Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Výroba zločinů s.r.o.: Jak pracují američtí čučkaři? Metody civilního strážníka Bretschneidera. Něco se kecne a je z toho malér. Nebavte se s ruským velvyslancem! Ukázková demokracie vzorem pro nás

Výroba zločinů s.r.o.: Jak pracují američtí čučkaři? Metody civilního strážníka Bretschneidera. Něco se kecne a je z toho malér. Nebavte se s ruským velvyslancem! Ukázková demokracie vzorem pro nás

20. 12. 2018

Tisk článku

Mike Adams sleduje další horor ze zámoří, tentokrát týkající se bývalého Trumpova poradce, a odhaluje, že pokud jde o svržení elitám nepohodlného, ač demokraticky zvoleného prezidenta, smí se v "právním státě" vše

I v editorialu tak mainstreamového periodika, jako je The Wall Street Jounal (WSJ) vyšel článek, který světu oznamuje, že naše vlastní policie používá nelegální vyšetřovací taktiky. Pokud totiž jde o prezidenta Trumpa, je, jak se zdá, všechno dovoleno.

O co přesně jde? Bývalý Poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn, který byl z funkce odvolán poté, co vypukl takzvaný “skandál se lhaním o ruském velvyslanci”, se stal vlastně obětí prachsprostého podvodu - který je navíc v rozporu s procesním právem a všemi pravidly, která kdy regulovala policejní vyšetřování v naší takzvaně svobodné zemi.

Michale Flynn byl dnes už zdiskreditovanou, bývalou hlavou FBI Jamesem Comeym podvodně donucen k tomu, aby bez přítomnosti svého obhájce vypovídal před policejními agenty. Jeho výpověď nakonec vedla k trestnímu obvinění. To je panečku "právní stát”!

Sejít se a poklábosit

Editorial WSJ správně nazývá celou situaci provokací, pokud ne rovnou naváděním ke zločinu ze strany policie. Comey a jeho dva kamarádíčci z FBI jednoznačně Flynna pozvali k výslechu, ovšem předstírali, že si s ním chtějí jen přátelsky poklábosit. Na místě z něj postupně vylákali informace, aniž mu vysvětlili, co dělají, nebo ho upozornili, jak je podle práva nezbytné, že co bude říkat, může být použito proti němu.

Nedávné dokazování u soudu, jemuž Flynn nyní čelí, odhalují celé setkání způsobem, před nímž nejde zavírat oči. V důkazním materiálu se popisuje, jak 24. ledna 2017 Flynn mluvil se dvěma agenty FBI, přičemž schůzku dohodl bývalý zástupce ředitele FBI Andrew McCabe. Byl to McCabe, kdo po Flynnovi chtěl, aby se s agenty sešel bez svého právního zástupce, čemuž Flynn nakonec naivně vyhověl. 

“Vysvětlil jsem mu, že nejrychlejší způsob, jak celou záležitost vyřídíme, bude, pokud se s vyšetřujícími agenty sejde sám a prostě si přátelsky popovídají,” objasnil později McCabe v memorandu, které se dostalo do rukou Flynnových obhájců. “Kromě toho jsem generálporučíku Flynnovi sdělil, že pokud bude na schůzce chtít kohokoli jiného, jako například právníky Bílého domu, pak budu muset do věci zatáhnout Ministersvo spravedlnosti. Pan Flynn odvětil, že to nebude nutné a svolil k setkání s agenty bez přítomnosti třetích osob.”

Čtěte ZDE: Aféra uvnitř aféry uvnitř aféry: Jak se podařilo Putinovi přesvědčit agenty o spiknutí s Trumpem? Metody typu matrjoška. Uniklá zpráva odhaluje viníky. Volání po "tvrdém postupu". Střihneme si další sankce?

Jiná doba!

Existuje také shrnutí celého rozhovoru pro účely FBI, známé jako Dokument 302. Ten jasně ukazuje, že McCabe a jeho “čučkaři” z FBI učinili vědomé rozhodnutí, že Flynna nebudou varovat, že lhát během rozhovoru s FBI se rovná lži při vyšetřování. Tuto z právního i faktického hlediska nanejvýše zásadní informaci mu zatajili proto, aby se, citujme, “cítil uvolněně” a “cítil se jako mezi přáteli”. 

Poté během schůzky z Flynna vydolovali informace - jak se Comey později přiznal, naprosto cíleně a plánovaně. Comey kromě toho přiznal i to, že podobná taktika by mu nikdy neprošla v méně důvěřivé či politicky zkušenější administativě, než byla ta Trumpova, a on to dobře věděl. Neboť, jeho vlastními slovy, by taková taktika “nikdy nefungovala, kdyby byla vláda čerstvého prezidenta lépe organizovaná.

Pokud by za vlády George W. Bushe nebo i Baracka Obamy chtěla FBI posílat agenty do Bílého domu, aby vyslýchali některého z vedoucích členů administrativy, musela by se propracovat přes právníky, dalekosáhle vyjednávat a taktizovat s tím, kdo může být výslechu přítomen. No, a já si pomyslel: zatím jsou tu jen chvilku, určitě zvládneme prostě poslat na ně pár hochů,” přiznal Comey nedávno.

Stát a morálka

Tato “protiprávní past”, jak ji nazývá i jinak velmi liberální WSJ, byla pravděpodobně “nastražena” od začátku přesně takovým způsobem, aby se Flynnovi dostalo vyhazovu a trestu, který pro něj zkorumpovaná policie chystala. Comey, McCabe a další příšery z washinghtonských bažin “hlubokého státu” prostě Flynna účelově přesvědčili, že jsou na jeho straně, jen aby ho poté zradili, a dodali tak palivo nekonečnému honu na čarodejnice v hlavní roli s novým, již úřadujícím prezidentem země, které měli údajně sloužit.

A co se nestalo? Byla to zrovna Obamova administrativa - ta náhoda - během svého (mimochodem flagrantně ilegálního) špiclování Trumpovy kampaně “odhalila” konverzaci, kterou Flynn evidentně vedl s ruským velvyslancem - přičemž tento rozhovor byl, jen tak mimochodem, na rozdíl od onoho špiclování zcela legální.

“Je totiž třeba si uvědomit, že v době, kdy se konverzace vedla, byla kontrašpionážní akce FBI týkající se Ruska a Trumpovy kampaně stále ještě utajená,” dodává WSJ. “Flynn tudíž tím, že se s ruským velvyslancem bavil, neudělal vůbec nic špatného. Rozhovory na této úrovni měl v popisu práce. Neměl ani důvod si myslet, že by mohl být jednou jeho postup označen za protiprávní. Původně tvrdil, že si nepamatuje, co při rozhovoru řekl, což je velmi pravděpodobné - rozhodně pravděpodobnější než to, že by generál, ověnčený vyznamenáními, jen tak lhal dvěma příslušníkům FBI, s nimiž si tou dobou (podle svého nejlepšího vědomí a svědomí) pouze přátelsky povídal.”

Žijeme opravdu v ukázkovém demokratickém právním státě.

Zdroj. 

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci střílejí na Fica a Trumpa. Válka proti Slovanům? Srbsko je naše ostuda. A sever Čech zrovna tak. Vím, jak ho postavit na nohy. A nejde jen o cikány

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci...

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných potřeb, ne podle Beka. Je smyslem ještě větší frustrace dětí? Báječný plán jak úspěšně zhnusit školu. Odmala proti přirozenosti

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných...

Na začátek stránky