Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ruská flotila na Kubě: Zirkonem lze od Američanů získat více, než jen dobrým slovem. Britové nemají systém obrany ani peníze. Fregata Gorškov i ponorka Kazaň mohou nést jaderné zbraně. Zchladí to válečné štváče na Západě?

Ruská flotila na Kubě: Zirkonem lze od Američanů získat více, než jen dobrým slovem. Britové nemají systém obrany ani peníze. Fregata Gorškov i ponorka Kazaň mohou nést jaderné zbraně. Zchladí to válečné štváče na Západě?

19. 6. 2024

Tisk článku

Viktorie Nikiforová se zamýšlí nad pádnou odpovědí Moskvy na neustálé provokace Západu, který se vydal na cestu eskalace a ztratil poslední zbytky pudu sebezáchovy

Zatímco prezident Putin nabízel Západu mírové podmínky na Ukrajině, ruské válečné lodě zakotvily 180 kilometrů od Floridy. Tedy vzdálenost přibližně stejná jako z Moskvy do Kalugy.

Signál byl přečten rychle a velmi dobře. Britové zpanikařili jako první. Když fregata „Admiral Gorškov“, jaderná ponorka „Kazaň“, zásobovací tanker „Akademik Pašin“ a záchranný remorkér „Nikolaj Čiker“ propluly 5. června kolem britských ostrovů, informace o tom vyvolaly paniku na velitelství britského námořnictva v Northwoodu. Odtud byl rychle informován premiér Rishi Sunak a okamžitě se setkal s ministrem obrany Grantem Shappsem.

pp

Ruská flotila na Kubě

Mluvčí velitelství Northwood si stěžoval, že ruské válečné lodě se pohybují u britského pobřeží a zkoumají zranitelnost britské obrany. Britská média začala okamžitě ještě usedavěji lamentovat nad ruskou hrozbou a připomněla, že jaderné ponorky třídy „Jaseň M“ (ponorka „Kazaň“ patří do této třídy) se považují za „nejsmrtelnější ponorky na světě“.

Jenže ruské lodě pak pokračovaly do Atlantiku a objevily se 25 mil od východního pobřeží Spojených států. Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan reagoval opatrným prohlášením: Spojené státy budou ruské lodě monitorovat.

Do 12. června „Admiral Gorškov“ a „Kazaň“ nacvičovaly používání vysoce přesných raket a opatření protivzdušné obrany u pobřeží Spojených států. A symbolicky na Den Ruska flotila zakotvila v Havaně. Zástup zvědavců se shromáždil v přístavu, aby viděl chloubu ruského námořnictva fregatu „Admirála Gorškova“. Lidé si dělali selfie, fotili loď, na obloze vlály ruské vlajky a zněla ruská hymna.

Ve stejné době se kubánský ministr zahraničí Bruno Rodriguez Parrilla setkal v Moskvě se Sergejem Lavrovem a vyjádřil plnou podporu Rusku v jeho konfrontaci s blokem NATO.

Moskva opakovaně zdůraznila, že při manévrech ruských lodí u amerických hranic Spojeným státům nic nehrozí. Jde o rutinní cvičení, která Rusko jako námořní velmoc pravidelně uskutečňuje v různých oblastech světových oceánů.

NENECHTE SI UJÍT!

pp

Rozhovor Petra Hájka s předsedou SPD Tomiem Okamurou se zaměří především na výsledky voleb do EP, závazek SPD opustit NATO, umožnit referendum o setrvání či odchodu z EU a spolupráci vlasteneckých sil na domácí politické scéně

Sledujte ve středu 19. června od 18:00 hodin či kdykoli poté!

Jak říká příslovečná blondýnka

Dokonce i těm západním politikům, kteří vykřikovali „Rusové přicházejí!“, bylo jasné, že cílem výpravy není udeřit na Západ. Role ruské flotily byla jiná: demonstrovat slabiny anglosaské protiraketové obrany. To také vysvětluje nervózní reakci Britů a Američanů na ruské cvičení. Faktem je, že po rozpadu Sovětského svazu zcela přestali brát v úvahu možnost přímé jaderné konfrontace s nepřítelem srovnatelné síly. 

Britové teprve nyní propracovávají své systémy protiraketové obrany. Uvědomili si, že ostrovy jsou prakticky nechráněné před moderními raketami, a začali hystericky volat po vytvoření obdoby izraelské „Železné kopule“. Mají však dva problémy.

Prvním je, že na to nemají peníze.

Za druhé, legendární „Iron Dome“ nijak neochránil Izraelce ani před loňským útokem Hamasu - a to jej většinou provedly levné drony a podomácku vyrobené rakety.

A co americké protiraketové obranné schopnosti? Obecně rozšířená mytologie praví, že americké zbraně jsou „nejlepší na světě“, jak řekl bývalý prezident Trump. Samotná americká armáda však vypočítala, že účinnost například tolik medializovaného amerického systému strategické protiraketové obrany GMD (Ground-Based Missile Defense) je jen 50 %. To znamená, že to funguje jako ve vtipu o blondýnce a dinosaurovi – buď zachytí nebo ne. (Blondýnky se ptají: „Jaká je šance potkat dinosaura na ulici?“ Ona odpovídá: „50/50: buď ho potkám, nebo ne…“)

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Je to jinak, kovbojové!

Na Aljašce je 44 komplexů GMD a jen čtyři v Kalifornii na jižní hranici USA. Navíc všechny americké protiraketové systémy byly vyvinuty v době, kdy hypersonické rakety existovaly jen ve sci-fi fantaziích. Dnes má Rusko i Čína celou plejádu nezachytitelných hypersonických raket.

„Admiral Gorškov“ i „Kazaň“ jsou nosiči atomových zbraní, přičemž zmiňované „Zirkony“ mohou být vypuštěny i bez jaderné nálože. Možnost jejich sestřelení Američany je jen hypotetická. A o Britech ani nemluvě…

To není řinčení zbraněmi, jen připomínka protistraně, s jakým Ruskem mají dnes co do činění. V žádném případě už nejde o tu demoralizovanou zemi z 90. let. Má všechny možnosti dělat nezávislou politiku – diplomatickou, hospodářskou i vojenskou.

DOPORUČUJEME:

pp

Zdraví v Protiproudu: Báječná Třetí říše: Houbový Indiana Jones. Jsou víc, než se zdají být? Sbírat a jíst i s podhoubím? Kombinace, které v lese nenajdeme. Zdroj zázračných látek. Výživa není magie: Jsme tím, co jíme. Houba nejen pro šachisty

Vyváženou kombinaci tří hub - TRITON MRL - objednávejte zdeBalíček HERICOR MRL (hericium a coriolus) a CHAGA MRL - objednávejte zde.

5 minut od Bílého domu

Pokud je poměr sil pro západní politiky nejasný a u některých se navíc hromadí pochybnosti o jejich kognitivních schopnostech, pak možná budou muset americká a britská armáda daleko jasněji vysvětlit svým nadřízeným, co smrtelně ohrožuje jejich země v případě plnohodnotného konfliktu s Ruskem.

Třeba tak, jak to vysvětluje americký politolog Gilbert Doctorow: „Posláním ruských lodí do Karibiku dává Putin přímý signál Západu: pokud Spojené státy umístí své rakety ve vzdálenosti deset až dvacet minut letu od Moskvy nebo Petrohradu, Rusko umístí své hlavice v Karibiku ve vzdálenosti pět minut letu do Washingtonu. USA nebudou mít čas na odvetu. Nemluvě o tom, že na tak krátkou vzdálenost tyto rakety nebude možné sestřelit.“

Ruská flotila spouští bez patetických výkřiků spustila kotvy na Kubě. Je totiž zjevné, že ruským „Zirkonem“ lze od Američanů získat podstatně víc než jen dobrým slovem.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát na Trumpa mohl rozběhnout 3. světovou. Fiala vztahy se Slovenskem zhoršuje záměrně. Postavit se do čela odporu? Nikdy neříkej nikdy

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát...

Na začátek stránky