Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Útok na most: Operace západních tajných služeb a SBU. Plán vypracoval pro MI6 veterán Hugh Ward. Kromě výbušniny v autě navrhl i útok potápěči a drony. Základy třetí světové války byly položeny. Britové ji doufají vyvolat

Útok na most: Operace západních tajných služeb a SBU. Plán vypracoval pro MI6 veterán Hugh Ward. Kromě výbušniny v autě navrhl i útok potápěči a drony. Základy třetí světové války byly položeny. Britové ji doufají vyvolat

15. 10. 2022

Tisk článku

Kit Klarenberg německý investigativní novinář přináší svědectví o tom, že NATO ve spolupráci s Brity a ukrajinskou tajnou službou SBU dlouhodobě plánovalo různé varianty útoku na Kerčský most a další důležité objekty na Krymu

Tajný plán britské rozvědky vyhodit do povětří Kerčský most na Krymu odhalují interní dokumenty a korespondence, jež exkluzivně získal server The Grayzone. Jde o prezentaci z letošního dubna, která byla vypracována pro vysoké důstojníky britské rozvědky a v níž byl popsán propracovaný plán na vyhození Kerčského mostu do povětří za účasti speciálně vycvičených ukrajinských vojáků. Téměř šest měsíců po rozeslání plánu byl Kerčský most napaden 8. října při bombovém útoku, na který zřejmě dohlížela ukrajinská tajná služba SBU.

pp

Čtěte ZDE: První zahřmění: Začal "soudný den" pro Kyjev? Zničení teroristů po útoku na Kerčský most. Operace vypínač aktivována. Generál Surovikin jako signál změny. Bez infrastruktury je kyjevská junta v troskách. Co plánují USA se Zelenským?

Britové, NATO a podpora námořních přepadových operací

Podrobné návrhy na poskytnutí podpory Kyjevu při „odvážných námořních přepadových operacích“ byly vypracovány na žádost Chrise Donnellyho, vysoko postaveného pracovníka britské armádní rozvědky, veterána a poradce NATO. Hlavní součástí rozsáhlého plánu bylo „zničení mostu přes Kerčský průliv“.

Útok nákladním automobilem se operačně lišil od zápletky, která je v nich načrtnuta. Přesto zjevný zájem Británie o plánování takového útoku podtrhuje hluboké zapojení mocností NATO do zástupné války Západu proti Rusku na Ukrajině. Téměř přesně v době, kdy Londýn sabotoval mírové rozhovory mezi Kyjevem a Moskvou v dubnu letošního roku, připravovali agenti britské vojenské rozvědky plány na zničení tohoto významného ruského mostu, po němž denně přecházejí tisíce civilistů.

Plán vypracoval Hugh Ward, britský vojenský veterán. Je v něm nastíněna celá řada strategií, jak pomoci Ukrajině „představovat hrozbu pro ruské námořní síly“ v Černém moři. Jako prvořadé cíle jsou uvedeny snaha oslabit schopnost Ruska blokovat Kyjev, „podkopat“ „válečnou bojeschopnost“ Moskvy a izolovat ruské pozemní a námořní síly na Krymu tím, že se „znemožní zásobování po moři a po souši přes Kerčský most“.

pp

Přečtěte si kompletní plán: Podpora námořních přepadových operací – návrh

Civilní oběti jsou lhostejné

Ward v emailu požádal Donnellyho, chránit tento dokument a je snadné pochopit proč. Z těchto rozmanitých plánů je pouze „CONOPS (koncepce operace) nájezdu na Kerčský most“ předmětem zvláštní přílohy v závěru Wardovy zprávy, což podtrhuje jeho význam.

Její obsah se rovná přímému a podrobnému obhajování spáchání něčeho, co by mohlo představovat těžký válečný zločin. Je pozoruhodné, že při plánování způsobů zničení hlavního osobního mostu není zmíněno vyhnutí se civilním obětem.

Na třech samostatných stránkách vedle schémat autor rozepisuje podmínky „mise“ – „(vyřazení) Kerčského mostu z provozu způsobem, který je odvážný, narušuje silniční a železniční přístup na Krym a námořní přístup k Azovskému moři“.

Původně se počítalo s raketovým útokem, potápěči a drony

Ward naznačuje, že zničení mostu by vyžadovalo zásah baterií řízených střel do dvou betonových pilířů po obou stranách středového ocelového oblouku, což by způsobilo úplné selhání konstrukce a znemožnilo jakékoliv zásobování Krymu z ruské pevniny a dočasně by narušilo lodní dopravu.

pp

Alternativní „plán“ předpokládal „tým útočných potápěčů nebo UUV (bezpilotních podvodních dronů) vybavených minami a lineárními řeznými náložemi“ zaměřený na „klíčovou slabinu“ a „konstrukční chybu“ v pilířích mostu.

pp

Touto „vadou“ je „několik tenkých pylonů použitých k podepření hlavního rozpětí“, které měly umožnit proudění silných proudů pod mostem s minimálním třením. Ward uvádí konkrétní oblast, v níž byla hloubka vody kolem souboru pilířů pouhých 10 metrů, což z ní činí „nejslabší část“ konstrukce.

pp

NATO ocenilo plán jako velmi působivý

V souvisejících e-mailech, které získal server The Grayzone, Chris Donnelly, vysoce postavený pracovník britské armádní rozvědky a bývalý poradce NATO, prohlásil, že návrhy jsou „skutečně velmi působivé“.

pp

Při telefonickém kontaktu, Hugh Ward nepopřel, že pro Chrise Donnellyho připravil plán na zničení Kerčského mostu. „Chystám se s Chrisem (Donnellym) promluvit a potvrdit mu, co pro mě připravil ke zveřejnění,“ řekl Ward listu The Grayzone na přímou otázku, zda ten „odvážný“ plán vypracoval on. Když byl znovu požádán, aby potvrdil svou roli v plánu, odmlčel se, a pak řekl: „To nemohu potvrdit. Nejprve si promluvím s Chrisem.“

Za úsvitu 8. října poškodil Kerčský most pyrotechnický útok. Výbuch nákladního auta způsobil požár několika cisteren s ropou na souběžné železniční trati a zřícení dvou mostních polí směřujících na Krym do moře, včetně tří mrtvých lidí.

Zatímco postižený úsek byl rychle opraven, a provoz byl následující den obnoven, západní média incident oslavovala jako poslední ruskou ostudu a selhání v konfliktu s Ukrajinou. V některých případech novináři otevřeně jásali a vtipkovali nad tím, co by se dalo věrohodně klasifikovat jako válečný zločin, který si vyžádal životy civilistů.

Útok na dopravní tepnu za 4 miliardy dolarů

Útok byl zaměřen na spojovací stavbu mezi Krymem a pevninským Ruskem, která byla vybudována za 4 miliardy dolarů a jejíž otevření znamenalo pro Kreml velké vítězství v oblasti vztahů s veřejností a posílilo obnovenou správu Moskvy nad většinově ruskojazyčným územím.

pp

Čtěte ZDE: Teror: Západní metody se příliš neliší od islamistických. Monstrum pro válku proti Rusku. Útok na ropovod, který je pro nás životně důležitý. Kdo? Jak? Netřeba složitě hledat. Nicnetušící řidič jel na smrt. Jsme na tom přesně jako on

Při jejím odhalení v květnu 2018 prezident Vladimir Putin poznamenal: "V různých historických epochách, lidé snili o stavbě tohoto mostu. Pak se to různě zkoušelo ve třicátých, čtyřicátých a padesátých letech. A nakonec se díky vaší práci a vašemu talentu tento zázrak stal."

Most je od 24. února ostře střežen. Slouží mimo jiné jako hlavní dopravní trasa pro přepravu vojenské techniky ruským vojákům na Ukrajině. Rusko již dříve varovalo před rozsáhlou odvetou v případě jakéhokoli útoku na tuto gigantickou stavbu.

Exekuci provedla Ukrajinská SBU

Po útoku vypukla mezi Ukrajinci, ukrajinskými úřady a příznivci Ukrajiny na sociálních sítích všeobecná euforie. Oleksij Danilov, šéf ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany, zveřejnil video hořícího mostu spolu s černobílým klipem Marilyn Monroe zpívající Happy Birthday, Mr. President – odkaz na to, že Putinovi bylo ve stejný den 70 let.

Ukrajinská média dále prostřednictvím anonymního zdroje „z orgánů činných v trestním řízení“ informovala, že útok provedla Bezpečnostní služba Ukrajiny. Vysoce postavení ukrajinští představitelé, včetně hlavního prezidentského poradce Mychajla Podoljaka, však nyní ustupují a místo toho tvrdí, že šlo o ruskou falešnou vlajku. Tato tvrzení se stala běžnou záležitostí v souvislosti s incidenty, u nichž se ukrajinská, nebo západní vina zdá být pravděpodobná nebo takřka jistá, jako například výbuchy plynovodu Nord Stream.

pp

Litevský exministr obrany Audrius Butkevičius byl zapojen do plánů na zničení Kerčského mostu

Položení základů třetí světové války

Útok na Kerčský most sice nezahrnoval specializované potápěče, podvodní drony ani řízené střely, ale existují náznaky, že Wardovy plány byly sdíleny s ukrajinskou vládou na nejvyšších úrovních. Chris Donnelly je totiž předal bývalému litevskému ministru obrany Audriusi Butkevičiusovi.

Vůdčí osobnost litevského protikomunistického hnutí Butkevičius se přiznal, že 13. ledna 1991 úmyslně vedl bojovníky za nezávislost do palebné linie sovětských ostřelovačů. Tento incident je někdy označován jako „krvavá neděle ve Vilniusu“ a oficiálně se připomíná jako Den obránců svobody. Butkevičius a jeho souvěrci věděli, že tento manévr vyvolá masové oběti, ještě více popudí místní obyvatelstvo proti sovětskému vedení a podpoří změnu režimu, a proto jej zorganizovali.

V nedávné době Butkevičius spoluvlastnil společnost Bulcommerce KS, která sloužila jako „hlavní zprostředkovatel dodávek bulharských zbraní a munice na Ukrajinu prostřednictvím třetích zemí“ pro použití v občanské válce v Donbasu.

pp

Agenti MI6 od Baltu po Bulharsko

Butkevičius byl věrohodně obviněn z práce pro britskou rozvědku. Výměna e-mailů s Donnellym potvrzuje, že je v kontaktu s Guyem Spindlerem, dlouholetým agentem MI6, který byl vyslán na londýnské velvyslanectví v Moskvě současně s autorem nechvalně proslulého „spisu“ Trump-Rusko Christopherem Steelem.

Na telefonický dotaz, zda se seznámil s plánem na zničení Kerčského mostu, Spindler odpověděl listu The Grayzone: „Vůbec nevím, o čem mluvíte.“ Současné zprávy ukazují, že Spindler přímo koordinoval své kroky s Borisem Jelcinem v době neúspěšného puče proti Michailu Gorbačovovi v srpnu 1991.

Butkevičius byl také dlouhá léta „vedoucím pracovníkem“ Institutu pro státnictví (Institute for Statecraft), stínové „charitativní organizace“ založené Donnellym, která řídí řadu vojenských a zpravodajských operací po ruce jménem britského státu a NATO, včetně dnes nechvalně proslulé černé propagandistické jednotky ministerstva zahraničí Integrity Initiative.

pp

Baltská šedá eminence Butkevičius

V uniklých spisech Iniciativy je Butkevičius uveden jako klíčový kontakt organizace na Ukrajině v době voleb v roce 2019. O tři roky dříve byl jedním z „doprovodného personálu“ pěti ukrajinských zpravodajských agentů, které Institut pro státnictví vyslal do Londýna, aby britskou armádu informovali o ruských technikách „hybridní války“. Spolu s ním tam byl Vidmantas Eitutis, který v té době školil ukrajinskou armádu k provádění „aktivních kontrarozvědných operací“ v Luhansku.

V návrhu sabotáže Kerčského mostu, který si objednal Donnelly, se Ward ptá, zda ruská armáda věděla, jak zranitelný most údajně je, a „jaká protiopatření lze očekávat“ v reakci na jeho zničení (viz obrázek výše).

Bleskový odvetný raketový úder na Ukrajinu z 10. října poskytuje částečnou odpověď. Je také pravděpodobné, že pokud by se Wardův nástin dodržel, byla by odveta Moskvy ještě smrtonosnější a vystavila by životy bezpočtu Ukrajinců – a Rusů – značnému riziku.

Donnellyho tyto obavy zjevně nezviklaly a prohlásil, že plány jsou „skutečně velmi působivé“.

pp

Podobná neúcta ke katastrofickým důsledkům byla patrná i v memorandu, jehož autorem byl Donnelly v březnu 2014 a v němž nastínil „vojenská opatření“, která by Ukrajina měla přijmout po zabrání Krymu Moskvou.

Plán na vyvolání apokalypsy

Donnelly v něm uvedl, že „kdybych byl ve vedení, nechal bych realizovat následující opatření", a obhajoval „zaminování sevastopolského přístavu pomocí automobilového trajektu, zničení stíhaček na krymských letištích, jako gesto, že to myslí vážně, použití velké mikrovlnné protisatelitní zbraně k likvidaci ruských vesmírných zařízení a obrácení se na Západ kvůli dodávkám ropy a plynu".

„Snažím se předat toto poselství,“ uzavřel. Tyto recepty zatím nebyly realizovány, možná proto, že hrozí riziko vyvolání apokalyptické situace. Taková „gesta“ by se totiž rovnala nestoudným provokacím vůči jaderné mocnosti, od níž byla a je ukrajinská ropná a plynová síť určena výhradně k odběru energie.

Donnelly a jeho okolí by byli rádi, kdyby kvůli Krymu vypukla třetí světová válka. Ve skutečnosti, jak budou i nadále dokazovat další uniklé dokumenty získané serverem The Grayzone, je vyvolání konfliktu mezi Západem a Ruskem již dlouho jeho konečným cílem.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky