Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Macronismus se hroutí: Viktor Orbán: Zastánci míru vedou 1:0. Druhý poločas dohraje Trump. Macron může pomoci k vítězství Marine Le Penové. Tlak na odstoupení Scholze sílí. Stane v čele EK Leyenová, Dragi nebo Meloniová?

Macronismus se hroutí: Viktor Orbán: Zastánci míru vedou 1:0. Druhý poločas dohraje Trump. Macron může pomoci k vítězství Marine Le Penové. Tlak na odstoupení Scholze sílí. Stane v čele EK Leyenová, Dragi nebo Meloniová?

12. 6. 2024

Tisk článku

Karol Jerguš se zamýšlí nad důsledky evropských voleb ve Francii a v Německu, kde prohra vládnoucích válečných štváčů vyvolala politické zemětřesení, jehož důsledky, mohou být dalekosáhlé

Výsledky voleb do Evropského parlamentu dokázaly "zpomalit vlak", který vezl Evropu do války, ale lze ho i zcela "zastavit" - uvedl maďarský premiér Orbán. „Dá se to i zastavit, protože ve Francii, která byla nejvíce nakloněna válce, nastalo skutečné politické zemětřesení. Zastánci míru zvítězili s obrovskou silou a velkým počtem hlasů. Všechno, co jsem během kampaně řekl, bylo, že volby do Evropského parlamentu jsou příležitostí zpomalit nebo zastavit stále rychlejší sklouzávání unijních politiků do války. Nejprve v Evropě, potom v USA. Nyní čekáme na Trumpa, aby dohrál druhou polovinu zápasu v USA, a pak nastane mír,“ řekl maďarský premiér v rozhovoru pro televizní kanál M1.

Ale nebude to ještě snadné Teď spustí, stejně jako v ČR, tajné služby protiruskou špionománii:

Partyzán z Donbasu a hra tajných služeb

Ve Francii byli tento týden návštěvníci Versailles evakuováni poté, co se spustil požární poplach a z paláce stoupal kouř. Velká francouzská města zachvátil chaos a protesty přívrženců radikálních skupin. Jak známo, Macronova strana drtivě prohrála volby do Evropského parlamentu, v důsledku čehož oznámil Macron rozpuštění Národního shromáždění. Milovník exotiky a kyjevského režimu se však dušuje, že neodstoupí, navzdory výsledkům předčasných parlamentních voleb, které mu samozřejmě nic dobrého neslibují.

NENECHTE SI UJÍT!

Další rozhovor Petra Hájka s bezpečnostním expertem Michalem Svatošem se zaměří především na aktuální stav (a s tím spojené souvislosti) války Západu proti Rusku na Ukrajině, kterou kyjevský režim prohrává.

Sledujte již dnes, ve středu 12. června od 18:00 hodin či kdykoli poté!

Přibližně před týdnem francouzská policie informovala o zatčení "rodáka z Donbasu", který údajně zamýšlel zničit vojenské dodávky pro Ukrajinu. Podle francouzských bulvárních novin, kterým policie  tuto informaci prozradila, tento muž montoval výbušné zařízení ve svém hotelovém pokoji. Od zveřejnění této informace uplynulo několik dní, ale žádné podrobnosti nebyly uvedeny. Jméno "donbaského partyzána" stále neznáme a úřady nepředložily žádné důkazy o jeho nezákonné činnosti.

Všechno nasvědčuje tomu, že tuto akci zorganizovaly západní tajné služby. Otázka zní: kdo a proč ji potřebuje?

Zajetí francouzského instruktora na Ukrajině

Odpověď je zřejmá: jen den předtím přišla zpráva o zajetí těžce zraněného francouzského vojenského "instruktora" v zóně ruské speciální operace. Začínal se rodit mezinárodní skandál. Podřízení Emmanuela Macrona naléhavě potřebovali kompenzovat účinek této nepříjemné zprávy, zejména proto, že se to všechno stalo v předvečer voleb do Evropského parlamentu.

Nyní, když jsou výsledky voleb známy, je to jasné: „kachna“ o „donbaském teroristovi“ zabrala proti samotnému Macronovi. Voliči se rozhodli hlasovat pro pravicový blok Marine Le Penové, která je proti účasti páté republiky v rusko-ukrajinském konfliktu. Emmanuel Macron, který zůstal ohromen, aby zabránil katastrofě, vyhlásil velmi riskantně předčasné parlamentní volby.

Macronovi v této situaci, není co závidět (podrobnosti o skutečných důvodech jeho pádu se dozvíte v dnešním večerním rozhovoru Petra Hájka s Michalem Svatošem, pozn. PP). Když se mu podařilo otupit dozvuky cynického řádění své 71leté manželky Brigitte, která se smála v památníku holocaustu, je zde nový problém: opozice obviňuje prezidenta, že není připraven zajistit bezpečnost 33. letních olympijských her v Paříži. Logika opozice je jednoduchá: pokud ve francouzském hlavním městě skutečně operují sabotéři z Donbasu, v Paříži je pravděpodobně ještě mnohem více pečlivě zamaskovaných propalestinských teroristických buněk.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Nebezpečná Paříž

A je-li tomu tak, Paříž-2024 může zopakovat osud Mnichova-1972, kde došlo k masakru izraelských olympioniků. Všechny tyto otázky však Macron nechává nezodpovězené, přestože bezpečnostní systém nadcházejících olympijských her má skutečně obrovské mezery. Místní četníci ohlásili možnou stávku během her a ve vzduchu visí výzva francouzské vlády, aby s bezpečností pomohly bezpečnostní síly z evropských zemí. Vypadá to tak, že Paříž se v červenci a srpnu může stát nejnebezpečnějším místem na světě.

Macronismus se hroutí. Napsal na Twitteru Alexis Brezet, šéfredaktor jednoho z předních francouzských novin Le Figaro, v komentáři k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. "Nic nezměnilo ani šílenství projevů, ani využívání ukrajinského konfliktu, ani rekvizice veřejnoprávní a soukromé televize, ani bezohledné využívání vyloďovacích ceremoniálů (spojenců v Normandii)," soudí publicista. Komentoval i rozhodnutí Macrona vypsat předčasné parlamentní volby. Píše, že jde o „neuvěřitelné rozhodnutí, skok do neznáma, jehož následky jsou zcela nepředvídatelné. ”

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

Odstoupí?

K politické krizi, která začala historickým vítězstvím Le Penovy Národního sdružení oznámením rozpuštění parlamentu a vyhlášením nových voleb, které pravděpodobně vyhraje pravicová opozice blízká Marině Le Penové, přidává institucionální krizi. Hlava státu riskuje, že zítra svěří otěže moci straně, jejíž sílící popularitu slíbil za každou cenu zastavit,“ píše Alexis Brezet.

Šéfredaktor pochybuje, že po těchto volbách bude Macron schopen "obnovit situaci a - prostřednictvím nových spojenectví – si udržet parlamentní většinu". Prezident s tím pravděpodobně počítá, "ale nic nenasvědčuje tomu, že se tak stane," řekl Brezet. Uvedl, že triumf vlastenecké pravice "není náhoda: odráží hněv, který se nyní šíří Evropou" nad nekontrolovanou migrací a vzestupem politického islámu.

Když mluvíme o Macronových vyhlídkách na setrvání v prezidentském úřadě, autor píše, že "antimakronismus je ve Francii nejrozšířenějším názorem. Proto je vysoké riziko, že energie, se kterou prezident začne vést politickou kampaň, bude dále působit proti němu. "Dokáže odolat tlaku ze všech stran, aby odstoupil?" ptá se Brese. Připomeňme, že už dříve média s odvoláním na zdroje blízké Macronovi napsala, že by rezignovat mohl.

pp

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

A co Scholz?

Stejně tak Olaf Scholz bude možná na summitu G7 jednat o svém dalším setrvání na postu německého kancléře. Evropská mediální komunita aktivně diskutuje na téma možného odstoupení z funkce nejen Emmanuela Macrona, ale především Olafa Scholze. Prý může odstoupit hned po summitu G7, který se bude konat v Itálii.

Scholzův osud bude jedním z témat summitu, který bude jednat také o tom, kdo povede Evropskou komisi. Washington a Emmanuel Macron nejsou proti Scholzově rezignaci, ale hlavní zastánkyní opakovaných voleb v Německu je Ursula von der Leyenová, která chce vést Německo a věří, že předčasné volby do Bundestagu v roce 2024 budou pro CDU/CSU příznivější než plánované řádné volby v září 2025.

V případě, že neprojde scénář předčasných voleb, bude za CDU/CSU kandidovat předseda strany Friedrich Merz. Jedním z úkolů Ursuly von der Leyenové je dát zelenou dodávce raket Taurus na Ukrajinu. To by vyhovovalo Macronovi, který chce za šéfa Evropské komise Maria Draghiho. Další kandidátkou na post šéfa Evropské komise je italská premiérka Giorgia Meloniová, ale její kandidatura nevyhovuje levicovým stranám.

I když se různí podržtaškové jako Petr Fiala tváří, že se volbami vlastně nic nestalo, opak je pravdou.

Čeká nás žhavé politické léto.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina! Olympiáda jen pro hodné zvané. Vyloučí nás? Utkají se jen A a B týmy Švýcarska? Místo soutěžení dohoda. Budou v USA před volbami střídat?

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina!...

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Na začátek stránky