Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Chtějí, abychom zapomněli: Nejprve převrat v režii USA. Pak Banderovci začali masakrovat civilisty na Donbasu. Ruská armáda zachránila milióny životů. Měla by odejít a nechat je vyvraždit? Má šanci příměří? USA  válka vyhovuje

Chtějí, abychom zapomněli: Nejprve převrat v režii USA. Pak Banderovci začali masakrovat civilisty na Donbasu. Ruská armáda zachránila milióny životů. Měla by odejít a nechat je vyvraždit? Má šanci příměří? USA válka vyhovuje

29. 11. 2022

Tisk článku

Jiří Kobza připomíná, že falešné výzvy ke "stažení ruských vojsk z Ukrajiny" chtějí, abychom zapomněli, kdo začal občanskou válku s cílem vyvraždit ruskojazyčné obyvatelstvo na východě země - což by kyjevská banderovská vláda držená u moci Západem okamžitě udělala i dnes

Pro všechny, kdo volají po „stažení ruských vojsk z Ukrajiny": Nerozumím tomu. Takové stažení totiž vůbec neřeší probíhající (nejstrašnější formu ze všech válek) občanskou válku na východní Ukrajině. Odmítají ji zatvrzele vzít na vědomí, navzdory všem těm mrtvým a obrovskému utrpení ruskojazyčných obyvatel Donbasu.

Nemohu uvěřit tomu, že snad opravdu chtějí, aby masakry civilistů Donbasu ukrajinskou armádou, které začaly v roce 2014, zase nabraly na síle, anebo vůbec nechápou, co se na Ukrajině děje?

Máme zapomenout, kdo válku začal

Tu válku zahájil v roce 2014 tehdejší prezident Petro Porošenko, byla to krutá a krvavá válka proti vlastnímu obyvatelstvu. Vedle pomyslné pravidelné armády Ukrajiny dostaly do ruky zbraně a povolení zabíjet i nacizující skupiny typu Azov, Pravý sektor a podobné, vesměs "dědici" vraha Bandery, po krvavém majdanském státním převratu prohlášeném za národního hrdinu. Můj táta blahé paměti, důstojník československé armády, mi vyprávěl, jak v roce 1945 honili banderovce po Karpatech.

To po Banderovi byla pojmenována někdejší Moskevská třída v Kyjevě.  Válka vedení země proti vlastním občanům měla dvojí účel: jednak krycí manévr, který měl přebít probíhající studenou válku mezi ukrajinskými oligarchy (Porošenko, Kolomojskyj, Achmetov atd.), jednak měla obrátit oči světové veřejnosti na Rusko, jehož humanitární konvoje na Donbas byly označovány cynicky jako „vojenská pomoc“.

Současné ukrajinské vedení s podporou především Spojených států (nikoli náhodou se mluví o budoucí konfederaci Ukrajiny s Polskem, které je dnes také pod kuratelou USA), ale bohužel také naší vlády, je dnes skvěle vyzbrojené, takže je jasné, co by v případě „stažení ruských vojsk“ následovalo. Masakry civilistů Donbasu by daleko překonaly ty po roce 2014. Pro Donbas by to byl rozsudek smrti. Že by pro všechny válečné štváče s tanky v kabelce a vztekem v očích bylo na Ukrajině asi stále málo prolité krve a lidského neštěstí?

pp

Čtěte ZDE: Operace Zápalná oběť: Masakr v Oděse otevřel peklo po Majdanu. Oči Západu však zůstaly zavřeny. Osm let teroru pod vládou hrdlořezů. Kolomojského Zelenský a Pekelné kolony. Tohle podporujeme našimi zbraněmi?

Zabíjení daleko od hranic USA vyhovuje

Ukrajina potřebuje okamžité příměří, aby skončilo zabíjení a ničení zbytků infrastruktury před zimou. Jenže k tomu by musely přistoupit všechny válčící strany, a to nemá velkou naději. Nikdo z těch, co se snaží eskalovat konflikt, ho nikdy nezažil, aby se bezprostředně dotýkal jeho osobně, jeho rodiny, dětí (pokud vůbec nějaké mají), starých rodičů.

Přístup USA, které poslední válku na svém území měly v roce 1864 (útok na Pearl Harbour nepočítám, to je vojenská základna), je pochopitelný, jich se utrpení evropských civilistů netýká. Ale co Evropa? Tak snadno zapomněla, co se dělo v Jugoslávii před 30 lety? Chcete další Sarajevo? Také tam šlo o vyprovokovanou občanskou válku. Do té doby poklidné soužití pravoslavných, katolíků a muslimů v různých republikách někdejší Jugoslávie byl rozbito mocenskými zájmy, které kulminovaly "humanitárním bombardováním" Srbska a později umělým odtržením Kosova a jeho totálním podřízením americké vrchnosti.

pp

Čtěte ZDE: Jak je to doopravdy: USA instalovaly kyjevský režim. Ten zavedl rasové zákony. Vyráběl biologické zbraně. Chce atomovou bombu. Pozval 100 000 nácků z celého světa zastřílet si na Rusy. Tenhle režim podporujeme?

Stažení ruské armády by přineslo genocidu

Byla to přece Madeleine Albrightová, kdo uváděl do nejvyšší funkce v „novém“ Kosovu mezinárodně hledaného zločince, pašeráka drog a obchodníka s lidskými orgány Hashima Thaçiho. Nepochybně ve jménu pravdy a lásky, která musí zvítězit nad lží a nenávistí.

Namlouvat dnes veřejnosti, že stažení ruských vojáků z levého břehu Dněpru přinese mír, je pokrytecká a vědomá lež. Přineslo by to jen další genocidu. Nápadně se podobá známé „osvětimské lži“.

Válka je hrozná, občanská válka je nejhroznější, mír je opravdu lepší, vím, co říkám, zažil jsem obojí, mohu tedy srovnávat.

Na ospravedlnění našich válečných štváčů nelze použít ani biblické: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí!“

Oni to totiž dobře vědí a boží spravedlnost je daleko.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Tři tváře lidovlády: Moskva, Kyjev, Washington (Brusel). V Rusku se volí. V Kyjevě a na Západě jen dosazuje. Brutální podvody. Cenzura jak břitva. Trump: V USA místo voleb Orwell. Není kouře bez ohně. Máme na výběr?

Tři tváře lidovlády: Moskva, Kyjev, Washington (Brusel). V Rusku se volí. V Kyjevě a na...

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky