Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

30. 1. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší varování zkušených amerických zpravodajských důstojníků, že tajné služby záměrně zkreslují informace pro amerického prezidenta (ve spolupráci se západními médii včetně těch českých), aby dosáhly pokračování útoku Západu na Rusko, což může skončit katastrofou

Veteráni amerických zpravodajských služeb hájí zdravý rozum. Obrátili se na prezidenta Bidena s varováním o ukrajinské otázce. Své memorandum nazvali „Leopardi proti ruskému medvědovi (Leopards vs. the Russian Bear)“:

pp

„Víme, že rozhodnutí poslat tanky „Abrams“ na Ukrajinu je odpovědí na bezostyšný požadavek Německa: „Udělejte to jako první.“ Nyní budou na Ukrajinu posílány tanky „Leopard“ z Německa a dalších zemí. Zajímavé je, že vítězi budou ti, kdo přijdou poslední.

Žádné dodávky zbraní nepomohou

Vaši poradci vám měli říci, že žádná z nedávno slíbených zbraní nezabrání Rusku ve zničení toho, co zbylo z ukrajinské armády. Pokud vám bylo řečeno něco jiného, nahraďte své zpravodajské a vojenské poradce kompetentnějšími profesionály – čím dříve, tím lépe.

Je zjevné, že nejste dostatečně informován o obou kritických otázkách, tedy: (1) O válce na Ukrajině a (2) O strategickém partnerství mezi Ruskem a Čínou. Protože vaše okolí vás z různých důvodů neinformuje, nebo záměrně informuje špatně, musíme vás připravit na pořádný šok: Na ukrajinskou armádu se chystá drtivá ruská zimní ofenzíva. Je naléhavě potřeba hledat východisko z této situace – a jako vždy platí, že čím dříve, tím lépe.

Vaši zpravodajští poradci si blazeovaně neuvědomují (nebo nechtějí uvědomit), co přijde. Asi proto, že nejsou schopni nabídnout možnosti, jak zabránit další katastrofě pro Ukrajinu bez ještě nebezpečnější eskalace.

Čtěte ZDE: Kyjev: Dejte nám tanky, jinak končíme. Dodávky zbraní na Ukrajinu drtí západní vlády. Zelenskyj: Potřebujeme tisíce obrněnců! Ruské dobytí Soledaru a hroutící se obranné linie u Arťomovska. Mediální pohádky o prohře Moskvy

Spojenectví Moskvy a Pekingu vše mění

Co se týče Číny, partnerství s Ruskem je nyní tak blízké, že pro USA existuje reálné riziko války na dvou frontách, přičemž proti Americe se nyní navzájem výrazně podporují dvě silné jaderné mocnosti. Neuvědomujete si to?

Prezident Obama v rozhovoru pro „The Atlantic“ v roce 2016 přiznal, že Rusko má na Ukrajině dominantní postavení a že Ukrajina je zajímavá pro Rusko, ale ne pro Spojené státy. Proto varoval: „Musíme mít jasno v tom, jaké jsou naše hlavní zájmy a s čím jsme připraveni jít do války.“ Obamovo varování přitom přišlo několik let předtím, než rusko-čínská dohoda nabyla tak pevnou podobu, jakou má dnes.

Někteří z nás níže podepsaných byli zpravodajskými důstojníky již před 55 lety během vietnamské války, kdy vietnamští komunisté koncem ledna a začátkem února 1968 spustili rozsáhlou ofenzívu po celé zemi. Zpravodajské informace armády v Saigonu o blížící se porážce politici tehdy právě tak "nevnímali". Když se tak stalo, skandály a obviňování po útěku z Vietnamu byly tak velké a trpké, že se prezident Johnson raději rozhodl nekandidovat znovu na prezidenta.

Musíme stále opakovat tytéž chyby?

Před dvaceti lety, před útokem USA a Spojeného království na Irák, jsme opakovaně varovali prezidenta George W. Bushe, že „ospravedlnění“ takového útoku je založeno na falešných zpravodajských informacích. Nedal si říct. O pět let později předseda senátního výboru pro zpravodajské služby Jay Rockefeller shrnul závěry pětiletého vyšetřování výboru takto:

„Při hájení války (Bushova) administrativa opakovaně prezentovala zpravodajské informace jako fakt, ačkoli ve skutečnosti byly nepodložené, protichůdné nebo dokonce vůbec neexistovaly.“

Čtěte ZDE: Američtí jestřábi tlačí svět do 3. světové války: Dalších 100 miliard Kyjevu? Hlavní média už připravují Američany: Jaderný útok na USA? Netřeba se bát! Stačí sejít do sklepa a schovat hlavu! Z blázince rovnou do vlády či do médií...

V naší zprávě z 5. února 2003 o projevu ministra zahraničních věcí Colina Powella jsme varovali, že nezamýšlené důsledky útoku na Irák budou nakonec katastrofální. Vyzvali jsme tehdy prezidenta Bushe, aby rozšířil okruh svých poradců „mimo ty, kteří jsou zjevně naladěni na válku, k čemuž ovšem nevidíme žádný dobrý důvod“.

Takže nyní znovu: Prezidente Bidene, zvažte rozšíření svého poradenského okruhu. Zapojte do něj lidi s ověřitelnými zkušenostmi, se schopností nestranně zvážit věci a pochopit perspektivy jiných zemí.

Víme to už dávno: Proč činíme opak?

Návrhy vašich současných hlavních zpravodajských poradců jsou ekvivalentní zničujícím návrhům poradců Bushe a Cheneyho. Jejich vyjádření se pohybují od vědomě nepoctivých až po naivní. Prokazují politováníhodný nedostatek pochopení strategických výzev Ruska a jeho odhodlání využít své obrovské vojenské síly k boji proti tomu, co vnímá jako zásadní vnější hrozbu.

Vyjádření poradců jsou nepochopitelně ignorantská v tom, jak chování USA chtě nechtě vedlo k hlubokému posunu světové rovnováhy sil ve prospěch Ruska a Číny, včetně jejich přeměny na vojenské spojence ve všech oblastech.

Dokonce i poměrně příčetný ředitel CIA William Burns se nadále drží neudržitelné teze o „nevyprovokované“ ruské invazi na Ukrajinu. Přitom když byl před patnácti lety americkým velvyslancem, sám napsal: „Rozšíření NATO, zejména přijetím Ukrajiny, Rusko nepřipustí. Pokud se o to pokusíme, Ukrajina by se mohla rozdělit na dvě části, což by vedlo k násilí nebo dokonce občanské válce, což by přimělo Rusko rozhodnout se, zda přímo vojensky zasáhne.“

pp

Čtěte ZDE: Prolhaná česká média: O situaci na bojišti se dozvíte až od nás. 35 500 zabitých Banderovců. Vydávají je za nezvěstné - a berou jejich žold. Lejnová vyzradila státní tajemství o 100 000 mrtvých. Kyjev chystá další mobilizaci

Iluze americké rozvědky

Prohlášení ředitele CIA Williama Burnse a ředitelky Národní zpravodajské služby Avril Haynesové z minulého měsíce tvrdí:

O Ukrajině: S nástupem zimy se tempo bojových akcí sníží, ruská armáda je nyní silně poškozena, pálí munici, ač jí má nedostatek, Ukrajinci jsou proto optimističtější.

O Číně: Si Ťin-pching a Vladimir Putin v posledních letech navázali úzké partnerství. Čína spolupracuje s Ruskem v mnoha oblastech.

O Putinovi: Putin nazval ty, kteří dodávají zbraně Ukrajině, blázny, jejichž iracionální činy jsou založeny na aroganci a pocitu beztrestnosti. Proto Rusko v žádném případě neustoupí od svých cílů. Nemyslíme si však, že ruským cílem je okupovat celou Ukrajinu.

Výměnou za flexibilitu Washingtonu by Rusové mohli zvážit zastavení ofenzívy přes Dněpr, takže by ještě bylo možné vyjednat něco jako demilitarizovanou zónu od Oděsy na sever zhruba podél Dněpru. To by Ukrajině alespoň do budoucna zajistilo vůbec nějaký přístup k moři.

pp

Čtěte ZDE: Američtí experti: Bod zlomu? O čem se z českých médií nedozvíte. Katastrofa u Arťomovska se zjevně blíží. Za měsíc 12 000 mrtvých Banderovců. Záměrně? Charkovské „pickupové nájezdy“ už na frontě nefungují. Začátek konce?

Vážně uvažujeme o jaderné válce?

Rusko je nejen odhodláno zvítězit na Ukrajině, ale má k tomu také všechny prostředky. Vnímá situaci na Ukrajině jako zásadníbezpečnostní hrozbu, pro Spojené státy však žádnou takovou hrozbu nepředstavuje.

Již po desetiletí víme, že jaderné mocnosti prostě netolerují bezpečnostní hrozby na svých hranicích (viz Karibská krize 1962, pozn. PP). Neexistují vůbec žádné důkazy k tvrzení, že Putin „po vítězství na Ukrajině vstoupí do dalších evropských zemí“.

Nenazývejme Putina paranoidním. Pouze vzal na vědomí stanovisko amerického ministra obrany Lloyda Austina: „Jedním z cílů USA na Ukrajině je vidět oslabené Rusko… USA jsou připraveny pohnout nebem i zemí, aby pomohly Ukrajině vyhrát válku proti Rusku.“

Mohou USA dosáhnout Austinových cílů? Nebylo by k tomu potřeba použít jaderné zbraně? Vzniká tedy koncepční a mimořádně nebezpečný problém. Není možné „vyhrát válku proti Rusku“ a vyhnout se další světové válce s použitím jaderných zbraní. To chceme?

Je děsivé, že ministr obrany Austin si myslí, že takový výsledek je možný.

Způsobili jsme jediné: Kreml nyní reálně zvažuje i ty nejnepříznivější možnosti a je připraven přijmout razantní opatření.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky