Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jasné nejasno: Je papež František nejen zednář, ale také muslim? Pálení koránu mu vadí, ale k ničení biblí mlčí. A co posvátná kniha satanistů? Nebo Mein Kampf? Bůh si přeje různá náboženství? Který? Ten ve Trojici sotva

Jasné nejasno: Je papež František nejen zednář, ale také muslim? Pálení koránu mu vadí, ale k ničení biblí mlčí. A co posvátná kniha satanistů? Nebo Mein Kampf? Bůh si přeje různá náboženství? Který? Ten ve Trojici sotva

16. 7. 2023

Tisk článku

Radomír Malý si všímá rozhodného postoje Vatikánu na obranu muslimů, a ptá se, zda by se neměl uchvatitel na stolci svatého Petra také trochu zajímat o osud lidí věřících v Trojjediného Boha

Sv. stolec kategoricky odsoudil nedávné veřejné spálení koránu před mešitou ve švédském Stockholmu na konci června. Jeho zástupce při OSN mons. David Putzer vystoupil na zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě, upozornil na nárůst případů „pravidelného znesvěcování koránu v některých evropských zemích a jinde” a ostře tyto akty pranýřoval jako akty nenávisti, násilí a zneužívání svobody projevu (srvn. „Svatý stolec odsuzuje znesvěcování a ničení náboženských symbolů”, www.vaticannews.va, 14.7.2023).

pp

A co ničení Biblí?

Citovaná zpráva také uvádí v této souvislosti vyjádření papeže Františka pro muslimský deník Al-Ittihad, vycházející ve Spojených arabských emirátech: „Cítím se těmito činy rozhořčen a znechucen. Každá kniha, kterou lidé považují za posvátnou, musí být respektována z úcty k jejich věřícím…”

Slova papežova hodně vypovídají o jeho smýšlení. Pálení koránu ostře odsuzuje, ale nevzpomínáme si, že by stejně tvrdě reagoval na vandalské a rouhačské skutky pálení bible, jichž se v hojném počtu dopouštějí právě „naši muslimští bratři”. Stačí jen uvést řadu těchto činů organizovaných teroristickou organizací Islámský stát v Iráku a v Sýrii, v Afghánistánu, v Pákistánu aj., jak o tom referovala řada našich médií. V komunistické Číně, jak uvádí, například došlo v řadě měst k oficiálně nařízenému ostentativnímu pálení biblí na náměstích. Není známo, že by papež František nějak reagoval, nejspíš by to narušilo jeho politiku sbližování s Čínou.

SLEDUJTE: Protiproud TV v pondělí 17. 7. 2023 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelné setkání šéfredaktora Protiproudu s věrnými čtenáři a diváky - v jednom z mála necenzurovaných prostředí - nad aktuálními i obecnějšími otázkami naší doby. Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

A nejde jenom o bible, ale o vandalské činy proti katolickým svatyním. Podle oficiálních francouzských statistik jenom za rok 2019 došlo v zemi k nejméně 10 útokům na katolické chrámy, při nichž byly roztřískány kříže a mariánské sochy a konsekrované hostie vyházeny ze svatostánků a podupány. A to ještě do tohoto počtu nejsou zahrnuty akty ničení kapliček, křížů a soch Panny Marie a světců při cestách a na veřejném prostranství, těchto hanebných skutků je mnohem víc.

Proč vadí protest proti násilí muslimů?

Podobně se děje i v jiných evropských zemích, polská média např. každou chvíli sdělují zprávu o vandalismu potratářů, „transgenderů” a jiných proti katolickým kostelům. Spousta katolických a pravoslavných svatyň byla Islámským státem srovnána se zemí v Iráku a v Sýrii. Není známo, že by římský pontifik František na to nějak reagoval. Jakmile ale dojde ke spálení koránu, ihned má na jazyku slova odsouzení.

SLEDUJTE: Protiproud TV v úterý 18. 7. 2023 od 14:00 vysílá přímý přenos rozhovoru s předsedkyní Trikolory Zuzanou Majerovou. Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Samozřejmě tím neříkáme, že pálení koránu schvalujeme, i když bychom měli k tomu důvod pro jeho nenávistné verše vyzývající k vraždám nevěřících a těch, kteří „věří v Boha v trojici”. Pokud ale zákon přiznává muslimským komunitám svobodu jejich rituálu v mešitách, respektujeme to, nicméně inkriminované spálení koránu ve Stockholmu bylo protestem vůči krutému mohamedánskému násilí, k němuž korán vyzývá, je tedy sporné vynášet okamžitá slova odsouzení, jak učinil papež František.

Budeme chránit i satanské antidesatero?

Katolická nauka opírající se o Písmo sv. a posvátnou Tradici k násilí a krutosti vůči jinak věřícím nevyzývá. Nelze ani schvalovat Františkův výrok, že „každá kniha, kterou lidé považují za posvátnou, musí být respektována…” Ptáme se: I „Satanské antidesatero” nabádající k vraždám, které je „posvátnou knihou” vyznavačů satanismu? I Hitlerův „Mein Kampf”, který byl „posvátnou knihou” esesáckých obřadů? I „rudá knížka” Mao Ce-tunga v Číně, která tvrdí, že „pravda vychází z hlavně pušky”?

Papež František zde vůbec nerozlišuje, což odpovídá jeho vizi rovnocennosti všech světových náboženství, jak ji vyjádřil ve společném prohlášení z Abú Dhabí v r. 2019, že prý „Bůh si přeje různost náboženství.” Jeho reakce na nedávné spálení koránu ve Švédsku poskytuje důvodné podezření, že si cení islámu (a možná i jiných nekřesťanských náboženství) více než své vlastní církve, jíž je viditelnou hlavou. Rádi bychom se mýlili, ale žel to tak nevypadá.

Modlíme se za obrácení papeže Františka a celého Vatikánu.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho. Víra v Něj je cesta zdravého rozumu. Stovky proroctví a stovky vzkříšení. Ateismus je rovněž víra - bez Víry. On žije a je přítomen mezi námi!

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho....

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive pro celý Západ? Kříž nad Amerikou. Ze země vylezou miliardová mračna cikád. Varování? Příležitost? Jednou za 32 000 000 let. Porozumíme?

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky