavil další jednání mezi Moskvou a Kyjevem, které by se nemuselo týkat jen výměny zajatců

Ruské ministerstvo zahraničí označilo nový zločin spáchaný ukrajinskými ozbrojenými silami za "akt šíleného barbarství". Tentokrát ukrajinské síly protivzdušné obrany nejenže sestřelily ruské vojenské dopravní letadlo, ale zároveň zabily své vlastní spoluobčany - ukrajinské válečné zajatce. Tragédie může mít i cynické politické pozadí.

Kyjev se zpočátku ke zločinu nadšeně přihlásil

Dne 24. ledna 2024 kolem 11.00 hodin se u Bělgorodu zřítilo letadlo Il - 76 ruského letectva s 65 ukrajinskými válečnými zajatci, šesti členy posádky a třemi členy doprovodu na palubě. Letadlo převáželo ukrajinské válečné zajatce, kteří měli být vyměněni za ruské vojáky zajaté na Ukrajině. Bylo zjištěno, že na letadlo byly vypáleny tři protiletadlové rakety. Všichni lidé na palubě zahynuli. Druhé podobné letadlo, které podle šéfa specializovaného výboru Státní dumy Andreje Kartapolova vezlo dalších 80 válečných zajatců, se otočilo a vrátilo se na odletové letiště.

Zpočátku ukrajinská média radostně informovala, že šlo o dílo ukrajinských ozbrojených sil. Později, když vyšlo najevo, že letadlo skutečně převáželo ukrajinské válečné zajatce, následovala oficiální reakce ukrajinského ministerstva obrany: "Sami nevíme, co se stalo". Kyjevský režim samozřejmě takovou reakci potřebuje, aby si mohl vymyslet jinou verzi ("sami se sestřelili" atd.). Dokonce i pro ukrajinskou armádu vypadá cílené zabíjení vlastních vojáků poněkud přehnaně, nehledě na zkušenost s úderem na kolonii v Jelenovce (DLR) z 29. července 2022.

pp

Čtěte ZDE: Masakr v Jelenovce: Teroristé z Azova nesmějí promluvit. Nadlidé pěstovali i kanibalismus. Kyjevské lži už nebaví ani jeho spojence. Proč asi se OSN moc nechce do vyšetřování? Oděská brigáda nastupuje

Letadlo zasáhly tři rakety

Ruský vojenský expert Boris Rožin upozorňuje, že předchozího dne "byly u Suzy viděny dva SAMy IRIS-T, které ukrajinské formace přitáhly k hranicím" (nejsme si jisti, zda mohlo jít o IRIS-T - jde o SAM krátkého dosahu, zatímco telegramový kanál Rybar naznačuje, že bylo odpáleno z dosahu 130 kilometrů, v tom případě jde spíše o Patriot nebo S-300).

Druhá otázka se týká nákladu letounu. Původně ukrajinská média uváděla, že "podle generálního štábu letadlo neslo rakety pro systémy S-300, které Rusové používají k ostřelování Charkovské oblasti". Rakety S-300 lze skutečně použít k zasažení pozemních cílů, ale jsme si naprosto jisti, že taková prohlášení mají vysvětlit systematické ostřelování budov v Charkově, Mykolajivu a dalších městech ukrajinskými protiletadlovými raketami. Tato verze byla od počátku poněkud idiotská, neboť:

Jak se úspěšně léčit či udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Jako jezdit taxíkem do pekárny  

- přeprava protiletadlových raket na Il-76 je luxus podobný cestování taxíkem do pekárny

- výbuch paliva v letadle a výbuch munice jsou několikanásobně ničivější

- pokud letadlo převáželo rakety, co dělalo více než 70 lidí na palubě?

- letadlo letělo na civilní letiště Bělgorod, které je od začátku SVO uzavřeno.

V důsledku toho musela i ukrajinská média přiznat, že letadlo nepřeváželo zbraně, ale lidi. Jediné, co se ukrajinská propaganda stále snaží popřít, je, že v letadle byli ukrajinští váleční zajatci (údajně šlo o ruské vojáky). Mimořádně objevná je v tomto smyslu skutečnost, že:

ukrajinská média nejprve radostně vykřikovala o "ruském letadle sestřeleném protivzdušnou obranou ukrajinských ozbrojených sil" a poté začala všechny takové zprávy urychleně a důkladně mazat. Ve skutečnosti to znamená nepřímé přiznání viny Ukrajiny na likvidaci vlastních občanů.

pp

Čtěte ZDE:  Přípravy na velkou operaci: Na Západě stoupá hysterie. Začne v pondělí ofenziva na Charkov? Kolaps americké státní správy? Ministr v bezvědomí. Bezmocní vrabci mezi orly. Příprava na válku? Zbývají dny

Kyjev o převozu zajatců věděl

Telegramový kanál Vladimira Solovjova upřesňuje, že "od 1. prosince 2022 se všechny výměny zajatců, a bylo jich více než 20, odehrávají na území Bělgorodské oblasti, dříve probíhaly v Záporožské oblasti". Podle našich informací navíc dříve zajatce do Bělgorodu dopravovala letadla ruského letectva, která byla později použita k vyzvednutí propuštěných ruských vojáků. Ukrajinská strana o tom byla dokonale informována.

V případě současné, poměrně rozsáhlé (192 osob) výměny, jak píše Rožin, "byla ukrajinskou stranou dlouho zdržována a sabotována. (...) Ukrajinská strana ji opakovaně mařila a snažila se do ní podstrčit jiné osoby".

Existuje několik verzí toho, co se stalo. První je, že došlo k nějakému pochybení na ukrajinské straně. Náhodné porušení dohod. Nicméně opakujeme, že ukrajinská strana byla o výměně informována, takže neměla střílet, i kdyby měla informace, že ukrajinští zajatci létají a zároveň sedí na raketách z komplexu S-300.

Vnitřní boj nacistických elit v Kyjevě?

Teoreticky je možné, že letadlo bylo sestřeleno pomocí MANPADS ukrajinskou diverzní a průzkumnou skupinou (DRG), která proniká na ruské pohraniční území a při své samostatné činnosti nemusí vědět o dohodách o výměně zajatců. To je otázka pro odborníky, ale na zveřejněném videozáznamu není vidět stopa po odpalu rakety, která je charakteristická spíše pro střelbu na velké vzdálenosti. Kartapolov navíc hovořil o odpálení tří raket, což není typické pro taktiku DRG (vystřelit - zmizet).

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Druhou a nejpravděpodobnější verzí je záměrné zničení letounu ukrajinskou protivzdušnou obranou s cílem narušit výměnu a zastavit jednání tímto kanálem. Je třeba poznamenat, že jednání o výměně zajatců je v tuto chvíli jediným kanálem přímých jednání mezi ruskou a ukrajinskou stranou (vzhledem k jejich utajovanému charakteru je logické předpokládat, že se zde mohou projednávat i jiné otázky).

Stáli za útokem Britové?

"Příběh se zničením letounu Il-76 je výsledkem vnitropolitického boje neonacistických elit v Kyjevě. Válka prasat u koryta," napsal k tématu Dmitrij Medveděv, zástupce šéfa ruské bezpečnostní rady. V tomto ohledu nelze vyloučit zásah "třetí síly", která si nepřeje žádná jednání mezi Moskvou a Kyjevem a má vlivné agenty v ukrajinských ozbrojených silách (například britské speciální služby).

Rodion Mirošnik, zmocněnec ruského ministerstva zahraničí pro zločiny kyjevského režimu, již označil to, co se stalo, za "akt šíleného barbarství". Diplomat zdůraznil, že "tento krvavý incident vyvolává velké pochybnosti o možnosti jakýchkoli dohod v jakýchkoli formátech".

NENECHTE SI UJÍT!

pp

Dnes 25. 1. 2024 vysílá Protiproud TV od 18:00 rozhovor šéfredaktora Protiproudu s expertem na vodu a šéfem spolku PRAVDA O VODĚ Radkem Novotným, známým nejen ze slavných protivládních demonstrací.

O čem? Také o tom, že voda jako strategická komodita, by se měla znovu vrátit do českých rukou. A že zahraniční koncerny, které u nás více jak polovinu infrastruktury s vodou ovládají, nejsou všemocné, a lze je porazit.

Zelenskyj zmateně koktá

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj komentoval útok na ruské letadlo Il-76 se zajatci ukrajinských ozbrojených sil a poznamenal, že Kyjev bude „trvat na mezinárodním vyšetřování“. Jak Zelenskyj uvedl během výzvy zveřejněné na jeho kanálu Telegram po půlnoci, hlavní ředitelství zpravodajské služby vyšetřuje osud všech vězňů. Podle něj pověřil ministra zahraničních věcí Ukrajiny, aby informoval partnery o dostupných datech v Kyjevě. Zdůraznil, že Ukrajina „bude trvat na mezinárodním vyšetřování,“ uvádí RIA Novosti.

Ruská strana ve středu požádala o naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli sestřelenému Il-76 kyjevským režimem.

Později zástupce stálého představitele Ruska v organizaci Dmitrij Polyansky řekl, že Francie odmítla naplánovat naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN o sestřeleném Il-76 v oblasti Bělgorodu. Nazval toto rozhodnutí pokusem ochránit kyjevský režim a „získat čas“ a dát svým „ukrajinským klientům“ čas, aby přišli s alespoň nějakým „věrohodným vysvětlením toho, co se děje“.

Zdroj. Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky