Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hořící kostely, zničené sochy: Útoky ze všech stran. Černý rasismus káže zničení bílého náboženství. Zbabělý klérus mlčí. I Francie v plamenech. Žhář se přiznal. Erdogan se chechtá. Budeme jen trpět a nebránit se?

Hořící kostely, zničené sochy: Útoky ze všech stran. Černý rasismus káže zničení "bílého" náboženství. Zbabělý klérus mlčí. I Francie v plamenech. Žhář se přiznal. Erdogan se chechtá. Budeme jen trpět a nebránit se?

26. 7. 2020

Tisk článku

Margaret C. Galitzin si všímá útoků na sakrální objekty při současném rasistickém běsnění Antify a BLM v Americe jako zvnějšnění celosvětového tažení proti křesťanství všemi prostředky a ideologiemi, které jsou zrovna po ruce

Během července 2020 (zvláště o víkendu 10. a 11. července) se staly v USA cílem vandalů katolické kostely a náboženské sochy. Musíte však opravdu usilovně pátrat, abyste o tom objevili nějaké zprávy v médiích. A když je najdete, zjistíte, že původci tohoto ničení a zohavování byli - jak jinak - teroristé z Antify a hnutí Black Lives Matter (BLM).

Podvolení jako vždy 

Kdyby někdo veřejně podpálil budovu hnutí Black Lives Matter nebo popsal urážkami zeď židovské synagogy nebo hanobil korán na veřejném náměstí, v médiích by se strhla bouře.

Jak by odpověděli vůdci BLM, židovští rabíni nebo muslimští radikálové? Nepochybně dost důrazně a žádali by omluvy, náhrady atd. Byly by svolány tiskové konference, celý svět by uslyšel jejich křik rozhořčení.

Čekání ve frontě před sídlem místní vlády v Minnesotě na to, až bude možné si šlápnout na hlavu Kryštofa Kolumba

Jak na tyto strašlivé urážky svaté Církve a zvláště Panny Marie reagovaly katolické autority? Vidíme odlišný obrázek. Vydaly prohlášení o odpuštění, poselství míru, předvedly velké „nastavení druhé tváře“. Ano, je pravda, že nás Evangelium učí nastavit druhou tvář při osobních urážkách. Nikoliv však při veřejných urážkách naší svaté Víry. A toto jsou veřejné urážky Blahoslavené Panny Marie, zločiny, které vyžadují zasloužený trest, omluvu a nápravu, aby se už znovu nestaly.

Pochopitelně by bylo vhodné, aby papež – který nepřejde jediné utonutí imigranta ve Středozemním moři bez slov lítosti – vystoupil s veřejným prohlášením a napravil ohavné urážky vůči Královně nebeské. Od Františka ani biskupů však nepřichází ani slovo.

Namísto toho jsou činěny pokusy tyto zločiny zamlčet a dokonce i odvést pozornost od protikatolických nálad v chaosu vyvolaného BLM a Antifou.

Vzpomeňte, že aktivista BLM Shaun King nedávno veřejně vyzval, aby byla zničena všechna zpodobnění „bílého evropského“ Ježíše, protože představují „bělošskou nadřazenost“ a „rasistickou propagandu“. Pak vyzýval, aby se skoncovalo se „všemi malbami a vitrážemi bílého Ježíše a jeho evropské matky a jejich bílých přátel“.

Jeden katolický fejetonista to komentoval tak, že poslední požáry kostelů a ničení soch jsou vinou Shauna Kinga. Není tomu tak. Jestliže katoličtí biskupové a kněží nereagují s rozhořčením, není to otevřenou výzvou pro ďáblem inspirované výtržníky, aby ve žhářských útocích, ničení a ohavných činech pokračovali?

Podpálená socha Panny Marie

Před farností sv. Petra v Dorchesteru na předměstí Bostonu byla 11. července 2020 podpálena socha Blahoslavené Panny Marie. Zapáleny byly plastové květiny v jejich rukách, což způsobilo ožehnutí tváře a horní části těla Naší Paní.

Socha sem byla umístěna před více než 75 lety k poctě vojáků z druhé světové války

Reakce? Mluvčí bostonské policie, seržant John Boyle, řekl, že jednotka na ochranu občanských práv „se chystá vyšetřit, zda jde u tohoto zločinu o nějakou předpojatost nebo ne“. Pro tento protikatolický zločin "kupodivu" ani nepoužil módního termínu „zločin z nenávisti“.

Zástupci organizace Catholic Action League reagovali následovně: „Jsme potěšeni, že tento incident berete vážně.“

„Nebojte se,“ řekl kněz farnosti P. John Curran směrem ke stále ještě neznámému pachateli tohoto zločinu, „Maria se na vás dívá z nebe a říká: Miluji tě.“

Ustrašený mluvčí bostonské arcidiecéze v prohlášení vydaném po incidentu v Dorchesteru řekl: „Mám důvěru v prosazení práva a vyšetření této věci. Nebudu se dohadovat o důvodech, které stojí za tímto vandalským činem, a vyzývám všechny, aby počkali, dokud nebudeme vědět víc.“

"Poprava" sochy Panny Marie

U kostela svatého Štěpána v Chattanooga v Tennessee byla atakována a o hlavu připravena socha Blahoslavené Panny Marie. V sobotu 11. července šel kněz P. Manuel Perez po pozemku u kostela a připravoval se na mši, když si všiml, že stopadesáticentimetrová socha je svržena z podstavce. Při bližším ohledání zjistil, že socha byla připravena o hlavu.

Venkovní socha Blahoslavené Panny Marie ve farnosti sv. Štěpána v Chattanooga byla připravena o hlavu

Reakce? Sekulární média byla ohledně "popravy" této posvátné sochy jako obvykle rezervovaná: Policie vyšetřuje, zda by to mohlo být „případně vnímáno jako zločin z nenávisti“.

Typická katolická zpráva v médiích: „Nevíme, zda to bylo cílené znesvěcení posvátné sochy a naší katolické víry, nebo zda šlo o nějaký druh pomýleného žertu. Bolí nás to.“

Z biskupské kanceláře v Knoxville přišla výzva, abychom žili dle příkladu sv. Matouše a s ostatními jednali tak, jak bychom chtěli, aby druzí jednali s námi. „Pokaždé, když se něco takového stane,“ komentovala to, „ je to zneklidňující a znepokojivé.“

Znepokojivé a zneklidňující? Případně“ zločin z nenávisti? Takovéto mdlé reakce jsou ostudou a ukazují nezájem o čest a slávu Naší Paní.

Útok před katolickou školou

Socha Panny Marie stála u vchodu do katolické školy pro chlapce a semináře v Queensu v New Yorku více než 100 let.

Nad ránem 10. července vandal přes sochu Panny Marie nastříkal sprejem nápis „MODLA“ Policie čin kvalifikovala jako „vandalismus“.

P. James Kuroly, rektor školy, samozřejmě nežádal, aby byla přijata jakákoliv opatření, ačkoliv připustil, že „tato tragédie nás hluboce rmoutí“.

Zapálit kostel je „úžasný čin“

Tato satansky vyhlížející tvář, která na nás vzdorovitě zírá, je Steven Anthony Shields (24 let), který v sobotu ráno 11. července najel autem do předních dveří katolického kostela Královny míru v Ocale na Floridě.

Podle kanceláře šerifa okresu Marion po nárazu vyšel z auta, rozlil benzín ve vstupní části kostela a zapálil ho, přičemž uvnitř byli farníci. Následně se vrátil do auta.

Zástupce šerifa, Josue Gonzalez, auto zpozoroval, pronásledoval a podařilo se mu provést manévr, aby jej zastavil a Shieldse zatkl. Shields se smál a policii se přiznal, že udělal něco „úžasného“ a že má „poslání“.
Otázkou, která nikdy nepadla, je, kdo stojí za tímto „posláním“. Nikdo se neodvažuje naznačit, že je to satan, nicméně alespoň církevní autority by si takovou otázku položit měly.

Oheň pohltil misii San Gabriel

Téhož víkendu v sobotu brzy ráno oheň zničil střechu a většinu interiéru kostela historické misie San Gabriel v Kalifornii, která právě procházela renovací u příležitosti oslav 250. výročí. Misii San Gabriel založil v roce 1771 P. Junípero Serra.

Neporušený zůstal v kostele misie San Gabriel jen oltář

Federální i místní oficiální představitelé stále vyšetřují příčinu požáru v misii San Gabriel a zdráhavě připouštějí „možnost, že požár byl žhářským útokem“. Protože protestující povalili a poničili další čtyři Serrovy sochy v San Francisku, Los Angeles a v Sacramentu, a obvinili jej z rasismu a propagace španělského imperialismu, zdá se, že prvním podezřením je, že to byl další zpustlý akt  BLM.

Den po požáru sloužil arcibiskup z Los Angeles Jose Gomez mši v misii a všem přál pokoj, naději a dobrou vůli. Odmítl uznat, že by požár mohl být aktem protestu proti P. Serrovi nebo katolické Církvi.

Pochopení pro zločince a násilníky a žádné pobouření pro čest Boží. To se stává součástí nových pokoncilních dějin – církev, kterou lze jen stěží nazvat katolickou, vlastně sympatizuje s BLM a Antifou.

Precedens a žádná reakce

16. června 2020 vypukn ohromný požár v katolickém kostele sv. Pia X. v Queensu v New Yorku, po kterém z něj zůstala jen ohořelá kostra. Navzdory výtržnostem a nepokojům v okolí to biskup Nicholas DiMarzio odbyl jako možný problém elektroinstalace.

Zleva doprava, kostel sv. Pia X. v plamenech, jen několik fotek menších škod, které vydaly autority této baziliky, aby zlehčily výtržnosti; graffiti na katedrále sv. Patrika

V Minneapolisu výtržníci 28. května vypálili interiér katolické Baziliky sv. Panny Marie, jeden z nejstarších kostelů svého druhu v Americe. Škoda byla podle církevních autorit, které ji bagatelizovaly, jen minimální. Zároveň žádaly o „modlitby za pokoj a uzdravení“ a přenášely bohoslužbu se „svatodušní večerní modlitbou za spravedlnost a mír“.

V sobotu 31. května v noci výtržníci z BLM vandalsky poničily katedrálu sv. Patrika v New Yorku, jeden z nejznámějších kostelů v Americe. Na zdech katedrály na 5. avenue zanechaly čmáranice se sprostými vzkazy, hesly proti policii a nápisem „BLM“.

Média tento útok ignorovala. Církevní autority se proti tomuto ohavnému činu neozvaly.

Zdroj.

Evropské chrámy v plamenech

A tak již přidejme jen zprávu z dnešního rána. Svědčí o tom, že satanské útoky proti všemu katolickému již opět „přeskakují“ oceán. V Evropě jsou jejich „chapadly“ především imigranti: Francouzská policie kvůli požáru gotické katedrály v Nantes znovu zatkla Rwanďana, kterého vyšetřovala už před týdnem – a propustila ho. Nyní jej konečně obvinila ze žhářství. Devětatřicetiletý imigrant, který působí u místní diecéze jako dobrovolník, se podle listu Le Monde k činu přiznal.

Kdy se dozvíme, kdo zapálil Notre Dame. Nejspíš nikdy. Proč – je zjevné.

Čtěte ZDE: Hořící katedrála: Čemu věří ty udivené tváře? Nové božstvo Evropy. Lépe chrám zdevastovat než znesvětit. Není místa pro živé ani pro mrtvé. Notre Dame není zas taková škoda. Prorocká slova Marcela Prousta

Ve Francii je zaznamenáno kolem jednoho tisíce útoků na křesťanské objekty ročně. Informace o těchto aktech není jednoduché podchytit, neboť jsou všemožně tutlány.

Každopádně například jen mezi červnem 2018 a dubnem 2019, tedy za 10 měsíců, shořelo ve Francii 11 významných kostelů a katedrál. 

 • Notre Dame de Grace v Revelu (červen 2018)
 • Saint-Paul de Bas-Caraquet (červen 2018)
 • Saint Therese v Rennes (červenec 2018)
 • Kostel Villeneuve d'Amont (srpen 2018)
 • Saint Jean v Bruelu (říjen 2018)
 • Kostel svatého srdce v Angouleme (leden 2019)
 • Saint Jacques v Grenoblu (leden 2019)
 • Katedrála Saint Alain v Lavauru (únor 2019)
 • Saint Sulpice v Paříži (březen 2019)
 • Notre Dame v Paříži (duben 2019)
 • Notre Grace v Eyguieres (duben 2019)

Saint-Paul de Bas-Caraquet

Notre Dame v Paříži

Saint Therese v Rennes

 

Saint Jacques v Grenoblu

 

Kostel Villeneuve d'Amont

a další...

Mezitím se Erdoganovým dekretem stala z chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) v Istanbulu znovu mešita. Snaha Kemala Atatürka udělat z Turecka sekulární stát je v troskách. Osmanská říše opět zbrojí (ideologicky i materiálně) na hranicích někdejší křesťanské Evropy. Část jí už znovu dokonce okupuje (miliónové turecké výsadky v evropských městech), zatímco jí EU platí výpalné a místní duchovní i političtí vůdci se předhánějí v tom, kdo sem přivede více muslimských kolonizátorů a kdo se jim zvládne hlouběji uklonit...

Opravdu si necháme toto všechno se sklopenou hlavou líbit?

Hagia Sofia
Tagy článku

Doporučujeme

Přání k Novému roku nekonvenčně: Ne falešným vizím katastrof! Skutečná varování se naplňují. Zednáři na tom makají. Cesta z pekla na dohled. A národ? Co takhle dát si jedno televizní předsevzetí? A co je největší radost?

Přání k Novému roku nekonvenčně: Ne falešným vizím katastrof! Skutečná varování se naplňují....

Alfa a omega: Drsoňa Peková v poslední den dramatického roku 2023. Zlo právě graduje. Omluví se lékaři za covidovou lež? Zub v coca-cole. Kdo uchopí moc nad světem? Setkat se s ďáblem? Proč? Požehnaný čtyřiadvacátý, nepodvolení!

Alfa a omega: Drsoňa Peková v poslední den dramatického roku 2023. Zlo právě graduje....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky