Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Námluvy ODS s bohatou nevěstou: Babiš na seznamu bakterií? On, věrný hráč špinavých protiruských kampaní? Ten poskok EU a USA? Černochová: Rajchl a Okamura jo, ale na Andreje nám nesahejte! To bude, panečku, vláda!

Námluvy ODS s bohatou nevěstou: Babiš na seznamu bakterií? On, věrný hráč špinavých protiruských kampaní? Ten poskok EU a USA? Černochová: Rajchl a Okamura jo, ale na Andreje nám nesahejte! To bude, panečku, vláda!

5. 2. 2024

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší komentář blogerky Slovanky k pozoruhodné "obraně Babiše" z úst ministryně války Černochové, která tím možná naznačila o chystané budoucí vládě ANO s ODS víc, než ve své obvyklé "výrokové tuposti" zamýšlela

Jistě jste již i na mainstreamu zaznamenali existenci dalšího z bezpočtu seznamů, které si na Ukrajině vyrábí jak na běžícím pásu. Mimo otevřeně výhružných seznamů, jimž se také říká „seznamy smrti,“ je zde další údajný seznam „ruských bakterií,“ který podle všeho nemá žádný zásadnější význam.

pp

Být protiruský už Kyjevu nestačí?

Je na něm i spousta silně proukrajinských a rusofobních jmen, což spíše ukazuje na to, že jej vytváří někdo, kdo politice nijak nerozumí a náhodně vybírá jména, na která někdy dští síru mainstreamová média dané země.

Jak si vysvětlit, že jsou na seznamu například členové strany SD (Švédští demokraté), která je sice silně protiimigrační, ale také protiruská? Patřila dokonce ke stranám, které v EP organizovaly debatu o nutnosti rozprášit Rusko a rozdělit jej na malé státečky.

Strana je jinak protibruselská, ale to se týká spíš odporu proti islamizaci, muslimské invazi, LGBTQ agendě a Green Dealu. Že by tedy byli na seznamu „ruských bakterií“ kvůli tomu?

Nicméně to byl jen jeden extrémní případ ze zahraničí, u kterého skutečně nenacházím oporu pro jakoukoli sebenepatrnější známku „proruskosti“, dalších podobných příkladů ze zahraničí by se našlo mnohem víc. Ovšem dnes se podíváme na domácí politiku.

pp

Čtěte ZDE: Temná spojení zločinců z Kyjeva s Brity: Molfar a černé seznamy nepodvolených "obviněných". Stupňování: Skandalizace - zastrašování - fyzická likvidace. V ohrožení novináři a politici z USA, EU. Z ČR Rajchl a Doubrava. Kdo bude další?

Babiš se tolik snažil zavděčit Američanům - a je tam

Zaujalo mne totiž, že na tomtéž seznamu byl i otevřený rusofob Babiš, který navíc vždy velmi podporoval „jestřábí“ politiku USA. Pokud se vrátíme do minulého volebního období, tak v roce 2018 byl prvním, kdo zareagoval na trapnou frašku kolem agenta Skripala a novičoku. Tehdy jsme byli dokonce první zemí (mimo Velkou Británii), která vyhostila ruské diplomaty.

A co víc: vyhostili jsme jich nejvíc v přepočtu na počet obyvatel. Byli celkem 4 a víc než my, jich vyhostily jen Velká Británie a USA (6). Většina evropských zemí vyhostila 1 – 2 diplomaty, některé nikoho.

Velkou podporou politice USA byl v témže roce oddaný souhlas s bombardováním Sýrie. Tehdejší ministr obrany Stropnický, věren své původní profesi, sepsal dopis, v němž vyjádřil neutuchající podporu tomuto bombardování suverénní země. Záhy obdržel od svého protějšku z USA velké díky, neboť se jako jeden z mála projevil coby velmi oddaný patolízal.

Dále je dobré připomenout kauzu tzv. „ricinového kufříku“. Šlo o absolutní výmysl, na jehož základě byli opět vypovězeni ruští diplomaté. Zde sice figuroval zejména tehdejší ministr zahraničí Petříček - nicméně za Babišovy vlády a s jeho souhlasem.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Potlesk Zelenskému

V neposlední řadě – a to je asi největší důkaz, že Babiš na seznam rozhodně nepatří – zde byla kauza Vrbětice. Její pozadí bylo tak šílené, že uvěřit představené verzi mohl jen jedinec chudý duchem. Ani se nenamáhali vymyslet si něco nového, použili již „recyklované“ špiony, kteří se údajně měli pokusit v Británii zavraždit Skripala, ale údajný atentát totálně zpackali (dodnes je ovšem u nás oficiálně nikdo neobvinil - no protože není z čeho, pozn. PP).

Každopádně byli v okamžité reakci vypovězeni další ruští diplomaté a lze dokonce tvrdit, že byla vyvolána diplomatická válka. Záhy po této kauze nás Rusko vyhlásilo druhou nejvíce nepřátelskou zemí – hned po USA. Pokud by tak mohl někde Babiš figurovat, tak spíš na seznamu „nepřátel Ruska“ a ne „ruských bakterií“.

Pomineme-li uvedené, tak ANO v tomto volebním období vždy hlasovalo v souladu s vládou pro posílání zbraní Ukrajině, pro umístění vojsk USA na našem území a v minulosti i pro všechny možné zahraniční mise NATO.

Když ve Sněmovně online vystoupil Zelenskyj, tleskali mu poslanci ANO stejně nadšeně jako poslanci pětislepence. Skutečně marně tedy hledám cokoli, co by ospravedlnilo umístění Babiše, ale i Schillerové, na seznam „ruských bakterií.“

Jak se úspěšně léčit či udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Proč teď Černochová Babiše hájí?

Za Babiše se postavila ministryně obrany za ODS Jana Černochová. Zde vlastně právem, nicméně mohla klidně mlčet a nechat to být, zcela by to zapadlo do opoziční politiky, díky níž pětidemolice vyhrála – a to je program Antibabiš.

„Jsem citlivá na lidské seznamy všeho druhu, a toto není od ukrajinských přátel fér. Neeskalujte ještě víc napětí v naší společnosti, prosím. Můžou se mi hodně nelíbit některé výroky Andreje Babiše a Aleny Schillerové, ale nepovažuji je za proruské politiky a bakterie. Na ten odporný ‚seznam‘, vedle Konečné s Okamurou a Rajchlem, nepatří,“ prohlásila Jana Černochová.

Tolik její vyjádření. Pokud by mlčela, nic by se nestalo a nebylo by vlastně co komentovat. Jenže zde za jejím komentářem vidět jasný účel. Příští rok na podzim jsou parlamentní volby a ODS má jedinou šanci, jak se udržel u koryt: V koalici s ANO.

Je to vlastně zároveň i jediný možný koaliční partner pro ANO. Toto spojení jsem předpovídala i v roce 2021, pokud by se stávající strany „pětikolky“ nedostaly v dostatečném počtu do Sněmovny. Ze stávajících parlamentních stran by si ANO mohlo vybrat za partnera jedině ODS nebo KDU (případně obojí, s KDU již mají v koalici zkušenost).

SLEDUJTE: Protiproud TV v pondělí 5. 2. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelné setkání šéfredaktora Protiproudu s věrnými čtenáři a diváky - v jednom z mála necenzurovaných prostředí - nad aktuálními i obecnějšími otázkami naší doby. Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Chystá se vládní koalice ANO s ODS?

Nebude to samozřejmě hned. ODS zahraje menší divadlo pro své voliče (možná to potrvá pár měsíců), že „musí zachránit demokracii“ a bude tvrdit, že jde do koalice jen proto, aby nevznikla koalice ANO a SPD. ANO nikdy nepůjde do koalice s SPD, to je celkem jasné. Nepovolila by to ani europarlamentní Macronova frakce, ve které je hnutí ANO, neboť podobné koalice zásadně zakazuje. Pro ANO by to znamenalo okamžité vyloučení z frakce a to Babiš, závislý na Bruselu, nikdy nepřipustí.

O praktikách této velmi silně eurohujerské frakce jsem již v minulosti opakovaně psala. Tato frakce dokonce rozhodovala například i o složení stávající švédské vlády. Právě zde jsem detailně tuto – v Macronově frakci běžnou – praxi popsala. Je tedy naprosto jasné, že příští vládní koalice bude ANO a ODS nebo ANO, ODS a KDU.

A Černochová se ozvala právě i proto, že ODS již s touto koalicí najisto počítá. Potřebují dát zejména svým vlastním voličům najevo, že v ANO není žádný rusofil. Pokud by to nechala „vyhnít“, tak by se to mohlo ODS po volbách pěkně vymstít, protože voliči ODS by se mohli odvolávat právě i na tento „bakteriální“ seznam ve snaze podobné koalici zabránit.

Černochová tak každopádně uklidnila voliče ODS a zároveň i „bohatou nevěstu“ v podobě sílícího hnutí ANO.

Nevěstu, se kterou již její partaj příští rok čekají skutečné námluvy…

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Na začátek stránky