Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Deset bylinek, které by neměly doma chybět: Zázrak pro děti, starce a nemocné. Jak vyvážit kvanta chemie, která denně všichni „vstřebáváme“? Jednoduše!

Deset bylinek, které by neměly doma chybět: Zázrak pro děti, starce a nemocné. Jak vyvážit kvanta chemie, která denně všichni „vstřebáváme“? Jednoduše!

2. 7. 2014

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší užitečné letní rady, které vyzývají k „vyvážení nepřirozeného přirozeným“ – například běžným kořením

Koření jsou často používaným doplňkem stravy, důležitým nejen pro chuť, ale i z hlediska lidského zdraví. Svou stravu by jimi měli doplňovat mládež, důchodci – a vlastně by je měl „užívat“ každý, kdo chce žít zdravým stylem života. Často totiž zjistíme, že stačí pár různých chutných koření a jídlo skutečně zkvalitníme nejen po chuťové stránce. Dává nám to navíc možnost zbavit se kořenících přípravků, obsahujících především glutamát. I pokud nevaříme, může pro nás být důležité koření znát – i kdyby jen proto, abychom je doporučili tomu, kdo u nás doma vaří.

Čtěte ZDE: Chceme štědré Vánoce s Glutamátem a dobarvenými, křehčenými potravinami? Koření: „drobnost“, která je zásadní pro naše zdraví.

Zbavit se jedů? Nutnost!

Koření by totiž neměla chybět v jídelníčku nikoho z nás, především pokud potřebuje detoxikaci organismu. Ať jde o játra, ledviny, lymfatický systém či trávicí trakt – koření může podstatně pomoci. A detoxikace je dnes opravdu „nad zlato“: Svět kolem nás je plný toxinů, chemického znečištění i bakterií a parazitů. Množství podobných „nezvaných hostů“ se přitom k naší škodě usazuje v našem těle.

PP

Dokonce i zdraví lidé potřebují trochu „vypomoci“ s obranou proti vlivům prostředí. Zvláštní pozornost by pak detoxikaci měly věnovat citlivé osoby, nemocní a alergici. V dnešní době rapidně přibývá lidí, kteří denně užívají farmaceutické drogy. Proč nezkusit vyvážit přirozenou a nepřirozenou složku, kterou přijímáme? Jistě to pomůže k lepšímu zdraví a spokojenosti.

Docela obyčejné léky

Několik příkladů toho, co může koření udělat pro lidský organismus:

  • Kurkuma: Velmi silný antioxidant (tedy mj. bojovník proti stárnutí, pozn. red.), který by se měl pro zesílení účinku pokud možno kombinovat s pepřem. Antioxidanty kromě jiného tělu pomáhají regenerovat, pokud je přetížené toxiny.
  • Muškátový oříšek: Je velmi běžné koření, které se hodí nejen do svařeného vína na zimu! Pomáhá s krevním oběhem a současně tělo zbavuje nezdravých, toxicky působících buněk.
  • Pepř: jako všechna „pálivá“ koření pomáhá rozproudit oběh i metabolismus. Kromě toho jde o výtečnou desinfekci na malé odřeniny či říznutí.
  • Zázvor: zázvor je báječný na bolest, kromě toho působí proti zažívacím potížím a zvracení. Pokud je přidán do jídla, zajišťuje lepší vstřebatelnost živin z potravy.
  • Jetel luční: je dobrý nejen na med a neměl by doma chybět, pokud jsou v domácnosti ženy! Pomáhá s problémy v menopauze i s PMS a obecně čistí krev (dá se pít jako odvar, pozn. red.). Kromě toho má účinky relaxační a je dobrý na spaní.
  • Česnek: je často užíván jako prevence chřipky, nastydnutí, veškerých „zimních“ chorob horních cest dýchacích, včetně pneumonie a obecně k podpoře imunity. Česnek snižuje cholesterol, krevní tlak i krevní cukr. Kromě toho jeho zápach odpuzuje v létě komáry a jinou havěť. Dokáže toho ale mnohem víc, takže pokud vám diagnostikovali závažnější, nebo i méně závažnou chorobu, vyplatí se prozkoumat, jaký vliv na ni česnek může mít (současně se však může stát, že máte problém, se kterým se česnek naopak nesnáší, jako to platí pro „žlučníkáře“ a obecně osoby s citlivým trávením, osoby, užívající léky na ředění krve typu Warfarinu a do jisté míry i osoby trpící cukrovkou, pozn. red.).

PP koláž

Čtěte ZDE: Zázvor dobyl české země: Čaj z něj nabízí již každá druhá hospoda. Kdy opravdu pomůže našemu zdraví? A k čemu je dobrý o Vánocích?

  • Rozmarýn: pomáhá rozproudit krev a stimuluje a očišťuje centrální nervový systém, tedy mozek a páteř – nejdůležitější orgány v těle.
  • Petržel: vzhledem k vysokému obsahu chlorofylu pomáhá tělu v přirozených očistných procesech. Může pomoci při artritických bolestech a také při kardiovaskulárních onemocněních, neboť má vysoký obsah kyseliny alfa-linolenové, tedy jednu z tzv. omega-3 nenasycených mastných kyselin.
  • Tymián: přísada do jídla, obsahující mimo jiné vápník, železo a mangan. Všechny z výše zmíněných fungují jako antiseptická, antibakteriální činidla. Pomáhá tedy na záněty, specificky je pak užitečný při chorobách horních cest dýchacích.
  • Hřebíček: pokud máte sklon k bolestivým, citlivým zubům (samozřejmě nikoli vlivem pokročilého kazu! pozn. red.), vyplatí se jej přidávat do jídla. Kromě toho pomáhá na trávení a obecně ulevuje od bolesti kdekoli v těle.

Mnoho lidí dnes zajímají očistné techniky. Pokud patříte mezi ně, určitě „očistu kořením“ vyzkoušejte. Je rozhodně lepší, než diety, které nám mohou vysloveně uškodit, ale i než drastické očisty.

Ty sice obvykle zdravému organizmu prospějí, ale mnoha rizikovým kategoriím (děti, staří lidé, nemocní) by mohly ublížit. Naopak jim lze doporučit jemné metody očisty organismu. Vzhledem k tomu, že nemocní jsme v západní civilizaci vzhledem ke stylu života, jejž vedeme, vlastně téměř všichni, určitě se vyplatí začít zdánlivě „s málem“ – například se správným kořeněním jídel.

Zdroj.

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie. Zvrhlí učitelé. Zjevná duševní porucha bude normou? Chemický útok na děti. 94 % zdevastovaných? Doktoři Moreau a Mengele vzory dneška!

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie....

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani patogeny. Tajemství dostatku a nedostatku. 1400 blahodárných rostlin. Proč divoši rakovinou netrpí? Nemoc sama od sebe nemizí

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky