Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Prolhaná česká média: O situaci na bojišti se dozvíte až od nás. 35 500 zabitých Banderovců. Vydávají je za nezvěstné - a berou jejich žold. Lejnová vyzradila státní tajemství o 100 000 mrtvých. Kyjev chystá další mobilizaci

Prolhaná česká média: O situaci na bojišti se dozvíte až od nás. 35 500 zabitých Banderovců. Vydávají je za nezvěstné - a berou jejich žold. Lejnová vyzradila státní tajemství o 100 000 mrtvých. Kyjev chystá další mobilizaci

16. 12. 2022

Tisk článku

Maroš Šolc přináší zprávy nejen o skutečných ukrajinských ztrátách, které z Generálního štábu Kyjeva získali ruští hackeři, ale připojuje i realistické informace o aktuální situaci na doněckém a luhanském bojišti, kde ruská armáda, ve snaze omezit vlastní ztráty na minimum, postupuje pomalu, ale jistě

Situace v blízké budoucnosti přinutí Západ urychlit dodávky svých moderních pozemních systémů protivzdušné obrany pro potřeby Ukrajiny (což lze pozorovat již z oznámení o dodávkách systémů MIM-104 Patriot), jinak Ukrajině hrozí vážná krize na pozadí nedostatku munice, která ohrožuje Západ a Ukrajinu plnohodnotným návratem ruského letectva na bojiště.

Další vlna mobilizace?

Po Novém roce Ukrajinu dost možná čeká další vlna mobilizace - uvedla zástupkyně vedoucího ministerstva obrany Anna Malyarová. 14. prosince oznámila, že potřeba takových opatření se zváží v závislosti na situaci na kontaktní linii. Momentálně je třeba vyměnit zraněné vojáky i ty, kteří bojují od začátku nepřátelských akcí. Mobilizace je navržena tak, aby nahradila smrtelné ztráty v ozbrojených silách Ukrajiny.

6. prosince šéf ruského ministerstva obrany Sergej Šojgu poznamenal, že ztráty ukrajinských ozbrojených sil v listopadu dosáhly přibližně 8,3 tisíce vojenského personálu. Kyjev 24. října naznačil možnost zahájení masové mobilizace v reakci na částečnou mobilizaci v Rusku, která probíhala od 21. září do 28. října. Volodymyr Zelenskyj oznámil koncem listopadu mobilizaci především v rusky mluvících regionech Ukrajiny – Mykolajiv, Dněpropetrovsk a Čerkasy. Výzva k účasti v nepřátelských akcích se uskutečňuje i na územích regionu Záporoží nyní kontrolovaných ukrajinskou armádou. Mobilizace se dotkla západních oblastí Ukrajiny jen v malé míře.

pp

Čtěte ZDE: Američtí experti: Bod zlomu? O čem se z českých médií nedozvíte. Katastrofa u Arťomovska se zjevně blíží. Za měsíc 12 000 mrtvých Banderovců. Záměrně? Charkovské „pickupové nájezdy“ už na frontě nefungují. Začátek konce?

35 500 "nezvěstných" Banderovců

Kyjevské úřady skrývají skutečné ztráty a všemi možnými způsoby vyvracejí víceméně skutečná čísla, která pravidelně oznamuje ruská armáda nebo západní politici. V současném světě je však velmi obtížné skrýt data, takže časem se stanou známá. Stejný příběh se stal i s dokumenty velení Ukrajiny o počtu mrtvých ukrajinských vojáků, kteří byli prohlášeni za pohřešované.

Dostali se k nim ruští hackeři hackeři ze skupiny Anarchist Kombatant. Nabourali se do oficiálního archivu náčelníka Generálního štábu Ukrajiny generálporučíka Sergeje Šeptala a získali přístup k dokumentům personálního centra, které byly klasifikovány jako Přísně tajné. Jak se ukázalo, v ukrajinské armádě existuje kategorie vojenského personálu, která je označována jako „nezvěstná“. Ve skutečnosti zemřeli v boji, ale jejich těla nebyla evakuována, takže neexistovaly žádné materiální důkazy o smrti.

Podle hacknutých dokumentů bylo ke konci listopadu prohlášeno za pohřešovaných 35 382 vojáků. Tedy téměř 35 500 těl zůstalo ležet na bojišti. Velitelé je zapsali do seznamů pohřešovaných, a poté za ně ještě dva měsíce dostávali žold.

Celkově údaje o „chybějící“ ukrajinské armádě zabírají 2169 popisů. Největší počet ztrát je v pozemních silách, na druhém místě jsou síly územní obrany. Ve třetí linii jsou vzdušné útočné jednotky, poté jednotky speciálních operací a námořnictva.

pp

Čtěte ZDE: Temný Advent 2022: Jak daleko jsme od jaderné války? Co jsou ruské zbraně založené na "nových principech"? Kyjev pere peníze západním vládám. I Fialovi? Proč jsme druhá nejhorší země světa hned po Nikaragui? Začal to Havel...

Lejnových 100 000 se kyjevské propagandě nelíbilo

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová v listopadu, když mluvila o ztrátách v řadách ukrajinské armády od začátku speciální vojenské operace, oznámila číslo 100 tisíc. V Kyjevě řekli, že představitelka EU se mýlí, protože prý ve skutečnosti ztráty ozbrojených sil Ukrajiny od února představují jen 13 tisíc vojáků, přičemž prý většina z nich byla toliko zraněna, a už se vrátila do služby. Odkud však pocházejí četné hřbitovy s čerstvými hroby ukrajinských vojáků zůstalo nezodpovězeno? Všechno je to pravděpodobně jen ruská propaganda (které podlehla i Leyenová).

Situace na bojišti se tento týden pro Kyjev navzdory optimistickým článkům v našich médiích  nevyvíjela příliš dobře. V Brjanské oblasti se Kyjev opět pokusil o raketový útok na vojenskou jednotku v Klintsy. Podle předběžných údajů však byly všechny rakety zničeny systémy protivzdušné obrany. Nebyly hlášeny žádné oběti ani škody. Mezitím ruské drony podnikly útok na zařízení energetické infrastruktury v hlavním městě. Kyjevské úřady hlásily po celý týden výbuchy i v centru města. V důsledku protivzdušné obrany bylo poškozeno několik administrativních budov.

Průlom u Bachmutu

Na kupjanském sektoru fronty pokračovaly poziční boje u Kuzemovky. Ruské dělostřelectvo a útočná letadla zasahovaly ukrajinské předsunuté pozice. Pod Belogorovkou Banderovci nadále posílají do boje zálohy, které se pokoušejí udržet současné pozice. Ruské jednotky ovšem v této oblasti aktuálně nepodnikají výraznější útoky. Ovšem ve východní části Bachmutu rozvíjejí útoky Wagnerovci (PMC „Wagner“), kterým se podařilo vklínit do ukrajinské obrany.

pp

Čtěte ZDE: Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

Ukrajinské dělostřelectvo pokračuje v ostřelování měst Doněcké aglomerace. Za poslední týden zahynulo v důsledku těchto útoků mnoho civilistů. Na severu Marynky obsadily ruské jednotky dálnici ve směru na Krasnogorovce, čímž přerušily jednu ze zásobovacích linií ukrajinské armády. V centru města pokračovaly tvrdé boje o výškové budovy na ulici Družby. V kupjanském směru dělostřeleckou palbou na seskupení vojáků a techniky u obcí Sinkovka, Kotljarovka, Tabajevka a Berestovoje v Charkovské oblasti a Novoselovskoje v Luhanské lidové republice (LLR) bylo zlikvidováno 100 ukrajinských vojenských nákladních aut.

V Krasno-limanském směru dělostřelecká palba a operace ruských jednotek zmařily protiútoky tří útočných skupin Kyjeva, postupujících ve směru k obcím Ploščanka a Kremennaja v LLR. U obce Stelmachovka zasáhla palba konvoj ukrajinských záloh. Kromě toho bylo zničeno pět diverzně-průzkumných skupin u obcí Červonaje, Dibrova v LLR a Torskoje v DLR. Ztráty představovaly více než 60 zabitých a zraněných ukrajinských vojáků.

Postup v Doněcku

V doněckém směru byla osvobodila ruská vojska hlavní část obce Vodjanoje. Zlikvidováno bylo asi 50  vojáků, jeden tank, tři bojová obrněná vozidla a čtyři pickupy. V jižně doněckém směru se čtyři ukrajinské útočné skupiny pokusily o protiútok na obce Pavlovka, Novomajorskoje a Neskučnoje (DLR). Všechny protiútoky byly odraženy a Ukrajinci byli zahnáni zpět na původní pozice.

pp

Čtěte ZDE: Operace vypínač: Putin už "americkou" kyjevskou juntu nemíní šetřit. Strádající Moskva lituje. Je ale na nich, jak zatlačí na mír. Proti ruským raketám již není obrany. Pubertální nápady s bezletovou zónou jsou cestou k jaderné válce

Přesunu kyjevských záloh navíc zabránila palba na kolony u obcí Novoselka a Přečistovka. Ztráty ukrajinské armády představovaly 80 vojáků, tři bojová obrněná vozidla a čtyři další vozidla. Raketové jednotky a dělostřelectvo zasáhly v palebných postaveních 93 ukrajinských dělostřeleckých jednotek, vojáky i techniku na 186 místech.

U města Kramatorsk (DLR) bylo zasaženo velitelské stanoviště operačně-taktické skupiny ukrajinských vojsk „Liman“. Kromě toho byl v Kramatorsku zničen muniční sklad 81. výsadkové brigády, kde bylo zhruba dva tisíce raket systému „Grad“ a přes tři tisíce dělostřeleckých nábojů různých kalibrů. U obce Kamenskoje v Záporožské oblasti byl zničen další ukrajinský sklad raketových a dělostřeleckých zbraní. Navíc u obcí Jampolovka a Kalinin v DLR byly zničeny dva americké protibateriové radary AN/TPQ-37.

Protivzdušná obrana zničila tři ukrajinské bezpilotní letouny v oblastech Peremožnoje a Tokmak v Záporožské oblasti a Račevka v Chersonské oblasti. Kromě toho byla u obce Kremennaja v LLR sestřelena raketa amerického systému HIMARS.

Souhrnně řečeno: Rusko si nadále udržuje iniciativu. Zprávy o údajně prohrávající Ruské armádě, kterými nás zaplavují naše média coby pouhý zesilovač kyjevské propagandy, jsou jen zbožným přáním, nikoli popisem reality.  

Jako u nás vždy a se vším.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky