Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Západní expert: Přestaňme si lhát do kapsy. Jakýpak pat? Ruské vítězství je jasné již od 24. února 2022. Kyjevský režim je v troskách. 3. armáda roztála jako sníh na slunci. Hodí Kyjev prohru na Západ? Spolu chyceni...

Západní expert: Přestaňme si lhát do kapsy. Jakýpak pat? Ruské vítězství je jasné již od 24. února 2022. Kyjevský režim je v troskách. 3. armáda roztála jako sníh na slunci. Hodí Kyjev prohru na Západ? Spolu chyceni...

8. 11. 2023

Tisk článku

Jacques Guillemain , francouzský vojenský expert (bývalý armádní pilot), komentuje doznání šéfa kyjevské armády Valerije Zalužného, že na boj Západu ukrajinskýma rukama a životy už režim nemá a upozorňuje, že na frontě je situace pro Kyjev mnohem horší, než velení armády - v konfliktu se Zelenským - opatrně přiznává

Šéf kyjevských armád Valerij Zalužnyj učinil před pár dny nečekané doznání. Konstatoval, že boje uvízly ve slepé uličce a žádný průlom již nenastane. Konflikt se podle něho dostal do patové situace, a ukrajinské armádě se již nepodaří dosáhnout průlomu, přiznal v rozhovoru pro The Economist.

pp

Kdepak slepá ulička!

“Stejně jako v první světové válce jsme dosáhli úrovně technologického rozvoje, která nás staví do slepé uličky… Zřejmě už nedojde k hlubokému a zásadnímu průlomu,” tvrdí Zalužnyj.

Jenže i to - jakkoli tím rozlítil prezidenta Zelenského - je ještě velmi optimistické prohlášení. Ne, není to žádná slepá ulička. Ruské vítězství se ve skutečnosti píše již od 24. února 2022 a žádný „masivní technologický skok“ při dodávkách nejmodernějších západních zbraní tuto situaci ve prospěch Kyjeva nezmění.

Jako by náhle všichni zapomněli, že Zelenskyj chtěl vyjednávat den po ruské ofenzivě, ale bylo to NATO a zejména tehdejší britský premiér Johnson reprezentující bojovný anglosaský tábor, který za něj rozhodl jinak. Donutili ho podstoupit válku, kterou nechtěl. Kdo ale nyní, po dvaceti měsících, převezme odpovědnost za ukrajinskou porážku a statisíce obětí?

Valerij Zalužnyj se pokouší alespoň vytvořit dojem, že válka je ve slepé uličce kvůli nedostatku nejmodernější západní bojové techniky. To je prý hlavním důvodem, aby se z této poziční války, která je příznivá pro Moskvu, kyjevský režim dostal. Bez hojnosti západních high-tech zbraní podle něj Ukrajina nemůže vyhrát.

pp

Čtěte ZDE:  Nový ruský kotel na Donbasu: Smršť v Avdějevce. Pevnost na ostřelování civilistů Doněcka se hroutí. Smyčka kolem Banderovců se utahuje. Kyjevský betonový oříšek praská. Rusko mlčí a jedná. Blíží se ukrajinský Stalingrad?

Západ žvanil, Putin budoval

Je to způsob, jak se zbavit odpovědnosti za porážku. Chce tím říci, že, koalice 50 (!) západních států vedená Washingtonem nevyvinula dostatečné úsilí, aby Ukrajinu vybavila moderními zbraněmi.

Jak jsme teď daleko od otřesných projevů oznamujících nevyhnutelné vítězství Kyjeva díky drtivé technologické převaze NATO tváří v tvář ubohé ruské armádě, tomu žalostnému pozůstatku zcela zastaralé sovětské armády. A co na to teď naši francouzští generálové, kteří se dvacet měsíců pošklebovali nad zchátralostí Putinovy armády?

Všichni tito chytráci vyjadřovali jediný povolený názor na armádu, o které nic nevěděli, která jim byla naprosto neznámá. Tito „skvělí stratégové“ obsazující všechny televizní, rozhlasové a printové kanály byly pouze nejhorším výplodem propagandy. Snad ani netušili, že zatímco Evropa sklízela „mírové dividendy“, Putin dvacet let přestavoval a budoval tu nejvelkolepější armádu, jakou si lze představit – s patnácti nebo možná i dvaceti lety náskoku v technologiích.

pp

ČtěteZDE: Moskva už má zbraň, proti britským a americkým raketám: Létající radary A-50U jsou pro Storm Shadow zabijáky. Ani piloti Kyjeva na ně nestačí reagovat. Banderovci tak mají další problém, a Zelenský si zoufá. Západ rozpačitě mlčí

Není to v množství zbraní

Zalužnyj tedy nyní připouští, že dlouhodobým vítězem v poziční válce bude Rusko: “Z mnoha subjektivních i objektivních důvodů se současná válka postupně mění v poziční formu války, ze které bylo z historického hlediska vždy těžké uniknout a to jak pro ozbrojené síly, tak pro stát jako celek. Prodlužování války je přitom zpravidla ve většině případů výhodné pro jednu ze stran konfliktu. V našem případě mluvíme o Ruské federaci, protože jí dává příležitost doplnit a posílit vojenskou sílu. Otázky spojené s pochopením příčin této situace, hledáním možných východisek či změnou charakteru války ve prospěch Ukrajiny jsou proto nyní tak důležité.”

Ale jak je řečeno výše: Zalužnyj se mýlí - a je lhostejno, zda vědomě, nebo nevědomky. Nejsou to ani drony, ani tanky, ani elektronické systémy, ani letadla nebo protiletadlová obrana, které by mohly zachránit Kyjev. Veškerá tato neuvěřitelná masa výzbroje poskytnutá Kyjevu - a obratem zničená Ruskem v této nevyhratelné válce - jen prodloužila agonii Ukrajiny a vykrvácela její armádu.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Rusko je neporazitelné, protože má výhodu ve všech oblastech. Je to země se 140 miliony obyvatel ve srovnání se 44 miliony na Ukrajině. Ruská armáda může postavit dva miliony vojáků, v případě všeobecné mobilizace dokonce dvacet milionů.  Zbrojní průmysl v určitých odvětvích zdesetinásobil své výrobní kapacity. Technologická převaha nemá ve světě obdoby. Schopnost ruské ekonomiky přizpůsobit se západním sankcím je pro Západ šokující, protože sám by něco takového nedokázal.

Což souvisí i s další lží do kapsy: Rusko, na rozdíl od toho, co tvrdí naše hloupá západní propaganda, zdaleka není izolované. Naopak má podporu globálního Jihu s Čínou v čele.

Ztráta půl milionu mužů a operetní generálové Západu

Ve stejnou dobu, kdy Kyjev ztrácí 20 000 vojáků měsíčně, Moskva sleduje, jak 40 000 dobrovolníků odchází sloužit své zemi. Tento konflikt není ve slepé uličce, naopak. Ruská armáda má iniciativu všude. Tato poziční válka prospívá Rusům, kteří vybudovali nejfantastičtější obrannou linii za poslední desetiletí. Skutečná neprůchodná čínská zeď: Surovikinova linie, která se stala hřbitovem ukrajinských vojáků, kteří denně (!) ztrácejí 1500 zabitých a zraněných kolegů.

Zázračná protiofenzíva, která měla vypudit Rusy z Ukrajiny a získat zpět Krym, je největším vojenským fiaskem Západu od roku 1945. Za pět měsíců bylo zabito téměř 100 000 lidí, aniž by vedla k zisku sebemenší pídě země.

Zalužnyj se - v tomto případě nepochybně zcela vědomě - "mýlí", když se tváří, že porazí ruskou armádu bez letectva a s dělostřelectvem desetkrát slabším než to ruské. Nikdo ani nezmíní, že 3. ukrajinská armáda od 4. června roztála jako sníh na slunci.

SLEDUJTE: Protiproud TV ve středu 8. 11. 2023 od 18:00 vysílá rozhovor se známou nepodvolenou  speciální pedagožkou a školní metodičkou Michaelou Kubátovou-Špryňarovou o stupňovaných útocích "liberálů" na "normální" rodiny a naše děti. O to nebezpečnější, že mezinárodní napětí jim slouží jako clona pro tento připravovaný zločin, jenž chtějí zakryt falešnou "úmluvou" zvanou tentokrát Istanbulská.

Nenechme se ukolébat! Snadno se může stát, že se brzy probudíme jako skuteční cizinci ve své zemi - a z našich dětí bude "zboží" pro deviantní trh!

Je tragické, že valná část západní veřejnosti (masírovaná dosti přitroublou ale masívní propagandou) od pádu Berlínské zdi v roce 1989 vůbec nic nepochopila. Zatímco Amerika a její evropští podřízení se pouštěli do svých brutálních koloniálních válek a vedli asymetrické konflikty, které všechny ostudně prohráli, Putin s nejlepšími inženýry na planetě, trpělivě budoval moderní armádu určenou pro vysoce intenzivní válčení.

Výsledek je nezbytné si hodně nahlas přiznat: NATO je za Ruskem dvacet let pozadu. Ale nejhorší je, že si to "operetní" západní generálové neuvědomují. Stačí připomenout již zmíněné chvástání „vojenských expertů“ v televizích všech států NATO. Ohromující!

Zelenskyj už přece měl být v Kremlu

Encyklopedie o 10 svazcích by nestačila, abychom shromáždili nesmysly, které dodnes slyšíme na našich televizních kanálech. Ve skutečnosti strategie Zalužného, kterou nepochybně prosazoval i Zelenskyj, spočívala setrvat v nesplnitelné misi:

Proč bylo nutné trvat na obraně Mariupolu a Bachmutu? Aby tam ztratili nejlepší jednotky? Proč posílat 100 000 vojáků, aby prolomili Surovikinovu linii, když všichni víme, že je neprůchodná?

Když se Rusové spořádaně stáhli z Charkova nebo Chersonu, aby se neocitli v obklíčení, všechna západní média se tomu posmívala a chválila tato velká ukrajinská vítězství. Tak neuvěřitelně špatné odhady se stávají groteskními: Západní tisk už viděl Zelenského v Kremlu!

Výsledek spočívá od první chvíle v odlišné strategii. Putin šetří své vojáky, Zelenskyj je obětuje - aby získal stále více zbraní a peněz. Zbraně byly zničeny nebo přeprodány, miliardy dolarů již částečně zpronevěřila kyjevská mafie.

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v redakci v Opletalově ulici (pár kroků od Václavského náměstí).

A nakonec bylo zabito 400 až 500 tisíc vojáků, ještě více bylo zraněno a 50 tisíc zmrzačeno. Nemluvě o stovkách tisíc vdov a sirotků, hlavních poražených v této válce, které se dalo předejít. Vladimír Putin by se spokojil s respektováním Minských dohod a bezpečnostními zárukami.

Nedostalo se mu ani jednoho: Minské dohody byly dle slov exkancléřky Merkelové od počátku podvod, jenž měl pouze posloužit k vyzbrojení kyjevského popřevratového režimu. A bezpečnostní záruky s raketami NATO a USA na ruském "měkkém podbřišku"? Myslí si snad Washington, že Rusko nemá svou Monroeovu doktrínu právě tak jako USA?

A tak jsme dnes tam, kde jsme:

Zalužnyj se zříká odpovědnosti tím, že obviní NATO. Ale ve skutečnosti také kyjevský režim tuto válku zvládl špatně a je plně spoluzodpovědný za tuto katastrofu.

Zalužnyj nejeví žádné známky uznání svých chyb. Pokud by se Zelenskyj neřídil jeho vojenskými radami, musel by rezignovat. Pokud schválil Zelenského strategii, prostě mu chyběla rozlišovací schopnost. Nyní je příliš pozdě na opravu jakékoli z těchto chyb.

Hledání obětních beránků pokračuje. 

Konec je na dosah.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky