Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

3. 11. 2022

Tisk článku

Michal Svatoš přináší pozoruhodně skeptické informace z nejvyššího kyjevského velení, jež jsou v přímém rozporu s tím, co neustále hlásá Zelenskyj - a po něm papouškují západní média (a jejich pobočky u nás) - dává to do souvislostí s novým kurzem italské vlády a očekává brzký překvapivý vývoj

Elitní ukrajinský generál nedávno vycvičený v USA Mychajlo Zabrodskyj, hrdina Ukrajiny, který nyní zastává vysokou funkci zástupce šéfa Nejvyšší Rady Ukrajiny pro bezpečnost, obranu a tajné služby, vydal včera mimořádně důležité prohlášení, které patrně signalizuje hluboký rozkol mezi prezidentem Zelenským a významnou částí velení ukrajinské armády.

pp

Ukrajinský generál Mychajlo Zabrodskyj

Prohlášení generálporučíka Zabrodského se pozoruhodně kryje s včerejším vyhlášením nového italského ministra zahraničí Antonia Tajaniho, že Itálie požaduje po Kyjevu okamžité zahájení mírových rozhovorů s Ruskem bez všech omezujících podmínek, které si klade prezident Zelenskyj. Jelikož jde patrně o nejvýznamnější posun směrem k mírovým rozhovorům s Ruskem, které by konflikt ukončily, celou věc si v dnešní analýze podrobně rozebereme.

Obrat?

Antonijo Tajani, ministr zahraničí Itálie, není žádný amatér jako český ministr zahraničí Lipavský. Tajaniho životopis je působivý. Tajani po absolvování práv na římské universitě Sapienza sloužil v osmdesátých letech jako velící důstojník protivzdušné obrany vojsk NATO na základně San Giovanni Teatino, tedy na příletovém směru sovětských raket k Římu, kde sídlilo tehdejší velení jižního křídla NATO. Tajani je tedy vojenský odborník par excellence s nejvyšší prověrkou.

Současně včera nový italský ministr obrany Giulio Crosetto oznámil, že s okamžitou platností zastavuje dodávky zbraní na Ukrajinu, a dodal – "ale obranu Ukrajiny podporujeme".

pp

Čtěte ZDE: Pýcha předchází pád: Porážka Západu na Ukrajině je nevyhnutelná. Rusko opět bojuje o svou existenci. Atlantistům Ukrajina nepatří a nikdy patřit nebude! Vaše „zahrada“ nás nezajímá. Své duše a zemi však nedáme!

Odpověď na otázku, proč Itálie podporuje co nejrychlejší mír, včera vyřkl v italské televiziopět Tajani: Itálie potřebuje ve svém rozpočtu najít nejméně 8 miliard EUR (200 miliard korun) na podporu Italů v letošní zimě. Italové především, je heslo, se kterým paní Meloniová vyhrála nedávné volby, že? S jakým heslem vyhrála volby Fialová koala?

Požadavek nemožného 

Generálporučík Mychajlo Zabrodskyj kandidoval za Porošenkovu stranu a je poslancem ukrajinského parlamentu. O vzájemné řevnivosti Porošenka a Zelenského se vykládají legendy. Zelenský se ho dokonce pokoušel zavřít za zradu Ukrajiny a odmítal ho pustit do zahraničí. Co tedy řekl včera generálporučík Zabrodskij tak důležitého? Bylo toho víc, začneme od konce.

Zabrodskyj oznámil jako vysoký funkcionář Rady obrany Ukrajiny, že Ukrajina naléhavě potřebuje na obranu proti nové ruské ofenzívě: vytvořit dvě operační formace, každou sestávající ze 4-5 brigád mechanizované pěchoty, 2-3 tankových a 1-2 dělostřeleckých brigád. Obecně – až 600 tanků, až 1100 obrněných transportérů a bojových vozidel pěchoty a až 500 děl a MLRS (HIMARS).

pp

Čtěte ZDE: Americké "slovo do vlastních řad": Válku na Ukrajinu přivedly USA a NATO. Už couvají i jestřábi jako Matlock. Ruská jaderná torpéda změní USA na pustinu během pár minut. Ukrajinský balvan na noze Západu. Čas k jednání se krátí

Klíčem k pochopení jeho slov je skutečnost, že takovéto množství dalších zbraní není nikdo schopen Ukrajině dodat, a že už není čas před zahájením ruské ofenzívy vycvičit nové vojáky. Početně jde o nejméně 50 praporních bojových uskupení, tedy s logistickou podporou o 200 tisíc dalších po zuby ozbrojených a vycvičených vojáků.

Pozoruhodná shoda

Podle jeho zpráv (ze CIA?) se Rusové chystají brzy zaútočit podél levého břehu Dněpru a obrovskou obkličovací operací odříznout celé hlavní uskupení ukrajinské armády mezi Charkovem-Doněckem a Dněpropetrovskem do jednoho obrovského kotle. Po jeho likvidaci, by Rusové obdobnou operaci provedli úderem z Běloruska na jih a z Chersonu na sever, a obklíčili zbytek Ukrajinců kolem Kyjevského doupěte.

Protože Ukrajina není schopná novou armádu vytvořit včas a Západ pro její vyzbrojení nemá přebytečné zbraně, a protože Zabrodskyj má blízko k CIA i k Porošenkovi, je tak pravděpodobné, že právě včera zazněl jasný signál minimálně důležité části Ukrajinské armády všem Ukrajincům, že vojenské možnosti Ukrajiny jsou vyčerpány, a že je třeba rychle začít jednat. Ještě dřív, než bude ukrajinská armáda rozdrcena, protože potom už Vladimír Putin bude diktovat, ne vyjednávat.

Pozoruhodné je, jak se generálova slova kryjí s vyjádřeními Italů Tajaniho i Crossetta, a předešlými výroky Berlusconiho.

pp

Čtěte ZDE: Generál Armagedon: Je čas na obtížná rozhodnutí. Nepřítelem není Ukrajina, ale zločinecký kyjevský režim. Žene je jako rukojmí na smrt. 600 až 1000 denně. Na rozhodující bitvu o Cherson jsme připraveni. Začne to brzy

Napoleonův gambit? 

Generál Zabrodskyj dále varoval, že Rusové zaútočí mechanizovanými armádami ze severu přes Sumy, aby západně obešli Charkov a Slavjansk, směrem k Záporoží a Dněpropetrovsku. Další mechanizované ruské armády mají udeřit z prostoru západně od Uhledar směrem na Dněpropetrovsk. Ruská armáda bude mít při celém útoku krytý bok Dněprem, a pokusy prorazit obklíčení jí hrozí jen od obkličovaných vojsk, která se tím ovšem vystaví okamžitému pronásledování z východu. Ruští vojenští novináři předpokládají, že ruský severní útok nebude veden z Ruska přes Sumy, ale východněji z Běloruska přes Černigov, protože se prý Rusové právě v této oblasti severně od Černigova v Bělorusku soustřeďují.

Soustřeďování vojsk v Bělorusku severně od Černigova je ostatně velmi mazané. Umožňuje Rusům, aby se velmi rychle přesunuli východně k útoku přes Sumy podél levého břehu Dněpru, nebo západně, aby zaútočili na jih mezi Kyjevem a Lvovem a odřízli veškerou ukrajinskou armádu od klíčového zásobování z Polska. Rusko tak používá strategii vyvinutou Napoleonem v bojích s Rakouskem. Rakousko muselo bránit Rýn a Itálii současně, ale jeho armády se nemohly přes Alpy přesunout navzájem na pomoc.

Ve stejné strategické situaci je nyní Ukrajina: Musí současně bránit směr z Ruska na Sumy, z Běloruska na Černigov, a z Běloruska na Brody a Luck. V přesunu armád proti ruskému postupu jí ale brání Dněpr, a mosty přes něj přesun Ukrajinců přinejmenším zdrží (pokud nebudou zničeny). Ukrajinské jednotky na všech třech směrech ruských postupů jsou hlavně teritoriální obrana, a ta je slabě vyzbrojená a neschopná rychlých přesunů a protiútoků. Navíc ruská likvidace elektrické sítě znemožní železniční transporty.

pp

Čtěte ZDE: První zahřmění: Začal "soudný den" pro Kyjev? Zničení teroristů po útoku na Kerčský most. Operace vypínač aktivována. Generál Surovikin jako signál změny. Bez infrastruktury je kyjevská junta v troskách. Co plánují USA se Zelenským?

Kdo chtěl, aby Zelenskyj vlezl do pasti? 

Plán ruské ofenzívy odhalený generálem Zabrodským tak ukazuje mazanost ruského velení, které stažením většiny sil od Izjumu vylákalo Ukrajince k tzv. Charkovské ofenzívě, a vyčerpalo je. Zničilo jim západní techniku, vykrvilo nejlepší jednotky a nalákalo je do pasti. Západní novináři a politici se potřebovali chlubit ukrajinskými úspěchy, a Zelenskyj jim rád vyhověl. Nyní čelí hrozbě obrovské porážky a možné vzpouře části velení.

Místo ofenzívy proti Chersonu, která přinesla Ukrajincům krvavé ztráty a malé zisky území, ale měla naději na vypuzení Rusů z pravého břehu Dněpru a na stabilizaci ukrajinské obrany, se kyjevské doupě rozhodlo (opět stejně jako v případě sebevražedných banzaj útoků komisařky Zauhlé v bitvě o Lysyčansk), že před skutečnou strategii dá přednost okamžitým západními médii oslavovaným vítězstvím, která ovšem neměla žádnou vojenskou hodnotu, a nestála za potoky lidské krve.

O charkovské ofenzívě je známo, že to byly USA a Británie, kdo zaznamenaly satelitním a elektronickým průzkumem, že nejlepší ruské jednotky se z okolí Izjumu stáhly, a nechaly celou oblast bránit hlavně v létě zmobilizovanými rebelskými domobranci bez bojových zkušeností. A že tyto informace západní spojenci kyjevskému doupěti ochotně poskytly. Protože Ukrajina ofenzívu provedla, vzniká otázka o kvalitách výzvědných služeb Západu. Nebyly schopny odhalit, že Putin úspěšnou ukrajinskou ofenzívu u Charkova potřebuje, aby mohl mobilizovat, a připravit se k zimní ofenzívě.

pp

Čtěte ZDE: Válka proti Rusku (přes Ukrajinu): Stále více na zemské orbitě. Starlink je však vůči systémům REB bezbranný. Proč se kyjevský Musk(ot) pokazil? Nejde jen o světelné sloupy v Belgerodu. Oslepené americké satelity. Rusko se rozjíždí

Začátek konce, nebo konec začátku? 

Možné je však i něco jiného: Nebylo skutečným cílem Západu nahnat Zelenského do ruské pasti, vyčerpat jeho armádu, vystavit ji tak neodvratné hrozbě ruské zimní ofenzívy. Tedy donutit Kyjev k mírovým rozhovorům, za situace, kdy si hlavní politici v USA i Británii umyjí ruce, a řeknou, udělali jsme, co jsme mohli, ale Zelenskyj vše pokazil. USA už dlouho signalizují, že Biden Zelenského dvakrát nemusí. A že je třeba se spíše soustředit na Čínu. To znamená, nevyhazovat desítky miliard dolarů na zbytečnou válku na Ukrajině, která Čínu jenom posiluje a Evropu i USA již kriticky vyčerpává.

Brzy se ukáže, co má Vladimír Putin za lubem. Pokud se generál Zabrodskyj nemýlí, vstoupí Putin do ruských dějin nejen jako Vladimír Veliký, stejně slavný jako Kateřina a Petr, ale i jako generalissimus, geniální stratég. Titul, který si na bitevním poli vysloužili jen výjimeční velitelé jako Valdštejn, Gideon von Laudon, Savojský, Karel Filip Schwarzenberg, vítěz nad Napoleonem v bitvě Národů u Lipska, kníže Suvorov, vítěz nad Německem v první světové válce Foch, a který si rádi přivlastňovali různí politici jako zakladatel Tchaj-wanu Čankajšek, který tím asi oslavil útěk své armády z Číny.

V každém případě výroky generála Zabrodského - pozoruhodně "synchronizované" s radikálně se měnícími postoji ministrů nové italské vlády - signalizují, že se brzy můžeme dočkat zásadních změn. Ostatně volby do amerického Kongresu proběhnou již za týden. A pokud v nich Demokratická "strana války" prohraje, stane se Biden "chromou kachnou".

A na obzoru se opět vynoří Donald Trump...

(redakčně kráceno)

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Svatoš se s tím nepáře: Sjednoťme si hodinky, vlastenci z hnutí odporu! Chce Fiala zničit naši zemi podle plánu Maria Draghiho? NYT: Za tu vraždu může jen Kyjev! Skončí Rusko válku se Západem již v zimě?Apokalyptické číslo 1 600 000

Svatoš se s tím nepáře: Sjednoťme si hodinky, vlastenci z hnutí odporu! Chce Fiala zničit...

Moloděc Fiala: Naše plynovody s levným ruským plynem hrdinsky zavřel. Teď dovážíme tentýž - ale draze. Nevadí, zase to zaplatíme my. Dovoz ruského LNG plynu do EU o 40% vyšší než před válkou. Také soudce Lynč pochopil

Moloděc Fiala: Naše plynovody s levným ruským plynem hrdinsky zavřel. Teď dovážíme tentýž...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky