Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Bomba: Utajený dopis Putinovi. Emigrují Porsche, Ferrari a Škodovka do Moskvy? Německý průmysl chcípá. Nejhorší propad prodejů aut za 30 let. Místo Mladé Boleslavi Kaluza u Moskvy a Nižnyj Novgorod? Až sem nás dostali...

Bomba: Utajený dopis Putinovi. Emigrují Porsche, Ferrari a Škodovka do Moskvy? Německý průmysl chcípá. Nejhorší propad prodejů aut za 30 let. Místo Mladé Boleslavi Kaluza u Moskvy a Nižnyj Novgorod? Až sem nás dostali...

10. 4. 2023

Tisk článku

Tomáš Bican přináší informace z německého tisku o tichém hledání cestiček pro krachující automobilky zpět do Ruska, které by je mohlo částečně zachránit před zeleným běsněním Bruselu - a nás potopí ještě hlouběji do uměle vyvolané krize řízené bruselskou vládou skřípají Fialové pětikolky

Se šéfem Kremlu se snaží dohodnout dozorčí rada Porsche SE, uvádí německý Spiegel. Podnikatel Siegfried Wolf chce v Rusku pokračovat ve výrobě aut. V dopise dokonce Putinovi nabídl dohodu s VW – se kterou lidé ve Wolfsburgu však údajně nechtějí mít nic společného

Dopis Putinovi

Rakouský podnikatel Siegfried Wolf napsal v lednu Putinovi dopis, ve kterém mu podle Spiegelu nabídl plán na „záchranu ruského automobilového průmyslu“. Podnikatel chce pokračovat v montáži automobilů v Rusku. Ve svém dopise dokonce nabídl Putinovi dohodu s VW, ale Wolfsburg tvrdí, že o ní nic neví. Je tedy sporné, kde je pravda.

Vezmeme-li však v úvahu aktuální situaci v evropském automobilovém průmyslu, úpadek prodeje automobilů v Evropě, ztrátu ruského trhu a vysoké ceny energií v souvislosti s vlnami evropských sankcí, zběsilou zelenou politiku EU, legislativu zakazující od roku 2030 prodej aut se spalovacími motory a drtivý nástup čínského automobilového průmyslu na ruském trhu, spíše to vypadá, že záchranu bude potřebovat německý automobilový průmysl.

O ten ruský se velmi rychle postarají čínské automobilové firmy. A pokud se Evropa rychle nevzpamatuje a nepřestane vazalsky plnit instrukce zpoza oceánu, velmi rychle o ruský trh přijde navždy. Nemluvě o tom, že v důsledku uvedených okolností, je jen otázkou času, kdy ztratí konkurenceschopnost pod tlakem asijských výrobců, kteří budou mít k dispozici levnou ruskou energii a asijské technologie…

pp

Čtete ZDE: Bruselský ekonomický zázrak: Lidé nekupují, výroba vázne - ale koncerny rekordně bohatnou. Jak VW prodá drahé elektromobily (a zastaví výrobu levných škodovek)? V tom je ta finta! Chudí vs. bohatí. Kdo dřív do propadliště dějin?

Rozjede Volkswagen v Rusku výrobu škodovek?

V lednu rakouský podnikatel představil svůj plán přímo Vladimíru Putinovi. Jeho třístránkový dopis, který má Spiegel k dispozici, začíná slovy: „Vážený Vladimíre Vladimiroviči! V dnešních těžkých podmínkách v Rusku chybějí kvalitní auta“. A nabízí, že „nový investiční projekt na obnovení výroby západních osobních automobilů v Rusku by mohl tento problém vyřešit“.

Wolf ho chce realizovat spolu s předním ruským výrobcem automobilů GAZ. Potřebuje k tomu 60 miliard a dva závody, ve kterých je výroba od jara 2022 částečně zastavena. Mezi nimi také závod v Kaluze jihozápadně od Moskvy, který vlastní německý Volkswagen.

Významný Rakušan v dopise ujišťuje že „s vrcholovým managementem Volkswagenu již bylo dosaženo principiální dohody a nejpozději v březnu bude rozhodnutí definitivně schváleno dozorčí radou koncernu“. Sám sebe označuje za „mezinárodně uznávaného investora, který udělal hodně pro rozvoj ruského automobilového průmyslu“. V tom má ovšem opravdu pravdu. Wolf patří k nejvlivnějším představitelům evropského automobilového průmyslu. Je členem dozorčích rad výrobce automobilových komponent Schaeffler a společnosti Porsche SE, která ovládá Volkswagen AG.

V Kaluze u Moskvy by se mohly začít vyrábět Rapidy  

Pro tyto společnosti je Wolf tak cenný, že jako první začal spolupracovat s největší zemí světa. Málokterý jiný německý podnikatel má v Rusku tak dobré kontakty se šéfy firem a s prezidentem Vladimírem Putinem. V dopise Putinovi Wolf sděluje, že jeho plánem je začít ve druhé polovině roku 2023 opět montovat automobily Škoda v obou závodech: Nejprve se bude v Kaluze vyrábět model Rapid a poté v Nižním Novgorodu Octavia, Kodiaq a Karoq. Vozidla měla dostat „radikálně propracovaný vnější design”, aby získala „charakteristické rysy“ legendárních modelů Volga a Pobeda.

pp

Čtěte ZDE: Ruský pohled: Starý svět se hroutí. Propadá se Západ do postindustriální propasti? Konec finanční dominance USA. Válečné bubny Západ nespasí. Ekonomičtí obři povstávají na Východě. Rusko sankce nezlomí. Světu hrozí hlad

Volkswagen se však od Wolfovy iniciativy oficiálně distancuje: Vedení o dopise a jeho "provokativním obsahu” údajně nic nevědělo. Ano, Wolfova společnost PromAvtoConsult byla jedním z potenciálních kupců, ale vrcholový management se jednotlivým zúčastněným stranám před ukončením procesu prodeje nijak nezavázal. „Proto nám není jasné, jak se o tom mohl zmínit třetí straně,“ uvedla společnost.

Ruští komentátoři nejsou plánem nijak nadšeni. Hodnotí jej tak, že německé „velké peníze“ se snaží zajistit svou další existenci v souvislosti s globálními plány EU na vyřazení "neekologických" motorů. „Plánem je zřejmě pozvat do Ruska evropské firmy, které nesouhlasí s touto politikou. V Rusku je hodně zdrojů a kvalitní pracovní síly. Německý automobilový průmysl chce prostě potichu získat zpět ztracený trh, a navíc výborné možnosti pro výrobu aut s levnou ruskou elektřinou. Nezapomínejme, že auta se budou považovat za německá a budeme za ně platit jako za každé zboží s přidanou hodnotou. Jinými slovy: Západ se chce opět povozit na ramenou Ruska, aby získal zpět ztracené pozice."

Největší propad evropských automobilek za 30 let

Podle dalších informací plánuje Porsche v průběhu následujících 5-10 let prodat všechna aktiva v Rusku s možností zpětného odkupu. Uvádí se to ve výroční globální zprávě koncernu, kterou 17. března prostudovali novináři webu Autonews. Předmětnými aktivy jsou Porsche Russland a Porsche Center Moskva. Prodej majetku Porsche však zahrnuje možnost zpětného odkupu, který je možný nejdříve za pět, nejpozději za 10 let. Značka se tedy do Ruska nevrátí minimálně do roku 2028. Tento návrh v současnosti posuzuje ruská vláda. Ovšem vzhledem k nepřátelské politice Německa, je velmi sporné, jak se k ní postaví.

pp

Čtěte ZDE: Krach zeleného podvodu: Západ nastražil energetickou past - a sám se do ní chytil. Konflikt s Ruskem mu uzavřel cestu zpět. Příští dva roky budou pro USA i EU kritické. Ekonomickou válku vyhraje Východ

Důvodem obav kapitánů německého automobilového průmyslu je zjevně i kolaps prodeje automobilů v zemích EU. Počet nových vozidel registrovaných v Evropě v roce 2022 klesl na nejnižší úroveň za 30 let, uvádí Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Trh s osobními automobily v Evropské unii se minulý rok zmenšil o 4,6 % na pouhých 9,3 milionu kusů, což je nejnižší úroveň v od roku 1993, informovalo tento týden ACEA. 

Celkově se v roce 2022 mezi čtyřmi největšími trhy EU podařilo dosáhnout růstu pouze Německu, a to velmi nízkého (+1,1 %). Pomohl tomu silný prosincový výsledek, uvedla ACEA. Ostatní tři trhy si vedly hůře než v roce 2021, přičemž nejprudší pokles zaznamenala Itálie (-9,7 %), za ní následovala Francie (-7,8 %) a Španělsko (-5,4 %).

Prodej aut koncernu Volkswagen (včetně Škody, Audi, Seatu, Porsche a dalších) v Evropské unii loni klesl prodej o 5,2 procenta, uvedla ACEA. Automobilka Stellantis zaznamenala pokles prodeje o 14,1%, zatímco prodeje Renault Group klesly o 4,3% a prodeje BMW o 5,1%. Prodej Mercedes-Benz zůstal prakticky na stejné úrovni jako v roce 2021, a to 549 023 kusů.

To bude krása, až - místo někdejších slavných žigulíků - budeme z Ruska dovážet škodovky! V bruselském socialismu nepochybně budou opět jen pro vyvolené a "pod rukou". Česká televize by už mohla začít připravovat seriál Volha 2. Až sem nás ti zločinci dostali...

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky