Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Krvavá Gaza: Izrael nehodlá přestat. Čeho se bojí američtí patroni? Všechny pokusy hasit požár selžou. Přijde velké embargo? USA na Palestince kašlou. A sní o velké válce. Sionisté vraždí jak stroj. Nová fáze eskalace

Krvavá Gaza: Izrael nehodlá přestat. Čeho se bojí američtí patroni? Všechny pokusy hasit požár selžou. Přijde velké embargo? USA na Palestince kašlou. A sní o velké válce. Sionisté vraždí jak stroj. Nová fáze eskalace

10. 5. 2024

Tisk článku

Dmitrij Minin analyzuje situaci na Blízkém východě a soudí, že Izrael nyní stojí před velkou válkou, kterou chce Netanjahu dotáhnout až do krvavého konce, protože vůbec nejde o Židy, ale o sionistický plán na trvalou vládu na "Světovým ostrovem" v zájmu Spojených států

Večer 6. května vyšlo najevo rozhodnutí izraelského vojenského kabinetu pokračovat v operaci v Rafáhu s cílem vyvinout tlak na Hamás, aby rukojmí propustil, uvedl úřad Benjamina Netanjahua. Na sociálních sítích se šířily záběry dalších raketových útoků a tanků izraelské armády (IDF) vjíždějících do čtvrtí města sousedícího s Egyptem.

Již 2. května velení izraelské armády varovalo, že pokud se jednání s Hamásem o propuštění rukojmích v Gaze a o uzavření dočasného příměří dostanou do slepé uličky, přesně o týden později, 9. května, zahájí boje o dobytí Rafáhu (ale fakticky začaly již dříve). Toto město na jihu pásma Gazy je  místem, kde se doslova tísní většina z 1,2 milionu civilistů a kde je v tunelech pod ním ukryto jádro bojových sil Hamásu a jeho vojenské vedení (političtí představitelé již dlouho cestují po světě).

SLEDUJTE ZDE: Na prahu další světové války: "Udělejme mír"! Rodí se také u nás konečně mírové hnutí? Budou váleční štváči nakonec potrestáni? Mírová konference v Praze? Netříštěme síly, vlastenci! Evropa opět smrdí válkou - jako tenkrát...

Vymazat z povrchu zemského?

Podle odborníků by se v případě takové operace mohl současný počet zabitých palestinských civilistů, který činí více než 35 000 osob, převážně žen a dětí (muži se zbraněmi jsou v tunelech), mnohonásobně zvýšit. Izraelský premiér B. Netanjahu již současně oznámil, že nepřijme požadavky probíhajících jednání v Káhiře a "bude pokračovat v boji, dokud nebude dosaženo všech cílů", čímž je odsoudil k neúspěchu.

Dne 5. května skončilo další kolo výše zmíněných jednání bezvýsledně, přičemž IDF "nařídily" palestinskému obyvatelstvu "evakuaci" z jižní části pásma Gazy do humanitárního "skartovače" o rozloze 6,5 km2, jako by si chtěly umýt ruce nad tím, co mělo následovat. Jak by se tam asi vůbec vešli? "Brány pekla jsou otevřené."

Předseda izraelské opozice Jair Lapid vyzývá k ukončení "zbytečných prohlášení" vysokých představitelů a tvrdí, že taková rétorika brání úspěchu dohody o rukojmích. "Prohlášení, výhrůžky a další zbytečná prohlášení ministrů kabinetu a premiéra ohledně rukojmích, politické kalkulace a mediální bezohlednost musí skončit," řekl Lapid. "Zbláznili jste se!!! Stát Izrael nemá zodpovědného dospělého člověka, který by dokázal toto šílenství zastavit?".

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde.

 

Hrozící vyhlídka na další zhoršení situace v Gaze upřímně děsí izraelské patrony, a to i v Americe, ani ne tak kvůli nevyhnutelným obrovským palestinským obětem, ale kvůli důsledkům této operace pro situaci v regionu a v samotných USA. Rozsáhlé nepokoje na amerických kampusech, při nichž bude zatčeno mnoho set studentů v souvislosti s brutalitou IDF v Gaze a jejím faktickým vymazáním z povrchu zemského, by se mohly změnit ve skutečné nepokoje.

To ovšem demokraté v tvrdé prezidentské kampani ve Spojených státech nepotřebují. Bílý dům je také vážně znepokojen varováním, které již vyjádřily ostatní země v regionu ohledně svých kroků v souvislosti s izraelskou operací v Rafáhu. Írán a jeho regionální spojenci v "odbojové frontě" již slíbili, že zintenzivní svou intervenci na straně Palestinců.

Hrozící blokáda

Hizballáh pravděpodobně zvýší svůj tlak z Libanonu a jemenští Hútíové oznámili, že jsou připraveni ostřelovat raketami lodě směřující do Izraele nejen v Rudém moři, ale i ve Středozemním moři, a vystavit tak Izrael obklíčení. K tomu mají stále dostatek raketometů z Íránu a skalních krytů. Americké a britské nálety proti nim navzdory všem chlubivým zprávám neměly dostatečný účinek.

Všechny pokusy Washingtonu udržet žhavé uhlíky Abrahámských dohod v doutnajícím stavu a normalizovat arabsko-izraelské vztahy naprosto selžou. Nikdo z nich, včetně Saúdské Arábie a většiny prozápadního Jordánska, se nebude moci podílet na posunu tohoto procesu vpřed při zachování současné izraelské linie, aniž by riskoval vyprovokování vážných lidových protestů ve svých zemích.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

 

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zdeNákupem přes tyto odkazy  pomáháte nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

 

Jordánský král Abdulláh II, který je po matce Angličan, hodlá na tuto skutečnost osobně upozornit během nadcházející návštěvy USA. Nedávné rozhodnutí Turecka zcela pozastavit veškerý obchod s Izraelem a jeho západními patrony, který dosahoval úctyhodných 7,8 miliardy USD ročně, přičemž turecký vývoz činil téměř 5 miliard USD, dokud nebude vyřešena otázka Gazy, je pro Izrael a jeho západní patrony mimořádně znepokojivým signálem. Turecko se rovněž připojilo k formální žádosti k Mezinárodnímu soudnímu dvoru, v níž požaduje vyšetření válečných zločinů Izraele v Gaze, včetně zatčení jeho ministrů a generálů.

Pokud se k embargu Ankary připojí i na ní závislý Ázerbájdžán, který přes turecký přístav Ceyhan dodává až polovinu ropy spotřebovávané Izraelem, může se jeho ekonomická situace stát kritickou. Arabské země budou v rozpacích, že tureckou iniciativu nepodpoří, a nejspíše vyzvou k celosvětové blokádě Izraele, který bude nejspíše nucen vyslyšet hlavního vývozce tamního zboží - Čínu (15 miliard dolarů ročně).

Sen o válce

Těžko říci, do jaké míry si Netanjahuova vláda spočítala všechna nebezpečí, která její zemi v důsledku operace v Rafáhu hrozí, ale zdá se, že se dostala do kouta, z něhož nevidí jiné východisko než další eskalaci. Velká válka na Blízkém východě s povinnou účastí USA na své straně a Íránu na straně opačné se jí může jevit jako jediné záchranné lano v současné situaci, kdy hlavní vítězství a otázka odpovědnosti zůstává na potomky. IDF se již pokusily vtáhnout Teherán do rozsáhlých bojů poměrně nesmyslnými raketovými útoky na jeho území a diplomatické mise. Nepovedlo se to. Plánovaný úder na Rafáh má zřejmě mimo jiné vyprovokovat Írán k vytvoření dostatečné záminky pro zásah Pentagonu.

Spojené státy v současné době sotva sní o velké válce v regionu. Za daných okolností však zaujímají, reprezentovány především Blinken-Sullivanem a ředitelem CIA Burnsem, krajně ambivalentní a rozporuplný, ne-li "schizofrenní" postoj. Oni a jejich asistenti neúnavně pobíhají po regionu a nabádají všechny, aby zachovali klid. Kritizují Netanjahua za "nestřídmost" a hrozí mu prstem, a to i prostřednictvím samotného Bidena.

Shazují Palestincům humanitární pomoc z padáků a stavějí v Gaze pontonové molo, aby ji mohli dopravovat po moři, možná další miliony. Zároveň Američané posílají Izraeli vojenské dodávky za miliardy dolarů, což Palestincům vytváří tak obtížnou situaci. Vetují všechny rezoluce Rady bezpečnosti OSN, které skutečně zavazují izraelské vedení, aby něco udělalo pro vyřešení palestinské otázky a pro příměří v Gaze.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Konečné rozhodnutí

Skutečnost, že Bolhington blokuje přijetí Palestiny za plnoprávného člena OSN, ukazuje nejzřetelněji míru jeho pokrytectví a neochoty spravedlivě vyřešit svůj problém. Nicméně bez ohledu na to, jak moc se stratégové Bílého domu snaží vykreslit příznivý obraz sebe sama, přičemž dělají pravý opak toho, co dělají v jiných případech, například ve vztahu k Číně, jen proti sobě poštvávají velkou část světového společenství. Jejich rafinované manévry pouze oddalují výsledek, ale nevylučují možnost dalšího výrazného zhoršení situace na Blízkém východě.

Samotné datum 9. května pro úder na Rafáh si Netanjahuův kabinet zřejmě nevybral náhodou, ale proto, aby odvedl pozornost světového společenství k oslavám vítězství nad nacistickým Německem. Operace tak zřejmě zastírá utrpení Židů za druhé světové války a jejich "historické právo na sebeobranu". Působí však poněkud svatokrádežně a nepříliš vhodně. Podaří se izraelskému vedení akci na poslední chvíli zastavit?

Není to vyloučeno, ale nejspíše jen dočasně, přičemž "konečné rozhodnutí" bude opět odloženo na pozdější dobu. Bez radikálně spravedlivého řešení však konflikt sám o sobě neutichne a bude i nadále představovat vážnou hrozbu nejen pro regionální, ale i světovou bezpečnost.

P.S. Netanjahu prohlásil, že Izrael půjde až do konce: "Vítězství v současné válce je jedinou cestou, jak zajistit naši existenci a budoucnost." Blízkovýchodní konfrontace tak vstupuje do nové fáze eskalace.

Ve skutečnosti však vůbec nejde o Židy a jejich "životní prostor". Izrael je sionistický konstrukt budovaný od počátku XX. století. Postupně se stal americkou vojenskou základnou, která má - podle doktríny USA - ovládnout "Světový ostrov". Protože ten, kdo jej ovládá (vedle "Srdce světa" - tedy Ruska) ten ovládne svět. Pouze to je cílem všeho toho vraždění.

O Palestince (ale vlastně ani o Židy) v tomto krvavém sionistickém divadle vůbec nejde. 

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Cesta do otroctví: Původ našich svobod není z tohoto světa. Demokracie jako mylná vějička prastarého zla. Syfilitikův žvást o zabití Boha je kamenem úrazu. Víra, církev, rodina, národ a stát. Jediná cesta ke svobodě. Pochopíme včas?

Cesta do otroctví: Původ našich svobod není z tohoto světa. Demokracie jako mylná vějička...

Větičky Ladika Větvičky: Je pozdě, vy kluci ukrajinský! To jste měli pochopit, dokud byl čas. My, přátelé amerických fondů. Největší podvod v zeleném (a v Zelenském). Majdan v Gruzii? Jak přes fialový kopírák. Nevzbudíš-li se, zahyneš

Větičky Ladika Větvičky: Je pozdě, vy kluci ukrajinský! To jste měli pochopit, dokud byl...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky