Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
O Marxově Marksové a vrabcích: Zavede vláda povinné homosexuální kvóty pro muže? A ví prezident Zeman od „policejních plukovníků“ něco, co nám zatím tají?

O Marxově Marksové a vrabcích: Zavede vláda povinné homosexuální kvóty pro muže? A ví prezident Zeman od „policejních plukovníků“ něco, co nám zatím tají?

17. 1. 2014

Tisk článku

Adrian A. Wlczek shrnuje vývoj veletočů s dosud nejmenovanou Babišovou vládou „premiéra“ Sobotky a přidává překvapivou informaci-šeptandu

Vláda Andreje Babiše s loutkovým premiérem Bohuslavem Sobotkou ještě ani není jmenovaná (a přes suverénní proklamace zúčastněných není zatím ani jisté, zda vůbec bude), a už došlo k prvnímu poučnému personálnímu veletoči. Kupodivu nikoliv pod tlakem Pražského hradu, o němž média nekonečně nudně spekulují: Sobotka tentokrát podlehl  feministkám, které tvoří pátou kolonu jeho strany. To by nikdo nevymyslel: v neomarxistické vládě budeme mít paní Marxovou. Česky psáno soudružku Marksovou-Tominovou.

pp

Neukojené feministky

Zákulisní spekulace hovoří o tom, že pana taképremiéra negrilovali za absenci žen ve vládě jen levicoví novináři (a že si od nich věru užil), ale že to od začátku schytával právě od ženského kolektivu ve své straně. Vyřešil to vskutku šalamounsky: Radního Petra Krčála, kterého chtěl původně instalovat do vlády proto, aby mu jakožto regionální politik pomohl bojovat se vzpurnými kraji, jež jsou zcela pod kontrolou Michala Haška, hodil pod nátlakem mocensky neukojených feministek přes palubu. S odvoláním na rodinnou tragédii, kterou v žádném případě nechci zlehčovat. Pokud není jen záminkou.

Soudružka Marxová je zapálená revolucionářka a s její intelektuální výbavou to podle toho vypadá

O nátlaku svědčí i předvýběr kandidátů, tedy kandidátek na ministerské křeslo. Hovořilo se o pěti ženách, přičemž to vypadalo, že nejsilnější kvalifikace pro řízení resortu práce jsou dvě příjmení, jimiž disponovaly rovnou tři ženy z pěti. Nic proti ženám v politice, nicméně kvóty, které nejhlasitěji požadují právě sociálnědemokratické ženy, jsou absurdní nesmysl, který nejvíce diskriminuje právě ženy samotné. Proč, to snad netřeba zdejším soudným čtenářům vysvětlovat. Margareta Thatcherová, Condolina Riceová, ale ani Angela Merkelová kvóty pro svou politickou kariéru nepotřebovaly.

pp

Čtěte ZDE: Zemanova smutná kapitulace: Ponižujícím přijetím podmínek Sobotků, Dienstbierů a Zaorálků se prezident vydal všanc Babišově vládě. Je konec?

Soudružka Marxová bořitelka tradičních hodnot

Již teď lze tedy s naprostou jistotou říci, kdo bude největší pohroma v Babišově vládě. Soudružka Marxová je jedna z nejradikálnějších a nejagresivnějších neomarxistek české politiky: Marcel Chládek i Jiří Dienstbier jsou proti ní standardní umírnění levičáci. Jde kromě jiného o jednu z největších bořitelek tradičních hodnot. Její „Oranžový klub“ - rozuměj spolek neomarxistických feministek v ČSSD - se proslavil navrhováním takových legislativních (vý)dobytků, jako je povinná otcovská dovolená, (jako by se na péči o dítě rodiče neuměli domluvit) či prosazováním povinných kvót zvláště na cokoliv. Jak prorocky předjímá jeden můj kolega, až bude tahle soudružka ve vládě, můžeme se dočkat i povinných kvót na homosexuály - každý třetí muž musí být povinně gay. Pokrok nezastavíš.

Soudružka Marxová je zapálená revolucionářka a s její intelektuální výbavou to podle toho vypadá. Pamatuji tiskovou konferenci v Lidovém domě, kde jsem před lety tuto stínovou ministryni pro cokoli viděl poprvé. „Masového vraha Anderse Breivika inspiroval Václav Klaus“, pronesla a vítězně se rozhlédla. To bylo moc i na mainstreamové novináře - klausobijce. Po chvíli zkoprnělého mlčení se jeden opatrně zeptal, zda to myslí vážně. Stínová ministryně tehdy zaraženě připustila, že šlo o nadsázku. Její nominace na post nestínový však bohužel nadsázkou není.

Marks nemarx

Pozoruhodné však je, že soudružka není ani příliš oblíbená u sociálnědemokratických voličů: na pražské kandidátce v posledních sněmovních volbách neuspěla. Feministky nejspíš volí spíš Zelené, kam by se soudružka Marxová hodila mnohem více. Napáchala by tam totiž méně škod, neboť by rozhodně nehrozilo, že by se v příštích mnoha letech mohla stát  ministryní čehokoli.

Možná jsou ale všechny předchozí řádky zbytečné. Možná Babišova vláda jmenována vůbec nebude. Vrabci na malostranských stříškách si cvrlikají o tom, že prezident Zeman ví ze svých schůzek s „policejními plukovníky“ něco, co my nevíme, a právě proto se jmenováním vlády otálí, seč může. Bude-li na těchto optimistických zvěstech zrnko pravdy, můžeme  volit znovu do českého parlamentu již letos na jaře. Marks nemarx.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho. Víra v Něj je cesta zdravého rozumu. Stovky proroctví a stovky vzkříšení. Ateismus je rovněž víra - bez Víry. On žije a je přítomen mezi námi!

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho....

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive pro celý Západ? Kříž nad Amerikou. Ze země vylezou miliardová mračna cikád. Varování? Příležitost? Jednou za 32 000 000 let. Porozumíme?

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky