Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zatmění z 8. dubna: Astronomický úkaz, nebo velké varování? Magické číslo 7. Poslední dny USA - rozpadajícího se druhého Říma? Sedm let nepokojů? A co Malachiášovo proroctví o posledním papeži? Spravedliví se bát nemusejí

Zatmění z 8. dubna: Astronomický úkaz, nebo velké varování? Magické číslo 7. Poslední dny USA - rozpadajícího se druhého Říma? Sedm let nepokojů? A co Malachiášovo proroctví o posledním papeži? Spravedliví se bát nemusejí

21. 4. 2024

Tisk článku

Matej Gavlák dává do souvislosti nedávné (8. dubna) zatmění Slunce v USA a zkoumá jeho symboliku - naznačující, že časy ve kterých žijeme a které přijdou v dohledné budoucnosti, mohou být pro lidstvo osudové - pokud se neobrátíme jako bibličtí Ninivané

Zatmění Slunce v USA v pondělí 8. dubna 2024 provázelo množství symbolů, kterým jednoznačně dominovala číslovka 7. Mnoho věřících se domnívá, že tentokrát sedmičky přinesou zemi spíše neštěstí. Avšak to, že nejen Amerika má před sebou těžké roky, naznačují i jiné indicie.

Nemálo lidí napadá: Bylo toto velké zatmění Slunce nad Amerikou posledním Božím varováním či ohlášením „období soudu“?

pp

Zatmění nad Clevelandem, 8. duben 2024

Obrátí se Washington jako Ninive

Zopakujme si, kde všude byla tentokrát přítomna sedmička. Šlo vlastně už o druhé zatmění nad Amerikou během relativně krátkého časového úseku. To „poslední“ pozorovali Američané v roce 2017 – před sedmi lety. Zatmění v roce 2017 procházelo přes sedm městeček nesoucích název Salem, který je odvozen od židovského pojmu „šalem“, což znamená klid či mír. V USA se dnes ptají, jestli to reprezentovalo sedm let klidu a míru. Úkaz v roce 2017 byl také 7. velkým zatměním ve Spojených státech amerických od jejich vzniku v roce 1776. Byla i jiná zatmění, ta však neprocházela přes většinu území Ameriky, ale byla viditelná jen v některé její části, ta se nepočítají.

Letošní zatmění, opět viditelné z obrovského území USA, procházelo sedmi jinými městečky – s názvem Niniveh (podle biblického Ninive) a jedním městečkem s názvem Jonah nazvaném po Jonášovi. Ninive bylo město, kam přišel prorok Jonáš ohlásit Boží soud: Pokud se hříchu propadlí obyvatelé město neobrátí, za 40 dní bude město rozvráceno, varoval. Podle Bible se město překvapivě obrátilo:

„Mužové z Ninive uvěřili Bohu, vyhlásili půst a oblékli se do pytlovin od největších po nejmenší. I ninivský král vstal ze svého trůnu, shodil ze sebe plášť, oblékl si žíněný oděv a posadil se do popela. A takto volal: "Nařízení krále a jeho velmožů: Lidé i zvířata, ať nic neokusí, ani vodu ať nepijí! Lidé ať se oblékají do žíní, a hlasitě volají k Bohu! Ať se všichni odvrátí od hříšných činů a od násilí. Snad se Bůh smiluje a nezahyneme.“ A Bůh viděl jejich skutky, viděl jejich pokání a smiloval se a nepostihl je neštěstím, kterým je zamýšlel postihnout.“ (Jan 3,5–10).

pp

Jediné místo v USA, kde byly viděny obě zatmění, má přezdívku „malý Egypt“. V zemi se skloňuje sen faraona o dvou 7letých obdobích

Asyrské zatmění

Podstatné je, že v době, kdy Jonáš procházel přes Ninive, nastalo nad městem úplné zatmění Slunce - dnes známé jako asyrské zatmění z roku 763 př. Kr. Možná i pro to znamení se Ninivané tak rychle obrátili. Ale zpět do našich dob, kdy zatmění lidé většinou pokládají pouze za "astronomický jev":

Letošní zatmění bylo 7 dní po Velikonocích (přesně týden po Velikonočním pondělí) a téměř přesně na den 7 měsíců před napjatě očekávanými prezidentskými volbami, ve kterých se utkají Joe Biden s Donaldem Trumpem. Zaujala i aktivita emeritního biskupa Josepha Stricklanda, který oznámil že bude během zatmění celebrovat mimořádnou mši svatou kvůli okultním a satanistickým obřadům, jež se chystali provádět i satanisté a zednáři. Zatmění připadlo na významný katolický svátek Zvěstování Páně.

Obě zatmění prostě připomínají biblický Josefův výklad faraonova snu o sedmi letech hojnosti a následných sedmi letech hladu. Ostatně obě zatmění byla jako úplná viditelná jen z jednoho místa v USA – ve státě Illinois. Jižní Illinois je v Americe znám jako „malý Egypt“.

POJĎME SE PORADIT, NEPODVOLENÍ!

pp

PPTV v pondělí 22. 4. 2023 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených. Tentokrát opět v upraveném formátu:

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Sedm let klidu?

První otázka je proto následující: Bylo předešlých sedm let, alespoň tedy v USA, klidných?

Ano…, i ne. První tři roky včetně roku 2017 byly relativně „standardní“. Tedy pokud nepočítáme brutální útoky na prezidenta Donalda Trumpa, snahu o jeho odvolání (tzv. „impeachment“) ve spojitosti s uměle vytvořenou falešnou „ruskou stopou“. Jenže další čtyři roky – 2020 až 2024 – byly naopak doslova hororem. Řeč je o covidovém podvodu, lockdownech, testech, očkování (nejednou povinném) atd. A covid ze dne na den skončil, neboť vypukla válka na Ukrajině.

Velkým problémem byla po roce 2020 i politika. Republikáni jsou přesvědčeni, že volby v tom roce byly zfalšovány. Následovalo obsazení Kapitolu Trumpovými přívrženci, což Demokraté označili za „druhé 11. září“ a Trumpovy voliče za „domácí teroristy“. Tajné služby sledovaly konzervativce i účastníky katolických latinsky složených mší (byly masově infiltrováni agenty FBI).

Avšak největším tématem se stala nelegální migrace, která za Bidenova úřadování dosáhla astronomických rozměrů. Deník New York Post konstatuje: „I podle vládních údajů se počet nelegálních migrantů do konce září zvýší na 8 milionů, což představuje dramatický nárůst o 167 % za pět let. To vše v důsledku postupu prezidenta Bidena při ne-řešení pohraniční krize.“

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX objednávejte zde.

 

Napjatá situace vznikla zejména mezi Texasem a Washingtonem, mezi texaskou Národní gardou a federálními agenty řízenými Washingtonem. Zatím po sobě nestřílejí. Zatím…

Druhá občanská válka v USA

Mezi lety 2017 až 2024 tedy sice nebyl v Americe klid, ale vládl alespoň "nominálně" mír. Lidé se sice uráželi a nenáviděli, ale nestříleli po sobě. Ale termín „Second civil war“, tedy „druhá občanská válka“ se skloňuje po celé zemi stále častěji. Právě v těchto dnech přichází i do našich kin americký film reálně zobrazující možnou občanskou válku za mořem (původní název je „Civil War“, slovenský distribuční název je „Kolaps“).

Situace v USA začíná být natolik zamotaná a nepřehledná, že čím dál více lidí hovoří o tom, že východiskem z ní může být nakonec jen pozvednutí zbraně proti vlastním spoluobčanům. Absolutně kritickým momentem jsou právě prezidentské volby - přesně 7 měsíců ode dneška.

Republikáni se děsí případných dalších 4 let Joea Bidena v Bílém domě. Jeho kulturně-sociální experimenty (transgender plavkyně atd.) jsou jedna věc, ale faktické otevření hranic pro miliony nelegálních migrantů už podle nich otevřeně ohrožuje soudržnost federace. Jsou přesvědčeni, že Spojené státy nepřežijí další 4 roky otevřených hranic a zničujících progresivistických experimentů administrativy Joea Bidena.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

 

Demokraté se zase děsí protikandidáta. Heslo „Nebo Trump“ je obdobou hesla „Nebo Fico“. Liberálové přišli s teorií "křesťanského nacionalismu", podle kterého se Trump údajně pokusí v Americe odstavit na vedlejší kolej liberální demokracii a nahradit ji "teokracií" - jakousi pseudonáboženskou diktaturou. Ve zkratce: Demokraté se obávají, že by se z prezidenta Trumpa mohl stát doživotní prezident opírající se o diktátorskou formu vlády pod patronátem „křesťanských nacionalistů“.

Zatmění na nebi i v politice

Variant zkázy je několik: Budou-li napříkla výsledky voleb příliš těsné, poražený kandidát je nemusí uznat. A spolu s ním je neuznají ani desítky milionů jeho podporovatelů. Proti znovuzvolenému Bidenovi se mohou postavit tradiční republikánské bašty, zvláště Texas - a vyhlásit samostatnost. Proti prezidentovi Trumpovi se zase může postavit Kalifornie či rovnou liberální špičky americké armády, tajných služeb a úřednických kruhů. Puč ze strany tohoto nevoleného "hlubokého státu" (deep state) by okamžitě revoltoval 70 milionů Trumpových voličů.

A onen úkaz na nebi? Samozřejmě nikdo neví, co mimořádně rozsáhlé zatmění reprezentuje a zda vůbec něco. Je to úkaz, který se na mnoha místech světa děje každý rok. Co dělá však letošní americké zatmění pozoruhodným, je právě sedmičková symbolika a fakt, že přišlo v době, kdy vrcholí společenská krize, jež se může změnit v hluboký pád.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Pokud by letos skutečně začal nový „sedmiletý cyklus“, skončil by v roce 2031. Otázka za milion zní: Budou v té době Spojené státy americké vůbec ještě existovat? Pokud bychom aplikovali první sedmileté období, pak bychom i to druhé měli rozdělit na dvě poloviny: 2024 až 2027 a 2027 až 2031

Takže rok 2027 by mohl být podobným předělem, jakým byl covidový rok 2020. Právě rok 2027 souvisí s „posledním papežem“ z proroctví sv. Malachiáše.

Na papeže Františka sedí heslo „černý vůdce“, které sice není v proroctví zapsáno, ale po staletí se ústně předává. Po něm by měl být ještě jeden papež se jménem Petr II., za jehož vlády má dojít ke zničení Říma (více ve videu).

Autor proroctví v něm skryl přesný rok, kdy má k této kataklizmatické události dojít. U papeže Sixta V. je totiž zápis „osa mezi znameními“, což podle odborníků znamená, že je přesně uprostřed. Mezi prvním papežem ze seznamu a Sixtem uběhlo 442 let. Předpokládá se tedy, že ke zničení Říma za vlády Petra II. má dojít o dalších 442 let, což připadá právě na rok - 2027.

Řekněme, že by letošní listopadové volby v USA skutečně vedly k občanské válce. Pravděpodobně by trvalo jistý čas, než by se zkonsolidovaly rozhárané a nejisté nepřátelské tábory. To znamená, že skutečná občanská válka by se rozhořela až někdy na přelomu let 2025/2026.

pp

Čtěte ZDE: Předpovědi se naplňují: Stal se již Řím sídlem antikrista? Klérus zradil. Pravá a nepravá mariánská zjevení. Krize s Františkem kulminuje. Japonská socha oplakává náš úpadek. Rok od roku je hůře. Kdo má šanci na záchranu?

Varují i mariánská zjevení

Četná varování Panny Marie při množství jejích zjevení potvrzují závažnost doby, ve které žijeme. Druhé fatimské proroctví hovoří o tom, že „Rusko zničí mnohé národy“, zveřejněné třetí fatimské proroctví (které je nekompletní) zase hovoří o „zničeném městě“ – zřejmě Řím – a o papeži, kterého zabijí vojáci. Jen k připomenutí: vojáci naposledy zavraždili papeže ještě před vzestupem křesťanského císaře Konstantina Velikého.

Stejně tak zjevení v Akitě jasně říká, že přijde doba, kdy bude „biskup proti biskupovi a kardinál proti kardinálovi“ (což se zjevně již děje) a po ní bude následovat „ohnivý déšť z nebe“. I zjevení na Turzovce na Slovensku v 50. letech jasně odkazuje na masivní ničení v Evropě „pokud se lidé neobrátí“. A to nezmiňujeme jiná, méně známá zjevení Marie-Julie Jahenny, Luise Piccarete, sestry Natálie z Maďarska, či Bruna Cornacchiolu a mnoha jiných, která se nápadně podobají výše zmíněným varováním.

Ohledně možné občanské války v USA a mariánských zjevení existuje jeden detail, který většina lidí přehlíží, ale několik katolických autorů (vzpomeňme Yvese Duponta či otce Geralda Culletona) ho postřehlo:

pp

Čtěte ZDE: Přicházející trest: Ukazuje vážná sbírka hlavních katolických proroctví z roku 1970 k dnešku? Antikrist nepřijde hned. Jiná forma komunismu v Evropě? Invaze muslimů? Papež a antipapež? Ohrozí Zemi kometa? Mezičas míru a víry?

Mariánská zjevení varují před tím, že Evropa – a zvláště Vatikán – bude dobyta spojenými rusko-muslimskými armádami. Otázkou však je, proč tato proroctví vůbec nezmiňují Ameriku? Je přece zjevné, že kdyby došlo k takto masivní válce, USA by se do ní zapojily. Zmiňovaní autoři proto došli k závěru, že mariánská zjevení – a zvláště to ve Fatimě – naznačují, že Spojené státy (pokud ještě vůbec budou existovat) budou mít v té době dost vlastních problémů - s občanskou válkou, nebo třeba s masivní přírodní katastrofou typu výbuchu supersopky v Yellowstonu.

"Není trestu bez výchovného účelu," konstatuje současný katolický autor. Pokud Bůh dopustí zde zmíněné katastrofy, pak nepochybně proto, aby „lidé nezašli příliš daleko“.

Tyto věci byly – a možná stále jsou – odvratitelné. Ale když děti příliš dlouho zlobí, je jen otázkou času, kdy si vykoledují trest. My jsme v Božích očích právě takové děti.

Avšak Panna Maria, Pán Ježíš i andělé při četných zjeveních vždy zdůrazňovali, že dobré ochrání. Že pro spravedlivé nakonec vše dobře skončí, ať už se stane cokoliv.

I v tom spočívá naděje v lepší svět. Pro nás i pro ty, kteří (snad) přijdou po nás.

Zdroj. (redakčně kráceno)

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Krvavý počátek naší bezbožné epochy: Francouzská revoluce byla především namířena proti Kristu. Prostitutka na oltáři. Zbožštění člověka. Modla rozumu. Vraždění katolíků. Zkáza mravů jako lidské právo? Zatím zednáři triumfují

Krvavý počátek naší bezbožné epochy: Francouzská revoluce byla především namířena proti...

Mladá žena s jemnou duší: Střet s mocí. Záhada matematiky. Ekonomie míru a války. Fico a Trump: Zásah Boží? A co nezdařený atentát na Hitlera? Neboj se a nemlč! Uchovat si zdravý rozum a víru. Kde se bere zlo? Pán Bůh není eurozóna

Mladá žena s jemnou duší: Střet s mocí. Záhada matematiky. Ekonomie míru a války. Fico...

Na začátek stránky