Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Mnichovská fraška: Američané dávají od Kyjeva ruce pryč. Poslali druhou ligu - Kamalu. Nevalná vložka TOP-vdovy Navalné. Podomní obchodník s granáty Pavel 107. Že by nový díl pořadu komik a jeho svět? Kdo se bude smát naposled?

Mnichovská fraška: Američané dávají od Kyjeva ruce pryč. Poslali druhou ligu - Kamalu. Nevalná vložka TOP-vdovy Navalné. Podomní obchodník s granáty Pavel 107. Že by nový díl pořadu komik a jeho svět? Kdo se bude smát naposled?

19. 2. 2024

Tisk článku

Michal Svatoš hodnotí výsledky a průběh Mnichovské bezpečnostní konference, která se v poslední době změnila z respektovaného globálního summitu ve šmírácké divadelní představení pro západní televizní štáby - a má za to, že vedle komika Zelenského se úspěšně zesměšnil i Petr Pavel se svým 107

Mnichovská bezpečnostní konference, která ještě před pár lety udávala tón světové politice, a na níž se setkávali Evropané, Američané, Rusové a Číňané, aby si místo válek problémy raději vydiskutovali, se po éře post-covidového úpadku o letošním víkendu zvrhla v absolutní frašku.

Washington, který je už dlouho přesvědčen, že diskutovat s Evropany o bezpečnostních otázkách je ztráta času, svůj postoj výmluvně deklaroval vysláním Kamaly Harrisové v čele delegace.

pp

Fraška s Kamalou a mladou vdovou

Kamala je v USA tak neoblíbená, a má tak žalostný vliv na politiku Bidenovy administrativy, že její vyslání na konferenci signalizovalo jediné – dejte Washingtonu už pokoj s válkou na Ukrajině. K americkému postoji k významu letošní konference se nepřímo připojila i Velká Británie. Už 13. února tamním médiím potvrdila “obrovský, celá předchozí desetiletí nevídaný chaos ve vojenských financích”, a oznámila “rozsáhlé škrty ve vojenských výdajích způsobené raketovou inflací a nárůstem válečných výdajů”.

Každá ohlášená fraška se však před svolaným obecenstvem musí dohrát až do konce, a tak režisér vydal pokyny a mnichovské divadlo mohlo začít. Jako první vystoupila v dokonalém "smutečním outfitu" čerstvá vdova Navalná a srdceryvným vystoupením udala hlavní tón všech pohřebních řečí: Putin je zhouba lidstva, bude poražen a odsouzen.

SLEDUJTE: Protiproud TV v pondělí 19. 2. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelné setkání šéfredaktora Protiproudu s věrnými čtenáři a diváky - v jednom z mála necenzurovaných prostředí - nad aktuálními i obecnějšími otázkami naší doby. Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Věřte a nemyslete

Jak to udělat, když ani živý Navalnyj, Putinův jediný známější vnitřní oponent, nedokázal ani tak málo jako západní běloruská chlouba Cichanovská. Ta před Lukašenkem aspoň rychle utekla do polského bezpečí a vztekle z něj štěká přes hranice, aby západní mainstream měl o čem psát. Sama je ovšem záhadou, na kterou západní politici zásadně nikdy neodpovídají. Vždyť přece v bruselské politice už léta platí - Věřte a nemyslete!

Dalším nepřehlédnutelným sólistou na mnichovských prknech se stal český generál Petr Pavel. Ten přidělený part Podomního obchodníka se zbraněmi sehrál tak přesvědčivým způsobem, že diváci začali být na pochybách, zda jde vůbec o úřadujícího českého prezidenta.

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Pavel kam šel, tam nabízel 500 tisíc granátů pro Zelenského artilerii, aby Kyjev konečně splnil příkazy NATO a srazil Putina. Pavlovy granáty však mají závažnou vadu – nejsou zadarmo, a musely by se tedy skutečně zaplatit. Na konferenci se ovšem rychle ukázalo, že nejen britská armáda má prázdné kapsy, ale že i všechna vojska spolku "Věřit a Nemyslet" jsou na tom podobně.

Navíc hlavními odpůrci Pavlových granátů je Francie - protože nejsou francouzské. A Řecko s Kyprem, protože jsou turecké - a Turkovi se za zbraně přece platit nebude.

V mnichovském divadle nakonec neuspěl ani vyhlášený komik Zelenskyj. Tomu západní politici sice zatleskali, poklepali mu po ramenou, a slíbili mu, vše co chtěl. Večer se však sešli s novináři a po pár sklenkách jim práskli, že společná konference NATO-Ukrajina, po níž komik tolik toužil, se z března letošního roku přesouvá na nějaký blíže neurčitý leč určitě hodně vzdálený termín.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho takřka zázračného prostředku na posílení těla i ducha a dosažení praktické dlouhověkosti

 

A aby o smyslu toho "přesunu" nebyl nikdo na pochybách, rozjařený italský ministr zahraničí Tajani rovnou potvrdil, že přijetí Ukrajiny do NATO, by znamenalo III. světovou válku, a že Západ proto bude mimořádně opatrný, aby ji nevyvolal.

Zelenského a západní televizní štáby (kvůli nimž se ve skutečnosti tohle bezduché představení konalo) slova ministra Tajaniho natolik rozčílila, že Itálie vydala jejich oficiální interpretaci, aby ukončila hádku. Podle výkladu – Putin a jeho společníci budou samozřejmě totálně poraženi a odsouzeni a všichni Rusové po porážce zaplatí Západu (takzvaně Ukrajině) mamutí reparace. Nicméně... Ano, schůzka s Ukrajinou se odkládá.  

Ruská média vyložila celkový význam letošní mnichovské konference poměrně přesně: Zelenskyj měl ještě více (kokainem) rozšířené zorničky, než kdykoli před tím, a gestikuloval ještě divočeji, než je u něj běžné - a to už je co říct. Ničeho však nedosáhl, a vlastně byl všem pro smích.

Podstatné však je, kdo se bude smát naposled: Ten se bude smát nejlíp!

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky