Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zelený advent: Ve znamení cokolismu. Bojůvky budižkničemů zuří na školách. Přemnožení důchodci. Co se vlastně má udržovat? Odolají naše hodnoty? Doba alternativ a náhražek. Zatemněný rozum podnebíčkářů

Zelený advent: Ve znamení cokolismu. Bojůvky budižkničemů zuří na školách. Přemnožení důchodci. Co se vlastně má udržovat? Odolají naše hodnoty? Doba alternativ a náhražek. Zatemněný rozum podnebíčkářů

14. 12. 2023

Tisk článku

Ladislav Jakl se zamýšlí nad atmosférou letošního adventu a soudí, že udržitelnost spočívá v něčem jiném než v potírání kulturních a civilizačních výdobytků

Je advent. Pro někoho vrchol nákupní horečky, pro někoho festival bukolického kýče, pro někoho chvíle, kde se navzájem potřebujeme tak nějak víc a blíž. Za pár týdnů zdraží teplo, ale to prý teď řešit nebudeme. A když už, tak jedině teplo planetární.

O adventu oprašujeme svou víru. Nevěřící člověk neexistuje. Věří každý. Věřit a předpokládat, to není totéž. Předpokládat je vlastností racia, věřit je vlastností ducha. Občas se obé chybně zaměňuje. Pokud víra některého člověka není opřena o věrouku, církev a duchovní strukturu, vzniká prázdná nika.

A tato nika bývá okamžitě zaplněna. Bývá zaplněna náhražkou (někdo by řekl naivní obdobou) na způsob víry v cokoli. Vírou takového člověka je tedy cokolismus. Cokolismus jako surogát víry. S tímhle termínem přišel někdy koncem 90. let jeden holandský vědec (a svého času snad i politik). A nemyslel to jako pochvalu. Cokolismus je výsledkem nouze, výsledkem poptávky po jakési alternativě víry.

Nedejme se jim jen tak! 

Jak se vlastními silami úspěšně léčit a udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Bojůvky včera a dnes

Fanatismus mladé komunistické studentské generace z 50. let nelze vysvětlit racionálním zhodnocením společenských faktorů a z toho plynoucího přesvědčení, kudy vede správná cesta k lepšímu životu. Argumenty bojůvky vyhazující své profesory nikdy nezajímaly, protože tito tehdejší fanatici měli svůj cokolismus, svou rudou víru.

Dnes se zelené bojůvky na školách také nezajímají o data, údaje, informace, argumenty, čísla, důkazy. Vede je cokolismus, v tomto případě v podobě klimatického hysterického blouznění. Poznáte to z jakékoli „debaty“ s některým z postižených touho zaslepenou náhražkou víry. Bývají užaslí, že se někdo chce bavit o samých východiscích podnebíčkářské pseudonáboženské ideologie. Ty jsou prý přece dávno mimo diskusi, nyní diskutujeme jen o způsobech, jak nakrmit zeleného boha dalšími a dalšími lidskými oběťmi.

Údajně gramotní studenti UMPRUM vyvěsili z okna transparent, kde stojí, že „udržitelnost si za prachy nekoupíš“. Oni, kteří v životě nic nevydělali, oni, jejichž individuální spotřeba statků odpovídá africké vesnici, pohrdají výsledky práce těch, kteří postavili svět kolem nich a udržují ho v chodu. Ale to není udržování udržitelnosti, jakou si klimahysterici představují. Oni si ji představují asi tak, že neandrtálci měli lépe šetřit pazourkem a žili by dodnes.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit své peníze alespoň před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Udržitelná udržitelnost

Úplně přesně nevíme, co se to tedy má udržovat. Ctnosti, které se osvědčily? Tradice? Holubi? To bude ono! Holubi! Před pár dny v Japonsku zatkli a ze zabití obvinili řidiče, který holuba přejel, a zabránil tak udržitelnosti holubího života. Nebo co je nutno podle podnebíčkářů udržet? Prosperitu? Jak? Chudnutím? Stav veřejného zdraví všeobecným blbnutím?

Kvůli udržitelnosti je údajně třeba nemít děti. Kdo ale pak bude udržovat náš vesmír? Překážkou v udržitelnosti jsou prý taky přemnožení důchodci. Pořád přibývají (zejména tento týden) a málo umírají (pokud nepřijde v zájmu udržitelnosti nějaká ta epidemie chřipky).

Rádi o své západní civilizaci říkáme, že je postavena na antických a křesťanských základech. Jsou tyto základy udržitelné v horizontu příštích delegací? Odolají cokolismu, toho času jedovatě zelené barvy? O tom by mohl být letošní advent. 

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky