Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Fórum v Petrohradu proti Schwabově Davoské mafii: Brusel oslepený svou zničující propagandou. Cestování pro odvážné. Kdo se plete ve výpočtech? Rusko posiluje na všech frontách. Jih se vzbouřil proti diktatuře Západu?

Fórum v Petrohradu proti Schwabově Davoské mafii: Brusel oslepený svou zničující propagandou. Cestování pro odvážné. Kdo se plete ve výpočtech? Rusko posiluje na všech frontách. Jih se vzbouřil proti diktatuře Západu?

7. 6. 2024

Tisk článku

Anton Trofimov hodnotí atmosféru mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě a současně ukazuje na zaslepenost západních mocností neschopných přijmout realitu nového uspořádání světa

V Petrohradu začalo Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum SPIEF-24. Účastní se ho zástupci 136 zemí světa, především BRICS a jeho příznivci z tzv. BRICS+.

Mezi těmi, kteří přijeli do severního hlavního města, a což je logické, nejsou prakticky žádní Evropané, s výjimkou zemí, které dlouhodobě projevují ochotu spolupracovat s Ruskem (například Maďarsko). A stejně tak je přirozené, že západní média se snaží nevěnovat SPIEF pozornost. Mlčením mu však jen přidávají dál na významu. Ale nejen tím. Už se snaží i fyzicky zabránit účastníkům ze Západu. Nic nevypovídá přesvědčivěji o "svobodě a demokracii" Západu.

Američan Scott Ritter, známý expert OSN, bývalý důstojník zpravodajské služby námořní pěchoty a jeden z nejjasnějších kritiků zahraniční politiky Bílého domu, který byl na cestě do Petrohradu na Mezinárodní ekonomické fórum, byl „zpola zatčen“. Ritter, stejně jako bývalý soudce z New Jersey Andrew Napolitano, plánoval letět do Ruska přes Turecko a měl odletět z mezinárodního letiště Johna F. Kennedyho. Sebrali mu pas, vyložili z letadla kufr - a nic nevysvětlovali. Prý "příkaz z ministerstva". Brežněvovy metody jsou nesmrtelné (pozn. PP).

Dráždivý faktor

„V současné době působí SPIEF jako jedno z vrcholných center světového rozvoje a má tak unikátní, historicky dané poslání, jako je udržování globální rovnováhy sil a budování multipolárního mezinárodního systému, který zabezpečuje podmínky pro rozvoj založený na sjednocující a konstruktivní agendě diktované národními zájmy státu,“ uvádí turecký list “dikGAZETE” v článku „Moskva a Ankara se osvobodily od západního vlivu“.

Následuje důležitý akcent: „Za 27 let se fórum stalo přední světovou platformou pro diskusi o otázkách přeshraničního ekonomického rozvoje a výměny osvědčených postupů a kompetencí s cílem zajistit udržitelný růst a bezpečnost. Fóra se zúčastní dvě třetiny zemí OSN. To je dostatečně silný ukazatel zájmu o obchodní partnerství s Ruskem a jeho spojenci”.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

 

Právě tato specifičnost SPIEF – demonstrace úrovně zájmu o Rusko a jeho partnery BRICS+ – slouží jako hlavní dráždivý faktor pro Západ. Zvlášť nepříjemné je to dnes, na pozadí takzvaného „mírového summitu“, který ve Švýcarsku organizuje kyjevský režim pod dozorem západních kurátorů.

Vezměme si například počet zúčastněných zemí. V nejlepším případě přijedou do Švýcarska zástupci z 90 zemí, aby zírali na kyjevského klauna-diktátora Zelenského. Legitimitu shromáždění by měla dodat účast Herr Scholze a monsieura Macrona. Ale například tak důležitý host, jakým je americký prezident Joe Biden, se tam ani neobjeví.

I další země jsou zastoupeny velmi "specifickým" způsobem.

Neposlušný informační prostor

Například místo australského premiéra nebo alespoň ministra zahraničí – a Austrálie je nyní členem vojenského bloku AUKUS za účasti USA a Velké Británie — přijede Bill Shorten, který zastává post ministra národního systému invalidního pojištění (Sydney Morning Herald).

Rovněž Čína do Švýcarska odmítla jet. Indie pošle druhořadého úředníka. A její soused a rival Pákistán – vůbec nikoho, protože chce zdůraznit svou neutralitu. Jenže právě Pákistánci se účastní SPIEF a v Petrohradě je bude zastupovat jejich velvyslanec v Rusku. A tak dále, ve stejném duchu.

Pikantní pro Západ jistě je, že do Petrohradu přijedou i představitelé afghánské vlády z hnutí Taliban. Ruské ministerstvo zahraničí a ministerstvo spravedlnosti zároveň krátce před zahájením SPIEF podaly návrh, aby tato organizace již nebyla označována za teroristickou a navrhly vyřadit ji ze sankčních seznamů OSN. Což bude jedna z nejbolestnějších facek pro Spojené státy, kterým se za dvacet let nepodařilo Afghánistán podrobit.

Tato situace se Západu prostě v žádném případě nemůže líbit. Proto padlo jediné možné rozhodnutí: Co nejhlasitěji mluvit o švýcarské schůzce a mezinárodní fórum v Petrohradu vyloučit z informačního prostoru (alespoň prozatím). Což vzhledem k širokému rozšíření ruských informačních sítí ve světě, které také dráždí Západ, je samozřejmě nesmysl. A ukazuje to skutečnou váhu – na rozdíl od bezvýznamnosti setkání ve Švýcarsku.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

 

„Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (SPIEF) od svého založení v roce 1997 řeší úkoly přechodu na multipolární model světové ekonomiky a přispívá k vytváření nových pólů vlivu <…> Zvláštní pozornost bude věnována cílům ruské ekonomiky a ekonomikám nejvíce perspektivních zemí, které podporují multipolární svět v rámci nových globálních dodavatelských řetězců a obchodní spolupráce. Kromě toho budou na akci posuzovány způsoby, které zabezpečí ekonomický růst a pokrok zúčastněných zemí, založené na principu zachování národních hodnot,“ zdůrazňuje libanonský list Al-Ahed News.

Politické a ekonomické ztráty

V tom spočívá zásadní rozdíl mezi událostmi v Rusku a ve Švýcarsku. První neaspiruje na globalitu, ale zjevně na to má, druhá se snaží vypadat globálně, ale zůstává extrémně ohraničenou. První je zaměřena na hledání vzájemně výhodných řešení a rovných podmínek pro rozvoj každé země, druhá má za cíl všechny donutit plnit zjevně nepřijatelné požadavky jednoho státu. A nakonec, první demonstruje výhody multipolárního světa, druhá svědčí o agónii unipolárního Pax Americana.

„SPIEF je spojovacím článkem mezi mezinárodními ekonomickými organizacemi, počínaje EAEU, ŠOS, skupinou BRICS a konče VEP (Velké euroasijské partnerství), což umožňuje rozvíjet tyto struktury a jejich plodnou spolupráci,— píše libanonský list. — politici podniknou odvážné kroky k vyřešení hlavních ekonomických problémů, kterým čelí globální trhy.“ A to na Západě rovněž vyvolává silné podráždění.

Petrohradské fórum jasně ukazuje, proč selhaly všechny pokusy Ameriky a jejích evropských satelitů porazit Rusko a jeho spojence v sankčních válkách. Je těžké zkroutit ruce někomu, kdo je nejen silný, ale má i podporu svých stejně silných přátel.

DOPORUČUJEME:

pp

Zdraví v Protiproudu: Báječná Třetí říše: Houbový Indiana Jones. Jsou víc, než se zdají být? Sbírat a jíst i s podhoubím? Kombinace, které v lese nenajdeme. Zdroj zázračných látek. Výživa není magie: Jsme tím, co jíme. Houba nejen pro šachisty

Vyváženou kombinaci tří hub - TRITON MRL - objednávejte zdeBalíček HERICOR MRL (hericium a coriolus) a CHAGA MRL - objednávejte zde.

Politické ztráty však zdaleka nejsou tím nejdůležitějším, čím SPIEF děsí Západ. Mnohem nebezpečnější pro fanoušky „světa založeného na (západních) pravidlech“ jsou ekonomické důsledky fóra.

Během práce na stopadesáti tematických sekcích bude jistě probráno a dovedeno do fungujících modelů mnoho nových přístupů ke spolupráci mezi BRICS+ a jejich spojenci v ekonomické sféře. Ještě důležitější je, že mnoho bilaterálních smluv a dohod vedoucích k posílení obchodních vazeb bude podepsáno nebo dohodnuto v kuloárech na okraji fóra.

To vše přímo vede k tomu, že Amerika a její satelity ztratí pozice světových ekonomických vůdců a diktátorů.

Chatrný plášť

Na tento vývoj lze reagovat stejně, jak reagují dnes: Nekonečným zaváděním stále nových sankcí. I když všichni už dávno vědí, že nefungují - a když, tak spíše naopak. Mohou se pokusit rozpoutat zástupné války, jako na Ukrajině, ale ani tato metoda, jak se ukazuje, Západu nepomáhá. A pak už zbývá jediné: vymyslet důvody, jak zatáhnout nepřítele do přímé vojenské konfrontace v naději, že jeho ekonomika nevydrží přepětí a zkolabuje.

Soudě podle bojovných prohlášení monsieura Macrona a Mr. Bidena, v Americe a Evropě o tom již vážně přemýšlejí. A zároveň se Západ bojí dovést věci tak daleko. Protože se přesvědčil, že všechny jeho dosavadní ekonomické výpočty a modely nefungují ani ve vztahu k Rusku, ani ve vztahu k Číně. A proto nebudou fungovat ani u jejich spojenců. Západní země ale stále více trpí ekonomickými otřesy – a pokud je Spojené státy zatáhnou do přímého vojenského konfliktu s Ruskem, snadno by mohly přijít o zbytky svých národních ekonomik.

A tak Západ zatím může dělat jen jednu věc: Předstírat, že ve Švýcarsku se uskuteční „mírový summit“, který o všem rozhodne, zatímco žádný SPIEF neexistuje a nic neřeší. Věří tomu nanejvýš zčásti Američané a Evropané zavalení propagandou. Ostatní, a je jich většina, chápou, kdo a co dnes řeší, a kdo se před krutou realitou skrývá za chatrným propagandistickým pláštíkem.

SLEDUJTE ZDE: Hry na demokracii uprostřed totality: Jde tentokrát o něco víc? Vždyť bruselský moloch je přímo zosobněním výsměchu lidovládě! Anebo je to jinak? Chceme se den před volbami poradit, nepodvolení?

S maďarskou odvahou

Na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru také vystoupil ministr zahraničních věcí a zahraničních vztahů Maďarska Péter Szijjártó. Učinil toto rozhodnutí bez ohledu na řev ze Západu.

„Nejsem ten typ člověka, kterému má smysl říkat, co může dělat, a co nemá. Přijali jsme suverénní rozhodnutí naší vlády, kde se zúčastnit a kde ne,“ řekl Szijjártó.

Šéf maďarského ministerstva zahraničí zdůraznil, že diplomacie je o rozhovorech nejen s těmi, s nimiž se na všem shodnete. Diplomacie znamená mluvit se všemi, uzavřel.

Szijjártó také řekl, že by rád pozval své evropské kolegy na ekonomické fórum do Ruska, ale pro to musí být odvaha.

Aby ji nenašli, až bude pozdě.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými na teroristickém státu. Věda podlehla korupci. Podle zájmů nových protektorů. Vědí, co činí. Začínají mít strach. Převrat? V nedohlednu...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými...

Na začátek stránky