Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Migrantské vraždění u sousedů: Zase ticho po pěšině. Jak přemýšlí kavárenský udavač? Důležité a nedůležité informace. Jak vypálit rybník alternativním médiím? Přestat nás vychovávat a manipulovat

Migrantské vraždění u sousedů: Zase ticho po pěšině. Jak přemýšlí kavárenský udavač? Důležité a nedůležité informace. Jak vypálit rybník alternativním médiím? Přestat nás vychovávat a manipulovat

12. 12. 2019

Tisk článku

Lu Lina se v souvislosti s migrantskou vraždou v nedalekém Augsburku zamýšlí nad dvojím metrem, falší a manipulací našich kavárenských médií

Poměrně často je teď slyšet, že nezbytnou podmínkou fungování demokracie je občan, který se živě zajímá o to, co se kolem něj děje a který k tomu potřebné informace čerpá výhradně ze seriózních zdrojů. A když je tam načerpá, vytvoří si na jejich základě na to, co se kolem něj děje vlastní názor, jenž poté ve volné soutěži občanských názorů spoluvytváří podstatu demokracie.

Co si má ovšem tento vzorný občan počít v případě, že všechny seriózní zdroje o něčem, co se událo v obdivuhodné jednotě mlčí? 

Migrantská vražda

V Augsburgu byl v neděli večer gangem mladíků „s imigračním pozadím“ utlučen před svou manželkou k smrti jeden spořádaný občan a druhý vážně zraněn. Nejde o ojedinělý případ, ale v podstatě již o vzrůstající trend. Šlo o brutální násilí, které i „seriózní“ média milují a došlo k němu za situace, kdy téma imigrace a jejích negativních důsledků silně rezonuje německou i evropskou veřejností. Z mediálně nejoblíbenějších témat současnosti chybí už pouze pravicově populistický extremismus, klimatická změna, ruská stopa a sex. Jinak má událost všechny potřebné a obvyklé atributy, které podobné věci naprosto spolehlivě všude na světě dostávají na první stránky.

A přesto o ní u nás „seriózní“ média z nějakého důvodu neinformují. Zajímavé. Jistě, nějaký další Helmut utlučený hejnem Ahmedů by tady přece nikoho nezajímal, protože Evropa, Německo a už vůbec ne my nemáme s imigranty či muslimy ani ty nejmenší potíže. Stejně to byl nejspíš volič AfD, který mladíky jdoucí právě z práce určitě urazil nějakou xenofobní poznámkou. A nebo ho utloukli proto, že byli frustrovaní z neustálých ruských dezinformací o tom, že násilná kriminalita přistěhovalců stoupá.

Místo toho radši napíšou, že „Chapadla zločinu sahají až k Putinovi. Rozkrýváme tajné zprávy o válce na Ukrajině.“ Nebo, že „Marie Terezie opět řeší manželskou a politickou krizi“ či „Německá starostka si odmítla podat ruku s pravicovými extrémisty.“ Tohle se mi obzvláště líbí. V Německu se podle Českého rozhlasu fakt nestalo nic důležitějšího, než že si sluníčková starostka Eisenachu před půl rokem nepodala ruku s demokraticky zvolenými kolegy, protože mají jiné politické názory….?

Dvojí metr médií

Pokračujmež ale dále v pouti po seriózních zdrojích a myšlenkových pochodech jejich redakcí. „Při erupci sopky na Novém Zélandu zemřelo pět lidí.“ O erupci sopky na Novém Zélandu a tragické smrti pěti turistů informovala všechna „seriózní“ média.

Pokud k tomu mohu vyjádřit svůj názor, tak já na nějakou sopku i mrtvé turisty na dvanáct tisíc kilometrů vzdáleném Novém Zélandu zvysoka dlabu, ale skutečně rád bych byl informován o dalším mezikulturně zavražděném Němci pár kilometrů od českých hranic. Obzvláště v situaci, kdy je mi neustále vtloukáno do hlavy, že imigrace ze zemí, kde je násilí a vzájemné zabíjení národním sportem, případně přímo součástí kultury, je výhradně přínosem. Ze seriózních zdrojů jsem se dále dnes ještě dozvěděl, že po brexitu přijde babyboom a že Rakousko řeší čertovskou tradici.

Čtěte ZDE: Antikonspirační weby: Nástroj k záchraně prolhaných médií a jejich prebend? Sekta zvaná Hlavní proud. Spílání těm, kteří s nimi nedrží. Totální selhání "elitních" novinářů

Všechno to jsou média, která by v případě, že by chudáka Ahmeda jdoucího s manželkou z vánočního trhu utloukla k smrti skupina Helmutů, týdny nepsala o ničem jiném. Týdny by nám bylo obšírně vysvětlováno, o jak strašlivé ohrožení demokracie rostoucím pravicovým extrémismem a rasismem jde, proč kvůli tomu musíme státu odevzdat další část našich práv a svobod a proč je třeba postavit pravicově konzervativní názory konečně mimo zákon.

Jedinými, kdo si zachoval jakous takous čest tím, že se událost nepokusily tutlat, byly Echo24, Parlamentky a pak už jen iDnes a Lidovky. To všechno jsou ovšem podle rozhodnutí „seriózních“ médií média neseriózní a dezinformační, takže je nemůžeme počítat, že. Echo24 není dost sluníčkové, redakce Parlamentek by měla být nahnána do dolů a iDnes s Lidovkama zase patří oligarchovi, který by měl být pověšen, neboť i přes to, že na něj bylo použito tak krásné kompro, tak ten pacholek má furt třicet procent.

Přestat převychovávat

Tak jak si tedy mám, do prkýnka, vytvořit vlastní názor na základě informací ze seriózních zdrojů, když mi seriózní zdroje vytrvale odmítají celou škálu informací poskytnout? Mám tedy zůstat v nevědomosti o rizicích spojených s nekritickým multikulturalismem, tohle je cílem? Nepíšeme o tom, tak se to nestalo. Naplnit si republiku syrskými sirotky je fantastická věc a kdo napíše, že možná ne tak úplně, je ruský agent?

Je to mimo jiné i velice kontraproduktivní. Dejme tomu, že jsem onen v úvodu zmíněný vzorný občan. Miluji EU, nenávidím Rusko, volím jen demokratické strany, jezdím elektromobilem, živím se výhradně mrkví, adoptoval jsem syrského sirotka, jeho rodiče i všechny ostatní příbuzné, co mi po zdanění ještě zbude z výplaty posílám Pánkovi, sleduji jen Českou televizi a čtu jenom Aktuálně.

A někde na fejsbuku narazím na prokremelského agenta lži a nenávisti, který tam bude šířit dezinformaci o tom, že v Augsburgu umlátil gang přistěhovalců na ulici postaršího hasiče. Musí to být přece dezinformace, když o ničem takovém mé osvědčené a seriózní zdroje informací nic nepíší. A kromě toho ze stejného seriózního zdroje dávno vím, že všichni přistěhovalci a zvláště ti z Orientu a z Afriky jsou mírumilovní, tolerantní a pracovití lidé, kteří jsou pro své hostitelské země pravým požehnáním.

Takže se jako aktivní a seriózně informovaný člen občanské společnosti pochopitelně lži a nenávisti postavím čelem a anonymně toho proruského aktivistu udám policii za šíření předsudečné nenávisti. A pokud jsou naše orgány činné v trestním řízení skutečně tak úžasně nezávislé a nestranné, jak nám seriózní zdroje neustále opakují, tak budu zákonitě dříve či později za blba.

Co kdybyste nás, milá seriózní média, přestala převychovávat a místo toho nám prostě jen zprostředkovávala maximum informací o tom, co se děje tak, jak to dělá většina těch neseriózních? A my už si je všichni nějak přebereme sami. Uškodit nám přece v žádném případě nemůžou. Vždyť přece budou pocházet ze seriózních zdrojů.

A to nemluvím o tom, jak byste tím vypálili rybník dezinformátorům.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Utahování šroubů: Kauza Ševčík jako první signál tvrdé fáze normalizace? Ostudný rektor skončí na smetišti dějin. Nejde jen o VŠE, tohle je vážný spor o charakter státu. Prezident ANO-ALE je vzorem zbabělosti. Vzkaz pro všechny

Utahování šroubů: Kauza Ševčík jako první signál tvrdé fáze normalizace? Ostudný rektor...

Zničení amerického dronu u Krymu: Ruská SU 27 zamotala hlavy US hráčům videoher. Pro USA je válka hra. Rusko ji má v genetické paměti. Putin obrátil sílu Západu proti  němu. Vždy o krok napřed. Pentagon sklopil uši a mění trasy

Zničení amerického dronu u Krymu: Ruská SU 27 zamotala hlavy US hráčům videoher. Pro USA...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky