Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Demence a paranoia Západu: USA mají bžundu z Německa. Leopardy teď, naše Abramsy až po válce. Útok současně na Rusko, Čínu a Írán? Závod o pád na dno. Kdo se zřítí do propasti dřív: EU, NATO, nebo všichni společně?

Demence a paranoia Západu: USA mají bžundu z Německa. Leopardy teď, naše Abramsy až po válce. Útok současně na Rusko, Čínu a Írán? Závod o pád na dno. Kdo se zřítí do propasti dřív: EU, NATO, nebo všichni společně?

6. 2. 2023

Tisk článku

Pepe Escobar komentuje stav geopolitické šachovnice, kde soustavnými sebevražednými pokusy vyčerpaný Západ se stal totálně závislý na Washingtonu, jenž si ovšem ve své bohapusté demenci mezitím stvořil protivníky, které nemá šanci porazit

Pohodlně se usaďte a užijte si závod na dno Velkého kaňonu. Jedinou otázkou je, kdo se tam dostane dřív: EU, NATO, nebo všichni současně? Lze si představit, že se v sídle ruského generálního štábu teď odehrávají nejrůznější zábavné hry, protože americké impérium a NATO doslova šílejí. S jakým pomateným kouskem přijdou příště – kromě vyvolání třetí světové války?

Jde o přímo ukázkový popis dementia praecox (předčasná demence, pův. označení schizofrenie, pozn. PP) NATO. Zatím selhalo všechno, od „ochromujících sankcí“ po nejrůznější wunderwaffen, zatímco celý globální Jih žasne nad výkony Wagnerovy PMC – nyní v konfiguraci špičkového městského bojového stroje, na planetě bez konkurence.

Hlásná trouba CIA Washington Post poslušně zveřejnil, jak si Washington opět naservíroval k snídani, obědu i večeři játrovou klobásu německého kancléře Scholze. S nápadem přišel ministr zahraničí Tony Blinken: Oznámíme, že v mlhavé, blíže nespecifikované budoucnosti dodáme Ukrajině tanky M1 Abrams, čímž Scholzovi poskytneme krytí, aby své (i cizí) Leopardy mohl poslat zničit na Ukrajinu - hned.

pp

Čtěte ZDE: Roztříštěný svět spěje ke třetí světové válce: Davoská „dokonalá bouře“ na pozadí smrtelné nemoci a války. Emmanuel Todd: velký konflikt už začal. Rusko nemá kam ustoupit. Je to buď a nebo. Začal boj mezi světlem a tmou

Jak uvařit německou žábu

Každý vojenský analytik s IQ vyšším než pokojová teplota ví, že všechny ty Leopardy budou rychle zničeny – nebo v lepším případě zajaty a se zájmem rozřezány ruskými vojenskými specialisty. Takže co bude následovat? Další z dílů seriálu americko-německého deindustrializačního systému: Američané vtrhnou do německého průmyslového vojenského komplexu se svým „v mnohém vylepšeným“ Abramsem – který ovšem možná dorazí někdy v roce 2024 (to už bude existovat jen zbytková Ukrajina), nebo spíše nedorazí vůbec. Není tedy třeba, aby se Abramsy osvědčily ve skutečném boji - tedy v zajetí a nebo zničení.

Ve Washingtonu se šušká, že americká „strategie“ na Ukrajině – podrobně popsaná v nekonečných zprávách think tanků - musí být upravena. Už prý nejde o to „porazit Rusko“, ale poskytnout Kyjevu prostředky, které by Rusko „zastrašily“. Ruskému generálnímu štábu se určitě musí třást kolena.

Protože zatím téměř každý scénář, který ve Washingtonu (a pak v Bruselu) vymyslí, končí stejně: NATO jako obří obrněná verze Wila E. Coyota řítí do hlubin Grand Canyonu. A to i v případě, že tolik obávaná ruská ofenziva „Velkého šípu“ začne za několik dní či týdnů - nebo nezačne vůbec.

Ruský generální štáb zjevně dávno dospěl k závěru, že nemá smysl Ukrajinu během několika hodin proměnit v trosky – což by se mu snadno podařilo. Proto ten pověstný přístup mincovního stroje – nenabízí NATO žádné záminky k „eskalaci“ (která stejně pokračuje, jak trapně papouškuje Jens „Válka je mír“ Stoltenberg, formální šéf NATO).

Vtip je v tom, že tato "eskalační nadsázka" je do jisté míry řízena ruským generálním štábem, který vždy kalkuluje, které optimální manévry spotřebují vojenskou techniku NATO rychleji. Říkejme tomu ruská verze oblíbeného axiomu „žába v pomalu ohřívané vodě si v hrnci neuvědomí, že je zle, dokud udiveně nezjistí, že se právě uvařila“.

pp

Čtěte ZDE: Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Neporazitelná trojice

Naprosté zoufalství nyní přerůstá v pomatené útoky na Írán. A to ve chvíli, kdy Rusko i Čínu má už Írán jako své klíčového spojence v celém složitém proces integrace Eurasie; Tuto trojici dnes propojuje strategické partnerství.

Takže útok na ministerstvo obrany v Isfahánu pomocí bezpilotních letounů (což byl naprostý propadák) či bombardování konvoje s humanitární pomocí IRGC, který projížděl z Iráku do Sýrie, jsou jen zcela nesmyslnou provokací koordinovanou mezi USA a Izraelem.

V podstatě jde samozřejmě o útok proti Rusku a Číně. Izrael nemůže bez souhlasu USA ani hnout prstem. Íránské zpravodajské služby snadno zjistily, že to byla straussovská neokonzervativní a neoliberálně-konzervativní klika řídící absurdní zahraniční politiku USA, která útoky - přímo související se zoufalstvím NATO na Ukrajině - povolila, ne-li nařídila.

Kterak si vyrobit smrtící konkurenci snadno a rychle?

Pokud máte pochybnosti, stačí se vrátit ke Zbigovi „Velká šachovnice“ Brzezinskému: „Potenciálně nejnebezpečnějším scénářem by byla velká koalice Číny, Ruska a Íránu. Tuto „antihegemonistickou“ koalici by již nespojovala ideologie, ale pragmatické spojenectví. Svým rozsahem a působností se rovná výzvě, kterou dříve představoval čínsko-sovětský blok.“ A zrcadlově k Ukrajině a Rusku je tu samozřejmě Tchaj-wan a Čína.

Čtěte ZDE: Kyjev: Dejte nám tanky, jinak končíme. Dodávky zbraní na Ukrajinu drtí západní vlády. Zelenskyj: Potřebujeme tisíce obrněnců! Ruské dobytí Soledaru a hroutící se obranné linie u Arťomovska. Mediální pohádky o prohře Moskvy

Jak obšírně vysvětlil stratég Credit Suisse Zoltan Pozsar: Tchaj-wan vyrábí čipy pro americké rakety, které Washington posílá na Tchaj-wan pro jeho „sebeobranu“. Teď ale Tchaj-wan musí počkat, protože rakety jsou potřeba na Ukrajině. A čipy nemohou být dodány do USA kvůli možné námořní a letecké blokádě ze strany Číny, Američané tak budou operačně špatně vybaveni pro podporu své případné války na dvou frontách proti rovnocenným konkurentům USA -- Rusku a Číně.

Sbohem Pax Americana! Právě strach, ve skutečnosti spíše paranoia ze zničeného Tchaj-wanu - jehož  zničení by ovšem v každém případě vyprovokovali právě Američané – vedl Západ k požadavku, aby čipy byly vyráběny v USA.

To souvisí s tím, že Washington vsadil na to, že vzhledem k nízkým nákladům na energie v USA (energetický kolaps si Brusel sebevražedně sám nadiktoval maovskou ideologií Velkého skoku - Green Dealem) bude velká část deindustrializace Německa opět ku prospěchu Američanů. Protože však ceny íránské, ruské a venezuelské ropy jsou ještě daleko nižší než v USA, je pravděpodobné, že k hegemonovi se nakonec mnoho produkce nepřesune. Půjde do Číny.

Čtěte ZDE: Američtí jestřábi tlačí svět do 3. světové války: Dalších 100 miliard Kyjevu? Hlavní média už připravují Američany: Jaderný útok na USA? Netřeba se bát! Stačí sejít do sklepa a schovat hlavu! Z blázince rovnou do vlády či do médií...

EU jako vazal Washingtonu

Společné prohlášení Bruselu a NATO z 10. ledna názorně ukazuje, že EU je dnes už pouze PR odnoží NATO. Jejich "společná mise" spočívá v použití všech ekonomických, politických a vojenských prostředků k tomu, aby se drzá světová „džungle“ chovala podle jimi stanoveného „mezinárodního řádu založeného na pravidlech“ - čili souhlasila s tím, že bude donekonečna drancována „kvetoucí zahradou“.

Co tedy nakonec zbylo z „Evropy“, když jí ve skutečnosti vládne NATO – tedy Washington? "Evropa" podle neúnavně omílané propagandistické mantry znamená prý obranu hodnot – jako je mír, demokracie a prosperita. Vtip je v tom, že nevolené elity si vynutily implicitní ztotožnění jakési imaginární posvátné „Evropy“ s Evropskou unií. A doufají, že tím EU konečně získala mýtickou "identitu".

Jenže v reálném životě samozřejmě EU funguje jako dokonalý toxický nástroj na definitivní rozdělení evropských národů. Proto místo míru investovala do totální zuřivé války proti Rusku. EU je pravděpodobně dnes vůbec nejnezodpovědnější institucí na planetě. Stačí strávit den v Bruselu a vše pochopíte. A místo prosperity, kterou si sama zničila, teď EU institucionalizovala "úspory".

Chcete vědět, co je dnes Západ? Tak se pohodlně usaďte a sledujte vzrušující závod o co nejatraktivnější skok do Velkého kaňonu.

A třeba si to můžete vylepšit i sázkami. Kdo se tam zřítí dřív: EU, NATO, nebo oba současně?

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Na začátek stránky