Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
BlackRock právě kupuje Ukrajinu: Ze země se po převratu 2014 stala největší světová pračka špinavých peněz. Kdy uprchne Zelenský s plným kufrem fiat-money? Příznačná smlouva s Černým: Likvidace země je už neodvratná?

BlackRock právě kupuje Ukrajinu: Ze země se po převratu 2014 stala největší světová pračka špinavých peněz. Kdy uprchne Zelenský s plným kufrem fiat-money? Příznačná smlouva s "Černým": Likvidace země je už neodvratná?

14. 1. 2023

Tisk článku

Jelena Pustovojtová komentuje pozadí "Memoranda o porozumění", které Zelenský právě podepsal s americkou společností BlackRock, jako definitivní konec jedné země, jež si od Leninových časů říkala Ukrajina

Dnešní rozložení sil ve světové ekonomice vypadá následovně: akcie největších světových společností vlastní titíž institucionální investoři (přední investiční společnosti, banky, pojišťovny). Současně vlastní rozhodující podíly ve všech odvětvích světového hospodářství bez výjimky. Hrstka megakorporací tak může ovládat všechny aspekty našeho života.

Vládci těchto korporací představují scénáristy, producenty a hlavní účinkující ve hře s názvem „Světová ekonomika“. Největším „producentem“ je potom společnost BlackRock – konsorcium investorů, jimž patří prakticky celý světový byznys. Společnost k lednu loňského roku spravovala deset bilionů dolarů.

Děsivá pyramida

Pokud seřadíme majitele největších balíků peněz podle „kapitálového růstu“, dostaneme následující obrázek: BlackRock, Vanguard, State Street, Northern Trust, JPMorgan-Chase, Geode Capital Management, Wellington Management. Všichni mají sídlo v USA. Jsou to zároveň akcionáři všech gigantů západního byznysu. Jimi ovládané společnosti tvoří obrovskou pyramidovou síť, v níž menší firmy podléhají větším a ty ještě větším. Na vrcholu jsou však pouze dvě společnosti: BlackRock a Vanguard. Jejich moc je nepopsatelná, píše The American Conservative: „Nejenže vlastní rozhodující balíky akcií téměř všech velkých korporací na světě, ale mají také podíly v dalších společnostech, které do těchto korporací investovaly. To jim dává prakticky absolutní mocenský monopol.

Agentura Bloomberg nazývá společnost BlackRock „čtvrtou vládní odnoží“, protože je jediným soukromým podnikatelským subjektem, který přímo spolupracuje s centrálními bankami v USA a západní Evropě. Společnost BlackRock půjčuje peníze centrální bance téměř každého státu, a zároveň je "poradcem" této banky - a vývojářem jejího softwaru.

Čtěte ZDE: Šok pro konzumenta hlavních českých médií: Ukrajinská realita ve srážce s českou propagandou. Porážka Ruska? Nebo naopak hrozí pád Kyjeva a celé Ukrajiny? Kde jste vládní lovci lží? Bílí i černí muži a ženy vás přežijí. I fotbal

Mnoho zaměstnanců společnosti BlackRock dlouhodobě pracovalo v Bílém domě a nezáleželo na tom, který americký prezident zrovna obýval sídlo na Pennsylvania Avenue. Generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink má strčenou nohu do všech vládních koridorů.

Že generální ředitel je pouze placený manažer? Že samotnou společnost BlackRock vlastní akcionáři? Ale kdo jsou oni akcionáři? Největším akcionářem společnosti BlackRock je investiční fond Vanguard, který ovládá přední společnosti v USA, banky v Německu a ve Francii, konglomerát BigFarmy, více než 90 % amerického mediálního trhu a všechny přední digitální společnosti v Silicon Valley: Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Google. BlackRock je jednou ze společností, které mají nejblíže k mocenským strukturám USA. Ředitel investičního fondu BlackRock Global pro udržitelné investování Brian Deese je hlavním ekonomickým poradcem prezidenta Bidena a ředitelem Národní ekonomické rady USA. Od roku 2020 je společnost BlackRock klíčovým partnerem Federálního rezervního systému (FED) v programu na skupování dluhopisů a přímým příjemcem zisku z finanční politiky této podivné "Centrální banky" USA, jež je v soukromých rukou.

Poskok Zelenskyj

A nyní pro naše téma to hlavní: celá tato reálná mocenská struktura je v pozadí každého kroku ukrajinského prezidenta Zelenského. Ten před měsícem dokonce už i formálně podepsal s BlackRockem "memorandum o vzájemném porozumění".

BlackRock zřizuje na Ukrajině speciální investiční fond v hodnotě 25 až 100 miliard dolarů, oficiálně za účelem investic do projektů „zelené agendy“ – v jejímž duchu bude po skončení války poskytovat "poradenství" při obnově ukrajinské ekonomiky.

„Zelené peří“ na ukrajinském projektu BlackRock se při lehkém zavanutí snadno rozfouká a odhalí pravý cíl, při němž budou Ukrajinci nadále hrát stejnou roli, jakou jim po převratu v roce 2014 určily americké biolaboratoře, půjčky na zbrojení a vytváření atmosféry nenávisti vůči Rusku. Pro společnost BlackRock je Ukrajina testovacím polygonem pro experiment, který má zemi navést na „zelené“ koleje.

Tím, že BlackRock otestuje „zelený nátěr“ na ukrajinské kůži, zaručí na jedné straně americkým investorům neoliberální status projektu a na druhé straně - pod záminkou obnovy ukrajinské energetické infrastruktury - zavede neoliberální otroctví, při němž odprodá celé ukrajinské území americkým investorům. Po videokonferenci mezi Zelenským a Larrym Finkem 29. prosince napsal americký publicista Kurt Nimmo: „BlackRock právě kupuje Ukrajinu“.

Čtěte ZDE: Jediný plán, který určitě vyjde: Drama normální Ukrajinky. Zelenský dal svým soudruhům v USA vlajku se značkou SS. Bandera v Jesličkách. Vánoční masakr nepodvolených krajanů v Austrálii. Naše odpověď ďáblu: Nietsche je mrtev. Bůh

Plán na likvidaci

Jak poznamenává The American Conservative, společnost BlackRock bude s Ukrajinou spolupracovat na „vytvoření plánu pro realizaci investiční struktury, včetně určení variant designu, struktury, mandátu a řízení (?)“. Nicneříkající blábol skrývá celý likvidační plán.

Zelenskyj tvrdí, že BlackRock posune Ukrajinu na „novou úroveň“. Fink se ovšem chystá na Ukrajině pouze nabalíkovat. Kyjev a BlackRock se již dohodly na výši honoráře pro firemní „konzultanty“. Prostředky na zaplacení poradenských služeb společnosti budou samozřejmě opět "zapůjčeny" z USA.

BlackRock tak bude inkasovat peníze amerických daňových poplatníků skrze prostředníka (ukrajinskou vládu) za vypracování plánu, jímž Ukrajinu uvrhne do totální dluhové pasti, která bezpečně zlikviduje jakoukoli možnost ochrany jejích zájmů.

Zelenskyj a Fink si chtějí nahrabat na vydrancování Ukrajiny. Zapojení společnosti BlackRock do tohoto švindlu signalizuje začátek přechodu od podvádění daňových poplatníků k podvádění soukromých investorů,“ píše politický zpravodaj The J. D. Rucker.

Zkorumpovaní vládní úředníci (většina z nich jsou ukronacisté) a psychopatičtí oligarchové, jimž Kyjev slouží, budou mít prospěch ze Zelenskyj - Finkova plánu na obnovu toho, co zničí válka...  Domnívám se, že Zelenskyj nakonec uprchne ze země s pověstným kufrem plným fiat-dolarů a stejně znehodnocených peněz států Evropské unie,“ soudí New York Post.

Ukrajina je splněný sen o největší světové pračce špinavých peněz... Oligarchové již nyní vydělávají stovky miliard na státem dotovaných cenách plynu. A zkorumpovaní úředníci spolupracují s oligarchy na monopolizaci celého byznysu zvaného Ukrajina,“ poznamenává k tomu Associated Press.

Je to dokonalý kruh: Biden je aktuálně připraven poskytnout Kyjevu dalších 13 miliard dolarů, aby odvrátil bankrot země. A tak to půjde stále dál.

Ekonomičtí poradci ze společnosti BlackRock se budou mít na čem vyřádit. Vše, co zůstane v rukou kyjevského režimu se promění v "Černý Kámen".

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky