Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jak přežít v „margarínové tyranii“? Kokosový olej! „Superpotravina“, která se opravdu vyplatí. Na rakovinu, Alzheimera, infarkt i trávicí potíže. Ostrované věděli, co dělají

Jak přežít v „margarínové tyranii“? Kokosový olej! „Superpotravina“, která se opravdu vyplatí. Na rakovinu, Alzheimera, infarkt i trávicí potíže. Ostrované věděli, co dělají

12. 5. 2015

Tisk článku

Erika Magdalena Hájková komentuje zázraky, které v našem těle umí „vyrobit“ tak zdánlivě tak nedůležitá věc, jako je jeden exotický olej – který se vyplatí i těm z nás, jež o „zázračné potraviny“ moc nestojí

Žijeme ve zvláštní době: na jedné straně je drtivá většina lidí z naší v nadbytku žijící civilizace kupodivu podvyživená. Průmyslově zpracované potraviny, pěstované často v průmyslově vytěžované půdě, dávno už chudé na živiny, nám totiž správnou výživu neposkytnou. Na straně druhé se to všude jen hemží takzvanými „superpotravinami“, které se však většině z nás špatně zařazují do běžného jídelníčku.

Jedna potravina za všechny?

Každý doporučuje jinou, či jiné. Obvykle mají společné to, že se pěstují či rostou ve vzdálených exotických zemích. A také to, že kdyby je člověk měl jíst všechny, nejedl by nic jiného – a navíc by většina z nás patrně nezaplatila účty za plyn. Ke všemu spousta lidí, kteří přísahají na „superpotraviny“, působí dojmem podivínů, kterým všechno to zdraví leze tak trochu na mozek. „Normální“ člověk si tedy řekne, že je pro něj zdravá výživa nedosažitelnou metou. Což je omyla a velká škoda.

PP

Proto se na Protiproudu snažíme systematicky věnovat tématu zdravého a nezdravého jídla právě pro obyčejné, „normální lidi“. Je jasné, že každému funguje něco jiného. Klíčem je však pestrá, pokud možno domácí strava – kterou je dobré doplnit o pár „maličkostí“, jež spolehlivě fungují.

Kdybychom měli z naší zkušenosti vybrat jednu „superpotravinu“ za všechny, byl by to nejspíš kokosový olej. „Umí“ nejen zdravé trávení a zdravý krevní oběh. Kromě toho vyhání z těla parazity a dokonce funguje proti takovým metlám, jako je rakovina či Alzheimerova choroba, kterou podle mnoha zdrojů umí kokosový olej i vyléčit, či její postup podstatně zpomalit. Ostatně právě o tom hovoří i následující text.

Král všech ořechů

Příroda je neuvěřitelně štědrá, poskytuje nám spoustu ovoce a zeleniny, nejrůznějších plodů, které prospívají našemu zdraví. Jen většinou nevíme, kde hledat zdroje pro dlouhý a zdravý život.

Zváště jeden plod, kokosový ořech, je tak nabitý uzdravujícími substancemi, že se mu v tropických krajích, například na Filipínách, říká „strom života“. Ještě před druhou světovou válkou žili obyvatelé tropických ostrovů z místních plodin, mezi nimiž kokosový ořech zaujímal čestné místo.

Kokosový ořech totiž obsahuje velké množství vitaminů, minerálů a také vlákniny. Filipínci o něm říkávali, že je to „lék na všechny nemoci“. Odedávna byli zvyklí pít kokosovou vodu i kokosové mléko a jíst dužinu i olej - pravý zázrak.

Diktatura margarínů proti přírodě

Přestože kokosový olej obsahuje nasycené mastné kyseliny, ostrované nikdy netrpěli našimi civilizačními chorobami jako je diabetes, rakovina nebo srdeční a koronární onemocnění - takové věci vůbec neznali. Naopak měli hebkou a mladistvou pleť a přestože trávili spoustu času na slunci, rakovina kůže se v těchto krajích téměř nevyskytovala. Kokosový ořech totiž chrání před viry, bakteriemi, jakož i rakovinou a před onemocněními srdce, mozku, štítné žlázy - a jako prémi k tomu přidá krásně hebkou pleť. A dokonce vám pomůže spalovat nadbytečné tuky!

PP koláž

Čtěte ZDE: Znovu o vitaminu C: Jak vyskočit ze smrtelné postele doktorům navzdory. Obrna, kóma i autismus způsobený očkováním. Může "céčko" ublížit? Až se zima zeptá, bude pozdě

Ne všechny nasycené tuky jsou totiž zdraví škodlivé - pravý opak je pravdou a moderní medicína (nebo alespoň její poctivá část) si tuto skutečnost právě začíná uvědomovat.

Situace se dramaticky změnila po druhé světové válce, kdy Spojené státy prohlásily, že ztužené tuky “jsou zdravější”. Od 60. let jsme žili pod vlivem mýtu, že nasycené tuky obsažené v másle, vejcích, mléku, červeném mase a kokovém ořechu zvyšují „zlý“ cholesterol (LDL), a tudíž jsou pro naše zdraví nebezpečné. Dnes už víme, že nic nemůže být dál od pravdy! Ale toto pseudovědecké tvrzení stačilo, aby se veřejnost odvrátila od nasycench tuků a přiklonila se k rafinovaným rostlinným olejům. To bylo samozřejmě terno pro výrobce tuků, protože výroba rostlinných olejů je samozřejmě levnější.

Úžasné účinky tropického "másla"

Západní styl stravování postupně pronikl i na tropické ostrovy a staré zdroje výživy byly polozapomenuty. Levnější hydrogenované tuky nahradily tradiční potraviny, jako například všestranně využitelný a všehojivý kokosový olej, který udržoval zdraví ostrovanů po celá staletí. Netrvalo dlouho a poprvé v historii se i zde objevily civilizační nemoci - srdeční a koronární onemocnění, diabetes, rakovina, a dokonce obezita.

Není ani divu, že kokosový olej měl zázračné účinky na domorodce. Je jistě všeobecně známo, že kojení je nejlepší způsob, jak může matka povzbudit imunitní systém svého dítěte. Mateřské mléko totiž obsahuje velké množství kyseliny laurové - to je substance, která výrazně zvyšuje imunitu. Kromě mateřského mléka jsou známy jen tři zdroje kyseliny laurové - a kokosový olej je nejkoncentrovanější z nich.

Vynikající vlastnosti kokosového oleje z něj činí takzvanou „superpotravinu“. Jen se podívejte:

Co všechno kokosový olej umí?

- Eliminuje z našeho organismu viry, bakterie, a dokonce i kvasinky;

- Podporuje zdraví tlustého střeva, protože léčí zácpu a eliminuje škodlivé mikroorganismy, brání přemnožení candidy;

- Účinkuje nejen proti infekcím, ale také proti parazitům;

- Je palivem pro náš metabolismus - je skvělý i proti obezitě, protože pomáhá tělu rychleji spálit tuky, prodlužuje pocit plnosti po jídle a snižuje patologické “chutě”, pozitivně reguluje poměr LDL a HDL cholesterolu;

PP koláž

Čtěte ZDE: Lékaři a vědci obrátili na pětníku: Cholesterol je důležitý pro zdraví! Nejlepší lék na srdce? To je překvapení - domácí jídlo. Lidský zub v „mekáči“ je jen vrcholkem pyramidy

- Podporuje aktivitu štítné žlázy, čímž opět napomáhá regulaci tělesné váhy;

- Vyživuje a chrání pokožku, může být použit k čištění, zvlhčení i vyživení pokožky, jako ochrana před nadměrným slunečním zářením a také jako prostředek proti akné, pečuje i o jemnou dětskou pokožku;

- Chrání náš mozek - pravidelné užívání kokosového oleje nejen chrání před Alzheimerovou chorobou, ale dokonce dokáže tento stav zvrátit!

- Chrání před rakovinou, je to velmi účinný antioxidant, který brání vzniku volných radikálů, metabolizováním nasycených mastných kyselin vznikají ketony, které normální buňky umějí využít, ale rakovinné buňky ne, takže vyhladovějí;

- Detoxikuje celý organismus;

- Přispívá ke zdraví srdce a koronárních cév - působí proti nadměrné srážlivosti krve, brání vzniku volných radikálů, eliminuje záněty.

Jak zaplašit nemoc (a doktora)

I pokud si tedy nechceme zanášet hlavu (a špajzku) desítkami podivných, exoticky vyhlížejících jídel a surovin, skutečně se vyplatí kokosový olej pravidelně užívat, v jídle, nebo i mimo, jen tak na lžičku. Samozřejmě se vyplatí si pořídit ten kvalitní, panenský, z prodejen zdravé výživy či dobré drogerie.

Při pokojové teplotě připomíná máslo, dá se namazat na chleba, přidat do sladkých jídel, jako jsou (mimořádně zdravé a našimi předky oblíbené) obilninové kaše, nebo třeba i do zmrzlinových pohárů. Experimentátoři na něm zkoušejí i smažit květák. To je jídlo (vzhledem k ceně) sice spíše pro slavnostní příležitost, nicméně pozoruhodné spojení květáku a kokosové vůně udělá jistě kulinárním experimentátorům radost!

I pro ostatní však určitě platí: lžička kokosového oleje denně udrží lékaře (a farmaceutické „pasáky“, kteří se je pokoušejí více či méně úspěšně ovládat) dál od našich dveří. A o to přece jde, ne?

Zdroj.

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie. Zvrhlí učitelé. Zjevná duševní porucha bude normou? Chemický útok na děti. 94 % zdevastovaných? Doktoři Moreau a Mengele vzory dneška!

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie....

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani patogeny. Tajemství dostatku a nedostatku. 1400 blahodárných rostlin. Proč divoši rakovinou netrpí? Nemoc sama od sebe nemizí

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky