Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Moskva už má zbraň, proti britským a americkým raketám: Létající radary A-50U jsou pro Storm Shadow zabijáky. Ani piloti Kyjeva na ně nestačí reagovat. Banderovci tak mají další problém, a Zelenský si zoufá. Západ rozpačitě mlčí

Moskva už má zbraň, proti britským a americkým raketám: Létající radary A-50U jsou pro Storm Shadow zabijáky. Ani piloti Kyjeva na ně nestačí reagovat. Banderovci tak mají další problém, a Zelenský si zoufá. Západ rozpačitě mlčí

2. 11. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší informace o podstatně zlepšeném systému ruské protivzdušné obrany, kterou Moskva právě demonstrovala sestřelením osmi nejmodernějších britských řízených střel směřujících na Sevastopol - což se ovšem dále projevuje i na frontě, kde kyjevskému režimu dochází poslední "šťáva"

Stále slábnoucí armáda kyjevského režimu volá po nejmodernějších zbraních Západu. Řadu z nich již dostala. A kromě toho, že jí to v avízované slavné ofenzívě bylo nanic, posloužilo to Moskvě k otestování obranných systémů (o mimořádně zajímavém "rozboru střev" ukořistěných zbraní ani nemluvě).

Plně to platí také o britských raketách „Storm Shadow“, které Kyjev začal používat v květnu letošního roku. Nějakou dobu trvalo, než na ně ruská armáda našla účinnou obranu. Jenže zjevně už ji má. 30. října sestřelila nad Krymem osm těchto vyspělých řízených střel. Nejenže jde o první hromadné zničení raket tohoto typu, ale současně má tato událost z několika důvodů pozoruhodné souvislosti.

pp

Padají jako hrušky

Samotné rakety, pravděpodobně jako při prvním úderu „Storm Shadow“ na Luhansk letos v květnu, byly použity ve spojení s návnadami ADM-160 MALD. Přesto je protivzdušná obrana tentokrát detekovala a sestřelila ve značné vzdálenosti od cíle. A současně, nikoli náhodou, jen o několik dní dříve systémy S-400 sestřelily několik ukrajinských stíhaček na vzdálenost větší než 200 kilometrů. Jak bylo možné zasáhnout tolik cílů?

S největší pravděpodobností byly rakety „Storm Shadow“ zničeny novými protiletadlovými řízenými střelami 40N6 s aktivním radarovým vyhledávačem. Objevily se v roce 2018 a jsou schopny zachytit cíle ve výšce až 35 km a ve vzdálenosti až 380 km. To podstatné však je, že jejich osádky tentokrát dostaly identifikaci cíle z „létajícího radaru“ - letadla A-50U.

pp

„Létající centrála“ úřaduje 

Letoun A-50U dokázal odhalit všech osm řízených raket a jejich „návnad“ ve výšce pod 1000 metrů na vzdálenost více než 200 km - tedy mimo "oči" stacionárního radaru 92N6. Použití „létajícího radaru“ bylo v tomto případě nezbytné pro zvýšení šancí k zasažení cíle. Stacionární radar S-400 je totiž schopen detekovat rakety „Storm Shadow“ ve výšce 40 m ze vzdálenosti maximálně 35 km. Ale ta "létající centrála" A-50U dokáže detekovat cíle jako „Storm Shadow“ již na vzdálenost 150-200 km.

A jak probíhal bojový scénář pro likvidaci „Storm Shadow“? Souřadnice blížící se rakety byly předem načteny do navigačních systémů protiletadlových raket. Potom byly na cíle vypuštěny nové rakety 48N6DM nebo 9M96DM a - mimo dosah pozemního radaru - zasáhly všech osm raket „Storm Shadow“.

pp

Čtěte ZDE: Zelenský v hluboké depce: Udělej si sám, uslyšel od amerických senátorů. Tak co aspoň výbuchy nad Krymem? Chystá se Rusko osvobodit Oděsu? Fico to bruselské verchušce dává po lopatě. Četl profesor Fiala někdy Kissingera?

Tato metoda prostě řečeno umožňuje zasáhnout řízené střely mnohem dříve, než vstoupí do závěrečné fáze letu. Jde o mnohem bezpečnější metodu než čekat na zasažení cílů zblízka, protože především poskytuje osádkám více času na detekci, přípravu a zničení útočníka. Toto schéma samozřejmě stejně dobře funguje i při sestřelování kyjevských stíhaček.

Nevidí je, není čas uhnout

To podstatné je, že detekční varovné stanice instalované na ukrajinských MiG-29A, Su-27 a Su-24MR neupozorňují pilota na blížící se protiletadlové rakety, protože nedochází k žádnému záření z pozemního radaru. Palubní bezpečnostní systém se spustí po detekci cíle hledačem protiletadlové střely.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Při tomto schématu zůstává pilotovi ukrajinských ozbrojených sil jen několik vteřin na protiraketový manévr, přičemž šance na jeho úspěch jsou extrémně nízké: rakety S-400 dokážou manévrovat s přetížením více než 30 G, což prakticky vylučuje jejich odchýlení z trajektorie.

Tyto úspěchy ruské protivzdušné obrany ilustrují na celkovou změnu dynamiky při eliminaci ukrajinských raket a letadel na frontě, která je v posledních 14 dnech pro Kyjev fatální.

SLEDUJTE: Protiproud TV v pátek 3. 11. 2023 od 18:00 uvede již čtvrtý rozhovor s robertem Vláškem, tentokrát v rámci cyklu Rub a líc, a to na téma vzniku peněz, bank, FEDu a podobně. Pořadu bude jako obvykle věnován článek zde na protiproud.info.

Kdy přijde pro Zelenského rána z milosti?

Ale nejde jen o Storm Shadow. Přinejmenším stejně významné je, že stejnou metodou Rusko v poslední době úspěšně sestřeluje i americké rakety Himars - což dále dramaticky zhoršuje celkovou situaci kyjevského režimu na frontě.

Zvláště patrné je to v polorozpadlé Avdějevce. Blíží se zjevně ukrajinská kapitulace ve městě a stažení vojsk z kotle, pokud se je vůbec ještě podaří stáhnout. Pod Kupjanskem je situace Ukrajinců obdobně složitá. Ruské jednotky tento týden zaútočily na ropnou rafinerii Křemenčuk a letiště Myrhorod v Poltavské oblasti. A dnešní noci zasáhly ruské řízené střely vůbec nejvíce ukrajinských cílů za celou dobu Speciální vojenské operace.

Podstatné zlepšení v eliminaci nejvyspělejších raket Západu je citelnou ranou pro poslední zbytky ukrajinské aktivity, která - v podstatě jen pro západní média - spočívala v občasných zásazích ruských vojenských objektů na Krymu.

S přicházející zimou, se však čas pro Kyjev rychle krátí. Pokud i propagandistické občasné zásahy ruského týlu prakticky ustanou, Západ bude těžko "prodávat" ukrajinské selhání svému veřejnému mínění. Nemluvě o to, že zbraně i peníze docházejí - a nyní ještě má dalšího naléhavého "žadatele" - Izrael.

Lze pochopit, proč si Zelenský již i veřejně tak zoufá...

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky